Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

@marcin.mb

można kupić :)

znasz może jakiś sklep internetowy albo mógłbyś dac link do allegro, szukałem w ofertach sklepów i allegro ale nigdzie nie widziałem tego :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znasz może jakiś sklep internetowy albo mógłbyś dac link do allegro, szukałem w ofertach sklepów i allegro ale nigdzie nie widziałem tego :-|

Nie znalazłem...lecz może źle szukałem. Poszukaj dobrze. Przepraszam za późną odpowiedź, lecz ostatnio nie mam czasu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest informacja z którą uważam że warto się podzielić - chodzi o oprogramowanie OC Guru (OCGuru -> wpisałem specjalnie ponownie gdyż wyszukiwarka nie przyjmuje ciągów krótszych jak 3 znaki :P ) - nie wiem jak Ci którzy korzystają z tego softu (ja do kontroli wentylków) ale mnie strasznie irytowała sprawa że program też po załadowaniu systemu wywalał się na środek pulpitu i trzeba go było ręcznie minimalizować za każdym razem.

 

Support ABITa mi oczywiście nie odpisał czy jest jakiekolwiek rozwiązanie żeby ten program się uruchamiał zminimalizowany...

 

Jednak jest:

W rejestrze lub jakimś programem do ustawień co się ładuje z systemem jest wpis "ocguru.exe -p" - ten parametr po przetestowaniu jest odpowiedzialny za wczytanie ostatnich ustawień / trybów;

skoro jest jakiś parametr to zapewne jest ich więcej pomyślałem... no i dopisałem "na czuja" -m (czyli jest ocguru.exe -p -m) restarcik i OCGuru pięknie się chowa do tray'a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj coś temat przycichł albo umarł. Nikt już nie ma płytek AN8?

 

Podziele się swoim przykrym spostrzeżeniem ostatnich dni.

Wentylator na mostku od kilku dni zaczął niemiłosiernie wyć i skwierczeć. Można by powiedzieć jak zwykle u Abita, ale płyta ma 7miesięcy co prawda komp chodzi średnio 5dni w tygodniu i wtedy pracuje non stop, ale nigdy wentyl nie pracował z maksymalnymi obrotami więc nie powinien się tak szybko zużyć. No żeby chociaż rok wytrzymał. <_<

Niestety nie można tam założyć nic innego jak taki sam wentyl albo specjalny dla tej płyty blok do WC :?

 

Kolejna moja płyta musi być chłodzona pasywnie...

 

 

@M4ciek - ciekawy patent :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chialbym obnizyc napiecie procesora w biosie, niestety na plytce z podpisu mage tylko zwiekszyc napiecie od 1.35 v. ( bios Phoenix - AwardBIOS v6.00PG 01/19/06 ) Procesor spokoje dziala na 1.275 ( ustawione za pomoca programu CBId )

 

Czy jest jakis bios ktory na to pozwoli , ewetualnie jakis programik do ebycji biosu systemowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KaszaWspraju

hi,

Dawno w mojego biosa nie "lukałem". Generlanie jesli chodzi o nap. na procka to jest od 1.4 lub 1,35 o ile pamiętam - nie wiem czy to zależało od biosa czy od procka jakiego mamy (na jkim nap. domyślnie pracuje). Ale jest tam w biosie opcja Cpu Ref. Voltage (w zakładce z napieciami) i w tej opcji mozesz po 10 mv dodawać lub odjąć od domyslnego napięcia na procka ;-). Tylko nie pamiętam czy to działało ? Musisz przestawić i miernikiem dokonać pomiaru co to daje :-)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie do (chyba już nielicznych) posiadaczy płyt serii AN8.

