Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

to daj cynka jak tccd :) szkoda że nie będzie Ci dane zobaczyc jak g.skille na an8 brykają :(, ach pewnie los tak chciał :)

DFI dzis nie bedzie bo oczywiscie panowie z apolla leca sobie w kuli z przelew, wyslalem maila i zaraz dzwonei jak mi nie odpisza :wink: a tak wogle to maja mi dzis pzryjdz gskile wiec siedze w domu (poswiecilem nawet szkole) czego sie nie robi dla OC B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ramy doszly, a przelew ma byc jutro bo dzwonilem i dowiedzialem ze serwis nie poinformowal sklepu ze maja mi zwrocic kase :mur: :mur: :mur: :mur: dobrze ze zainteresowalem sie bo bym czekaj w nieskonczonosc, dostali opr :D a jak i jutro mam nadzieje ze bedzie przelew wszytko zaczyna sie ukladac szkoda tylko ze nie na abicie :( ale coz wszytkiego trzeba sprobowac

 

pozdro B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba siegnalem granicy mojeg chlodzenia!stabilnie jak skala Manchester 3200+ @2500 1,375v pamieci na div 166 przy czym podnioslo sie do 208 przy 2,65 i timingach 2,5 3 3 8. probowalem do 2700 system wstawal ale niebieski ekran!TT Tower 112 sie wlansie poleruje, czeka jeszcze pasta AS51mam andzieje ze bedzie ok. jeszcze bios normal 20 mam kingstony cl2,5 jakie najwieksze i bezpieczne KVR400X64C25/512 niby na kosciach mosel!z czym to sie je?

Edytowane przez moadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba siegnalem granicy mojeg chlodzenia!stabilnie jak skala Manchester 3200+ @2500 1,375v pamieci na div 166 przy czym podnioslo sie do 208 przy 2,65 i timingach 2,5 3 3 8. probowalem do 2700 system wstawal ale niebieski ekran!TT Tower 112 sie wlansie poleruje, czeka jeszcze pasta AS51mam andzieje ze bedzie ok. jeszcze bios normal 20 mam kingstony cl2,5 jakie najwieksze i bezpieczne KVR400X64C25/512 niby na kosciach mosel!z czym to sie je?

nie wiem jak kostki na moselach sie kręcą ?? ale kręc do maxa :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na kingstony na moselach nie wstawaly nawet na 200mhz cl3-4-4-8 :lol: tzn. mobo wstawalo, ale reset przed ladowaniem windy :D

Pewnie za bardzo je podkreciles :wink: hehe, ja narazie z moich jestem zadowolony, czekam tylko na kase i kupuje DFI zoabczymy ile wtedy pojda

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kolejne 2 biosiki nowe mamy:

 

Both bios have DDR300 & DD366 divider enable

 

1) AN8_20-78us

- with tref @ 200MHz 7.8us

http://forum.abit-usa.com/attachment...chmentid=16398

 

2) AN8_20-156us

- with tref @ 200MHz 15.6us

Download Link:

http://forum.abit-usa.com/attachment...chmentid=16399

 

You can enable and disable the patch via bios menu...

 

As recomended by bigtoe... hope this tref gain you more bandwith

wszystko z : http://www.xtremesystems.org/forums/showth...t=62087&page=55

i koledzy z tccd mogli by sie za testy zabrać hehehe zmiana tego tref moze duzo wniesc :) a zreszta nic trzeba testować tylko kiedy :( poprosze o 2 niedziele :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie masakra... nie wiem przez co (czy przez zainstalowanie sterownikow ide nvidii, czy bios czy tez jakies uszkodzenie fizyczne) padl mi dysk;/ 160gb waznych danych poszlo w... ;(

szkoda gadac... partycje nie rozpoznane, dysk zamula strasznie... jedyne co zdarzylem zobaczyc w windzie to blad danych crc mi wyskoczyl, zwiecha i po resecie dysk niby wykrywa (ale wooooolnoooo...), partycje niby widzi tyle ze nie rozpoznaje systemu plikow (padlo napewno boot i mbr) nom i progsy nawet dosowe od sprawdzania powierzchni nie daja rady sprawdzic... masakra... w zyciu bym sie nie spodziewal ze padnie mi mlodziutka sata a stara wysluzona ata bedzie dzialac;/

