Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

IHS to ta blaszka ktora kryje rdzeń...mój Venice nie ma tego IHS'a i wyglada teraz jak Athlon XP/Duron - goły rdzeń

cięzko się ściąga?? (podejrzewam że nie :) )

ile stopnie zyskałeś mniej??

masz frezera?? ja mam ninje i boje sie ze ten kloc uszkodzi mi rdzeń ..., choć dość łatwo sie zakłada, zdejmuje, tylko troche przycisnąć trzeba ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściąga się żyletką (dość ciężko idzie) ta pasta-klej co trzyma tego IHS'a jest strasznie gęsta..w sumie to troche se palce pociałem i wygiąłem kilka nóżek..bo już ppotem trzymałem proca z całej siły :P

 

z ihsem mialem przy 2800 1.55V 30-35 iddle i 55 stress

bez ihs'a mam okolo 30 iddle 40-45 stres

no i kręci sie o wiele lepiej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściąga się żyletką (dość ciężko idzie) ta pasta-klej co trzyma tego IHS'a jest strasznie gęsta..w sumie to troche se palce pociałem i wygiąłem kilka nóżek..bo już ppotem trzymałem proca z całej siły :P

 

z ihsem mialem przy 2800 1.55V 30-35 iddle i 55 stress

bez ihs'a mam okolo 30 iddle 40-45 stres

no i kręci sie o wiele lepiej ;]

a;e chyba bym sie bałtak go na łyso mieć :) juz sie przyzwyczaiłem ze coś na nim jest .. ;) zobaczy się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, mój sie słabo kręci ale trochę się boję ściągać IHS, właściwie mi jak na razie ustawienia proca starczają, może jak sie gwara skończy to sie pobawię i zdejmę, chyba że będę się nudził i coś mnie pokusi.... Zresztą to samo mam z tymi radiatorami na pamięciach, bym je zdjął, ale gwara... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wszystko robie w biosie..ten oc-guru to scierwo<_< ..z tego wszystkiego to uzywam tylko AbitEQ :P

Niewiem czemu jak uruchomie AbitEQ to mi komp się zamyka, łądnie się wylogowywuje z winxp i turn off. Ale mi tak sięrobi jak zaktualizowałem bios na najnowszy, tak tylko mówie bo mam AV8 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie do posiadaczy twardzieli na s-ata I i II pod jakie złącze na mobo macie podpiete swoje dyski ??? ja mam pod sata 1 a sa jeszce 3, bo wyczytałem i słyszałem od kilku osób że gdy sie ostro kreci htt itp to dysk sata powinien byc pod gniazdo 3 i 4 podpiety bo jak jest na 1 i 2 to sa pewne ograniczenia w oc ??? Co wy na to ??Wydaje mi sę to dziwne i głupie ale moze coś w tym jest ??? Ponoc na łaczu 3 i 4 jest wszystko na sztywno zablokowane a na 1 i 2 przy wysokim oc procka, ramu może dysk świrować lub ograniczyc oc ?????????????? Co wy na to ?????? :>

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmieniłem obudowę i tutaj zonk. Wcześniej wszystko działało bez problemu a teraz nie przechodzi POSTu nr 50, chyba że odłączę urządzenia USB. Wtedy po przejściu POSTu mogę je już podłączyć i jest wszystko ok. Jeśli ktoś miał z tym problem i go rozwiązał, please help.

 

BTW: Buda jest śliczna i bardzo fajna :) Dobry prezent od dobrej żony B)

 

Virus, zgadzam się z Tobą, według mnie to co głupie, ale niestety w kompach jest wiele głupich rzeczy które jednak mają miejsce. Nie zdziwiłbym się gdyby jednak miało to jakiś wpływ. Sprawdzić nie mogę bo ja mam dysk na ATA.

Edytowane przez Waaagh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmieniłem obudowę i tutaj zonk. Wcześniej wszystko działało bez problemu a teraz nie przechodzi POSTu nr 50, chyba że odłączę urządzenia USB. Wtedy po przejściu POSTu mogę je już podłączyć i jest wszystko ok. Jeśli ktoś miał z tym problem i go rozwiązał, please help.

 

BTW: Buda jest śliczna i bardzo fajna :) Dobry prezent od dobrej żony B)

 

Virus, zgadzam się z Tobą, według mnie to co głupie, ale niestety w kompach jest wiele głupich rzeczy które jednak mają miejsce. Nie zdziwiłbym się gdyby jednak miało to jakiś wpływ. Sprawdzić nie mogę bo ja mam dysk na ATA.

ach :P tak jest z tymi kompami :)

zobaczyłem i u mnie jest na odwrotnie :P heheh na porcie sata 1 i 2 jest OK a na 3 i 4 na starcie windy niebieski ekranik ;P ciekawe ???

