Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

AN8-v rózni sie od AN8 Ultra i AN8 tym że AN8-v nie posiada złącza 1394 i nie ma SATA II

A nawet BIOS i wszystkoi inne jest to samo co na droższych mobo Przynajmniej ja to zauważyłem

 

HTT max stable na chłodzonym mostku NB zelmanem niebieskim leciała mi 8x325 napięcie na CPU dałem 1.70V zobaczyć czy winda pójdzie i winda odpaliła sie Super PI na 8M przeszedł niby stabilnie było ale dalej nie bawiłem się bo bałem sie że za duże napięcie na CPU go zniszczy

Pozatym mam słabą serię CPU :( stepping 2 i revision DH-E6 więc... nie bardzo mam jak gonić !

 

napięcie na mostek podniosłem z do 1.6V

jak będę miał w miarę czas to zrobię to jeszcze raz i zarzucę tu szkriny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zwrócił ktoś uwagę na to że czas tRTW który w biosie jest ustawiony na 2 to pod windowsem programy aida,everest, a64 tweeker itp pokazuje zawsze 4 ? Dlaczego tak jest i czy inni posiadacze an8xx tak mają ? co to jakieś przekłamanie czy jak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już podłączać urządzenia tylko i wyłącznie pod porty bezpośrednio na mobo, panelu nie podłączam, bo nie używam tyle urządzeń USB (używam dwa), a te od budy miałem odłączone ale to nic nie dawało. Teraz mam włączone, bo jeśli miałbym do każdego bootowania odpinać kable z tyłu kompa to bym go chyba w ogóle nie włączał. Ja już dwa maila do Supportu USA wysłałem ale nici, ale może Ciebie Virus wysłuchają, oby, trzymam kciuki.

 

A co do ramów, to z tego co czytałem to wszędzie piszą że mniejsze kości lepiej sie kręcą od większych, choć w Twoim wypadku to te same kostki tylko jednostronne.

 

Jakby ktoś coś wynalazł na te moje chore USB to będę dzwięczny.

 

BTW: Mam nadzieję że jednak ABIT nie padnie, ale chyba wolę aby go wykupił np. ASUS i kontynuował politykę, niż żeby ABIT dalej szalał na rynku ale z małym budżetem, czyli słabym wsparciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

AN8-v rózni sie od AN8 Ultra i AN8 tym że AN8-v nie posiada złącza 1394 i nie ma SATA II

A nawet BIOS i wszystkoi inne jest to samo co na droższych mobo Przynajmniej ja to zauważyłem

 

HTT max stable na chłodzonym mostku NB zelmanem niebieskim leciała mi 8x325 napięcie na CPU dałem 1.70V zobaczyć czy winda pójdzie i winda odpaliła sie Super PI na 8M przeszedł niby stabilnie było ale dalej nie bawiłem się bo bałem sie że za duże napięcie na CPU go zniszczy

Pozatym mam słabą serię CPU :( stepping 2 i revision DH-E6 więc... nie bardzo mam jak gonić !

 

napięcie na mostek podniosłem z do 1.6V

jak będę miał w miarę czas to zrobię to jeszcze raz i zarzucę tu szkriny

ale to walnij mnoznik 4x 5x dla proca bo tu o mozliwosci plyty chodzi a nie proca

walnij te 300htt i pusc z 3 razy 3dmark 2003 i 2005

na abit av8 max 3dstable mam 277htt ale krecic moge 300htt to se superpi sprime skompresuje divxem dvd ale co z tego ze agp lock sie sypie i zwiecha w 3d

albo abit cos zwalil w plycie biosie albo via nawalila

i jestem ciekaw jak ma sie an8 no bo jak zwalili pcie lock to tez bedzie kila

na av8 w dodatku powyzej 255 trzeba dawac ht x2(ltd w biosie ) bo 3x tez ma z[ciach!]y

czy zatem na twoim an8 300 htt leci na 3xht full 3dstable

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już podłączać urządzenia tylko i wyłącznie pod porty bezpośrednio na mobo, panelu nie podłączam, bo nie używam tyle urządzeń USB (używam dwa), a te od budy miałem odłączone ale to nic nie dawało. Teraz mam włączone, bo jeśli miałbym do każdego bootowania odpinać kable z tyłu kompa to bym go chyba w ogóle nie włączał. Ja już dwa maila do Supportu USA wysłałem ale nici, ale może Ciebie Virus wysłuchają, oby, trzymam kciuki.

