Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytnaie laika ;] czy jak mam zasiłkę z wtyczką 10 pinową(cheiftec 360W df) to mogę bez rpzeszkód podłączy do niego płytkę an nforce 4 z wtyczką 12 pinową?

1661527[/snapback]

stary poczytaj topic..dopiero to tlumaczylismy WARIATHOWI...mozesz bez problemu wlozyc wtyczke 20 pinowa (jest 20 pinow a nie 10) to gniazda 24pinowego (24 a nie 12)..tylko musisz wlozyc z odpowiedniej strony (w instrukcji masz opisane) zreszta i tak zle sie tej wtyczki nie da wlozyc :wink: i nie trzeba zadnej przejsciowki :lol2:

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

to dziwne bo jam w idle 35, a stresie 38, nigdy 40 nie przekroczyło, tzn miałem, bo juz płytka nie siedzi u mnei w kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

heh nie ma zadnego nwoego usera abita?

heh powinno cos dojsc po tych naszych opisach

a sprawdzaliscie ktos czym posmarowany jest chipset?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja coś napsize o tej płytce. Przed kupnem zastanawiałem sie jeszcze nad Asusem ( Asus A8N-E) i Dfi (ultra-d). Wybrałem Abita An8 ultra. Dfi i Asus mają cienką dźwiękówke, śmiesznie rozmieszczone złącza pci i pci -x, głośne wentylki na NB.

Dfi i Asus jest lepsza od abita tylko pod względem podkręcania. Na abicie trzeba wcześniej włacząć 2t, bo z 1t nie pojdzie. U dfi i asusa można spoko ustawić 2t

( chyba zawsz 1t wejdzie) A u abita 1t tylko do 250 mhz. A na ramie za 600 zł też mozna wyciagnąć na tej płytce 1t 300 mhz, tylko msui to być jakiś firmowy ocz.

Z szajs ramem wiecej wyciagniesz na dfi i asusie... Chipset jest posmarywany jakomś pastą silikonową. Nie smarowałem AC 5 bo chipset nie ma ochrony( goły rdzeń) i pasta mogła by przewodzoć prąd (chociaż wiem że ac nie przewodzi prądu, ale tzw moze starcić swoje wlaściwości) Poczekam aż ktoś zaryzykuje i sprobuje porzadna pasta :> mi starczy to co jest : 35 indle i stress 39 ( upały i lato "43")

 

Mam Hynixa j-d43 na 2,5-3-3-5 na 2,7 v( 1t ). Moge ustawić na 2-2-2-5 na 3,2 v (1t): Na dfi pewnie poszło by na 2.9 v :(. Mam Chieftec BA-01B-B-B i wentyl 120 na tył obudowy. Przy zamknietej obudowie mam mniejsze temp. na Nb niz przy otwartej.

 

Jak już mowiłem wadą plyty mogą być osiagi spowodowane przez niedoskonały bios (2t i brak pewnych ustawieni w ramie) i tyle... Nowy bios in future powinien "to" naprawić. Jeśli chcesz podkrecać wszytko i powyżej 2900 mhz to bierz Dfi a jak mało kasy asusa. A tak bierzecie Abita !!!

 

PS. ( sry za błedy i literówki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie:

 

Dlaczego plyty glownej o ktorej tu mowa nie ma na oficjalnej stronie abita?Nie jest juz produkowana?Albo ja slepy jestem albo nie wiem...Jest za to wersja KN8 Ultra ale ta ma juz aktywne chlodzenie chipsetu:(

 

 

Ok.Jak wpisalem w wyszukiwarke na stronie abita AN8 Ultra to znalazlo ja ale nie zmienia to faktu ze na liscie plyt pod socet 939 jej nie ma... :wink:

Edytowane przez gopiter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, no nie wiem... moze masz zla przegladarke??? ;)

u mnie na firefox'ie jest zdecydowanie :D

ale nie, sorry - jesli chodzi o abita to patrzaj zawsze raczej na abit-usa - zdecydowanie bardziej przejrzysta i wydaje mi sie "reliable" ;)

tajwance moze dobrze robia plyty, ale stron to nie umia pisac :lol:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odlacze kompa z zasilanie to sie resetuja ustawienia O/C ... tez tak macie ??

bo wedlug mnie to genialne, chociaz w sumie jak sie czesto odlacza kompa od zasilania by np cos podpiac to juz to nie jest zabawne ;]

jak dla mnie powinna byc opcja w biosie ktora pozwalaly by wybrac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ty tak nie masz ??

wiem ze tez tak mialem w ABIT AI7...

wiec to dla mnie zadna nowosc ;]

edit

no fakt ty nie masz abita to tak nie masz..ale poczekajmy nich iny z plytami takimi jak ja sie wypowiedza..jak oni nie beda tak miec to zaczne sie denerwowac ;]

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam abita ;)

i tez tak nie mam :D

ale moj abit sie do niczego nie nadaje - nie wiem czy to byla prawda z tymi wynurzeniami, ze nowe rewizje sa do d...py, ale jakies ziarnko prawdy musi w nich tkwic, bo moja jest totaaaaaaaaaalnie zje...ana.

