Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

...pamiatki mam hynixy d-43 obecnie jade na standard chociaz wiem ze proc chodzi na 2500 tj 10*250 1.4 v

jak proponujecie to zestawic zeby smigalo...

Najlepiej zrobić to zgodnie z poradnikiem dla początkujących ;)

czyli ustalić max htt płyty

ustalić max pamięci

a potem wyciągnąć z proca ile się da ciągnąc za sobą pamięci

 

Lepszej metody nie ma. Każdy egzemplarz inaczej sie kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam abita an8ultra zaliczylem przesiadke z venica e3 na manchestera x2 3800+

Tak btw, masz może problemy z usb na płycie? Bo mi po takiej przesiadce zaczęły się jazdy, tzn jeśli kontroler usb jest w trybie usb 2.0 to mam randomowe zwisy przy podłączeniu urzadzeń i transferze danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw, masz może problemy z usb na płycie? Bo mi po takiej przesiadce zaczęły się jazdy, tzn jeśli kontroler usb jest w trybie usb 2.0 to mam randomowe zwisy przy podłączeniu urzadzeń i transferze danych.

Kurcze ja chyba miałem podobną sytuacje posiadam Abita AN8 Fatal1tySLI i jak włożyłem procka X2 4400 to miałem z początku bluskriny a obecnie co jakis czas z kompa dochodzi taki głos jak by się coś podłanczało przez USB po 2 formatach :P komp juz się nie wiesza ale głos czasami jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa<-- miałeś poprzednio venice i X2 a masz teraz opterona, czy to znaczy że ma on najwyższą wydajność z tych 3 procków? Jaka masz wersję biosu na płytce?

Nie miałem nigdy Venice. Za to ma go mój kolega któremu składałem kompa i którego sprzętem się opiekuje więc prawie jak mój ;)

Tak Opteron jest zdecydowanie najwydajniejszy - z prostej przyczyny - kręci się do 2.9GHz! :) X2 chodził max 2.65GHz. A Venice jest jednordzeniowy więc komfort z używania systemu jest i tak obniżony w porównaniu do dwurdzeniówek. I to niezaleznie od MHz.

Biosu używałem zawsze najnowszego. Teraz 20 zmodowana przez TicTaca która miała dodać MHz na pamięciach. Niestety nie dodała :-| ale zostawiłem ten bios ze względu na węcej dzielników pamięci.

 

Co do USB to też zaczynam podejżewać że coś jest nie tak.

Popierwsze dwa razy wymieniałem już myszke na gwarancji. Za każdym razem padał nadajnik/odbiornik oczywiście podłączany na USB. Nigdzie nie spotkałem podobnych problemów z G7!

Po drugie miałem dysk zewnętrzny i podczas kopiowania plików komputer zawiesił mi się kilka razy (może to wina elektroniki obudowy dysku a może kontrolera USB na płycie, inny dysk zewn działał bez zarzutów).

Po trzecie wcześniej nie mialem BSODów ale od ostatniej instalki windowsa co jakiś czas mam, i to dziwnie bo raz niby sterownik karty dźwiekowej, raz graficznej a innym razem bez informacji czego dotyczy. Nic w konfugu sie nie zmieniło poza dyskami na których stawiałem nowy system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do USB to też zaczynam podejżewać że coś jest nie tak.

W związku z tym, że zdecydowanie coś jest nie tak z USB2.0 moja mobo poleciała na serwis, co w praktyce chyba oznacza koniec przygody z tym abitem :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać że rozwiązałem część problemów o których pisałem wyżej.

Konkretnie jeśli chodzi o wszystkie BSODy i resety to winę ponosiły sterowniki do procka od AMD i/lub sterowniki od nF4 które zmieniałem i coś się mogło pochrzanić. Nie mam pewności na 100% które bo przeinstalowałem oba naraz i problemy ustąpiły.