Ostatnio zapodałem sobie X2 (upgrade z venice) do płyty AN8 Ultra. Generalnie wszystko jest prawie w porządku - oprócz jednego. System wcześniej pracował na ustawieniach 9x300@1,5V, z pamięciami na 246@2,5-3-3-6 (div166) i 2,9V, HTT@900, bios 17 i wszystko chulało przez niemal rok 24/7. Jestem więc pewien, że zarówno płyta jak i pamięci dają radę. Aktualnie system jest ustawiony na 10x270@1,35V, memki na 225 przy takich samych timingach i napięciu, HTT@810. Procek jest dual prime stable (stock i oc), żadnych zwisów i błędów, więc zakładam, że vcore jest wystarczające. System testowy stoi na dysku na IDE. Niestety mam random freezy przy idlu i to zarówno na ustawieniach standardowych jak i przy dowolnym oc :mur: . Wczoraj siedziałem do 3 tweakując system, ale już brakuje mi inwencji z czego to może wynikać... Ma może ktoś jakieś pomysły?

 

Aha, dziś jak wrócę z roboty to wrzucę biosa 20 i sprawdzę co i jak, tylko muszę namierzyć jakąś sprawną dyskietkę :D

 

I jeszcze jedno - PWM-y grzeją mi się do 60* przy większym oc, pomimo nawiewu z Tt BT - zastanawiam się czy na dłuższą metę dadzą radę.

 

EDIT: Ok, wygląda na to, że AN8 + X2 = problemy wynikające z USB2.0 - objawiające się freezami i BSOD :mur: Leczenie tylko przez półśrodki, chyba, że ktoś coś odkrył w międzyczasie, bo Abit nie raczył wypuścić fixa :evil:

 

EDIT2: Jeśli komuś się to przyda - rozwiązanie wydaje się być jeszcze dziwniejsze niż sam problem. Póki co wygląda na to że pomogło przestawienie wake-up headerów od usb i ps2 na disabled i wyłączenie tego typu opcji w biosie. Czy na 100% - nie wiem.

 

EDIT3: Już wiem - na 0% - jestem otwarty na pomysły....

Edytowane przez flatline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

 

Jesteś w takim razie jednym z nielicznych szczęśliwców. Na forum abita jest to jeden ze stałych tematów jeśli chodzi o tą płytę.

Niestety wygląda na to, że mam dwie opcje. Ponieważ poprawna obsługa X2 wymaga wyłączenia USB2.0 (albo USB na płycie w ogóle), więc albo płyta leci na serwis ze świadomością, że i tak jej nie naprawią, albo leci do sprzedawcy z adnotacją, że towar jest niezgodny ze specyfikacją (nie obsługuje USB2.0 i X2 jednocześnie) :-| Szkoda, bo lubię tą płytę, ale co robić...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa o ile pamiętam kilka osób z tego wątku miało 2 jajowce na an8 i wszytko grało - no bynajmniej nikt nie zgłaszał problemu. Piszesz że to główny watek na forum z usa, ok owszem ale chyba w serii k9 pod m2 a nie pod 939 o ile mi wiadomo ?

p.s. dałeś biosa 20 i co ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chwila z searchem i:

http://forum.abit-usa.com/showpost.php?p=7...mp;postcount=38 - tutaj własciwie podsumowanie problemu,

http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t...=an8+freeze+usb - tutaj cały wątek,

a tutaj kilka wątków w tym temacie:

http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t...=an8+freeze+usb

http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t...=an8+freeze+usb

Konkluzja jest zawsze podobna...

 

Ale nieważne - zapodałem biosa 20 i póki co (odpukać) jeszcze nie złapałem freeza - zostawiłem kompa na nockę, więc wytrzymał jakieś 8-9 godzin (@stock). Zobaczymy co dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj znać jak na tym biosie 20 jest u ciebie ?

Trudno powiedzieć, bo jak może zauważyłeś relatywnie trudno jest wywołać takie zachowanie intencjonalnie, a w tej chwili nie mam możliwości przerzucenia kilku giga po USB...

Edytowane przez flatline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupielem od kolesia 2x512 twimosy na winmbodach ch-5...i np wczoraj wlaczam pc i mi poiszczy kod 0.4...nic nie moge zrobic...clear cmos nie pomaga...miaelm bios 156 tictaca najnowszyi teraz jade na An8_20rh.zip...