po 3in1 modzie (gdzie zasilka daje konrotnie na 3,3 bo 3,45V) na pamieciach spada do 3,31-3,39 (faluje na maxa) i fsb ponad 230 na dwoch bh-6 w dualu jest prawie nieosiagalne :(

zreszta abit od 2 weeksow lezy i sie kurzy bo stwierdzilem, ze moze za cienkim kbalkiem zrobilem moda, a w ogole to pare dni temu jak go podnosilem z biurka to kabelek odpadl <_< i nie wiem co jest grane... wychodzi na to ze nie umiem lutowac, czy co??? a myslalem ze to proste jak pie....lenie, a tu sie okazuje ze jednak chyba nie :oops:

w ogole nie wiem co to sa te tzw. "zimne luty" ale stwierdzilem, ze to pewnie to - chociaz pewnie wtedy napiecie by jeszcze bardziej spadlo na pamieciach, hę ???

ale nawet abstarciach!ąc od tego 3in1moda to i tak na dwoch 256 tccd przy luznych timingach nie bylem wejsc wyzej niz 230, takze podejrzewam, ze mobo nie jest najlepszego sortu :(

a epoxa sie dobrze uzytkuje w codziennej pracy chociaz tez ma problemy z wyzszym fsb jak widac :D ale spoko chodzi na 11*220 z 2*512 w 1T - dla mnie do netu i muzy stracza :lol:

 

pozdro

 

[edit]

 

heheheeee chyba przesadzam z emotami LOL

 

[edit_2]

 

ale najwiekszy lol to mialem jak zobaczylem temat postu w ktorym napisalem, bo bylem swiecie przekonany ze pisze w topicu o nf7 LOL LOL LOL LOL LOL :lol:

sie zagalopowalem troszke a jeszcze mialem napisac, czy abit tez da tak [gluteus maximus] jak s939 bedzie odchodzilo do lamusa, ale stwierdzilem ze nie bede robil offtopów!

praca wykancza czlowieka totalnie

 

pozdro once again

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprobuj zmienic baterie, ale szczerze mowiac nie wiem nawet gdzie kupic :( moze u zegarmistrza?? ;) albo pojdz do zwyklego elektronicznego i pokaz im - jesli sami nie beda mieli to powinni ci powiedziec, gdzie mozna takie kupic :)

ja tam czesto chadzam jak mam jakis problem - czesto kolesie potrafia mi pomoc, chociaz czasami patrza na mnie jak na debila jak nie potrafie wytlumaczyc o co mi dokladnie chodzi... :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no nie siejmi paniki ... wczoraj sie pobawilem, pomeczylem troche kompa zeby ustawic pamieci w 1T i raz musialem odlaczyc zasilanie bo nie wstal...i o dziwo nic sie nie zresetowalo..chociaz po odlaczeniu zasilania wstal bez problemu tak ze moglem wejsc do biosu i przestawic ^_^

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

pwoiedzcie mi czy w an8u jak ustawiacie napiecia ramu to macie od 2.6 tam do 3.5,? czy od 2.6 do powiedzmy 3.0 i w takiej inej opcji dlaej zmienaicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam od razu paniki ;) mysle, że nie masz sie o co martwic tymi znikającymi (od czasu do czasu) ustawieniami biosu - nie wydaje mi sie, zeby to wrozylo cos niedobrego - temat sie przewijal w paru topicach, ktore sledzilem i nie pamietam, zeby doszlo do czegos powazniejszego :)

 

kurde caly czas nie moge sie zdecydowac na plyte glowna!!! :mur:

chyba wezme tego asrocka na ULi i bede mial nadzieje, ze reszta plyt pojdzie troche do dolu po swietach :ph34r:

dlaczego mnie zycie nie nauczylo podejmowac decyzji???? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i może i mi pomożecie zakupiłem sobie nowe An8 Ultra + A64 3000+ x800 PciE

reszta starego sprzętu to 120GB Samsung Barakuda 7 8MB, 512MB + 256MB Kingstony, DVD LiteOn 16X, zasilacz Tagan 420W

 

Problem:

 

1. Niemogłem zainstalowac (Niebieskie ekrany śmierci niemożliwoś skopiowania jkiegoś pliku itp.) Win XP Pro (z 3 CD rużnych) ani Win XP Pro 64bit ani Visty po xx razach udało się potem czasami wywala się w 3Dmarkach 2003 i 2005 na Win XP Pro64bit nie przeszły ani razu ;/

 

2. A teraz uruchamia się zawsze w trybie Fail-Safe Mode wciśnij F1 lub Del by wejś do biosu by zmieni ustawienia CPU bo jest przetaktowny problem w tym że niejest przetaktowany ;/ po wyczyszczeniu ustawień BIOSU zworką dalej jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawial pamieci..tez mialem wielki problem z zainstalowaniem windowsa jak mialem zwalone eliixiry...wyciagnij te kingstony i pojezdzij na tych 512 (jaka to firma i czy to jedna kosc?) a potem wycisgnij te 512 i jedz tylko na kingstonach...ewentualnie sprawdz temperatury ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

dokładnie, to co RepsOn mówi, to bedzie najprawdopodobniej tego wina, sprawdz najpierw na jednaj, pozniej na drugiej kosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...