Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mozecie mi napisac jak sprawuje sie AN8-Ultra ? Jakie sa mozliwosci O/C tej plyty, oraz czy mozna ustawiac timingi alpha? Jakie max napiecia, no i gdzie dostane najtaniej.

Sa z nia jakies problemy? Czy uzytkownicy sa w pelni zadowoleni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym rozwiązaniem twojego problemu będzie zmiana mobo na dfi ;), wszyscy teraz tak robią i zyskują nowy wymiar oc no i oczywiście nie ma żadnych problemów jak z tym abitem ;p choć ostatni biosik 20 beta okazał się całkiem całkiem :)

nie no nie bede zmienial na DFI bo mi sie komp wlacza po 2 sekundach :) bez przesady..jakby co to gwara..ale sądze ze to mrozy..po drugie z DFI są wieksze problemy niz z Abitem (ponoc sa jazdy z X-fi ktorego nota bene posiadam)

 

dzis zrobilem test bez listwy..to samo..

 

ale dalej idąc zrobilem tak..wlaczylem POWER pierwszy raz..tak jak mowie..to samo (przestój 2 s.)..wylaczylem przy poscie..wlaczylem jeszce raz od razu..i juz ok..ale i tak przy poscie wyłączyłem...zadzwonilem do mojej dziewczyny..pogadaliśmy z 25 minut..wlaczam kompa po rozmowie i co?? znowu przestój :blink:

 

czyli tak jakby cos mialo jakies zabezpieczenie?? zasilka moze?? bo widac ze komp zdarzyl znowu sie ochlodzic przez te 20 minut, bo byl przedtem wlaczony tylko na sekundke doslownie

 

dziwne nie?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciusieK

Chyba najlepszym rozwiązaniem twojego problemu będzie zmiana mobo na dfi ;), wszyscy teraz tak robią i zyskują nowy wymiar oc no i oczywiście nie ma żadnych problemów jak z tym abitem ;p choć ostatni biosik 20 beta okazał się całkiem całkiem :)

Hmmm, wg mnie ten nowy bios jest jeszcze porzadnie niedopracowany, chociaz ma wiele nowych opcji w pamiatkach :D

Brakuje mi tylko jeszcze do szczescia TREF'a.

Ale dziwna sprawa, bo jak ustawiam sobie timingi w A64 Tweakerze (wszystko chodzi cacy, full stable), pozniej je chce do biosu przelekepac, to zwiecha :mur:

Nie wiem, moze moje Hynole sa tak wybredne, ale ustawiajac w biosie nie moge dojsc z nimi do porozumienia :|

Chyba czeka mnie w najblizszym czasie wymiana memkow, a szkoda, bo te maja potencjal :unsure:

Edytowane przez MaciusieK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wg mnie ten nowy bios jest jeszcze porzadnie niedopracowany, chociaz ma wiele nowych opcji w pamiatkach :D

Brakuje mi tylko jeszcze do szczescia TREF'a.

Ale dziwna sprawa, bo jak ustawiam sobie timingi w A64 Tweakerze (wszystko chodzi cacy, full stable), pozniej je chce do biosu przelekepac, to zwiecha :mur:

Nie wiem, moze moje Hynole sa tak wybredne, ale ustawiajac w biosie nie moge dojsc z nimi do porozumienia :|

Chyba czeka mnie w najblizszym czasie wymiana memkow, a szkoda, bo te maja potencjal :unsure:

nie wiem dlaczego ale u mnie na tccd spisuje się znakomicie ;) zobaczymy na oficjalnym co bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może gdzie moge znaleźć jakąś zmodyfikawoną wersję BIOSU do AN8 Ultra bo przy podkręcaniu procka największy HTT udało mi się osiągnąć 274 ???? a słyszałem że może to być przez BIOS??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może gdzie moge znaleźć jakąś zmodyfikawoną wersję BIOSU do AN8 Ultra bo przy podkręcaniu procka największy HTT udało mi się osiągnąć 274 ???? a słyszałem że może to być przez BIOS??

pozdrawiam

eee raczej nie pzrez bios :) tylko masz procka mało podatnego na oc :(, ja na moim procku max 2800mhz przy 1,55 a teraz mam nowa sztuke i idzie na 2900 mhz na 1,47 v, jutro przyjedzie opteronik zobaczymy co z niego da się wydusić A co do biosów to masz 2 modowane jeden to OAN819M od kolesia celemin1g a nastepny to bios od tictaca 13 guru r1 czy cos takiego o iile pamietam.

