Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zależy mi na ciszy i mam zamiar wymienić Wentylator BOX na Venice

co leprze Co lepiej chłodzi i jest cichsze co polecacie z tych dwóch :

 

1.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=73317615

 

2.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=73789269

obstawiam na nr 2 :)

przy 1300 - 1500 rpm cisza :) a no i chłodno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde dam wam rade nie bawcie sie w ocguru ani q&c bo to tylko wacha stabilnosc windy lepiej ustawcie raz wszystko w biosie i spokoj. co wam da ze zanizycie procka jesli w razie konieczosci i tak wzrosnie jego mnoznik i taktownie ?? Ja tam wole miec moja moc caly czas dostepna :D

mam do ciebie jeszcze pytanie.....jak ustawiłeś te opcje w biosie?? Chodzi mi o to nie jak tym sie obsługiwać ale jak ustawiłeś napięcia, magistrale, wartości napięć na wiatraki itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do ciebie jeszcze pytanie.....jak ustawiłeś te opcje w biosie?? Chodzi mi o to nie jak tym sie obsługiwać ale jak ustawiłeś napięcia, magistrale, wartości napięć na wiatraki itd. :)

W zakladce ocguru w biosie, masz tam dwie zakladki jadnej uzywasz do OC czyli HTT, mnozni i napiecia na procek itp. a w drugiej zakladce masz opcje np to mpnitoringu napiec, temp i na dole masz kontrole wszystkich wentylatorów podlaczonych pod plyte glowne :D podkreslam ze aby wentyle ci reagowaly na to musza miec zasilanie 3 fazowe (3piny) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakladce ocguru w biosie, masz tam dwie zakladki jadnej uzywasz do OC czyli HTT, mnozni i napiecia na procek itp. a w drugiej zakladce masz opcje np to mpnitoringu napiec, temp i na dole masz kontrole wszystkich wentylatorów podlaczonych pod plyte glowne :D podkreslam ze aby wentyle ci reagowaly na to musza miec zasilanie 3 fazowe (3piny) :)

On chyba pytał o konkretne wartości jakie masz a nie obsługe biosa - co zresztą napisał :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako chłodzenie, też mogę pozytywnie się wypowiedzeć o posiadanym przeze mnie TT Big Typhoon, cichytki i dobrze chłodzi, na abicie przy okazji troche dmucha na RAM. Jest naprawdę cichutki, a ogólnie polecam test chłodzenia na dzikim, jest treściwy i obiektywny. Na AN8Ultra wchodzi bez problemu.

Edytowane przez Waaagh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako chłodzenie, też mogę pozytywnie się wypowiedzeć o posiadanym przeze mnie TT Big Typhoon, cichytki i dobrze chłodzi, na abicie przy okazji troche dmucha na RAM. Jest naprawdę cichutki, a ogólnie polecam test chłodzenia na dzikim, jest treściwy i obiektywny.

chyba nie ten temat :) pisz jakie masz doswiadczenia z plyta a nie big typhonem :D

 

@AdamekSOS

moj blad :D dodam ze ja mam reczne regulatory tylko otes na mostfetach mam ustawione na wlaczanie sie od 30" na PWM

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzałem to teraz od paru ładnych dni nie mam kompa (czekam na cpu) ale te 2x3pin (OTES1 i OTES2) to normalne 3pinki są ? znaczy jak inne na płycie i można do nich dowolne wiatraki podłącztć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to ze AN8-U tez ma te 2 wtyczki OTES1 i OTES2 :]]]]]

Jak tak patrzyłem w instrukcji to głównie płyty robione są na tym samym PCB..nie liczac serii fatal1ty

a o czym ja pisze? ? ?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee ...w kazdym razie moj post wniosl nowa mysl do watku :P:P:P

 

W sumie nie czytalem postow u gory wiec sorry :P

 

glownie chodzilo mi ze plyty sa robione na tym samym PCB..co do wtyczek to sory :P

