Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

no roznica ponad stowke pomiendzy an8 ultra a dfi nf4 ultra-d...

jako ze przymierzam sie do a64 od dluuuuugiego czasu, biore te dwie plyty pod rozwage...

tylko jedno mnie martwi - 1-sze 20 miejsc w superpi_challenge to dfi, potem jakis msi, a abita cos nie widac - nikt nie cisnie tej plyty na maxa???

piewrwszy abit, o ile czegos nie przeoczylem, na 40-tym miejscu :(

bo moze sie okazac, ze wydajnosc ma nizsza przy wyciskaniu 7mych potow z procka i pamieci

poza tym - jak jest ze zmodowanymi biosami??? sa juz jakies?, ktos sie juz zajal ta plyta?

 

takie niedzielno-nocne przmyslenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

ja nie pisze tego zeby kogogs urazic ze ja mam an8 to oan ejst lespza od an8u, tlyko moje spostrzezenie, i wg mnie jedyny minus to jest włąsnie te 2.8v dla pamieci, ale tccd to to nei szkodzi, szkodza ze nei ma takiego mariazy tych płyty, ale...

płyty wygladaja identycznie, sekcje zasilania rowniez, wiec oznacza to ze mozliwe ze bios blokuje, wiec merlin help us :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do userów AN8 Ultra:

Prosze podajcie następujące dane techniczne płyty:

1.Zakres regulacji Vcore(od ilu do ilu V i co jaki krok)

2.Zakres regulaji Vdimm(j/w min-max wiem że max to 3,5V to pewnie zasilanie z linii 5V)

3.Jakie są dzielniki pamięci

4.Jakie timingi RAM można regulować

5.Ew inne spostrzeżenia,typu płyta nie lubi RAMów takich a takich itp.

To tyle co na szybko przychodzi mi do głowy,płytka wygląda bardzo zachęcająco,za informację z góry b.dziękuję( w manulach nie podają tak szczegółowych informacji) :wink:

 

 

1656037[/snapback]

Ponawiam pytanie jak wyżej.dostałem odpowiedź od Dawidsfuturx (dzięki :wink: ) i pkt 3,4,5 mnie satysfakcjonują. :rolleyes:

Prosiłbym o uściślenie odp na pkt 1 i 2

1.Szczególnie chodzi mi o to czy jest regulacja liniowa Vcore(np od 0,9V do 1,6V co np.0,025V) plus regulacja procentowa- mobo w wersji AN8 Ultra

2.Vdimm to samo od ilu V do ilu o co jaki krok ? :wink:

 

Edit 9:52

@margielm

Dzieki :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. vcore - regulacja liniowa 1,4V - 1,75V (krok - 0.025 V), regulacja procentowa od -60% do + 60%

2. vdimm - regulacja liniowa 2,5V - 3,4V (krok - 0,05V), procentowa -60% do + 60%)

 

Nie urazisz nikogo ale podaj jakiś argument za tym ze jest naprawde lepsza.Pytam powaznie bo warto poznać opinie przed dokonaniem zakupu.

1656841[/snapback]

 

no właśnie, też się zastanawiam czemu an8 jest lepsze od ultra, przecież to sa prawie identyczne płyty rózniące się chłodzeniem i chipem

Edytowane przez margielm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

to ejst moja ocena, którą wystawiłem na podstawie, tylko i wyłacznie chłdozenia, przekonuje mnei poprostu, ale tak jak mowilem an8 ultra ma wiec v dla pamieci i dlatego niektorym ona sie bardziej spodoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ejst moja ocena, którą wystawiłem na podstawie, tylko i wyłacznie chłdozenia, przekonuje mnei poprostu, ale tak jak mowilem an8 ultra ma wiec v dla pamieci i dlatego niektorym ona sie bardziej spodoba

1657461[/snapback]

:blink: co jest zlego w chlodzeniu an8ultra..i jest ciche i bardzo wydajne..mam podniesione napiecie na chipsecie a i tak temperatura nigdy nie przekracza 40*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

ja nie powiedziałem ze jest złe, bo jest dobre, ale w an8 jest poprostu lepsze chłdozenie, nie chodzim i o chipset, ale o dodatkowy otes, tylko o to mi chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie dodatkowy ots jest rewelacja... Dwa male chalasliwe wiatraczki o minimalnej wydajnosci... (dla mnie porazka, wole pamieci chlodzic wiatrakiem 12cm na 5V. Zreszta co tu chlodzic jak max napiecie na an8 to 2,8V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... a wydawalo mi sie ze AN8U ma OTES tak samo jak AN8, tyle ze lepszy jakis - znaczy bardziej advanced, konkretnie w glowie mam cos takiego ze lepsza wydajnosc przy mniejszej glosnosci

mysle sie??? AN8U ma OTES prawda???

