Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

fajna stronka..wieczorkiem poprobuje bo narazie spadam...

 

ale mam pytanie: czy ustawiac w a64 tweakerze?? czy w biosie?? bo juz zglupialem..myslalem ze a64 tweaker jest tylko do sprawdzania..czy mozna w nim zmieniac timingi i bedzie to od razu widoczne w biosie??

 

na koniec: co by sie stalo jakbym ustawil w nim dzielnik 150 dla pamieci?? w biosie takiego nie ma niby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja z moimi BH5 mam to samo, niby stable a jednak kicha, zwsze coś innego, raz wali sie SuperPI, raz Gry, ale jest jeden wspólny dzielnik który zawsze daje błedy i jest to Gold Memory. Bo są niestabilne na 230 jeśli idą na div333 a jakoś przy div200 dałem radę Pi na 250 i cały czas timingi 2-11-14-2-2-5-2-2-3. I mnie w GM zawsze pamięci lecą na teście 122. I najważniejsze co mnie irytuje, jeśli mam napięcie na 3,3 to wszystko działa, a po pewnym czasie system siada, a według termometrów na pamięciach nie dochodzą nawet do 40 stopni ! I potwierdzam to organoleptycznie :)

 

No i drugie primo: ponieważ winda mi się nie ładuje przy tych 3,3 V to używam OCGuru. Uruchamiam system na 3,2 i następnie daję 3,4 na pamięci i lecą na 250, ale już na takich ustawieniach Winda się nie uruchomi, więc czasami to OCGuru się przydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra nic nie skutkowało..po prostu pamieci na 245MHz nie pójdą..probowalem nawet synchro ale kupa..nie idzie..moze jakby sie dokładniej pobawic to moooooze..na jakies 3-4-4-8 itp

 

ale sluchajcie istne jajka..ustawiłem procka na 8x338 (daje to tez 2700MHz tak samo jak default 9x300)...i dzielnik 133..czyli na pamięciach mam 225MHz..zmienilem z ORYGINALNYCH timingach jakie te pamiątki maja, tylko CL na 2.5 (i dla pewnoesci TRC i TRCF o 2 wyzej dałem)..i co???? działają przeszedł super pi, aquamark tez..no istny cyrk tu macie screena...no to juz mi sie podoba..takie timingi i 225MHz to napewno sporo nadrabiam i wcale wiele nie trace do 3-3-3-8 245MHz (a nawet po testach powiem Wam iz praktycznie nic nie trace..przynajmniej w superpi, aquamark ok. 100 punktów)

 

ps. nie sugerujcie sie napieciem na CPU..cos mi cpu-z wariuje..nie wiem dlaczego nie updateuje napiecia..na epoxie 9nda3j smigał..moze za stara wersja??

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci moge określic jako w 100% stabilne (no moze 99,99999999999%)..zrobilem Gold Memory Quick test (jasne - 1h w plecy :) a mialo byc quick :lol: pojawili sie DWA errory..ale leje na nie..granica błędu pomiaru imho

 

no i jak tu sie nie denerwowac?? 225MHz 2,5-3-2-5 i wszytsko śmiga..zostawiam tak

 

aha pytanko..teraz mam HTT 338MHz..ustawilem Ht dla pewnosci na 2x..czy przestawic na 3x?? daloby to 1014 MHz na magistrali..a powinno byc max 1000..czy moze tak malutko przekroczona granica nie bedzie "nic robiła"...bo wiadomo ze powinno sie utrzymywac na poziomie 1GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha pytanko..teraz mam HTT 338MHz..ustawilem Ht dla pewnosci na 2x..czy przestawic na 3x?? daloby to 1014 MHz na magistrali..a powinno byc max 1000..czy moze tak malutko przekroczona granica nie bedzie "nic robiła"...bo wiadomo ze powinno sie utrzymywac na poziomie 1GHz

nie przejmuj sie ty ja dzialalem u mnie nawet na 1100 :D i nic sie nie stalo. Gratulacje nerwow z pamiatkami ja sie tez nameczylem ale nie da rady z nich wiecej wyciagnac po swietach moze przejde na PDP to wtedy sie pobawie i dostane nerwicy pewnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam takie pytanie odnośnie CPU

A Mianowicie mam Procesor Athlon 64 Venice 3.0+

I w CPU-Z Mam Stepping 2 A Revision Jest Nie Aktywne

O co chodzi ?

Może ktoś mi powiedzieć o co chodzi z tym stepingiem i Revision

post-107194-1134177073_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znwó powróce z tym problemem: jakich biosków uzywacie? bo mi coś ta 19 nie chce iść na wysokich HTT (czyli powyżej 320) :/

17 i 18 do oc the best :)

podam przykład ze na 19 na htt 300 komp mi nie wstaje (przy tym samym nap. na porcku) na dzień dobry niebieski ekranik :( , wgrywam 18 i jest OK :) coś ta 19 nie przypadła mi do gustu :(. Ale i tak ostatnio coś mi sie pierniczy bo musiałem zjechać htt do 290 ;(

musze przysiąść nad tym i pomyśleć :P

 

UWAGA !

Zastanawia mnie dlaczego duża część uzytkowników ma na mobo an8xx mnoznik na 8 ???? co ta płyta nie przepada za 9 ??? nawet kumpel ma ustawione 8x333 ???? zastanawia mnie to ?????????

