Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam bardzo wazna sprawe.

Jestem chojrakrock i pisze od kumpla bo dostalem bana na miesiac ale mam problem natury fizycznej mojej plyty AN8 Fatal1ty otóz zaraz po uruchomieniu kompa wyrzuca mi blad na poscie 8.7. i oznacza on check CPU core voltage sprawdzalem procesor, zasilacz, ramy, karte i wszystko jest ok. Clear cmos nic nie daje nie mam juz pomyslu co zrobic. jak ktos ma jakies pomysly prosze o kontakt na gg 5693996, e-mail chojrak_rock@op.pl lub prosze tu napisac na forum. Przeprasza ze troiche offtopic ale probuje kazdej deski ratunku. Wazne dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze bios nie obsluguje poprostu twojego procka, czyli musisz go jakimś sposobem updatować (bios). Pamietaj że obsługi poszczególnych procków były dodawane z czasem, wiec jak masz np X2 to na biosie dostarczonym razem z płytą nie musi on działać i np. jak chyba w toim przypadku nie potrafi uzyskać info na jakim napięciu ma pracować procek.

Edytowane przez CyberM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku ja mam ten sprzet od 3 miesiecy!! a pozatym jestem chojrakrock i tu tylko zastepczo pisze!! bios nic do tego nie ma zreszta mam 1.9 i to nie tego wina nikt nie mial takiego problemu?? znalazlem cos na zagraniczmych forach ale nie pomoglo. Nastepnym razem dobrze czytaj co ludzie pisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i plyta poszla na gware :( jeszcze meczylem sie aby oderwac koszyk od ninjy!! hehe ale jakos poszlo, a wiec mam 2 tygodnie z glowy i cos czuje ze przezuce sie na DFI jak da rade

a co ci powiedzieli w serwisie odnośnie tego komunikatu z nap. na procku ? Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam bardzo wazna sprawe.

Jestem chojrakrock i pisze od kumpla bo dostalem bana na miesiac ale mam problem natury fizycznej mojej plyty AN8 Fatal1ty otóz zaraz po uruchomieniu kompa wyrzuca mi blad na poscie 8.7. i oznacza on check CPU core voltage sprawdzalem procesor, zasilacz, ramy, karte i wszystko jest ok. Clear cmos nic nie daje nie mam juz pomyslu co zrobic. jak ktos ma jakies pomysly prosze o kontakt na gg 5693996, e-mail chojrak_rock@op.pl lub prosze tu napisac na forum. Przeprasza ze troiche offtopic ale probuje kazdej deski ratunku. Wazne dzieki

 

 

Jak tak z siebie zaczeło ten błąd wywalać ?

Czy zmieniałeś BIOS ?

Jaka jest przyczyna tego że masz ten komunikat ?

Troche mało to jasne co napisałeś

ale to moze też być kwestia przebicia prądem

Zobacz czy Radiator wszyskto dokładnie lezy na CPU poruszaj nim :/

A jak nie to sprubuj BIOS inny załadować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no żeby trybiły do minimum następnego sylwestra, potem znów złożę takie samo zyczenien i znowu bedzie działał okrągły rok..o ile nie zmienie sprzętu =p

Tak 3-mać :)

 

 

...

Czy jak kręcicie swoje pamiatki na an8xx to stosujecie sie do tej zależności dla timingóww w biosie tzn:

TRC = TRAS + TRP

TRAS = TRCD + Cas Lat + 2

Bo to się sprawdza i coś w tym jest bo o dziwo wcześniej miałem ram na 2.5-3-3-6-11-14 a teraz mam 2.5-3-3-7-10-14 i to 2 ustawienie jest wydajniejsze (testowane syntetycznymi markami dla pamieci ;p). Co wy na to ??

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ci powiedzieli w serwisie odnośnie tego komunikatu z nap. na procku ?

Nic po prostu prosili abym zapakowal plyte i wyslal do nich a o ni wysla do serwisu Abita.

 

Jak tak z siebie zaczeło ten błąd wywalać ?

Czy zmieniałeś BIOS ?

Jaka jest przyczyna tego że masz ten komunikat ?

Troche mało to jasne co napisałeś

ale to moze też być kwestia przebicia prądem

Zobacz czy Radiator wszyskto dokładnie lezy na CPU poruszaj nim :/

A jak nie to sprubuj BIOS inny załadować

Sprawdzalem wszystko, zmienialem CPU, zasilacz, ramy wszystko, resecilem biosa i dalej nic, a zflashowac go nie moge bo nie moglem nawet wejsc do biosu czrny ekran tylko i wszystko. A najlepsze jest to ze wlasnie nic nie zmienialem ostatnio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic po prostu prosili abym zapakowal plyte i wyslal do nich a o ni wysla do serwisu Abita.

Sprawdzalem wszystko, zmienialem CPU, zasilacz, ramy wszystko, resecilem biosa i dalej nic, a zflashowac go nie moge bo nie moglem nawet wejsc do biosu czrny ekran tylko i wszystko. A najlepsze jest to ze wlasnie nic nie zmienialem ostatnio :)

???

czyli komp nie działał nie startował ? czy jak bo nie kumam ? Mi tak samo kiedyś do biosa nie chciało wejść za nic ... ale odpaliłem kompa na 1 kostce ramu i poszło - wgrałem nowy i bryka sobie ok ;), ciekawe co tam u ciebie było nie tak ??