 

Dzis rano znow to samo..wlaczam PC i kod 0.4..ten sam kod jest gdy wyjme pamic z PC i wlacze PC...Mowil ze na codzien ram pracowal na 240 2-2-2-5 na V 3.2...Widzielem screeny z kompa...Mowiel ze na 100% sa sprawne. Sprzedal mi je na dniach za 360zl...

 

W ksiazeczce od mobo nie mam tego kodu 0.4...Teraz zeby wlaczyc PC to musze wlaczcy wylaczac listwe i czekac az sie "poprawnie zalaczy" Nawet jak robie restart PC to czasem sie przy tym kodzie 0.4 zawiesi i nie idzie dalej...

 

Co polecacie:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL dalem na v 2.8 400mhz (standard 333 cl 2.5) timingow nie ruszlalem...I tescik w sp2004 i wynik po 4 sek

 

Type: Large, in-place FFTs - stress RAM Min: 128 Max: 1024 InPlace: Yes Mem: 8 Time: 15

CPU: 2009MHz FSB: 201MHz [200MHz x 10.0 est.]

2006-09-22 08:19 Beginning a continuous self-test to check your computer.

Press Stop to end this test.

Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Torture Test ran 0 minutes 4 seconds - 1 errors, 0 warnings.

Execution halted.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi,

jak ktoś coś jeszce robi na tej mobo to jest nowy modowany biosik :P na bazie 20 xt od tictac'a:

http://www.lejabeach.com/ABIT/an8/an81804X.zip

spokojnie robi sie robi :D

osobiście AM2 to dla mnie sztuka dla sztuki więc nie planuje przesiadki (tymbardziej że są wciąż problemy z płytami i chipsetami) ale po głowie mi krążył Abit AT8 x32 CrossFire - może jeszcze do tego dojdzie w końcu wydajność ta sama a chłodzenie 100% pasywne

 

Co do BIOSa to musze koniecznie sprawdzić tego co podałeś bo nie wiele się ostatnio w moim kompie działo i coś trzeba ruszyć bo pajęczynami się pokryje :lol:

 

EDIT:

Na początek o biosie moge powiedzieć tyle że ma mniej opcji dotyczących pamięci niż fabryczny; tzn. zniknęły AL i RP.

Dziwna sprawa z tym biosem - flashmenu pokazuje że jest z 2005 roku z września!

Virus - z kąd masz opis tego biosu?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis mam z:

http://www.lejabeach.com/ABIT/an8/abitan8bios.html

jak dla mnie najlepszy i tak jest ten od tictaca z tref 15.6 ;-) jade na nim od 5 miechów i git zero problemów ;-)

 

@rafa

mam pytanko nie masz problemów z usb na swojej mobo + procek 2 jajowy ??? masz włączone usb i masz coś pod usb podpięte ? ponoć sa z usb i x2 na abitach problemy. U mnie nie było ale ktos na forum pytał o to ;-)

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno tez mialem kod 04 dzialo sie tak przez napiecie na pamieciach(Ballistixy z505)bylo za male(2,6v), a jak juz sie odpalil to pochodzil troche i zrzucal pamiec pod wiekszym obciazeniem. Dalem napiecie 2,65 i jak narazie jest OK. Moze wystarczy jeszcze napiecie zwiekszyc troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten bios jest do niczego :mad: Spróbowałem mu ustawić 300HTT, no i Windows nie wstaje przy napięciu na procu 1,525v, a na standard (ten najnowszy od Abita), na 1,525 wstaje, ale działa tylko przez chwile... Czyli nie jest ten bios dla mnie....

 

No i jakby jakoś mniej opcji w nim bylo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosik taki sobie ;p, nie ma jednak jak poczciwy 2--156 od tictaca na nim jade już z 6 miechów i wszystko ok. Płytke ma kumpel od paru dni i ma jakiś problem bo czasem komp nie wstaje ciemność i nic po resecie czy kilku on off wstanie i ok ? nie wiem czy to nie zasiłka bo ma feela 350 wat z wtyczką 20 pin ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...