 

A co do ramów, to z tego co czytałem to wszędzie piszą że mniejsze kości lepiej sie kręcą od większych, choć w Twoim wypadku to te same kostki tylko jednostronne.

 

Jakby ktoś coś wynalazł na te moje chore USB to będę dzwięczny.

 

BTW: Mam nadzieję że jednak ABIT nie padnie, ale chyba wolę aby go wykupił np. ASUS i kontynuował politykę, niż żeby ABIT dalej szalał na rynku ale z małym budżetem, czyli słabym wsparciem.

Co do USB zobacz w bios'ie czy w zakładce Power Managment masz zrobione na Disabled opcje: USB Resume from S3. Na mobo masz zworki czy nap. ma być podawane na porty usb cały czas czy dopiero po starcie kompa, przestaw aby na wyłączonym kompie nie było nap. na usb - może to się wydać głupie ale nic nie kosztuje więc sprawdź.

A czy mi z abita usa odpiszą zobaczymy ?, jakoś zawsze mi odpisują - i mają szczęście :P

A co do upadku abita chyba nic takiego nie bedzie miało miejsca ;), a jak by miał ich asus wykupić hm, to eee nie podoba mi sie to ;P

 

 

...

a własnie maila od abita dostałem:

i tu odpowiedź na moje pytanie dlaczego w nowych biosach max 3,4 v na ram a nie 3,55 jak w starych:

 

Good day, Sir

Thank you for choosing ABIT products!

Regarding this question, we have some reasons:

1.When OC have not help by 3.55v or higher.

2.The 3.55v overstep the CPU spec.

3.Sometime 3.55v will make BIOS register vaule mistake.

so, the BIOS must to solve it.

regards

.... hm oni chyba nie słyszeli o kostkach BH5 :P he he he :P

 

a tu na moje pytanie (ele expressowo odpisali) odnośnie dlaczego w biosie wartośc trtw różni sie od tej odczytywanej pzrez aide, everest itp.

Good day, Sir

Thank you for choosing ABIT product.

Regarding this case, we will look in this problem, if everythig is going smooth the next BIOS will solve this issue.

best regards

 

Chyba mnie mają serdecznie dosyć :P

Pozdrawiam :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zobaczyłem molziwości swojej mobo AN8-v i pod względami O/C nie różni się praktycznie niczym niż AN8 ultra lub AN8

A o to wyniki Fakt że mam CPU drętwy co zresztą widać Ale HTT mam na dość przyzwoitym poziomie No i jest pełna Stabilność !!

HTT 350

HT 3x

3D mark 01se szedł ok godz w pętli, nie było mnie w domu to se chodził :D

3d mark 03 2 razy

3d mark 05 4 razy

innych testów nie robiłem mało czasu :( Ale myślę że jest stabilnie, napięcie na NB zrobiłem 1.60

A o to szkrin :D

post-107194-1137065075_thumb.jpg

Edytowane przez xpavlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety próbowałem juz wszystkie możliwości w BIOSie i bawiłem się zworkami (co przy TT BT było dość trudne - mało miejsca) ale niestety nic nie dało :(

 

Mi nadal nie odpisują, mam nadzieję że Tobie sie poszczęści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety próbowałem juz wszystkie możliwości w BIOSie i bawiłem się zworkami (co przy TT BT było dość trudne - mało miejsca) ale niestety nic nie dało :(

 

Mi nadal nie odpisują, mam nadzieję że Tobie sie poszczęści.

