Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez :P Narazie bios od Celemine nizbyt mi pasuje - mniej stabilny od 20b no i dzielnik 150 u mnie nie działa :(:(:( (180 nie sprawdzalem bo mnie nie interesuje). No to czas na testy tictaca :]

 

EDIT. Niestety tictac też nie dał nam div 150 ;/

Edytowane przez Jackass_Ass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.abit-usa.com/attachment.php?attachmentid=16391

te biosy jak po deszczu grzyby wydają :P -> link do modowanego przez tictac'a Osobiście nienadążam testować ;P

jak sie sprawuje? bo od czasu padu partycji po biosie celemine (tym 19) jakos mnie modowane odstraszaja ;)

ale moze sie skusze jak napiszesz o nim cos dobrego :D

i jeszcze jedno pytanko... czy w tym biosie jest to logo startowe???

Dołączona grafika

jesli tak to biedne strasznie... nie chce miec hassana :D (chociaz loga nie uzywam ale jakby bylo samo fatality moze bym sie skusil :D

Edytowane przez LuHash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po obiadku wgram i zobacze :) (narazie ten 20 od celemin1g mecze) A co do podnięcia partycji to nie wiem od czego to jest ale na 20 beta miałem to samo męczyłem kompa z pamięciami z tymi nowymi ustawnieniami i po kolejnym ponownym uruchmomieniu juz nie wstał partycja sypła się :( - do dziś nie wiem od czego ;) a co do logo zawsze można wyłaczyć albo edytorkiem zmienić :)

mam nadzieję ze w tym od tic taca nie bedzie zadnych niespodzianek :) ok spadam wgrywać obiad poczeka :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siedze na 2 kompie i robie wlasnie cler cmosa pzred wgraniem :) hehe

a co do biosów to te od celemina mi się nie widzą ten cały "bajzel" mase opcji odkrytych których w sumie nie uzywam, tak po prawdzie to te biosy to mają odblokowane niewidoczne funkcje "ukryte" więc wychodzi na to ze "jajogłowi" z abita sami może jak będą mieli 100 % pewności że jest OK to uaktywnia te opcje np; te dzielniki 183, 150 i plus te pare timingów od ramu bo w tych celemina sa widoczne a nie dzialaja ?? dziwne ?? A co do edytorka nie pamiętam nazwy ale wciagasz w niego plik bin z biosemi podmieniasz sobie orginalne logo :) kukne za mommneto do kompa i powiem co to jest dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szybko ;) jak na innch biosach max ROCK stabilnie !!! to 570 mhz :) i cr 1 t to na tym jade na 580 i jest OK :) bawie się timingami i lece do 600 co 10 mhz i testy ;P

widze ze w koncu ktos sie wział za biosy ;) b.dobrze! dobra płyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://users.cybercity.dk/~dsl6178/bios/Bioslogo.html

http://www.download.com/Bios-Logo-Changer/..._4-9450590.html

http://sourceforge.net/projects/awdbedit/

za jakiekolwiek wpadki nie biore odpowiedzialności :) w razie wojny na hot flasha zaprosze :)

Idę na spacerek po po flashu biosa zawsze mam jakieś nerwicowe objawy :P hehehe kiedyś miałem ciemność i na hot flashu się skonczyło :)

co do tego biosa tictaca to wczytałem stary profil i bez zmiany kuzowania timingów idze wszystko powoli do przodu ;) a i jak ktoś ma tccd to dram drive strenght: na weak drive dajcie :) bo tak lubia tccd :)

p.s. kto mi powie co to i po co jest opcja: ERR 94 Enh ???

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety progsy do logosow sa w stanie tylko podmienic logo epa (to w prawym rogu male) wiec sie nie nada... zreszta olac to...