Co do USB to ostatnio nic sie nie dzieje i oby się nie działo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dołączyłem do posiadaczy Abita an8 ;) Na razie Venice 3+ śmiga na 300x9 przy 1.475v ;) Jak myślicie jest sens wymieniać ram 400mhz 2.5-3-6 na jakiś 500mhz 2.5-3-3-8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dołączyłem do posiadaczy Abita an8 ;) Na razie Venice 3+ śmiga na 300x9 przy 1.475v ;) Jak myślicie jest sens wymieniać ram 400mhz 2.5-3-6 na jakiś 500mhz 2.5-3-3-8?

To zależy czy chcesz bić rekordy w super PI :) Nie ma jakiejś ogromnej różnicy w prędkości. Jest odczuwalna ale bez przesady. Jeśli to zrobisz niewielką różnicą kosztów to warto. Jeśli często grasz to więcej da ci dokupienie drugiej pary do 2GB (choć oczywiście wtedy lekki spadek wydajności przez 2T).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 32x oznacza dodatkowy mostek na płycie co przekłada się na dwa złącza PCIe o szybkości 16x każda. Przydatne tylko w wypadku łączenia dwóch kart w SLi. Przy wersji bez 32x połączone karty pracują w trybie x8 każda.

Obie powinny byc podobne/takie same do OC.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym posiadaczem Abit An8 Ultra i chciałem was zapytać jaki bios będzie najlepszy do o/c Venica 3000 , jakie sterowniki do chipsetu i karty dźwiękowej polecacie i jakieś ogólne rady może n/t tej płyty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm wszyscy zamarli! aja potrzebuje info na temat c'n'q pod vista bo zaistalowalem ale niestety przy konfigu z siga jedzie caly czas na 2000MHz i nie ma jak zainstalowac tego steraz z xp...

gdzie to znalezc alebo jak to obejsc zeby mozna bylo zainstalowac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym posiadaczem Abit An8 Ultra i chciałem was zapytać jaki bios będzie najlepszy do o/c Venica 3000 , jakie sterowniki do chipsetu i karty dźwiękowej polecacie i jakieś ogólne rady może n/t tej płyty .

jak dla mnie to : AN8_20-156us od tictac'a ale poczytaj: http://bigvip.fora.pl/viewtopic.php?t=10

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam już tą płytkę , wgrałem najnowszy zmodowany bios tic taca i jade na razie 2,7Ghz 1,6V :-P Procek troche kijowy mi sie trafił...

 

Podobna ta płyta zawyża temp o 10*C , czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na starych biosach teraz na pewno nie.

 

Co do tematu USB - problem u mnie wciąż występuje. Odkryłem że komputer się zawiesza, kiedy coś podpięte na USB ma spory pobór mocy czyli zewnętrzne dyski twarde.

Z pamięcią flash nie ma problemu.

 

wszyscy zamarli! aja potrzebuje info na temat c'n'q pod vista bo zaistalowalem ale niestety przy konfigu z siga jedzie caly czas na 2000MHz i nie ma jak zainstalowac tego steraz z xp...

gdzie to znalezc alebo jak to obejsc zeby mozna bylo zainstalowac!

www.amd.com

Dopóki nie pojawią się sterowniki pod Viste to nie będzie cnq.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a z tą mobo też jest tak że nie można jej odłaczyć od prądu bo sie zresetuje cmos i trzeba nowo kręcić ? Mam listwę antyprzepięciowa zawsze wyłączam na noc ale ostatnio jak wyłączyłem i rano odpaliłem kompa to miałem czarny obraz i musiałem resetować cmos :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a z tą mobo też jest tak że nie można jej odłaczyć od prądu bo sie zresetuje cmos i trzeba nowo kręcić ? Mam listwę antyprzepięciowa zawsze wyłączam na noc ale ostatnio jak wyłączyłem i rano odpaliłem kompa to miałem czarny obraz i musiałem resetować cmos :huh:

