Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle, ze to płyta albo ram. Ram ustawie na 333mhz 2-2-2-5 1t 2.7v to działa. Jeżeli ustawie na 400mhz (oczywiscie timingi 3-4-4-8 2.7 v ) to nie startuje komp. Moge tylko na Auto lub mnie niż 400 mhz. Przekładałem ram do innych slotów i to samo. Spróbuje zatwić ram do testu, że sprawdzić czy mój Hynix nie jest przypadkiem walniety. Jak nie to znaczy, że lipna płyta sie zrobiła, trzeba bedzie do serwisu jechać :< Ale kiedyś działało normalnie na 3-4-48 2.6 V i az do 2-2-2-5 3,2 V przy 400 mhz. A teraz co ?

Na zagranicznych forach ( poszukałem ) wyminili np. abit an8 ultra na asusa an8-e i przy tym samym ramie ustawiają (na pewno) manualne ustawienai ramu i jeszcze kreca... Szkoda bo płyta jest dobra ogolnie ale do krecania lipna( a ja tylko chce dobre tymingi na 400 hmz i tego nie dostałem) Ram sie skopał albo płyta. Nie ma jakiś objawów uszkodzeń albo nie stabilniej pracy.

 

Płyta skopana 70%

Ram ( Hynix sa przecie mocne ) 30 %

 

Czekam na sugestie i inne pomocne słowo.

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla procka 1.7 v ? Nie spale go ? To płyta pewnie, wątpie że to kontlorer w procku. Już by mi nie działało ogole, żadne ustawienai ramu by mi nie chodziły, A tak moge dać pozniej 333 mhz lub na auto i pisać z tego kompa. Battlefield 2 mi chodzi na przyklad

dysk działa normalnie, komp mi sie jakoś nei restaruje nagle ( ekrany śmierci ), wszytko ok, no tylko nei moge ustawic ramu na 400 hmz z domyslnymi ustawieniami...

To ten sam problem który mieli Ci z zagranicy, z ramem, jak to sie satało że działało jeszcze... Moge dać 3.20 V i na złącz VVdrr 1.45 V i chodzi komp(na auto lub 333mhz). Tylko %$^#@ trzeba jechać bedzie do serwisu i wymienic na coś lepszego niz tak badziewna płyta(szkoda bo miała wszytko super tylk oz tym ramem A to podstawa nawet srednie Oc a tu nawet domyslych ustawien 3-4-4-8 nie mozna ustawic :cry: :mur: Na jaką płytke mi radzicie zmienić ? Zeby sie nie rozwaliła odrazu ( Moze DFI: wywalić karajaana i kupic SB Augi za 100 zł, dac wiatraczek z wlasmy radiatorem i finał krecimy ile sie da) Tylko trzeba bedzie wylzoyc 250 zł dodatkowo :( Nie chce drugi raz sie rozczarować...

 

Moze ktoś mial podobny przypadek z ramem na tej płycie ? Moze napsize do Abita czy przypadkiem nie uznaja tego za uszkodzenie plyty ?

Edytowane przez Aduke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie na cpu 1.7V tylko n kontrolerze pamieci w CPU..to 2 rozne rzeczy

po drugie to NIE JEST BADZIEWNA PLYTA !!!

Moje twinmosy jakos chasaja po 500-520 na 2-2-2-5-7-15-2-2-1-1 3.4V

Zeby sie nie okazalo ze to ramy masz zwalone..bo kupisz nowa mobo i dalej bedziesz mial waly :P

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na tym forum. Więc sory za jakieś małe potknięcia. Od 2 tyg. mam Abita AN 8 Ultra. Płytka jest ok, śmiga bez problemu. Dotychczas jechałem zastępczo na grafie na pci (zabytek), a od 2 dni mam Radka X1300 pro firmy MSI i tu zaczyna się problem bo:

- niby wszystko ok, gry, marki, śmigają ale przy starcie jak włącze kompa to logo abita jest rozmazane i niewidoczne (czerwony ekran i jakiś rozmyty) na starej grafie tak nie było

- w windowsie jak patrze na ikonki i mam otwarte okna to okna (obraz) jak by drżał, tak jak by ktoś przystawił głośniki do monitora, takie zakłucenia czy coś, to strasznie mnie denerwuje i to pływanie widac :(

- aquamarka nie przechodzi mi na końcu sie wywala albo czarny ekran i zamyka marka, dziwne bo w marku 2001, 2003, 2005 jest OK,

Czy ktoś spotkał się zpodobnym problemem ?? Czy ta grafa jest coś nie tak ??

