Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

np 17 lub 22

 

nie wentyl włączony sprawdzałem kręci się; piszczał odpalał się komp wchodziłem do biosu nawet patrzyłem czy wiatrak i reszte wykrywa - ok;

zamontowałem wiatraczk mały na chipsecie i teraz to mi sie nie zdarza? możliwe że było to przez zbyt gorący chipset?

Mozliwe że od temp. wbrew pozorą ma wysoką temp. podczas pracy ten NB,

... a jakie są objawy niedowoltowania NB ?? może ktoś mi powie ?? przy wysokim htt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe że od temp. wbrew pozorą ma wysoką temp. podczas pracy ten NB,

... a jakie są objawy niedowoltowania NB ?? może ktoś mi powie ?? przy wysokim htt ?

pewnego razu dotknełem podczas gry, to myślałem że w majty narobie :lol2: nie dało sie choć parę sek! potrzymać odrazu cholernie parzyło!! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jux chyba kiedys to pisałem. Problem z piszczeniem na poczatku wynika z tych bajerków uGuru do pomiarów wiatraczków (ale moze byc cos innego).

 

Jak masz ustawione np. cos w AbitEQ dla wiatraczka na cpu (tak ze na stacie daje mu te 8V), to po POSTCODE 21 (zakonczenie inicjajci uGuru, przejecie kontroli przez bios) moze piszczec głośniczek bo wiatraczek jeszcze sie nie rozkręcił do ustawionej wartości która jest w zakładce Fan Speeds w uGuru (do tego dochodzi to ze raportowanie przedkosci jest sprawdzane cykliczne co ok 1 sek wiec chwileczke moze piszczeć ten głośniczek).

 

Ogólnie cały monitoring w Fan Speeds mam wyłączony (mam duzo wolno obrotowych wentylatorków).

 

Podobnie może być z napięciami poszczególnymi (pierwsze pomiary napieć po włączeniu komputera są bardzo niedokładne, tymbardziej ze komp potrzebuje najwiecej mocy podczas startu)

 

Jak chcesz sprawdzic czy to wina tego co napisałem wyzej, poprostu wyłacz w AbitEQ tą pierwsza opcje w tym menu Beep Monitoring (czy jakos tak nie pamietam jak sie to nazywało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha to te twoje ramy by chodziły chyba gorzej niz jakieś d43 250MHz 3-3-3-8 :lol2:

dokładnie :) chyba ześwirowali :), nic czekamy na bios 20 który może coś nowego wniesie :)

p.s.

napisałem im maila czy nie chcą mnie przyjąć do pracy do tych jajogłowych jako beta testera i doradce :), bo oni maja jakieś dziwne pomysły, ehhehe chyba się nie obrazą ?

...ponoc ten bios beta 20 jest na ftp'ku abita - ma ktoś adres ?

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jux chyba kiedys to pisałem. Problem z piszczeniem na poczatku wynika z tych bajerków uGuru do pomiarów wiatraczków (ale moze byc cos innego).

 

Jak masz ustawione np. cos w AbitEQ dla wiatraczka na cpu (tak ze na stacie daje mu te 8V), to po POSTCODE 21 (zakonczenie inicjajci uGuru, przejecie kontroli przez bios) moze piszczec głośniczek bo wiatraczek jeszcze sie nie rozkręcił do ustawionej wartości która jest w zakładce Fan Speeds w uGuru (do tego dochodzi to ze raportowanie przedkosci jest sprawdzane cykliczne co ok 1 sek wiec chwileczke moze piszczeć ten głośniczek).

 

Ogólnie cały monitoring w Fan Speeds mam wyłączony (mam duzo wolno obrotowych wentylatorków).

 

Podobnie może być z napięciami poszczególnymi (pierwsze pomiary napieć po włączeniu komputera są bardzo niedokładne, tymbardziej ze komp potrzebuje najwiecej mocy podczas startu)

 

Jak chcesz sprawdzic czy to wina tego co napisałem wyzej, poprostu wyłacz w AbitEQ tą pierwsza opcje w tym menu Beep Monitoring (czy jakos tak nie pamietam jak sie to nazywało).

ok dzięki za odpowiedź wybróbuje napewno

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good day, Sir

 

Thanks for your feedback us your test results, we still keep look in this problem. I will get your result to BIOS team.

 

regards

to mi panowie z abit'a odpisali :) odnośnie mojego naciskania ich o tccd na an8xxx :P, bo napisałem im że nic nie pomaga to co oni doradzali aby tccd na 600 brykały :) ach chyba mnie juz maja dosyc ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ratować topic bo spada na drugą strone :? co jest z wami...usłyszeliście że ABIT ma problemy i nikt już nie pisze:P

1) tak wszyscy panikują i wyskakują za burte :)

2) czekamy w końcu na jakiś ludzki bios do an8-ultra - dzielniki i inne oc bajery :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ratować topic bo spada na drugą strone :? co jest z wami...usłyszeliście że ABIT ma problemy i nikt już nie pisze:P

No właśnie :). Stwierdzam że chyba to mobo jest bezproblemowe bo nikt się nie udziela :P he he he, albo coś cię wszyscy przestraszyli czy jak ? A co do biosa to jest beta 20 z dzielnikami div 183 i 150 i coś tam jeszce ale jakoś w sieci go zdobyć nie można :(, a info o tym biosie dostałem od abita :), sądzę że niebawem gdzieś "wycieknie" i będzie dostepny na www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :). Stwierdzam że chyba to mobo jest bezproblemowe bo nikt się nie udziela :P he he he, albo coś cię wszyscy przestraszyli czy jak ? A co do biosa to jest beta 20 z dzielnikami div 183 i 150 i coś tam jeszce ale jakoś w sieci go zdobyć nie można :(, a info o tym biosie dostałem od abita :), sądzę że niebawem gdzieś "wycieknie" i będzie dostepny na www :)

no racja..zgadzam sie...mobo naprawde bezproblemowa..no moze poza tymi Patriotami (ze nie chca isc na 245MHz)..ale ustawione wszystko tak jak w podpisie śmiga 10000% stabilnie..zadnego freeza, restartu, zawieszki..gram po 3-4H bez przerwy i cud, miód, orzeszki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