1. http://www.frazpc.pl/b/125551 od celemin1g

2. http://www.lejabeach.com/ABIT/an8/abitan8bios.html od tictaca 13guru r1

3. http://forum.abit-usa.com/attachment.php?a...75&d=1138016234 beta 20

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee raczej nie pzrez bios :) tylko masz procka mało podatnego na oc :(, ja na moim procku max 2800mhz przy 1,55 a teraz mam nowa sztuke i idzie na 2900 mhz na 1,47 v, jutro przyjedzie opteronik zobaczymy co z niego da się wydusić A co do biosów to masz 2 modowane jeden to OAN819M od kolesia celemin1g a nastepny to bios od tictaca 13 guru r1 czy cos takiego o iile pamietam.

1. http://www.frazpc.pl/b/125551 od celemin1g

2. http://www.lejabeach.com/ABIT/an8/abitan8bios.html od tictaca 13guru r1

3. http://forum.abit-usa.com/attachment.php?a...75&d=1138016234 beta 20

kurde wez sobie chłpie jakos zmien nicka bo ja zwariuje ;) nie idzie wyslac do Ciebie PM :? sorry za OT ale wkleje tu to co ci probowalem wyslac na PM

 

dzieki za odp :) wiesz sądze ze gdyby to bylo zwarcie to chyba by za kazdym w;aczeniem kompa tak bylo nie?? :? a to jest tylko jak jest wyziebiony :?a na jutro juz mam pomysł;) wezme suszareczke i troche go "przypieke w srodku";) do zasilki na chwilke troche cieplegom powietrza, do budy troszke itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde wez sobie chłpie jakos zmien nicka bo ja zwariuje ;) nie idzie wyslac do Ciebie PM :? sorry za OT ale wkleje tu to co ci probowalem wyslac na PM

 

dzieki za odp :) wiesz sądze ze gdyby to bylo zwarcie to chyba by za kazdym w;aczeniem kompa tak bylo nie?? :? a to jest tylko jak jest wyziebiony :?a na jutro juz mam pomysł;) wezme suszareczke i troche go "przypieke w srodku";) do zasilki na chwilke troche cieplegom powietrza, do budy troszke itp

:)

jak załatwisz z adminem że mi to r w kułeczku wykasuje to ci zasponsoruje ogrzewanie na sezon ziomowy :) jakoś tak dziwne wyszło ;). A co do koma raczej ziomno proponuje dogrzać może pomieszczenie i potestować :)

pozdro

lucas

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukk Wątpie żeby sie nie włączał przez to że masz zimno...ja swój sprzęt wystawiam na parapet, mam wtedy w obudowie temperature ponizej zera, jedyny zły syndrom tej temperatury jest taki że wysiadają mi wiatraczki ;] .. z bootowaniem nie ma żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B)

eee raczej nie pzrez bios :) tylko masz procka mało podatnego na oc :(, ja na moim procku max 2800mhz przy 1,55 a teraz mam nowa sztuke i idzie na 2900 mhz na 1,47 v, jutro przyjedzie opteronik zobaczymy co z niego da się wydusić A co do biosów to masz 2 modowane jeden to OAN819M od kolesia celemin1g a nastepny to bios od tictaca 13 guru r1 czy cos takiego o iile pamietam.