 

hmmmm ????? to już nie wiem co poradzić mam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mam plytke B) super plztka dzisiaj bede mial procka i bedyie ok tzlko niewiem jakiego procka w zasadzie jest tylko 3200 tylko jak bz mi ktos doradzil jaki tydzien i tak dalej to byl bym bardzo wdziecznzy a czasu malo z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mam plytke B) super płytka dzisiaj bede mial procka i bedzie ok tylko nie wiem jakiego procka w zasadzie jest tylko 3200 tylko jak bz mi ktos doradzil jaki tydzien i tak dalej to byl bym bardzo wdziecznzy a czasu malo z gory dziekuje

Procka to hmm nie wiem jaki tydzień ale szukaj z oznaczeniami stepping 0 i revision DH-E3

Ja mam stepping 2 i revision DH-E6 i słabo sie kręci max stable to 2700MHz i napięcie muszę rzucić aż 1.7V

co jest nie do przyjęcia :(

co do mobo to moim zdaniem AN8-v jest do kręcenia super :]

i jeżeli chodzi o mozliwości O/C niczym się nie różni od odpowiedników droższych typu Ultra lub AN8

może wyposażeniem :]

Edytowane przez xpavlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś może z wawy i chetny potestować mi opka? bo ja coś swojej płycie nie wierze za bardzo, jeśli np o temp cpu chodzi ... z dobrze kręcącym abitem - jakies 2900 -> htt 320 około

 

bede wdzieczny !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś może z wawy i chetny potestować mi opka? bo ja coś swojej płycie nie wierze za bardzo, jeśli np o temp cpu chodzi ... z dobrze kręcącym abitem - jakies 2900 -> htt 320 około

 

bede wdzieczny !

aco jest z tym prockiem lub temperaturą ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aco jest z tym prockiem lub temperaturą ???

- niby z dobrej serii a sie kreci kiepawo i co najciekawsze kreci sie identycznie jak inny (tez opek) - wiem ze zasady nie ma ale .... najdziwniejsze jest praktycznie identyczne krecenie jak na starym opku.

 

- mam dziwne temp, znaczy ten opek ma identyczne jak ten poprzedni czyli wysokie, a mam ninje+fander - czyli na 1.4v na 2600 jest 48C (!!) a na 1.55v i 2700 mam 54C ...

 

- chwilowe sprzwdzenie na gigabycie (nf4-ultra) + pentagram za 50zl - temp wydawały mniejsze ale dokladnie nie wiem, za malo czasu mialem ...

 

- temperatura ciekawie wzrasta - przykład: idle 28C - wlaczam sp2004 - 3-4sek na liczniku i juz jest 48C - skok o 20C od razu, żadnego stopniowania, od razu a przypomne mam ninje z fanderem wiec źle nie jest :) wiem ze na pentagramie i gigabycie temp rosła po 1-2C co kilka chwil ale mialem MAŁO czasu :unsure: - na boxowym coolerku jest to samo co na ninji

 

Pytałem sie ludzi z DFi czy ktos nie uzyczył by u siebie płyty ale raczej chetnych do pomocy nie ma, tylko 1 osoba z MSi sie zgłosiła, wiec sie udam do niej (tez ma opka) i bedziemy testowali. Jak sie wkurze to kupie dfi, ale najpierw musze sie zapożyczyć gdzies...

 

na 90% cos jest nie tak z ta płyta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- niby z dobrej serii a sie kreci kiepawo i co najciekawsze kreci sie identycznie jak inny (tez opek) - wiem ze zasady nie ma ale .... najdziwniejsze jest praktycznie identyczne krecenie jak na starym opku.

 

- mam dziwne temp, znaczy ten opek ma identyczne jak ten poprzedni czyli wysokie, a mam ninje+fander - czyli na 1.4v na 2600 jest 48C (!!) a na 1.55v i 2700 mam 54C ...