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zwyklego...i zwyklego i pro zaklada sie banalnie :]..

a jest duża" szansa na uszkodzenie czy nie ma żadnej (prawie) ??? bo pamietam na Athlonach XP jak sie Pentagramy zakładało to wręcz niemożliwe było uszkodzenie rdzenia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest duża" szansa na uszkodzenie czy nie ma żadnej (prawie) ??? bo pamietam na Athlonach XP jak sie Pentagramy zakładało to wręcz niemożliwe było uszkodzenie rdzenia! :)

freezerka nakladasz na cpu..(obudowe najlepiej połóż tak żeby płyta główna była poziomo)

masz tam taką "wajche" .. cyk...i działa....tyle ze jest jedno ale...venice bez ihs'a jest cieniutki...i zacisnięcie wajchy nie powoduje docisnięcia radiatora do jądra...ja osobiście rozwiązałem ten problem wciskając IHS między radiator a zapinke, jak będziesz miał to przed sobą to zrozumiesz o co chodzi..

 

 

edit

co do zakladania to na 99% nie uszkodzisz jądra...musisz tylko potem uważac na radiator..bo jak w niego mocno stukniesz to może uszkodzic tranzystory

 

ja osobiście bardziej bałem się właśnie o nie niż o jądro

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ninje zapina sie na 4 zatrzaski. i w sumie opiera sie tylko na procku wiec sie nadal boje ... wiem że można przykleić poźniej ale widać chyba będzie ... i po gwarze. a bez IHS np chyba żadko kto kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam tą płytę główną i mam jedno pytanie do jej użytkowników: czy zdażyło się wam żeby płyta "wyła" znaczy wydawała z siebie dziwne długie dźwięki :huh: spoglądam na wyświetlacz odczytuje wskazany numer spoglądam do instrukcji, ale tam nie wszystkich numerów wyświetlanych przez płytę, czym może byś spowodowane te "wycie" <_< płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam tą płytę główną i mam jedno pytanie do jej użytkowników: czy zdażyło się wam żeby płyta "wyła" znaczy wydawała z siebie dziwne długie dźwięki :huh: spoglądam na wyświetlacz odczytuje wskazany numer spoglądam do instrukcji, ale tam nie wszystkich numerów wyświetlanych przez płytę, czym może byś spowodowane te "wycie" <_< płyty?

nie nić nie wyje. jaki numerek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam tą płytę główną i mam jedno pytanie do jej użytkowników: czy zdażyło się wam żeby płyta "wyła" znaczy wydawała z siebie dziwne długie dźwięki :huh: spoglądam na wyświetlacz odczytuje wskazany numer spoglądam do instrukcji, ale tam nie wszystkich numerów wyświetlanych przez płytę, czym może byś spowodowane te "wycie" <_< płyty?

wyje po wlaczeniu od razu?? jeśli tak to moze masz niepodpiętego wentyla pod CPU FAN..a płytka sprawdza..sam tak miałem..juz blady strach na mnie padł, ale troszke pomyślałem i voila :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

przed świętami wysłałem kilka maili do abita i odnośnie tccd na an8u odpisali mi raz to samo co kiedys tylko dodali merry christmas :P:P:P więc napiosałem jeszce raz i teraz cytuje:

Due to memory controller inside of the AMD's CPU, but we still exert to modify BIOS for path memory, at the moment please try to set the memory clock setting.

ex:

1.CAS latency time to 3

2.Dram command rate -> 2T

3.to add some voltage to DDR.

4.Setting RAS#Precharge Time to 7

 

best regards

.. czekam na maila odnośnie ref. voltage :)

p.s. kurde co oni mi piszą jak ja im napisałem że nic nie pomaga a oni swoje :)

 

.. a i jeszce na moje pytanie odnosnie:

whether abit engineers they are intending in new bios (for abit an8 ultra and an8 family) to add options up memory divider 150 and 183? This is very importand for meny abit an8 xx users :)

odpisali mi :)

I get a bata BIOS 20 for you reference, this version is still test, if update is make system unstable please reflash 1.9v.

 

Regarding DDR voltage, you can try 2.75~2.9

 

best regards

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

sorry za OT ale wez sie odezwij do mnie na GG co do tych pytan które mi zadawałeś..bo nie moge wysłać ci PW z powodu ze Ciebie jako uzytkownika ponoc na tweaku nie ma ;)hehehehe..tak mi wyswietla..to przez to R na końcu w kółeczku

 

 

6315875

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nić nie wyje. jaki numerek?

np 17 lub 22

wyje po wlaczeniu od razu?? jeśli tak to moze masz niepodpiętego wentyla pod CPU FAN..a płytka sprawdza..sam tak miałem..juz blady strach na mnie padł, ale troszke pomyślałem i voila

nie wentyl włączony sprawdzałem kręci się; piszczał odpalał się komp wchodziłem do biosu nawet patrzyłem czy wiatrak i reszte wykrywa - ok;

zamontowałem wiatraczk mały na chipsecie i teraz to mi sie nie zdarza? możliwe że było to przez zbyt gorący chipset?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...