 

aha...SORY :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej wtyczki mam podpięty wyciągowy w obudowie - ustawiłem przy jakich temperaturach ma działać i jest super - to poprostu kolejne łacze na wentylator - jesli ktoś nie ma OTESu ja znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 2 wyjścia na wentyle otes to fajna sprawa :) reg nap od 6 do 12 wolt więc mozna podpiąc wentyle i fajnie wyregulować ;). Ja pod otesem 1 mam podpiety wentyl od nadmuchu nad ram ;) a wczoraj bawiłem sie kumpla grafa z zalamnem i podpinalismy zalana pod otes i mozna bylo regulowac obroty na wentylu na grafie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wykorzystalem prawie wszystkie wtyczki na wentyle :P

OTES1 - Arctic 2L tc (taki swiecacy) zainstalowany na wyjmowanej bocznej ściance obudowy (wyciołem dziure) mniej wiecej na wysokosci tego duzego radiatora hotpipe i radiatorow mofsetów - bedzie dmuchal na nie a powietrze wychodzilo przez ten radiator - tak mi sie wydaje ^^

OTES2- wyciagajacy tylnia ścianka - Arctic Fan pro tc.

AUX - dmuchajacy z przodu - Arctic Fan pro tc.

SYS - z zasilacza

CPU - Freezer 64 pro - dmucha do tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KURCZE :/ Chciałem kupić ABITA an8 ultra, już miałem zamawiać a tu się okazuje że już ich nie produkują i nie ma ich w magazynach ;(;( I co ja teraz mam kupić w tych okolicahc cenowych ? żeby było dobre, stabilne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 2 wyjścia na wentyle otes to fajna sprawa :) reg nap od 6 do 12 wolt więc mozna podpiąc wentyle i fajnie wyregulować ;).

Dziwne. Ja mam regulację tylko w zakresie 8-12V... Co do samej płytki wrażenia na razie bardzo pozytywne. Zero problemów ze złożeniem i postawieniem systemu. Bez kręcenia stabilna jak skała. Oczywiście trzeba było przesmarować chipset OCZ5+ bo ta gumka to się nadaje sami wiecie do czego. Parę opcji w biosie to wciąż tajemnica - np. maximum payload size - wie ktoś co to za ustrojstwo? Co do wentyli, u mnie a razie są dwa. Jedna bezfirmówka w tunelu i regulowany titan na tyle budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ten temat :) pisz jakie masz doswiadczenia z plyta a nie big typhonem :D

 

@AdamekSOS

moj blad :D dodam ze ja mam reczne regulatory tylko otes na mostfetach mam ustawione na wlaczanie sie od 30" na PWM

Już zmieniłem, teraz jest o AN8 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Ja mam regulację tylko w zakresie 8-12V... Co do samej płytki wrażenia na razie bardzo pozytywne. Zero problemów ze złożeniem i postawieniem systemu. Bez kręcenia stabilna jak skała. Oczywiście trzeba było przesmarować chipset OCZ5+ bo ta gumka to się nadaje sami wiecie do czego. Parę opcji w biosie to wciąż tajemnica - np. maximum payload size - wie ktoś co to za ustrojstwo? Co do wentyli, u mnie a razie są dwa. Jedna bezfirmówka w tunelu i regulowany titan na tyle budy.

 

Te 2 na OTES w Ultra są od 6 volt mimo ze nie jest do nich nic podłaczone - są w pełni sprawne.Co do chipa nie sądze ze trzeba go czymś smarować bo ta gumka doskonale sobie radzi - bardzo dobrze przenosi ciepło i dodatkowo bardzo dobrze chroni chipa.