No właśnie co do tej bezproblemowej pracy eh w sumie OK, tylko to mobo mogło by być bardziej *tolerancyjne co do niektórych pamięci :)

*tolerancyjne - czytaj. pozwolić na większe OC :)

;p

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Własnie sobie przeglądałem Allegro i natrafiłem na coś takiego

http://allegro.pl/show_item.php?item=80225898

Jak myślicie lepiej to chłodzi niż ZALMAN NB47J

Testów nigdzie nie znalazłem A to jest miedz i więkrze i konstrukcja ciekawsza interesujace :D

co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiadamo....może i lepsze ale cena też jest lepsza...dwa razy większa niż zalmana :P niech ktoś sie wypowie o tym pentagramie bo zamierzam zmienić chłodzenie na pasywne w mojej AN8 i dotąd chciałem zalmana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiadamo....może i lepsze ale cena też jest lepsza...dwa razy większa niż zalmana :P niech ktoś sie wypowie o tym pentagramie bo zamierzam zmienić chłodzenie na pasywne w mojej AN8 i dotąd chciałem zalmana :D

wiesz myślę że ten pentagram będzie lepszy !!

i mam ja zelmana na AN8 i jest bardzo gorący potrzymam go chwilkę (kilka sekund) i puszczam bo poprostu parzy

niby komp się nie zawiesza chodzi dzień i noc ale nie wiem jaką mam temp mostka bo nie mam jak sprawdzic żadne prog ani bios nie pokazują :/

Edytowane przez xpavlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na czucie to ile ma stopni ?? :-P poszukam coś o tym pentagramie bo fajny jest noo :D

cięzko mi powiedzieć ile na czucie ma stopni wiem że granica to 90* więc tyle nie ma bo juzby było po NB :D

Jak coś znajdziesz o tym pentagramie testy lub cos w tym stylu wrzucaj tutaj z chęcią zobaczę tak ze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogóle w jakie sloty lepiej wsadzać pamięci dual channel 1 i 2 czy 3 i 4 ?? Ma to jakiś wpływ na o/c?

A wiesz że jakoś ze 2 tyg temu sprawdzałem czy ma :D

I patrzyłem na 1-2 i 3- 4 i nie zaopserwowałem różnicy na moich pamiątkach jest TOTALNIE TO SAMO !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bezproblemowości MOBO, to ja jeszcze raz wrzucę swój wątek z USB. Nie uruchomię komputera jeśli cokolwiek jest podłączone do USB. Staje na POST Code 50. CZytałem już zdecio na ABIT Forum, ale tego tam jest tyle że się jak na razie do rozwiązania dokopać nie mogę. Część twierdzi że to wina NF4 a nie AN8 ale mi sie już nudzi odłączanie urządzeń aby przejść POST i wtedy je podłączać z powrotem. Jeszcze chwila i się wkurzę (w poprzedniej obudowie było OK) sprawdzę płytke poza sprzętem, jeśli nie będzie działać poleci na serwis. Na Abit Forum jest info że ABIT nie wie co z tym problemem zrobić (posty z września). Nie wiem czemu nie działa mi search na forum abita więc lecę post za postem i już się zmęczyłem. Mam nadzieję że obejdzie się bez serwisu, a jeśli to wina MOBO to naprawdę popularna.

 

BTW: Próbowałem już wszystkiego, żadne ustawienia w BIOS nie pomagają i już naprawdę wiele urządzeń sprawdziłem, z żadnym nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waaagh

A masz jakiś panel usb ? i czy masz podpiete te dodatkowe usb na mobo ?? Może odepnij wszystkie dodatkowe usb i zobacz czy na tych głównych na mobo jest to samo ?? Może kabel od dodatkowych usb robi jakieś zwary ?

p.s. wysłałem maila do abita (usa) z zapytaniem odnośnie twojego problemu, zobaczymy co napiszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ciekawe :]

Ja miałem tak w pracy że komp nie chciał startować z muvo v200 Creative Też USB

Ale w domu tego problemu nie mam gdzie bym włożył i co bym włozył w USB komp idzie

mobo taka jak w opisie !

więc moim zdaniem albo masz skrzaczony panel Albo mobo pada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

cięzko mi powiedzieć ile na czucie ma stopni wiem że granica to 90* więc tyle nie ma bo juzby było po NB :D

Jak coś znajdziesz o tym pentagramie testy lub cos w tym stylu wrzucaj tutaj z chęcią zobaczę tak ze :D

ile max htt leci 3dstable ci ta an8-v czym sie rozni od an8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem zabawę z 2x256 Buffalo FireStix PC3200 na tccd (jednostronne) i ciekawa sprawa bo brykają na 600 MHz z command rate 1T i cl 2.5-3-3-7-10-15 przy 2,75 V :), kurde ciekawe dlaczego na 256 kostkach idzie ładnie a na 2 x512 lipa :( ???Może jak by te 512 były jednostronne ?? hm czy sa takie 512 jednostronne ??. Ach koniec zabawy bo to kumpla musze wsadzić do jego kompa, a mi zostaje czekać na bios 20 :) albo na cud :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...