Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

Sorx pomylilo mi sie :) ale jest inne rozwiazanie bo moze bede mial A-data vitesta 566 :D co robia 313 na 2,5-4-3-7-1T i chyba je wezme B)

Co do tych patriot'ów to są te same kostki ale stara rewizja miała te radiatorki z "klamerkami", zapinkami a nowa rewizja ma te cienkie "paskowane" przyklejone na pamięci bez tych zaczepów, a tak to jest to samo na tccd :), te z nowymi lepsze bo mają na an8xx więcej miejsca między sobą a te stare jak siedzą w slocie to się aż dotykają :(. A A-Data są OK :). A na DFI to polecą ok te patriotki bo pod dfi są specjalne modowane biosy pod tccd i idzie z nich sporo wydusić, bo ja na mobo gigabajta wycisłem z nich 600 i cr 1t :) co na abicie lipa nie da rady :(, kwestia biosa - maja to poprawić ale czy coś z tego wyjdzie ????. A jak te a-daty są jednostronne to jest szansa że polecą wysoko na an8 :), bo u mnie na 2x256 TCCD (jednostronne) poszły na ponad 614 mhz :) Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz w przyszlym tygodniu moze bede mial te adaty to zobacze co potrafia a fatal1ty sprzedaje bo sie zdenerwowalem troche na abita i nie chce miec podobnej przygody za 3 miesiace zalozmy :D dam znac jak lataka postaram sie je sprawdzic na abicie i DFI i porownamy wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz w przyszlym tygodniu moze bede mial te adaty to zobacze co potrafia a fatal1ty sprzedaje bo sie zdenerwowalem troche na abita i nie chce miec podobnej przygody za 3 miesiace zalozmy :D dam znac jak lataka postaram sie je sprawdzic na abicie i DFI i porownamy wyniki.

A już dostałeś mobo z gwary ? i co było ten bios ? eee kolejny zflustrowany ex fan abita :P he he :) Ja robiłem wczoraj hot flasha na 2 mobo i żyje :P po śmierci biosa :) nie ma co wymiękać, sam miałem na dnich zmieniać mobo na dfi ale ... poczekam spokojnie do maja i kupie abita pod m2 z nowym prockiem :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeszcze nie dostalem niestety ale mysle ze na dniach dojdzie wkoncu juz 3 tygodnie minely, a co do abita to lubie go ale kto by sie nie zdenerwowal na moim miejscu?? Po prostu nie chce znowu tracic moba na 3 tygodnie jesli za jakis czas znow cos walnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie cały czas walcę z tymi USB bo nie mogę sobie pozwolić na utratę kompa na 2-3 tygodnie, ale chyba nie będę miał wyjścia. Uważam że MOBO jest ok, ale jeśli to ma tak wyglądać to też zastanowię się nad wymianą, najgorsze jest to, że nie mam czasu aby miesiąc testować ustawienia kompa i dlatego nie chce mi się bawić z DFI, dlatego mam ABITa. A jak nie ABIT i DFI to co ? W ogóle bez kompa mam siedzieć ? Sorry za trochę offtopic. Ale mam nadzieję że pozostanę przy ABIT, dzisiaj wysłałem im kolejny mail o USB i nowy na temat proponowanych zmian w BIOSie, może coś odpowiedzą.... tym razem.

 

BTW: Virus Tobie też o USB nic nie napisali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na moje pytanie odnosnie temp. tych jazd z wysoką temp. panowie mi odpisali:

1.Regarding first question:

I suspected this problem might come from flow rate not enough of water cooler.

If you can, you can make a test both air cooler and water cooler.

BTW:

the CPU temperatureis recalibrated form BIOS 17 and later, and we will continue to change the formula of the temperature once we find anything

The CPU temperature reported by the thermal diode of an AMD64 CPU is really not accurate, and it differs form CPU to CPU, so we are trying our best to get accurate CPU temperature in the BIOS

 

2.You can install ABIT uGuru 2.3.11v and try for it.

