Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na forum ;P

chodzi mi o 2 sprawy czy ktos juz porządnie przetestowal nowy bios 19 czy cos nowego ?

i jak chodza nowe stery do nf4 6.70 ?

oczywiscie czytalem caly temat ale chodzi mi o konkrety :wink:

Edytowane przez slavor_83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest to SYS np w speedfanie czy everscie ?

Sys jest to czujnik umieszczony w poblizu slotow dla ram (w an8ultra, ale w an8 chyba tak samo)

 

Witam wszystkich jestem nowy na forum ;P

chodzi mi o 2 sprawy czy ktos juz porządnie przetestowal nowy bios 19 czy cos nowego ?

i jak chodza nowe stery do nf4 6.70 ?

oczywiscie czytalem caly temat ale chodzi mi o konkrety :wink:

Co do biosu1.19..cos tam dodali ale nic co byloby godne napisania

Co do sterow to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem takie wrazenie...ale Virus bodajze albo kto inny wyslal mail'a do Abita..przeszukaj temat bo byla duza dyskusja o tym ;]...pracownik z abita powiedzial ze to czujnik dzieki ktoremu mozna wywnioskowac czy buda jest dobrze wentylowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie :

Płyta główna : 25*-30*

Procesor : 21*

PWM : 27*

Procesor Graficzny : 30*-33* (w spoczynku w stresie 45*)

Dysk Maxtro 160GB : 22*-25*

 

Dane te pochodzą z Everesta Ultimate Edition 2005

 

Jak zobaczyć temperaturę chipsetu (mostek północny) Patrzyłem speed fanem i pokazuje to

samo co Everest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki :)

Jak by ktoś Freezera 64 pro miał zamiar na procka osadzić na an8u to powiem że pasuje jak ulał. Mozna tak ustawić ze bedzie dmuchał ciepłym powietrzem na tył budy albo na (do) zasilacza (jest możliwość rozebrania zapinki i ustawienia wg. własnego widzi-mi-sie :P ). Ale i tak producent zaleca , tak ustawić freezera aby hot-pipe były w poziomie !!!!! (wyczytałem w necie). tak jak założyłem frezzera że wydmuchiwał ciepłe powietrze na tył budy (rurki w pionie) to miałem w stresie ok 52 st, i wieksza temp na pwm. :( Jak dąłem ze wdmuciach!e w zasilke i rurki w poziomie max tem 38 st stress :)

 

a no i w sumie ktoś mi powie czego to wina jest (ram, porc, mobo). Bo miałem zamiar sobie zrobić procka na 9x300 i ram synchro na 600 mhz ale nic z tego chyba an8u nie pzrepada za kostkami na tccd. :( Mimowalk z ramem komp nie jest stabilny :( jak zrobie sobie div 333 czyli przy 9x300 i ram ok 500 mhz wszystko jest OK :) stabilnie ale jedno mnie dziwi powyzej 2550 mhz na porcku musze miec command rate na 2T i choć by nie wiem co musi tak byc inaczej zwichy i traci stabilność :(, może kontroler w moim procku jest bleee :P

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, bawiłem się wczoraj i jestem (częściowo) zadowolony. Proc kręci się ładnie, nie sprawdzałem powyżej 9x300 ale ogólnie jest ok. Tylko nie mogę sobie z pamięciami poradzić. Przy 9x290 nie chcą mi pójść na dzielniku 333 przy 2-11-14-2-2-5-2-2-2-3 (kolejność jak w A64 Tweaker) i 1T. Nawet jak dam im 3,4V to nie przechodzę logowania windows. Więc mam kilka pytań:

 

1. Czy muszę podnieść napięcie VNF4 ?

2. Co to jest VHT ?

3. Do czego służy DDRVTT ?

 

i czy mogą one mieć wpływ na możliwości pamięci ?

 

4. Czy warto coś robić z PCIEClck ?

 

Mam nadzieję że wspólnie coś wydusimy z tego mojego kompika.

 

No i ostatnie pytranie może nie dotyczy AN8 ale liczę na odpowiedź :)

 

Czy podawane na różnych stronach Vcore 1,55 nie powinno się przekraczać na codzień ze względu na temperatury procesora, czy po prostu wyższe Vcore jest szkodliwe dla proca ? (Bo u mnie na BigTyphoon przy VCORE 1,6 nie przekraczam 40 stopni i zastanawiam się czy to jest szkodliwe dla proca, czy spokojnie mogę tak pracować)

 

UPDATE: Właśnie mam uruchomiony sprzęcik na 245 przy dzielniku 1:1, więc pamięci idą na takich ustawieniach (przy V 3,25 i timingach jak wyżej) Jakies pomysły ? A może zasilacz nie daje rady ?

Edytowane przez Waaagh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waaagh

co do nap. na procku to ponoć na dobrym chłodzonku powietrznym n ie powinno sie przekraczac 1,55 V, ale jak masz wiecej i jest ok to dobrze, choć kumpla venice smigał na 1,65 v przez 2 tygodnie i jednego dnia nie wstal (smierć) więc chyba te 1,55 to jest takie optymalne bezpieczne nap dla vence :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@V1rU$Ž

Ładnie Ci poszedł proc jak na 1,4V Mój tak nie idzie :( Ale na razie walczę z pamięciami.