Edytowane przez flash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - chodzi o sieciówkę na płycie a raczej jej współprace z systemem.Uzywam ADSLa i jak wiadomo jest to łącze mocno niesymetryczne i na poprzedniej płycie wskazania ilości wysłanych i odebranych danych w połaczeniu lokalnym to potwierdzały.Czyli podczas normalnej pracy czy też sciagania zawsze wiecej pakietów odebranych i duzo mniej wyslanych.Na AN8ultra mam coś odwrotnego przeczącego prawom fizyki a mianowicie mam wiecej pakietów wysłanych niż odebranych i to wiecej średnio o 80% co jest fizycznie niemozliwe.Jak wam wskazuje pakiety w systemie jesli korzystacie z wbudowanej sieciówki? Chodzi o wgląd w połączenia lokalne - zakładka "ogólne" i "Aktywność" - wysłano/odebrano.U mnie odebrano jest zawsze o wiele mniej niz wysłano - niezaleznie czy czytam www czy ściagam wielki plik - na poprzednim sprzęcie działało poprawnie - tez na sieciówce wbudowanej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - chodzi o sieciówkę na płycie a raczej jej współprace z systemem.Uzywam ADSLa i jak wiadomo jest to łącze mocno niesymetryczne i na poprzedniej płycie wskazania ilości wysłanych i odebranych danych w połaczeniu lokalnym to potwierdzały.Czyli podczas normalnej pracy czy też sciagania zawsze wiecej pakietów odebranych i duzo mniej wyslanych.Na AN8ultra mam coś odwrotnego przeczącego prawom fizyki a mianowicie mam wiecej pakietów wysłanych niż odebranych i to wiecej średnio o 80% co jest fizycznie niemozliwe.Jak wam wskazuje pakiety w systemie jesli korzystacie z wbudowanej sieciówki? Chodzi o wgląd w połączenia lokalne - zakładka "ogólne" i "Aktywność" - wysłano/odebrano.U mnie odebrano jest zawsze o wiele mniej niz wysłano - niezaleznie czy czytam www czy ściagam wielki plik - na poprzednim sprzęcie działało poprawnie - tez na sieciówce wbudowanej

a po co se tym leb zawracac skoro dziala :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waaagh co tam cienko jedziesz te BH-5 :P ?

Na więcej tak lecą z błędami że szkoda gadać, a powyżej napięcia 3,2 w ogóle Winda się nie ładuje nawet na najniżych ustawieniach pamięci, zastanawiam się czy zasiłka przypadkiem nie daje sobie rady, ale chyba powinna. Grzać się nie grzeją bo mają niezłe radiatorki (wg mnie pomagają) i sa chłodzone po części przez TT BT. Naprawdę ciężko mi coś mądrego stwierdzić. Czytałem na forum o UltraX i widzę że kiepsko trafiłem, bo są takie co lecą extra i są takie co po zmianie z BySPD nic nie chcą robić...

 

Jedyna rzecz której nie robiłem to napięcie na mostku, czy trzeba zwększyć żeby pamięci mocniej poszły ? Bo wszędzie tylko piszą że przy podkręcaniu mostek bardziej sie grzeje, ale nie piszą czy zwiększyć napięcie ?

 

Jak to jest na AN8, warto zmienić napięcie NF4 ?

 

Piszecie że wam OCGuru nie podchodzi, ale proszę o info czy przeszkadza w OC, czy lepiej je w ogóle odinstalować ? Bo mi sie przydaje do ręcznej regulacji wiatraków z Windy (steruje tym na grafie).

 

Sorry za długi monolog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zwiekszylem napiecie o 0.1V na nForce4...napisz jakie masz alfy w kolejnosci z A64Tweaker..nie mozemy tych winbondow zostawic tylko na 220..moje goodramy leca lepiej :P...masz te blaszkoradiatorki ??

jak tak to je sciagnij...jezeli uwazasz ze radiatory pomagaja to sciagnij chociazby dla testow...potem zalozysz spowrotem, chyba ze sie okaze ze to ich wina :P

 

 

 

OCGuru nadaje sie tylko na ustawien wiatrakow..tez go do tego uzywam jak kompa na noc zostawiam czasem

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi:

2-11-14-2-2-5-2-3-2-3 1T

 

Radiatorki są miedziane i nie bardzo mam jak je zdjąć (są raczej przyklejone do kości) i z tego co wiem to jak je zdejmę to gwara poleci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...