 

A w punkcie 2 napisali ze taki uguru mam uzywać jak są jazdy z alarmem itp, przy małych obrotach wentyli (ktos miał taki kłopot z forum)

A odnośnie tem napisałem im o testach temp. na an8xxx na wodnym chłodzeniu u kimpla ale musze im napisać że na AIR cooler jest to samo wysokie odczyty i szybi skok temp w strees prime 95 itp.

Co do usb chyba ten mail nie doszedł bo wysyłałem prosto ze stronki abita, musze raz jeszce skrobnąć odnośnie tego usb :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na moje pytanie odnosnie temp. tych jazd z wysoką temp. panowie mi odpisali:

1.Regarding first question:

I suspected this problem might come from flow rate not enough of water cooler.

If you can, you can make a test both air cooler and water cooler.

BTW:

the CPU temperatureis recalibrated form BIOS 17 and later, and we will continue to change the formula of the temperature once we find anything

The CPU temperature reported by the thermal diode of an AMD64 CPU is really not accurate, and it differs form CPU to CPU, so we are trying our best to get accurate CPU temperature in the BIOS

 

2.You can install ABIT uGuru 2.3.11v and try for it.

 

A w punkcie 2 napisali ze taki uguru mam uzywać jak są jazdy z alarmem itp, przy małych obrotach wentyli (ktos miał taki kłopot z forum)

A odnośnie tem napisałem im o testach temp. na an8xxx na wodnym chłodzeniu u kimpla ale musze im napisać że na AIR cooler jest to samo wysokie odczyty i szybi skok temp w strees prime 95 itp.

Co do usb chyba ten mail nie doszedł bo wysyłałem prosto ze stronki abita, musze raz jeszce skrobnąć odnośnie tego usb :)

Rany Ależ ja nie chcę instalować Abit uGuru mi chodzi o BIOS że temp jest za niska CPU i uGuru w BIOS musi być wogóle wyłączone i nie steruje mi wiatrakami tak jak powinno

Weś sievirus o to zapytaj

że jak mam w BIOS temp CPU przy starcie kompa 21* A uGuru ma minimalną 25* to mi komp nie startuje

I to wszyskto jest W BIOS-ch od 17 do 19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nastepna odpowiedz z abit usa, odnosnie mojego nieszczesnego kondensatorka (pytałem co to ma byc i dlaczego w jednych mobo jest w innych nie ma i dlaczego puchnie :P)

Greeting Sir,

 

Thank you for choosing ABIT products!

 

Regarding this case, due to we discovery some electric issue on AN8 series, so if you want to rework it please send the board for RMA, thank you very much.

You can reference the URL:

http://www.abit.com.tw/page/en/about/about...000&pTITLE_IMG=

<LOL>

 

xpavlo u mnie nic nie wariuje jak mam niską temp wszystko ok ;)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli że można wysłac na gware jeśli kondzior zacznie puchnąć ??

no tak z tego wynika :) hehe :) i to nie jest osobny przypadek :) w razie czego moge się mailem podeprzeć jako potwierdzenie że można ;) Ah ile to człowiek się natruje z tymi kompami ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam to płytę i mam dwa numerki na wyświetlaczu których nie ma w tej dołączonej książce, a mianowicie: 17 i 22

pisałem do abita zpytaniem co mogą oznaczać to mi nic a nic nmie odpowiedzieli, może ktoś z was wie co oznaczają ????

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam to płytę i mam dwa numerki na wyświetlaczu których nie ma w tej dołączonej książce, a mianowicie: 17 i 22

pisałem do abita zpytaniem co mogą oznaczać to mi nic a nic nmie odpowiedzieli, może ktoś z was wie co oznaczają ????