 

Tez mialem podobny problem ale bylem na biosie oficjamnym 19 (AN8 Ultra) I przy HTT 280 podczas ladowania winowsa wylaczyl sie systemowy hdd (nawet slyszalem jak sie wylaczyl, WD 80GB 7.200 ATA)...Po resecie bios nie wykryl tego hdd (wystrasylem sie strasznie bo tylko tam byly dane wazne). Wylaczylem zasilanie i wlaczylem pc. Bios wykryl hdd. Pozniej mialem problemy z wykrycie go w biosie bo tez kilka razy go nie wykrywal...

Sprawdzalem go softem Data Lifeguard od WD w dosie (zostawilem go na noc bo dlugo trwalo) i wykryl blady (wyswietlil kody) i ze mam sie skontaktowac z producentem. Dane na szczescie zostaly nie naruszone. Ale dysk dziala wyraznie wolniej :( Skopiowalem dane na inny hdd i narazie bios zakazdym razem wykrywa tego WD-ka.

Oby nie bylo wiecej problemow. Od tego czasu boje sie uswawoc HTT wiecje niz 260. Niestety ustawien mem i timing ow nie pamietam. Ale z tego co pamietam to testowalem sam CPU ile wyciagnie i mem bylo chyba na najmnijeszje wartosci...Mam 2x256 Kinston 400 CL3 (na NF2 z tego co pamietam szly 333 2 2 2 6). Nie zabardzo wiem dlaczego tak sie stalo...Gwara jzu niestey wygasla a hdd byl na IDE 1 Master.

 

Ostatio mialem mialem doczynienia z 2 mobo abita (nf3 i nf2) ktore zostaly uszkodzone. W przypadku nf3 (platforma miala jakies 2 tyg, czesci nowe) wina byla chyba zasilka bo pc nagle sie wylaczym i wlaczyc sie nie chcial. A dioda na mobo sie swiecila. Po wymiania mobo okazalo sie ze zasilka tez poszla i hdd.

W przypadku nf2 nie wiem co bylo wina ale mobo wymienili na inna.

 

 

Tak sobie czytam o tym biosie oficjalnym 20 ze problemy sa, ze az sie boje go sflashowac (z pod windy).

Ale na pewno przed flashem dane skopiuje :)

 

=>V1rU$®

A co dodatkowo ma ten mod tictaca. Jego jakeis zalety i wady :>

Tylko u mnie mem jest slaby:(

 

 

Z ostrym OC czekalem do pojawienia sie oficjala 20, a tu nagle sie cykam go sflashowac...

 

Co do tego posta to sciagalem we we flashgetcie plik 1gb i siciagalem go 4 razy bo zawsze bylo archiwum uszkodzone (a zrodlo na pewno dobre bylo bo to oficjalna str AmericasArmy.com i inni tez scigali i im dzialo). Dopiero za 4 razem w IE cale siesciganelo...

 

Co do tego sw ide to warto isnalowac :?: Na pewno bedzie OC, czy ostre to sie zobaczy. Ale MB/s odczytu/zapisu sa mi rownie potrzebne...Jakie prozycje :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem podobny problem ale bylem na biosie oficjamnym 19 (AN8 Ultra) I przy HTT 280 podczas ladowania winowsa wylaczyl sie systemowy hdd (nawet slyszalem jak sie wylaczyl, WD 80GB 7.200 ATA)...Po resecie bios nie wykryl tego hdd (wystrasylem sie strasznie bo tylko tam byly dane wazne). Wylaczylem zasilanie i wlaczylem pc. Bios wykryl hdd. Pozniej mialem problemy z wykrycie go w biosie bo tez kilka razy go nie wykrywal...

Sprawdzalem go softem Data Lifeguard od WD w dosie (zostawilem go na noc bo dlugo trwalo) i wykryl blady (wyswietlil kody) i ze mam sie skontaktowac z producentem. Dane na szczescie zostaly nie naruszone. Ale dysk dziala wyraznie wolniej :( Skopiowalem dane na inny hdd i narazie bios zakazdym razem wykrywa tego WD-ka.