 

pozdro

 

[edit]

aaaaa, no i jak jest ze zmodowanymi biosami???

z w/w wypowiedzi wynika, ze nie ma takowych... :(

a moze ktos ma jakies konkretne informacje? moze nie ma ale ktos zapowiedzial, ze zaczyna pracowac albo juz pracuje, tylko jest w fazie beta-testow??

chciaz z moich obserwacji wynika, ze wszycy wielcy bios-modderzy skoncentrowali sie na dfi niestety :( tictac, merlin, oskar-wu, hellfire - do nf7-ki to jeszcze cos tam pogrzebali, troche w epoxie (ale to juz chyba tylko merlin) a teraz wszyscy wala po 50 biosow do dfi ultrad i nic poza tym - troche to bez sensu :(

znaczy bez sensu... oni kumaja te akcje i oni wybieraja nad czym pracuja i nie mam prawa narzekac, bo nikt im nie placi za ich robote, tylko szkoda troche po prostu ze inne plyty poszly w zapomnienie...

 

pozdro

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie powiedziałem ze jest złe, bo jest dobre, ale w an8 jest poprostu lepsze chłdozenie, nie chodzim i o chipset, ale o dodatkowy otes, tylko o to mi chodzi

1657569[/snapback]

czyli co?? inne chłodzenie (głośniejsze i jak wszyscy mówią gorsze) sprawia że ta płyta jest lepsza??

 

a 1GHz HT, a SATA2, a karta dźwiękowa 7.1, a niższa cena nie są poważniejszymi argumentami?? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

1GHz HT--> a co w an8 jest 10mhz? :mur:

a karta dźwiękowa 7.1 tez mam audiomaxa

 

no faktycznie dodatkowy ots jest rewelacja... Dwa male chalasliwe wiatraczki o minimalnej wydajnosci... (dla mnie porazka, wole pamieci chlodzic wiatrakiem 12cm na 5V. Zreszta co tu chlodzic jak max napiecie na an8 to 2,8V)

otes nie chłdozi pamieci, to nei ram flow w fatal1ty, tylko dwa wentylatorki, w obudowie wywalajaca iepło z obudowy

a czy sa chałasliwe--> nie!!!! mozna regulowac obroty od 600-5000, standardowo jest 1200 i jest błoga cisza

zreszta nie ma co dalej dyskutowac, do kupna an8 skłoniło mnie własnei chłdozenie otes, a kupił bym chetnie mariaz an8 z an8u, tzn moja płytka + 3.5v dla pamieci, tylko ze tka sie nazywa fatal1ty, ktore kosztuje 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1GHz HT--> a co w an8 jest 10mhz? :mur: ]

nie mówie wcale że moje źródła informacji sa nieomylne, ale wedłóg nich chipset nforce 4 potrafi się zaopiekować HT o maxymalnej częstotliwości 800 MHz - jeśli źródła te się mylą to prosze o normalną odpowiedź

 

http://egielda.com.pl/images/art/cache/808...059b4700361.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie powiedziałem ze jest złe, bo jest dobre, ale w an8 jest poprostu lepsze chłdozenie, nie chodzim i o chipset, ale o dodatkowy otes, tylko o to mi chodzi

1657569[/snapback]

szczerze mowiac to tez na poczatku chcialem an8 z powodu otesu..ale gdy sie dowiedzialem ze an8ultra moze zapodac vdimm 3.5 V to zainwestowalem wiecej i mam wersje Ultra

 

szkoda ze nie ma tego chlodzniu na pamieci :D mmmm ale by bajera byla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mówie wcale że moje źródła informacji sa nieomylne, ale wedłóg nich chipset nforce 4 potrafi się zaopiekować HT o maxymalnej częstotliwości 800 MHz - jeśli źródła te się mylą to prosze o normalną odpowiedź

 

1658469[/snapback]

Twoje źródła są do bani :-)

Żartuje. Po prostu w tej tabelce brakuje pewnej istotnej rzeczy.