 

A co do twojego problemu z usb to coś od usb masz w biosie ptzestawione, kumpel miał podobne jaja :( zaraz kukne i napisze co jak ma byc ustawione :) .... a może cos nie tak podpiete zasilanie masa do usb ???

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba tak jak z blokadą PCI/AGP, 2 są zablokowane, 2 niezablokowane

ja tam się w SATA nie bawie, wole wydać kase przeznaczona na dysk SATA na rower/inną część do kompa =p

No cos w tym jest jednak bo na 3 i 4 nawet winda mi nie startuje - niebieski ekranik na starcie :( a na 1 i 2 wszystko ok :), zobacze jeszcze 3 i 4 jak na nie podkreconym kompie i wszystko bedzie jasne :)

A dysk s-ata mam już sporo czasu od mojej starej mobo abita nf-7, potem na av8 a teraz na an8u :)

Swoją drogą ciekawe co jeszcze ciekawego o tym mobo się dowiem :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wszystkich działa (sata1, sata2) - ogolnie było coś takiego na np MSI s939 z AGP - 1 i 2 były zablokowane. wiec pewnie i tu by tak było - w abicie na 99% nie ma :)

to dlaczego u mnie na gniazdach do sata (1 i 2) jest ok a na 3 i 4 to zima komp nie wstanie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dysk sata podpięty pod sata1 i jest ok i nie ogranicza wogóle w oc..... z tego co czytałem gdzieś na zagranicznym forum to 1,2 są zablokowane

dokładnie na 1 i 2 jest ok czyli sa zablokowane i nic z dyskiem przy oc sie nie dzieje a na 3 i 4 sa jaja, ciekawe bo z tego co gdzies wyczytalem było odwrotnie 1 i 2 kiszka do oc a na 3 i 4 ok a jest odwrotnie :P

.....

a i mam pytanko odnośnie cpu ref voltage, bo ja na innym mobo się bawiłem moim prockiem to na 2,7 ghz śmigał na 1,460 V, więc jak bym na an8u chciał takie nietypowe nap ustawic to dać 1,45 v i na ref volt + 100 mV co do 1,460 v ????? czy tak ?????

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. V1rU$Ž Na moim NV8(mam nadzieje że koledzy się nie zezłoszczą,że wskakuje tu z innym modelem)też jak przepne dysk pod inne sata np.z sata1 na sata3,to też to samo.Pomaga mi tylko jeden sposób:Load Default,lub reset biosu.Po tym zabiegu znajduje dysk i jest git.

Pozdr. :blink:

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i mam pytanko odnośnie cpu ref voltage, bo ja na innym mobo się bawiłem moim prockiem to na 2,7 ghz śmigał na 1,460 V, więc jak bym na an8u chciał takie nietypowe nap ustawic to dać 1,45 v i na ref volt + 100 mV co do 1,460 v ????? czy tak ?????

przetestuj i zobacz, ja nie moge teraz nie jestem u siebie :) bios ten modowany ja testowałem więc Ty testuj to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wkońcu wyczytałem to Ref volt nijak ma sie do VCore...a przynajmniej nie w kwestii 3 cyfry po przecinku :P

Jest to podawane w mV ale nie dodaje sie tego do napięcia Vcore..to jakaś odrębna kwestia

tak mi się cos wydaje bo jak dodam po pare mV do nap głównego to jakos tego nie widzę w aida, ewerest itp ??, Ale coś to jednak daje bo jak dam sobie na procka 1,45 + 100mV to teoretycznie jest 1,460 v i procek smiga ok i sie nie sypie a na 1,45 się wysypuje :(, czyli cos tam działa ale hmm sam juz nie wiem ?? Zaraz skrobnę do tych jajogłowych z abita maila i niech mi napiszą dokładnie o co z tym chodzi, bo che wiedziec na 100 % a nie jakieś domysły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi się cos wydaje bo jak dodam po pare mV do nap głównego to jakos tego nie widzę w aida, ewerest itp ??, Ale coś to jednak daje bo jak dam sobie na procka 1,45 + 100mV to teoretycznie jest 1,460 v i procek smiga ok i sie nie sypie a na 1,45 się wysypuje :(, czyli cos tam działa ale hmm sam juz nie wiem ?? Zaraz skrobnę do tych jajogłowych z abita maila i niech mi napiszą dokładnie o co z tym chodzi, bo che wiedziec na 100 % a nie jakieś domysły :)

pisz pisz, Tobie odpisaują , mi nie chcą za bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisz pisz, Tobie odpisaują , mi nie chcą za bardzo ;)

ok spoko :)

wysłałem tradycyjnie 3 maile do usa, taiwan, canada :P mam nadzieję że zkumaja mnie i coś sensownego napiszą :)

p.s. przy okazjii ;p napisałem czy istnieje choc cień szansy na poprawe współpracy an8xx z pamiątkami na tccd :P, bo stwierdzam że to mobo nie kocha się z TCCD ( max co wydusiłem to 570 mhz 2,5-4-3-6 2 T STABILNIE testy po xx godzin) wszystko więcej kończy sie kraszem :(, kurde poprzednie mobo av8 na via z moimi tccd się uwielbiały :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pytalem juz o to w osobnym watku, ale odeslano mnie tutaj, wiec spytam ponownie.