Oby nie bylo wiecej problemow. Od tego czasu boje sie uswawoc HTT wiecje niz 260. Niestety ustawien mem i timing ow nie pamietam. Ale z tego co pamietam to testowalem sam CPU ile wyciagnie i mem bylo chyba na najmnijeszje wartosci...Mam 2x256 Kinston 400 CL3 (na NF2 z tego co pamietam szly 333 2 2 2 6). Nie zabardzo wiem dlaczego tak sie stalo...Gwara jzu niestey wygasla a hdd byl na IDE 1 Master.

 

Ostatio mialem mialem doczynienia z 2 mobo abita (nf3 i nf2) ktore zostaly uszkodzone. W przypadku nf3 (platforma miala jakies 2 tyg, czesci nowe) wina byla chyba zasilka bo pc nagle sie wylaczym i wlaczyc sie nie chcial. A dioda na mobo sie swiecila. Po wymiania mobo okazalo sie ze zasilka tez poszla i hdd.

W przypadku nf2 nie wiem co bylo wina ale mobo wymienili na inna.

Tak sobie czytam o tym biosie oficjalnym 20 ze problemy sa, ze az sie boje go sflashowac (z pod windy).

Ale na pewno przed flashem dane skopiuje :)

 

=>V1rU$Ž

A co dodatkowo ma ten mod tictaca. Jego jakeis zalety i wady :>

Tylko u mnie mem jest slaby:(

Z ostrym OC czekalem do pojawienia sie oficjala 20, a tu nagle sie cykam go sflashowac...

 

Co do tego posta to sciagalem we we flashgetcie plik 1gb i siciagalem go 4 razy bo zawsze bylo archiwum uszkodzone (a zrodlo na pewno dobre bylo bo to oficjalna str AmericasArmy.com i inni tez scigali i im dzialo). Dopiero za 4 razem w IE cale siesciganelo...

 

Co do tego sw ide to warto isnalowac :?: Na pewno bedzie OC, czy ostre to sie zobaczy. Ale MB/s odczytu/zapisu sa mi rownie potrzebne...Jakie prozycje :?:

Wersja 1.71 flashgeta u mnie sciaga z błędami. Zainstalowałem wersje 1.70 i jest wszystko ok.

Ponawiam pytanie

Czy u was też w wersji finalnej 2.0 nie ma logo pełnoekranowego tylko czarna pustka?

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czy u was też w wersji finalnej 2.0 nie ma logo pełnoekranowego tylko czarna pustka?

U mnie wszystko gra i logo jest normalne.

 

@xrobcio - a właściwie to z czym masz problem jeśli idzie o ten bios 20? Jest lepszy od 19 to o co chodzi...nie kumam :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn jeszcze go nie mam. Po tym co pisaliscie ze z 20 macie problemy ze srzetem troche sie cykam. Ale mysle sobie za na momencie odwiedze kibel i zabiore sie do tego 20.

 

A czy powinien zainstalowac sobie on nowa drivery :?:

 

EDIT:

No wlasnie tak to ze mna jest. Nagle sie dowiaduje ze musze wyjsc i znow nici z 20...:(

Edytowane przez xrobcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem wkoncu chlodzenie na procku!troche monatz uciazliwy trzeba wyjac plyte ale oplacalo sie tempy miodzio idle z 38 do 32 i load z 45 do 38!jeszcze tylko zmiana chlodzenia na grafie i sprzet ebdzie silent!!!!spisalem proca oznaczenia Manchester 3200+ - ADA3200DKA4EG CDBHE 0543UPMW

ZNA KTOS TA SERIE??? tcase ma niby 61 i chodzi na 2500 bez problemy przy 1,375!

Edytowane przez moadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale z tego co pamiętam a nie chce mi sie wracać do wcześniejszych stron bios 20 miał wprowadzić dzielnik 150 tak?? więc czemu go nie ma?? bios tictaca go ma?? dzięki za odpowiedź :D

miał nie miał :) to my chcemy aby miał dzielniki 183 i 150 ale nie ma w orginalnym :(, w beta 20 tictaca (hayem) jest dzielnik 183 :), a w tych nowych 2 biosach co pisałem wczesnij jest i 183 i 150 ;)

p.s. a tak pozatym co to taki zastój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasuj bo napisal cos xrobcio a go tu nie wszyscy lubia...