narazie testuje te ustawienia :) w piatek i wczoraj przed wyjściem na inpreze nie chciało mi na command rate 1 t pracować dzis śmiga OK ??? hm sam już nie wiem :) ale teraz jest git :) musze tylko pzretestowac prime95 pare godz :) i zobaczyc czy te 1,4 mu styka :) jak narazie jest OK ale zobaczymy ;)

p.s. a procka w ciemno kupiłem :P to nie jest jakis selekt :) pierwszy lepszy zamówiłem :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V1rU$Ž, ale nawet "ładny" Ci sie "trafił" ;)

tnx po zapodaniu mu fryzjera 64 wyszło co potrafi :) szkoda ze ram na synchro na 600 mhz nie chce smigac :P ale może coś wykombinuje :)

a co do procka to jest 16 tydzień ale seria ??? musze kuknąc w notes :) gdzies to spisałem sobie :)

 

p.s. i jak by to kogoś interesiło na biosie 1.7 chyba ten an8u najlepij "biega" i jest najlepsze OC :) ( a potestowałem wszystkie co były :P:)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sadze ze te 1,4 to malo bedzie :( niby pi wyliczylo marki ok ale zobaczymy prime po xxx godzinach :) tak wiec nie rokuje :( ale moze :)

p.s. czy innym na an8u nap, procka czytane pzrez np ewerest mocno skacze ??? wiem ze soft to sciema ( i powinno sie to zmierzyc miernikiem ale na ile ten everest jest prawdomówny ???

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się na razie udało 1,475 idzie na 9x270 na div 166 timingi 2-11-14-2-2-5-2-2-2-3 (kolejność jak w A64 Tweaker) i 1T przy Vdimm 3V. Spróbuję jeszcze pogorszyć timingi i polecieć na div200 ale wątpię że to mi się uda. Może ten BIOS 17 spróbuję, no ale dopiero drugi dzień z kompem walczę.

 

Jednak na 1,475 się sypał, stable jest na 1,5 :(

Edytowane przez Waaagh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo juz cpu i ram od kilku h męcze i chce do 10h dojechać w sp2004 :) (głównie o RAM chodzi) -> Hynix (2x512mb) - 255HTT - 1:1 - 1T - 2.5, 3, 3, 8. VDIMM 2.9V - jak na Hynixy to chyhba nieźle nie ?? :)

Moje Hynixy leca spokojnie 255 prz 2.5-3-3-7 VDIMM 2.8V :) W nastepny weekend bardziej je pokatuje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy an8xxx czy wam nap. na procku odczytywane np przez aida, everest itp skacze czy jest stabilne ?? bo juz sam nie wiem czy to pzreklamanie czy soft klanie czy zasilka ?? choc na innej zasilce to samo ??? hm sam juz nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Virus moglbys podac roznice w OC na roznych biosach ? :P

albo przynajmniej 17 do np 18 ;]

wiec tak na szybko:0

- na 16 miałem jaja bo mi komp nie wstał ??? problem z ramem :( wsadziłem good rama i poszło :) i wgrałem sobie inny :)

- 18 w sumie wszystko ok ale nie wiem dlaczego ale przy htt ok 300 i ram na div 333 musiałem mieć command rate 2t i za nic sie nie dało tego obejść ?, do około htt 270 command rate 1 - dziwne ? (synchro szło mi na htt 280 max )

- 19 beta całkiem spoko ale max. htt to ok 290 mhz potem jakieś jaja :(

- 17 - htt 300 :) div 333 na ramie jakiś 490 mhz i command rate 1 t :) nie musze dużym nap po procku i ramie "walić" i wszystko gra :) chyba najlepszy i najstabilniejszy do oc :) testowo mam 9x300 i na procku 1,425 i stabilnie :) ale nie miałem czasu max testowac ale prime (porcesor stress) po 4 godz bez błędów :P chyba bedzie git :)

- 13 guru r1 od tic taca :P no comment :( kiszka po za ładnym logo nic ciekawego, łapałem freezy :P

testowałem te stare 16 15 14 ale nie ma co na nich siedzieć :P

-19 orginał , htt 300 ale na procka dawałem ok 1,44 v do full stabilności na mniej wysypki ;(

 

p.s.

jeszce powalcze z ramem na tym 17 i zobacze czy da radę ram na synchro na 600 mhz :P wiem na bank ze command rate 2 t przy synchro mnie czeka juz kombinowąłem i dawanie dużego nap, na ram i lajtowych czasów nic nie zmienia :( 9niestabilnie), dopiero command rate 2 t dakje stabilnoć - na tym 17 doszłem do 9x292 synchro z command rate 2t :) (stabilnie) ale musze jeszcze pokombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba wracam do 17 ;]..chociaz jak mi sie zachce to obadam max oc na tym biosie 19..i porownam z 17...bo wkoncu mam winbondy i moga sie inaczej zachowywac

no dokładnie :) u innych może być inaczej (inny ram itp) ja siedzę na 17 i czekam na jakis przełomowy bios :P na którym moje tccd poleca na synchro z prockiem ale na cr 1 T :) - a narazie zostaje na asynchro ;P

p.s. przy ok 590 mhz te patrioty sa super ciepłe (mozna jajka smażyć, bez nawiewu), jestem skłonny stwierdzić ze sa cieplejsze niż winbondy pracujące na 500 mhz przy 3,5 v :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedze na tym 18 i BH5 i mam ten sam problem przy HT270 pamięci są niestabilne przy 1T bez względu na resztę ustawień. Za nic nie chcą przeskoczyć na 1T. W tygodniu pewnie nie będzie czasu, ale w następny weekend pewnie sprawdzę ten 17, i napiszę jak się koleguje z BH5.

 

Ja jak na razie z tych Geil jestem zadowolony, nie grzeją się zbytnio, sprawdzam co jakiś czas i ciężko stwierdzić by były mocno ciepłe, mają coś około 40 stopni przy 3,4V przy 245 MHz 1T (ale stabilność zerowa :( )

Edytowane przez Waaagh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...