No u mnie ten problem wystepuje mniej więcej co 4 wyłączenie całkowite z prądu. Ale prawdopodobnie nie do końca tak z tym jest. Zauważyłem że jak dłużej odczekam po przywróceniu zasilania to ustawienia trzyma. Tak jakby wymagało czasu odczytanie zawartości pamięci. Dziwne ale chyba tak jest. Pisze chyba, bo na 100% nie jestem przekonany czy to było zaśługą dłuższego czasu czy po prostu tym razem byłoby ok. Żadko kiedy odłączam zasilanie więc nie przeszkadza mi to za bardzo. Niedługo bede miał powód znowu odłączac więc wtedy zobacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie ten problem wystepuje mniej więcej co 4 wyłączenie całkowite z prądu. Ale prawdopodobnie nie do końca tak z tym jest. Zauważyłem że jak dłużej odczekam po przywróceniu zasilania to ustawienia trzyma. Tak jakby wymagało czasu odczytanie zawartości pamięci. Dziwne ale chyba tak jest. Pisze chyba, bo na 100% nie jestem przekonany czy to było zaśługą dłuższego czasu czy po prostu tym razem byłoby ok. Żadko kiedy odłączam zasilanie więc nie przeszkadza mi to za bardzo. Niedługo bede miał powód znowu odłączac więc wtedy zobacze.

No teraz w goóle nie wyłączam listy od tygodnia i jest ok , ale wcześniej resetowały sie ustawienia lub były dziwne problemy ze niby cmos było czyszczone , mała wada ale jak na taką płytę to powinno nie być takich problemów :wink:

 

Czy zmieniał ktoś z was Async latecy i read premable ? Bo nie wiem czy to jest zbędne czy niezbędne do wysokiego o/c :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niezbędne na każdej płycie ;)

Pomaga przy wysokim htt i troche pomaga pamięciom w OC. Mały wpływ na wydajnośc ale spory na stabilnośc.

Gdyby nie to to miałbym może 2.6-2.7 na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niezbędne na każdej płycie ;)

Pomaga przy wysokim htt i troche pomaga pamięciom w OC. Mały wpływ na wydajnośc ale spory na stabilnośc.

Gdyby nie to to miałbym może 2.6-2.7 na CPU.

w poprzedniej mobo dawałem async latency na 8 i read premable na 6ns a na tej jak dam takie wartosci to nie startuje , nie chce mi sie każdej sprawdzać po kolei wiec napisałbys2 mi jak masz u siebie ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem na PW 7.5 i 9.

Lepiej zawsze sprawdzac od wyższych schodząc w dół. Szybciej się znajdzie najlepsze bo faktycznie te mobo nie wstają na źle za nisko dobranych wartościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja wszystkim posiadaczom Abita AN8 :-)

Mam tą płytkę od niecałych 2 lat, niedawno przesiadłem się na AMD x2 3800+ Manchester i pamięci G.Skill 2x1GB PC4000 na Samsungach UCCC. Procek śmiga ładnie na 2500GHz przy standardowym napięciu, chyba w miarę dobra sztuka się trafiła ?

Mam jedno pytanie odnośnie chłodzenia, czy ktoś montował może na tą płytę Scythe'a Infinity ? Chciałbym zmienić również chłodzenie, więc jestem ciekawy czy się zmieści :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej mialem Ninje więc Infinity też się zmieści bez problemu. Reszta zależy od obudowy.

Chyba wybiorę jednak Big Typhoona, bo coś po przymiarkach nie wierzę, że Infinity mi wejdze w budę :-(

 

A z innej beczki - procek mam na 250 httz, pamięci 3-4-4-8 1:1 z prockiem, puszczam sobie 3 razy superPI(po 1 na rdzeń) i 2 razy przechodzi, na 3 się wywala. Zaraz potem zaczyna się coś takiego, że ekran mi na chwilkę gaśnie, ruszam myszką i zapala się.

Potrafi tak co parę minut, ale blue screenów żadnych nie ma. Zasialcz to Chieftec 400W, więc w sumie powinno byc ok.

Ktoś ma pomysł co to może być ? Większym napięciem potraktować procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...