 

pozdrawiam

z tego co pamietam tez mialem 22 gdy mialem wlaczonego kompa i wszytko dzialalo cacy :) ale nie mam zielonego pojecia co on oznacza B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam tez mialem 22 gdy mialem wlaczonego kompa i wszytko dzialalo cacy :) ale nie mam zielonego pojecia co on oznacza B)

no niby u mnie tez wszystko chodzi dobrze, ale chciałem sie dowiedzieć bo naprzemian u mnie 17 albo 22 <_< a powinno być chyba FF bo to oznacza ze wszystko ok Edytowane przez kkzg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jutro jakieś Oc skombinuje bo ma być zimnica totalna ;]

 

problem tylko w tym że od mrozu mi wiatraki wysiadają..freezer po zimnym oc charczy przez następnych kilka godzin, reszta pół dnia wogole nie działa, a jeden mi w czwartek wysiadł całkowicie :F

ale czego sie nie robi dla dobrych wyników :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jutro jakieś Oc skombinuje bo ma być zimnica totalna ;]

 

problem tylko w tym że od mrozu mi wiatraki wysiadają..freezer po zimnym oc charczy przez następnych kilka godzin, reszta pół dnia wogole nie działa, a jeden mi w czwartek wysiadł całkowicie :F

ale czego sie nie robi dla dobrych wyników :D

A kumpel tam kręcił przy otwartym oknie i komp przy parapecie że padł mu dysk :P:P masakra rozsypało się łozysko czy coś ? bo charczy i ma zwisy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jutro jakieś Oc skombinuje bo ma być zimnica totalna ;]

 

problem tylko w tym że od mrozu mi wiatraki wysiadają..freezer po zimnym oc charczy przez następnych kilka godzin, reszta pół dnia wogole nie działa, a jeden mi w czwartek wysiadł całkowicie :F

ale czego sie nie robi dla dobrych wyników :D

maniak jestes wiesz ?? ;) :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe musze was zmartwic, wkrótce prawdopodbnie opuszcze szeregi Abitowców :]

płyte na 90% sprzedaje, troche dozbieram...i mam nadzieje kupić DFI UT NF4-Ultra D czy jakos tak ;] ...wpierw musze poczytać o tych rewizjach bo ponoć ostatnie to padaka totalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe musze was zmartwic, wkrótce prawdopodbnie opuszcze szeregi Abitowców :]

płyte na 90% sprzedaje, troche dozbieram...i mam nadzieje kupić DFI UT NF4-Ultra D czy jakos tak ;] ...wpierw musze poczytać o tych rewizjach bo ponoć ostatnie to padaka totalna

ja czytalem ze te najnowsze juz nie sa padaki, deko wcześniejsze były - jak byś coś wiedział to pisz tu lub na PW :) dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez przezucam sie na DFI i z tego co wiem te nowe rewizje sa wlasnie lepsze :) bo sa robione w japoni a nie w tajwanie jak stare rewizje. nie dam sobie glowy uciac ale tak mi sie wydaje. B) ja planuje kupic ultra-d i przerobic ja na sli :D

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez przezucam sie na DFI i z tego co wiem te nowe rewizje sa wlasnie lepsze :) bo sa robione w japoni a nie w tajwanie jak stare rewizje. nie dam sobie glowy uciac ale tak mi sie wydaje. B) ja planuje kupic ultra-d i przerobic ja na sli :D

uff to dodałes mi otuchy troche...ja juz pytałem sie Pitera (selekcjonuje procki i grafy) czy by mi nie "wyselekcjonował" DFI :D:D poczytam jeszcze na ten tamat ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff to dodałes mi otuchy troche...ja juz pytałem sie Pitera (selekcjonuje procki i grafy) czy by mi nie "wyselekcjonował" DFI :D:D poczytam jeszcze na ten tamat ;]

i co odpisał? da rade? ile? :) bo juz za 500zl mozna miec + wysłka Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja tez musze napisac do pitera wole doplacic troszke i miec na 100% sprawna plyte do OC, bo tak czytam, i roznie jest z tymi nowymi DFI, ponoc niektore ladnie lataja a niektore nawet nie wstaja <_< trzeba sie dowiedziec

 

PS: przed chwila dzwonilem do serwisu i plyta ma byc w tym tygodniu, oby

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...