 

Mianowicie w nowiutkiej plycie Abita An8 Ultra jeden port IDE wydaje sie byc... uszkodzony? Czy to wogole mozliwe/prawdopodobne? Czy moze gdzies cos trzeba przestwaic (bios? zworki?) aby dzialaly dwa porty? Idiotyzm, nigdy sie z tym nie spotkalem ale dla wszystkiego pytam..

Oczywiscie sprawdzalem wiecej niz jedno urzadzenie, pod kazdym z portow, ale wyniki byly takie same. Bios upracie twierdzil ze nic nie bylo podlaczone pod drugie IDE... W obu wypadkach wszystko ustawione jest na auto i IDE1 widzi co trzeba, natomist IDE2 pozostaje slepe...

 

Jesli macie jakies pomysly, bylbym bardzo wdzieczny, bo jakos nie usmiecha mi sie unieruchomienie kompa z powodu oddania plyty do sklepu...

 

Pozdrawiam

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pytalem juz o to w osobnym watku, ale odeslano mnie tutaj, wiec spytam ponownie.

 

Mianowicie w nowiutkiej plycie Abita An8 Ultra jeden port IDE wydaje sie byc... uszkodzony? Czy to wogole mozliwe/prawdopodobne? Czy moze gdzies cos trzeba przestwaic (bios? zworki?) aby dzialaly dwa porty? Idiotyzm, nigdy sie z tym nie spotkalem ale dla wszystkiego pytam..

Oczywiscie sprawdzalem wiecej niz jedno urzadzenie, pod kazdym z portow, ale wyniki byly takie same. Bios upracie twierdzil ze nic nie bylo podlaczone pod drugie IDE... W obu wypadkach wszystko ustawione jest na auto i IDE1 widzi co trzeba, natomist IDE2 pozostaje slepe...

 

Jesli macie jakies pomysly, bylbym bardzo wdzieczny, bo jakos nie usmiecha mi sie unieruchomienie kompa z powodu oddania plyty do sklepu...

 

Pozdrawiam

M

jaki masz bios ?? (na jakimś starym były takie jaja :(), ustaw wszystko odnośnie dysków na auto, jak dalej to samo to hmmm mobo uszkodzone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie np. jak podłącze DVD-RW razem z HD na taśmie ATA133 wszystko jest ok, a jak podłączę razem z CD na porcie nr 2 to już żadnej płytki nie wypalę. Nawet nie wiem czemu i nie sprawdzałem, po prostu siedzę na kablu razem z HDD.

 

VIRUS i jak odkryłeś coś z tymi USB bo mam już dość tego odłączania i podłączania kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie np. jak podłącze DVD-RW razem z HD na taśmie ATA133 wszystko jest ok, a jak podłączę razem z CD na porcie nr 2 to już żadnej płytki nie wypalę. Nawet nie wiem czemu i nie sprawdzałem, po prostu siedzę na kablu razem z HDD.

 

VIRUS i jak odkryłeś coś z tymi USB bo mam już dość tego odłączania i podłączania kabli.

co do tego usb to ustaw w biosie opcje :

usb park mode: disabled

usb periodic .........: ISO Queue

USB Asyn Data Reads: ISO Queue

USB Asyn Data .........: non-iso Queue

Podobne jaja jak ty miał kumpel ustwaił tak i jest OK :) ja mam tak samo i bryka a pod usb sporo urządzeń mi wisi ;)

............

i mam pytanie przy htt 300 jest jakieś optimum nap. dla nb w biosie ? jak to poszukać ?, bo musze ten wątek pokazać kumplowi bo on na nb przy 9x300 ma max co daje bios !!!!!!!!!!!!!!!! ?????????? to chyba za dużo /??? przesada nie skopci go :P jak poszukać to otimum ile dać a nb ?

pozdro

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t.... Ale coś to jednak daje bo jak dam sobie na procka 1,45 + 100mV to teoretycznie jest 1,460 v...

 

Mam nadzieje ze się nie myle ale jak dasz +100mV do napięcia 1.45V to masz napięcie 1.55V a nie 1.46V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze się nie myle ale jak dasz +100mV do napięcia 1.45V to masz napięcie 1.55V a nie 1.46V

wiem, tam pisałem i byłem osłabiony i był zonk :) sorki :) ale i tak generlanie rozchodzi sie o to czy to dodaje czy nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...