Wszystkie nForce4/Ultra/SLI - 1000. Jest jeszcze jedna werjsa tzw. nForce4-x4 o zmniejszonym mnożniku HT, ale Abit nie stosuje tego w żadnej swojej płycie! Można taką wersje spotkać u MSI, Epoxa i jeszcze kilku.

A do tego ta wersja chipsetu jest nie zgodna ze specyfikacją nVidii.

 

Jeśli chodzi o Ultre to jest bezwarunkowo dużo lepsza. Sam OTES nie daje żadnych dodatkowych FSB tylko fajnie wygląda z tyłu obudowy :wink:

Ale SATA2, 8 kanałowy dźwięk i wyższe możliwe napięcia pamięci to niezaprzeczalne zalety. I do tego jeszcze bezgłośne chłodzenie chipsetu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy jeżeli mam NeoTec-a: NeoTEC V4200 420W to czy wtyczka z niego do tej płyty Abit An8 Ultra nie jest za mała? Na płycie ma 24 połączenia a moja 20.

 

Drugie pytanie to czy sądzicie że zasilacz ten (jeżeli będzie pasowała wtyczka ;) ) nadaje się do pracy z tą płytą, Venice 3000+, 2x512DDR i jakąś karta graf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie jest za mala...niby trzeba 24pin zeby miec 2 linie +12V ale w praktyce ja np siedzialem ponad tydzien na zasilaczu chieftec360W ktory mial 20pinowa wtyczke i nawet podkrecac sie dalo ;p

aczkolwiek lepiej zebys mial zasilacz z 24pinowa wtyczka lub 20+4 ;D

cena zasilacza do ktorego dales link jest rowna cenie neoteca maximusa 440W na ktorym ja siedze i bardzo ladnie chodzi wiec moge polecic szczerze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

rafa--> hmm tzn nie wiem czy nei daje, porostu pokazcie ile maks wyciagnie wasza mobo

jak jzu pisałem an8 tez ma 8kanałowy dzwiek, sata 2, hmm dobra sprawa na przyszłosc, no i teraz tez, aleminusem jest jak juz powtarzam setny raz małe napiecie dla pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa--> hmm tzn nie wiem czy nei daje, porostu pokazcie ile maks wyciagnie wasza mobo

jak jzu pisałem an8 tez ma 8kanałowy dzwiek, sata 2, hmm dobra sprawa na przyszłosc, no i teraz tez, aleminusem jest jak juz powtarzam setny raz małe napiecie dla pamieci.

1660366[/snapback]

 

Popraw mnie jeśli się mylę lub moze masz jakąś nowszą rewizję tej płyty ale wedle wszelkich opisów jakie czytałem AN8 nie ma SATA II i nie ma dźwieku 8 kanałowego... Znalazłem natomiast że dźwięk jest Realteca 5.1 a SATA tylko w wersji pierwszej.

Napisz moze coś w tej kwestii - moze to jakaś nowsza płyta i juz załadowali to czego nie było - inaczej mówiac -skąd masz dane ze jest jak piszesz?

Pytam bo sam szukam czegoś dla siebie wiec wszystkie dane się przydadzą.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

co do sata 2 , to hmm moze zle wyraziłem moje mysli :D z tego oc mi wiadomo to tam nie ma, a dzwiekówka jest 8kanałowe,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a juz przestancie gadac ktora lepsza...zreszta chcialbym powiedziec ze an8 ultra jest robiona na tej samej... jakby to powiedziec....plytce..chociaz w instrukcji na rysunku an8ultra mozna dostrzec ze nad slotem pciex16 a pomiedzy slotami pcie1 i pcie2 jest jedno wejscie dla wentyla (auxfan1) a ja mam an8ultra i mam wszystko rozstawione tak jak na rysunku zwyklego an8 lub an8-3rdEye (2 wejscia nad pcix16 auxfan1 & nbfan1) nawet mam 2 wejsia na otes (otesfan 1 & 2 ) wiec moje spostrzezenie jest takie ze obydwie te mobe sa siebie warte :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje skromne malo znajace sie oko to moze i tak :P ale kto sie tego podejmie ;p

zreszta kilka rzeczy w an8-ultra w stosunku do an8 zostalo zmienionych..ale probowac zawsze mozna..bo co by robil czlowiek gdyby wiecznie czegos nie probowal ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

heh no racja, ale wg mnie czy abit an8 czy ultra to sa dobre propozycje, ale np takiej uz 3eye, czy fatality to one juz sa za drogie, w stosunku do mozliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...