1. http://www.frazpc.pl/b/125551 od celemin1g

2. http://www.lejabeach.com/ABIT/an8/abitan8bios.html od tictaca 13guru r1

3. http://forum.abit-usa.com/attachment.php?a...75&d=1138016234 beta 20

hm kupel ma płyte asrock z chipsetem uli 1695 i podkręcał semprona 3000+ i tak samo stanął na 274 HTT <_< ???? więc napewno procek?? nie wiem czy może to mieć jakieś powiązania ale taka przyszła mi pierwsza myśl do głowy że może jakiś "inny" BIOS by pomógł :) bo byłby to dziwny zbieg okoliczności że mój Athlon 64 3000+ i jego Sempron 64 3000+ stają na takim samym HTT Edytowane przez kkzg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukk Wątpie żeby sie nie włączał przez to że masz zimno...ja swój sprzęt wystawiam na parapet, mam wtedy w obudowie temperature ponizej zera, jedyny zły syndrom tej temperatury jest taki że wysiadają mi wiatraczki ;] .. z bootowaniem nie ma żadnych problemów

ale ja nie mowie wcale ze to mobo..a moze zasiłka?? a jesli masz lepszy pomysł to powiedz :)

 

a po drugie albo to literowka z Twojej strony albo nie przeczytales dokladnie..on sie wlacza..ale po 2 sekundach w ciagu ktorych migaja juz jakies wartosci na wyswietlaczu od mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie aby Antec 550W byl tego powodem wkoncu to jeden z lepszych zasilaczy

a widzisz jednak sie mylisz :P to sprawa zimna...przed chwilka wlaczalem kompa..w domu mam juz troszeczke cieplej + wlaczylem suszarke i troszke napuscilem powietrza do zasilacza, na mobo i do budy..efekt?? utuchomil sie komp OD RAZU!! :D :D czyli jednak zimno :)

 

ja wiem ze Antec 550W to jeden z najlepszych zasilaczy, ale moze wlasnie dlatego ma jakies zabezpieczenia aby w zimno nie dawac od razu calego pradu tylko po chwili az sie komponenty rozgrzeją?? a moze po rpostu mobo akurat moje nie lubi niskich temp?? nie wiem, ale bardzo mi "pasuje" ze to zasilacz ma jakies zabezpieczenie..a swoja drogą fajna ciekawostka no nie?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to tak fajnie :] , mi by przeszkadzało bo z takim antkiem nie mógłbym pokręcic na parapecie ;]

yyyy..chyba nadal nie czytasz dokladnie :) dlaczego by ci mialo to niby przeszkadzac?? przeciez komp wstaje za pierwszym razem!! tylko od wcisniecia przycisku POWER do wstania kompa mijaja 2 sekundy...czy to takie uciazliwe byloby??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to o co ta cała kabała skoro wszystko działa :P

OMG :mur: stary wez przeczytaj wszystkie moje posty ok?? :) ja nigdzie nie pisalem ze nie dziala..tylko sie zastanawialismy z innymi dlaczego wlacza sie komputer po 2 sekundach, a nie od razu :? i w koncu okazalo sie ze to przez niska temperature..teraz kapisz?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czytałem i właśnie się zastanawiam jakim prawem taki problem w tym znalazłeś :P ...a mi sie czasem wiatraki wogole nie kręcą (oprócz tego z cpu) i szczerze mnie towali, ale spoiko nie o to sie rozchodzi

...z tym kreceniem na oknie to chodziło mi o to że skoro masz opóźnienie z włączaniem w temperaturze troszke niższej niż pokojowej to co by sie działo w temperaturze ponizej zera :| dochodząc do sedna sprawy moge ci tylko pogratulować zasilacza [uwazaj zeby ci kiedys nie zamarzł]

 

btw wtedy to była literówka tylko już mi sie tak zagłębiać w szczegóły nie chciało pisząc wtedy posta ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długo oczekiwanej zmianie sprzętu wreszcie mam co chciałem tylko że od problemów się zaczęło. Fabrycznie płyte miałem na biosie 19 i miałem jakieś dziwne problemy z zapisywaniem ustawień biosu. Za każdym razem jak wchodziłem do biosu płyta traciła ustawienia uguru i na nowo musiałem regulować wentylatory i inne ustawienia. Po załadowaniu biosu beta20 problem zniknął. Czy ktoś miał podobne problemy z zapisem biosu? Dziwne to troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długo oczekiwanej zmianie sprzętu wreszcie mam co chciałem tylko że od problemów się zaczęło. Fabrycznie płyte miałem na biosie 19 i miałem jakieś dziwne problemy z zapisywaniem ustawień biosu. Za każdym razem jak wchodziłem do biosu płyta traciła ustawienia uguru i na nowo musiałem regulować wentylatory i inne ustawienia. Po załadowaniu biosu beta20 problem zniknął. Czy ktoś miał podobne problemy z zapisem biosu? Dziwne to troche.