 

jak pamiatki Ci teraz ida V1rU$® ???

jak ten biosik sie sprawdzi w miere u Ciebie zapodam... narazie i tak nie moge kompa wylaczyc do konca dzisiajszego dnia bo sie filmy robia ale juz mnie cos zmusza do zapodania tego cuda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

590 mhz :P ehhe kurde ajk by się pobawić tymi opcjami do ramu dokładnie spokojnie można pchać do przodu ram aż miło, to sporo czasu zabiera :( ale jestem b. dobrej myśli o ile na 20 beta na 600 komp od razu reseta dawał nawet do windy nie wlazło tu idzie spokojnie winda aquamarka zapodałem ok ;) tylko w sp2004 dla ramu trzeba pokatować :) i iśc dalej ;) Biosik jest niezły :) W topicu o DFI na pierwszej stronce jest super opisane co i jak z timingami i na tym się opieram i jak narazie OK :)

pozdr 4 all ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego czujnik?? Jak do CPU to wydaje mi sie ze gdzies pod albo zaraz obok socketu. Podaj mi jak mozesz jakie masz maksymalne napiecie na ram bo ja na zwyklej fatal1ty mam tylko 2.8V

Dzieki :-P

3.55V B)

 

Rzeczywiście nie sprecyzowałem pytania co do czujnika ale chodzi mi nie do procka bo jest gdzieś przy procku na pewno :wink: ale o czujnik mierzący temp systemu czyli mniej więcej temp. w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie sprawuje? bo od czasu padu partycji po biosie celemine (tym 19) jakos mnie modowane odstraszaja ;)

ale moze sie skusze jak napiszesz o nim cos dobrego :D

i jeszcze jedno pytanko... czy w tym biosie jest to logo startowe???

Dołączona grafika

jesli tak to biedne strasznie... nie chce miec hassana :D (chociaz loga nie uzywam ale jakby bylo samo fatality moze bym sie skusil :D

a co do logo to jest an8 i symbol fatality a nie jakies hasan hayem :P bo to mi się z terorystami kojaży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.55V B)

 

Rzeczywiście nie sprecyzowałem pytania co do czujnika ale chodzi mi nie do procka bo jest gdzieś przy procku na pewno :wink: ale o czujnik mierzący temp systemu czyli mniej więcej temp. w obudowie.

korcze to czemu tylko ja mam 2.8V :mur: :mur: :mur: :mur: zalamka totalna i to ma byc fatal1ty...

a co do czujnika te nie pamietam poszukalbym ale nie mam plyyt jeszcze :mur: :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korcze to czemu tylko ja mam 2.8V :mur: :mur: :mur: :mur: zalamka totalna i to ma byc fatal1ty...

a co do czujnika te nie pamietam poszukalbym ale nie mam plyyt jeszcze :mur: :mur: :mur: :mur:

To co oni robią z tą twoją mobo ??? Tyle czasu ? Ja bym już ich "utemperował" --> mam nadzieję że jak dostaniesz mobo i g. skille to dasz nać jak u ciebie polecą, u mnie dziś na stabilnych 588 mhz się skończyło :) heheh co bios to 10 mhz do przodu :) fakt może pamięci się kończą albo .... :) ale biosik by tictac jest "git" będzie jeszce czas to pobawię się dalej :), na tą chwilę zostaje na tym tictac'u :), zobaczymy co oficjalny przyniesie i czy ktoś za niego się zabierze ? :)

pozdro 4 all ;)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co oni robią z tą twoją mobo ??? Tyle czasu ? Ja bym już ich "utemperował" --> mam nadzieję że jak dostaniesz mobo i g. skille to dasz nać jak u ciebie polecą, u mnie dziń na stabilnych 288 mhz się skończyło :) heheh co bios to 10 mhz do przodu :) fakt może pamięci się kończą albo .... :) ale biosik by tictac jest "git" będzie jeszce czas to pobawię się dalej :), na tą chwilę zostaje na tym tictac'u :), zobaczymy co oficjalny przyniesie i czy ktoś za niego się zabierze ? :)

pozdro 4 all ;)

Caly tydzien ich mecze i juz na prawde nie mam sil :( jutro zamawiam gskile to jedyne pocieszenie no i biosik od tictaca :D ale po co mi to jak nie mam plyty hehe :mur: :mur: no parodia normalnie. Jak wszytko bede mial w domu bedzie ostre testowanie bo mam teraz jeszcze procka brata moze wyzej pojdzie od tego mojego :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie dla posiadaczy TCCD:

ustawcie sobie

dram drive strenght: weak

write rec time (twr) = 3

burst lenght = 8 jak się coś sypnie to na 4 tak jest default

ich zmina na na inne nie specjalnie coś daje przy oc ale na tych ustawieniach jest najwydajniej dla TCCD :)

i musze pokombinować z max async latency i read preamble bo mam na auto a zmiana powoduje zwisy ale wiem że jast jakaś zależność przy ustawianiu tego tylko jaka ? i odpowiednie dobranie tego duzo daje i wnosi ;)