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi czasem tez drzy obraz...wtedy myusze walnac w monitor z calej sily ;]

ale to dlatego ze mam soobwofer pod monitorem i 4 satelity obok i nad :]

zrób update biosu do wersji 18

1712853[/snapback]

i jak wyszlo? dziala ok? bo tez mam zamiar takie polaczenie plyta/grafa zakupic...

zebym sam sobie wala nie wykrecil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same problemy z tą płytą. Jeśli chce cie krecić to DFI !!! Abit dawno sie skończył.

Ram przetestuje w niedziele, nie mieszkam tak jak Wy dużych maistach. U mnie jest tak albo nie mają kompa z ddr(za stary) albo boją sie otworzyć kompa i ich za Chl@# nie przekonam... :( :mur: Co mnie skusiło na tego Abita, Jak chce sie pisać w Wordzie płyta jak znalazł :) i do neta i do mzuy i do uzytkownika który jest lamerem, A nie takim co musi wszytko OC. Chcesz mocnego bezstresowango Oc Bierz DFI.

DFI > ABIT w wydajności i możliwości oc !!!

 

Ale moze jeszcze zmienie zdanie jak sie okaze ze ram jest rozwalony ;) w co wątpie bo Hynix to Hynix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same problemy z tą płytą. Jeśli chce cie krecić to DFI !!! Abit dawno sie skończył.

Ram przetestuje w niedziele, nie mieszkam tak jak Wy dużych maistach. U mnie jest tak  albo nie mają kompa z ddr(za stary) albo boją sie otworzyć kompa i ich za Chl@# nie przekonam... :(  :mur:  Co mnie skusiło na tego Abita, Jak chce sie pisać w Wordzie płyta jak znalazł :) i do neta i do mzuy i do uzytkownika który jest lamerem, A nie takim co musi wszytko OC. Chcesz mocnego bezstresowango Oc Bierz DFI.

DFI > ABIT w wydajności i możliwości oc !!!

 

Ale moze jeszcze zmienie zdanie jak sie okaze ze ram jest rozwalony ;) w co wątpie bo Hynix to Hynix.

1713044[/snapback]

 

a to nie możesz walnąć memtesta albo coś takiego?? :/

 

a co do oc to moim zdaniem to jest najlepszy przykład

 

..::TwinMos(OldSchool) BH-6 333MHz -> 520 MHz 2-2-2-5-7-15 1T 3.3V

 

więc nie pierdziel bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same problemy z tą płytą. Jeśli chce cie krecić to DFI !!! Abit dawno sie skończył.

Ram przetestuje w niedziele, nie mieszkam tak jak Wy dużych maistach. U mnie jest tak  albo nie mają kompa z ddr(za stary) albo boją sie otworzyć kompa i ich za Chl@# nie przekonam... :(  :mur:  Co mnie skusiło na tego Abita, Jak chce sie pisać w Wordzie płyta jak znalazł :) i do neta i do mzuy i do uzytkownika który jest lamerem, A nie takim co musi wszytko OC. Chcesz mocnego bezstresowango Oc Bierz DFI.

DFI > ABIT w wydajności i możliwości oc !!!

 

Ale moze jeszcze zmienie zdanie jak sie okaze ze ram jest rozwalony ;) w co wątpie bo Hynix to Hynix.