 

Mam nadzieje ze jutro sobie wgram tego biosa 20.

Virus a powiedz mi tak od siebie, czy tictac jest lepszy niz oficjal :?: Oraz co w tictacu jest a czego brak w oficjalu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasuj bo napisal cos xrobcio a go tu nie wszyscy lubia...

 

Mam nadzieje ze jutro sobie wgram tego biosa 20.

Virus a powiedz mi tak od siebie, czy tictac jest lepszy niz oficjal :?: Oraz co w tictacu jest a czego brak w oficjalu...

co do 20 hayem (tictac) jak dla mnie jest lepszy !!! pamieci tccd i poczciwe twinmosy (mtec) chodzą mi dużo lepij na tym od tictac'a, a w tictacu masz: dzielnik 183 ( w tych 2 nowych dodatkowo 150), poperawił :

tref timing

DQS strenght

DQS delay

drive strength

a w tych 2 nowych zmienił " tref" co u niektórcyh daje nizłego kopa przy oc ramu szczególnie kostek 1 gB :) więc tzreba wgrac potestować :) ja non top siedze na 20 hayem i dla mnie jest the best ;) a przy weekendzie potestuje te 2 nowe :) narazie mam jeden testowo i jka narazie jest git ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@V1rU$Ž

czym różni sie tref 7.8us a 15.6us.. który jest lepszy??

 

EDIT:

zainstalowałem bios 15.6us Tictaca...bardzo fajny..później pobawie się głębiej nim :D ale czy lepszy jest ten 7.8us?? ja nie mam żadnych bh-5 czy tccd tylko najzwyklejsze elixiry i chce uzyskać jak największą wydajność z tego złomu ;) :D

 

EDIT2:

gdzie jest ten dzielnik 150?? nie ma go :? jest jakieś pole "..." ale nic sie nie dzieje wtedy :?

Edytowane przez AdamekSOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czolem chlopaki :D a wiec wkoncu dostalem przelew hehe, z plytka narazie nie mam problemu dzieki bogu a ramy w sumie bez siedzenia ustawilem na 2.5-3-3-6 1T i 550mhz lataj bez problemu, dalej musze sie z alphami pobawic

 

@V1ru$

twoje XBLK jakei lubia alpy?? tak z ciekowosci jestem ciekaw :D, aha i wesz musimy sie dogadac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@V1rU$Ž

czym różni sie tref 7.8us a 15.6us.. który jest lepszy??

 

EDIT:

zainstalowałem bios 15.6us Tictaca...bardzo fajny..później pobawie się głębiej nim :D ale czy lepszy jest ten 7.8us?? ja nie mam żadnych bh-5 czy tccd tylko najzwyklejsze elixiry i chce uzyskać jak największą wydajność z tego złomu ;) :D

 

EDIT2:

gdzie jest ten dzielnik 150?? nie ma go :? jest jakieś pole "..." ale nic sie nie dzieje wtedy :?

który lepszy nikt ci nie powie :) wgraj testuj i wiesz :) a biosy tictac'a sa OK :) tylko czasu brak :( nont topa work work ;(

@hoyrack co do timingów dla tccd podeślę Ci info via priv -- foto ;) i sie wymienimy indo ;) itp :)

 

4 chojrakrock ;) max ok 580 mhz i the end :) - teraz w niedziele test na tictac nowym biosie :)

http://img145.imageshack.us/my.php?image=c...dr580mhz7br.png

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy włączenie CPU Spread spectrum zmniejszy o/c ?? bo zastanawiam sie czy włączyć by zmniejszyć fale elektromagnetyczne które bombardują moją karte dźwiękową :lol: ;)

czy ja wiem ?? sobacz ? ale nie sądzę ? ale przyjeło się że na off przy oc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mojej starej AN7 zawsze było na "ON" bo pomagało w OC i to dość znacznie jak na tamta platforme!

Może tu też tak będzie...

ale w an7 nie było takiej opcji ??? chyba że myslisz o cpu interface ? i to robiło sie na on :) ale to jest cos innego ;)

najlepiej zobaczyć kręcąc czy to coś da czy nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...