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam 8x przez pamieci bo moge je wtedy lepiej ustawic, choc teraz mam zanizone, ale fakt ze czasami na 9x se pieprzy a ba 8x smiga wiec dziwne troche. widocznie to mobo lubi duze HTT :D

a u mnie prędziej na x9 pojdzie niż na x8 w tej samej ogólnej częstotliwości. jeszcze bios 17 musze spradzić.

 

może by ktoś jakis modbios wypuścił, chyba te płyty nie sa takie złe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie prędziej na x9 pojdzie niż na x8 w tej samej ogólnej częstotliwości. jeszcze bios 17 musze spradzić.

 

może by ktoś jakis modbios wypuścił, chyba te płyty nie sa takie złe ...

modowany bios masz tu: http://www.lejabeach.com/ABIT/an8/abitan8bios.html ale nic ciekawego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze sie pochwalic

http://img213.imageshack.us/my.php?image=1...051452594ai.png

 

i zrobilem to na biosie 19...na windzie 64bit nawet nie moge odpakowac sciagnietego pliku z biosem nie mowiac o abitEQ, flashmmenu itp :(

widze ze wkoncu ktos dal napiecie 1.75V a raczej odwazyl sie :D jakie miales temp wtedy?? bo ja mialem kolo 52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V1rU$® - tego nie próbowałem :/ ten po prawej 19.

 

widze ze wkoncu ktos dal napiecie 1.75V a raczej odwazyl sie icon_biggrin3.gif jakie miales temp wtedy?? bo ja mialem kolo 52

jestem zainteresowany temperaturami:

1. opisz pliz swoje ustawienia na tym 1.75v i jak długo z sp2004 jedchałeś.

 

2. i na tym 1.55v też pliz (co teraz jedziesz)

 

3. ninja chłodzona czy paswna? i jak ogólnie w budzie masz??

 

bo ja u siebie na 1.53v mam 52C w sp2004 smallFFT czyli dużo. Przy większym vcore jest pod 60C :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze wkoncu ktos dal napiecie 1.75V a raczej odwazyl sie :D jakie miales temp wtedy?? bo ja mialem kolo 52

0*C na dworze

Otwarte okno ;]

 

w stresie nie patrzylem ale w iddle bylo 30-35*C wiec w stresie nie przekroczyla zapewne 50*C...

 

Jesce powalcze...mam 11:27 w SuperPi a jest dwoch klientow ktorzy maja po 11:26...postaram sie ich wyprzedzic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak najpierw opissze jak mam na 1.55V

mam ustawione 8x305, temp w idle to 25-30 a w stresie dochodzi do 51, ninje mam pasywna a dodatkowo 2x80mm z tylu budy na 12V, 1x80mm z boku na 12V, 1x80mm z przodu na 5V plus otesy na ram i mostfety. Stabilnosc sprawdzam programikiem S&M a mianowicie przez cala noc wiec mozna uznac za stable uzywam apasty arctic silver 5 (dalem pol tubki na rdzen :D)

 

na 1.7V mam 8x325 i temp bardzo zbilzone ale zmniejszylem bo to napiecie :( choc i tak miesiac dzialalem na takich ustawieniach i nic nie walnelo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do posiadaczy abita an8xx jak wygląda sprawa z dyskami sata 2 na na tym mobo. Bo ponoć często sa jaja z dyskami sata 2 ?? cos ic mobon ie widzi jakieś jazdy z samsungami itp ??? Więc jak to z tym jest ?? Bo mam zamiar kupić sobie jeszce jeden dysk na sata2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam zadnych problemow nie mialem wszytko ladnie widzi, czasem sa tylko jaja z instalowaniem windy potrafi ja zainstalowac zalozmy na d: :) ale tak to spox nie przejmuj sie i kupuj polecam wlasnie samsungi sa ciche i nie grzeja sie za bardzo :D

też samsunga polecić moge tylko ogolnie z sata2 (a chyba bardziej z ncq) to tzreba uważać z niektórymi sterami od płyty głownej - na niektórymch winda mi sie nie chce wgrywać i dysk klekocze (to samo mialem na gigabte i dysku maxtora z ncq-sata1)

 

zauwazylem ostatnio ze bardzo chwalone sa oprocz samsungów - hitachi 250gb - podobno fajny dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie jaki wpływ na podkręcanie ramu mają opcje:

burst Lengt

Bank Interlaving

32 Bit Dram Memory Hole

????? I Jak te opcje maja być poustawiane ???

Gdzień na forum z usa widziałem że warto z tymi opcjami pokombinować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To badz tak dobry i zobacz jakie ustawienia tam mieli

 

ja osobiscie jedna z tych opcji ale nie pamietam ktora mam ustawione na Hardware...i druga z nich na Discrete...zaowocowalo to przeliczeniem probki SuperPi 1M o polsekundy szybciej ;]

 

 

 

//EDIT

 

Chłopaki startujcie w rankingu SuperPi ... nie pozwólcie by DFI miało monopol na ten bench ;]

 

Ja osobiście jestem 20 ;]

 

Myśle że któryś z was na TccD'kach mógłby stawić czoło próbkom SuperPi :D

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...