 

http://img15.imgspot.com/u/06/43/08/beztyt...u1139836900.JPG

 

jak coś się sypie to twtr na 2 dajemy :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie dla posiadaczy TCCD:

ustawcie sobie

dram drive strenght: weak

write rec time (twr) = 3

burst lenght = 8 jak się coś sypnie to na 4 tak jest default

ich zmina na na inne nie specjalnie coś daje przy oc ale na tych ustawieniach jest najwydajniej dla TCCD :)

i musze pokombinować z max async latency i read preamble bo mam na auto a zmiana powoduje zwisy ale wiem że jast jakaś zależność przy ustawianiu tego tylko jaka ? i odpowiednie dobranie tego duzo daje i wnosi ;)

U mnie też każda zmiana (max async latency i read preamble) to zwis i uważam to za błąd biosu. Każda zmiana z Auto powoduje zwis. Testowałem te paramatry na róznych płytach i żadna tak nie robiła tzn dało się uruchomić system który ew. zawieszał się potem, więc dlatego uważam że coś nie tak z naszym biosem. Dzięki tym ustawieniom podciągłem zwykłe TwinMosy kumpla o 12MHz co dla tych memek było cudem. Dlatego licze bardzo że te funkcje będą dobrze działały.

 

Co do biosu TicTaca to nie podzielam waszej radochy bo u mnie tak jakby gorzej ze stabilnością - musiałem zmniejszyć taktowania! nie mówiąc o wzroście OC :sad:

Wracam do bety i czekam na oficjala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też każda zmiana (max async latency i read preamble) to zwis i uważam to za błąd biosu. Każda zmiana z Auto powoduje zwis. Testowałem te paramatry na róznych płytach i żadna tak nie robiła tzn dało się uruchomić system który ew. zawieszał się potem, więc dlatego uważam że coś nie tak z naszym biosem. Dzięki tym ustawieniom podciągłem zwykłe TwinMosy kumpla o 12MHz co dla tych memek było cudem. Dlatego licze bardzo że te funkcje będą dobrze działały.

 

Co do biosu TicTaca to nie podzielam waszej radochy bo u mnie tak jakby gorzej ze stabilnością - musiałem zmniejszyć taktowania! nie mówiąc o wzroście OC :sad:

Wracam do bety i czekam na oficjala...

max async latency i read preamble ->> nie wiem na ile kombinowałeś ale idzie znaleźć ustawienia na którcyh jest ok i stabilnie :) ale fakt cos tu jest skaszanione i do końca nie pracuje ok, zobaczymy może coś tu poprawią w tej kwestii :) Nie wiem dlaczego u ciebie jest niestabilnie ale wydaje mi się że to wina

DQS Skew Control:

Decrese Skew = Stabilność

Incerese Skew = Wydajność

które tictac na wydajność ustawił gdyby zrobił decrese skew (stabilność, jak w biosie beata 20) to może by bło u ciebie wszystko ok :)

 

 

a co do ustawień :

Dzielnik w górę = Max Async Letancy oraz Read Preamble w dół

Dzielnik w dół = Max Async Letancy oraz Read Preamble w górę

odczyt: 7530

zapis: 3141

ram na 584 mhz

p.s. gdzie zamieszczać za free fotki ?? jakiś rozsądny upload ???

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalna wersja biosu 20 jest już dostepna:

 

ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/an8/an820.zip

 

Changelog:

 

1. Support FX-60

2. Enhanced compatibility with certain USB devices

3. Enhanced compatibility with certain memories.

4. BIOS compiled date: 1/19/2006

Edytowane przez flatline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wysyp biosów :P

hehe sprawdzę go ;) ale mam nadziejęże mr TicTac na bazie 20 zrobi jakis modowany :0 bo dla ,nie ten beta 20 tictac jest OK :)

swoją drogą w ciagu paru dni 3 biosiki - heheh ładnie :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...