Niektóre starsze biosy miały z tym problem, ale nie wiem czy masz na mysli ogólnie ustawienia czy piszesz o tych z profilu bo na tym mobo możesz zapisywać sobie ustawienia w profilu co jest super sprawą :). Ale i tak profil nie pamieta kilku ustawień np: szyne htt i coś z reg wiatraków, a na tym beta 20 bios pamieta wszystko ;)

p.s. jak nie masz profilu to zrób sobie i problem z głowy :) i zobacz jak masz zworke od resetowania biosa tzn czy nie masz na clr cmos.

pozdro

lucas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

z kroniki: "Moje boje z USB"

 

Epilog:

Po ponownym obejrzeniu całej płyty, uruchomieniu poza obudową, udało się odnaleźć pewną nieścisłość: W miejscu oznaczonym na płycie jako USB-PWR5 nie było w ogóle zworki. Po dołożeniu zworki wszystko działa jak należy, i to bez względu na fakt czy porty USB są zasilane non-stop czy też po uruchomieniu zasilania. Jedyny problem w tym, że jestem pewien iż od samego początku jak mam to MOBO zworki w tym porcie nie było, w związku z czym nie wiem jakim cudem na początku działała a dopiero po pewnym czasie (zmiana budy) zrobiła kuku. Na szczęście teraz wszystko jest ok, i mogę zakończyć Moje boje z USB

 

PS: Teraz jak nie muszę odłączać sprzętu przy każdym restarcie biorę się za testy BIOSU 20beta, może w końcu coś z tych moich UltraX wyciągnę.

 

A ogólnie to teraz jestem :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee raczej nie pzrez bios :) tylko masz procka mało podatnego na oc :(, ja na moim procku max 2800mhz przy 1,55 a teraz mam nowa sztuke i idzie na 2900 mhz na 1,47 v, jutro przyjedzie opteronik zobaczymy co z niego da się wydusić A co do biosów to masz 2 modowane jeden to OAN819M od kolesia celemin1g a nastepny to bios od tictaca 13 guru r1 czy cos takiego o iile pamietam.

1. http://www.frazpc.pl/b/125551 od celemin1g

2. http://www.lejabeach.com/ABIT/an8/abitan8bios.html od tictaca 13guru r1

3. http://forum.abit-usa.com/attachment.php?a...75&d=1138016234 beta 20

wielki dzieki za te biosu , wlasnie tego szukalem , brakowalo mi dzielnika 300 a teraz to maslo , w koncu opek moze sobie pochulac z pamiatkami , bo na 266 sie z miejsca wywalal .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

z kroniki: "Moje boje z USB"

 

Epilog:

Po ponownym obejrzeniu całej płyty, uruchomieniu poza obudową, udało się odnaleźć pewną nieścisłość: W miejscu oznaczonym na płycie jako USB-PWR5 nie było w ogóle zworki. Po dołożeniu zworki wszystko działa jak należy, i to bez względu na fakt czy porty USB są zasilane non-stop czy też po uruchomieniu zasilania. Jedyny problem w tym, że jestem pewien iż od samego początku jak mam to MOBO zworki w tym porcie nie było, w związku z czym nie wiem jakim cudem na początku działała a dopiero po pewnym czasie (zmiana budy) zrobiła kuku. Na szczęście teraz wszystko jest ok, i mogę zakończyć Moje boje z USB

 

PS: Teraz jak nie muszę odłączać sprzętu przy każdym restarcie biorę się za testy BIOSU 20beta, może w końcu coś z tych moich UltraX wyciągnę.