1713044[/snapback]

Wlasnie stary co ty dajesz..kupiles jakis badziewny egzemplarz albo masz badziewne ramy i walisz tu akcje..jakos wszyscy ktory maja ta plyte sa wyraznie zadowoleni..ktos tu zrobil nawet htt400 na tej mobo wpelni stabilnie..Oc jest bezproblemowe i stabilne..i z twojego postu wynika ze Abit wlasnie dla lam nie jest..bo czytajac co piszesz wydaje mi sie ze wlasnie ty jestes jakims noobkiem ktory zamiast najpierw wszystko przejrzec i stwierdzic obiektywnie co jest nie tak to beczy i pisze jaki to on jest nieszczesliwy z powodu tej plyty..trzeba bylo od razu kupic se dfi za 500-600 zlotych i wszyscy byliby szczesliwi...poza tym masz gwarancje..jesli to naprawde mobo nawala to wysylasz i dostajesz naprawiona ewentualnie wymieniona na nowa..w czym problem ??

To samo z ramami..serwisu nie masz w poblizu ? Dajesz im dyche i wlozy ci ram do ktoregos z kompow ustawi tak jak powiesz i bedziesz wiedzial czy to aby napewno tylko na twoim kompie sie wali...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ci nie moge pomóc bo tej grafy ani nie widzialem jesce na oczy..ani nawet na zdjeciu..:P

Moze zainstaluj nowsze stery..zobacz moze gdzies ci sie kabelek poluzowal, czy karta dobrze lezy, podkrecales ja ??..zobacz czy masz ustawiona pci-x na 100MHz w biosie.....

tez to mam ale to przez to ze mam glosniki obok monitora...mi pomaga uderzenie w monitor ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same problemy z tą płytą. Jeśli chce cie krecić to DFI !!!

1713044[/snapback]

Widac stary że jednak nie wiele wiesz na ten temat skoro piszesz że DFI jest bezproblemowa. Jest Bardzo problemowa(!) i kompletnie sie nie nadaje dla kogoś kto myśli tylko podłączyc i działac. Trzeba sie jeszcze sporo nagimnastykowac żeby ja dobrze ustawic.

A jak nie umiesz sobie z Abitem poradzic to trzebabylo Gigabyte brac a nie wciskac o potrzebach wielkiego OC...

 

V1rU$® próbowałeś z drugiego wyjścia karty monitor podłaczac?

 

peace for all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa,

tak i na zwykłym i na na dvi (od monitora lcd) jest to samo :(. w sumie dziwne bo gierki smigaja ok, marki to samo no tylkoaquamark wywala na koncu sie (zamyka), nie mam pojecia co jest (zmienialem stery, itp) i nic :( nic czekam na inna grafe do testu i powinno sie wszystko wyjasnic ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dfi > Abit w OC, poprostu. 3-4 osoby inaczej sądzą inaczej na tym topicu. Dfi jest dłużej w sprzedaży niz abit i wiekszośc problemów jest rozwiązywalna.

 

Co to mojego problemu wymieniłem sie z kolesiem na innego Hynixa i działa wszytko.

Ale i tak Dfi > Abit :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aduke,

Jas sam napisałeś: "większość problemów jest rozwiązywalna" i na tym abicie również, takie moje zdanie :). nie ma produktu idealnego, zawsze do pewnych rzeczy trzeba dojść metodą prób i błędów itp., i po to jest takie forum i grono zapaleńców którzy do rozwiązania problemów sie przyczyniają. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy więc bądźcie wyrozumiali...

Zamierzam kupić płytkę AN8 Ultra i 2x512 hynix. Idę do jednego sklepu i słyszę: "nie sprzedajemy", do drugiego: "sprzedawaliśmy, ale były bardzo awaryjne i wycofaliśmy się", w trzecim: "odradzamy, kłopoty z kondensatorami", jeszcze inny: "jak pan bardzo chce włożymy, ale będzie ją sobie pan sam serwisował bo były awaryjne i nie weźmiemy na siebie odpowiedzialności", wreszcie w ostatnim: "kłopoty z kompatybilnością".

Jak skomentujecie powyższe stwierdzenia mądrych panów sprzedawców? Co możecie powiedzieć na temat awaryjności tej płyty? Czy złe opinie to wynik kiepskiej jakości w przeszłości, gorszej niż obecnie? Czy mimo to kupować a połączenie z hynix to dobry wybór?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...