 

A ogólnie to teraz jestem :D :D :D

<WOW> niezłe jaja :) grunt że jest OK :) ale te kompy mogą czasem człowieka ładnie zakręcic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po dluuuugiej przerwie;)

te studia i sesja nieco zabraly czasu zeby sie bawic z oc ale do rzeczy...

zapodalem dzisiaj bios 20beta i oto moje spostrzezenia:

-stare profile zapisane wbiosie 19 po wczytaniu dawaly mi za kazym uruchomieniem kompa komunikat typu 'fail safe settings loaded, go to bios and change it' chociaz w biosie wszystko ustawione bylo dobrze... dziwne...

-po ustawieniu wszystkiego od poczatku i zapisaniu nowych profili wszystko ok

-na szybko podnioslem napiecie ramu na 2.7, cr zmienilem na 1t i zapodalem memtesta, super pi i pogiercowalem w q4 i co?

memtest nie wywalil ani jednego bledu, pi liczy szybciej (ale musze sie z ustawieniami pobawic bo nadal ponad 12m, q4 full stabilnie...

jednym slowem chyba cos jednak poprawili z obsluga tccd;)

ram oczywiscie synchro z procem na ustawieniach jakie widac w podpisie

zalaczam rowniez foty z biosu i memtesta

trzeba sie bedzie jednek jeszcze pobawic zeby znalezc optimum ale jest dobrze:)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez LuHash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielki dzieki za te biosu , wlasnie tego szukalem , brakowalo mi dzielnika 300 a teraz to maslo , w koncu opek moze sobie pochulac z pamiatkami , bo na 266 sie z miejsca wywalal .

który BIOS wgrałeś ?? <_< bo chce mieć pewność że mi wszystko dobrze zadziała :) i płyta wstanie :) Edytowane przez kkzg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który BIOS wgrałeś ?? <_< bo chce mieć pewność że mi wszystko dobrze zadziała :) i płyta wstanie :)

strzelaj :wink:

 

sam tez nie bylem na 100% pewien czy to jest to co ma byc ale odpalilem winflasha i poszlo bez problemu

- http://www.frazpc.pl/b/125551 od celemin1g

 

apropo beta20 tez ma dzielnik 300 ? czy tez ukryty , no i jak ewentualnie odkryc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strzelaj :wink:

 

sam tez nie bylem na 100% pewien czy to jest to co ma byc ale odpalilem winflasha i poszlo bez problemu

- http://www.frazpc.pl/b/125551 od celemin1g

 

apropo beta20 tez ma dzielnik 300 ? czy tez ukryty , no i jak ewentualnie odkryc ?

ok dzięki za podpowiedź :-P a propo twojego pytania to nie wiem ja akurat nie miałem tego BIOSU :P B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre starsze biosy miały z tym problem, ale nie wiem czy masz na mysli ogólnie ustawienia czy piszesz o tych z profilu bo na tym mobo możesz zapisywać sobie ustawienia w profilu co jest super sprawą :). Ale i tak profil nie pamieta kilku ustawień np: szyne htt i coś z reg wiatraków, a na tym beta 20 bios pamieta wszystko ;)

p.s. jak nie masz profilu to zrób sobie i problem z głowy :) i zobacz jak masz zworke od resetowania biosa tzn czy nie masz na clr cmos.

pozdro

lucas

nie moge ci na pw odpowiedzieć więc wale tutaj:

 

nie mam w biosie 300 i 366 a wogóle jest to bios który sam podawałeś jako link w topiku :-)

Jeśli chodzi o ten bios to kilka dodatkowych ustawień dla pamiątek dla mnie rewelacja ale te problemy z zapisem to porażka. Profile praktycznie są u mnie bezużyteczne, tzn wciąż nie pamięta wielu rzeczy z zakładki uguru

Jest to super sprawa bo miałem to w AN7 a tu jest do niczego

 

A jeśli chodzi o zworke biosu to u mnie jest pod reką na panelu i nie jest zwarta :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...