 

- chwilowe sprzwdzenie na gigabycie (nf4-ultra) + pentagram za 50zl - temp wydawały mniejsze ale dokladnie nie wiem, za malo czasu mialem ...

 

- temperatura ciekawie wzrasta - przykład: idle 28C - wlaczam sp2004 - 3-4sek na liczniku i juz jest 48C - skok o 20C od razu, żadnego stopniowania, od razu a przypomne mam ninje z fanderem wiec źle nie jest :) wiem ze na pentagramie i gigabycie temp rosła po 1-2C co kilka chwil ale mialem MAŁO czasu :unsure: - na boxowym coolerku jest to samo co na ninji

 

Pytałem sie ludzi z DFi czy ktos nie uzyczył by u siebie płyty ale raczej chetnych do pomocy nie ma, tylko 1 osoba z MSi sie zgłosiła, wiec sie udam do niej (tez ma opka) i bedziemy testowali. Jak sie wkurze to kupie dfi, ale najpierw musze sie zapożyczyć gdzies...

 

na 90% cos jest nie tak z ta płyta....

 

- co do seri to chyba z tym jest róznie jedne lepiej inne gorzej, kumpel ma 17 tydzień i ok serie a leci mu na 2700 MHz przy 1,62 v, więc chyba nie ma reguły ?

- co to tem że 48 st ?? hm dużo niby ? ale jaki bios ? może akurat ten procek ma jakiś dziwny czyjnik i plus mobo i robi przekłamania ?

- o ile wiem to na abicie własnie jakoś z odczytem nie jest za liniowo i śa duże skoki ? ale dawno w temp nie lukałem i moge sie mylić ?

- tak więc czy ja wiem czy to płyta ? sprawdzić na innej mobo można ? albo jakiś termometr lub organoleptycznie :P może akurat twoja mobo zawyża ? ja tak w abicie nf7 miałem :(

Niech inni się wypowiedzą może cos sie wymysli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- co do seri to chyba z tym jest róznie jedne lepiej inne gorzej, kumpel ma 17 tydzień i ok serie a leci mu na 2700 MHz przy 1,62 v, więc chyba nie ma reguły ?

- co to tem że 48 st ?? hm dużo niby ? ale jaki bios ? może akurat ten procek ma jakiś dziwny czyjnik i plus mobo i robi przekłamania ?

- o ile wiem to na abicie własnie jakoś z odczytem nie jest za liniowo i śa duże skoki ? ale dawno w temp nie lukałem i moge sie mylić ?

- tak więc czy ja wiem czy to płyta ? sprawdzić na innej mobo można ? albo jakiś termometr lub organoleptycznie :P może akurat twoja mobo zawyża ? ja tak w abicie nf7 miałem :(

Niech inni się wypowiedzą może cos sie wymysli :)

-no ja wiem ze loteria, dlatego chce sprawdzić czy aż takiego pecha mam :)

 

-jeśli nie jest liniowo tylko po abitowemu to lipa, nie lubie takich z 4liter inicjatyw, denerwuje mnie to ...

 

-na sempie temp były inne niż na moim opku, mniejsze znaczy czyli jak by ogolnie dobrze wskazywała poziom, bo nie wierze ze opek bez oc moze miec 46C w stresie na ninji!!!

 

- dlatego czekam na jakiegoś chetnego z DFI np, bo chciałbym maxymalnie sprawdzić co i jak, a z tego co zauważyłem to LP chyba dobrze działa jeśli chodzi o czujniki.

 

Witam :)

Wracam po miesiecznej przerwie B) i niestety nadal nie mam swojego Fatal1ty :( powiedzieli mi jednak ze uwzledniono reklamacje i musze teraz tylko czekac, mam nadzieje ze nie za dlugo.

Pozdro

długo Cie nie było! heja! oby płytka szybko wróciła, oby ...

 

--------------------------

 

ps prośba do abiciarzy: zrobcie test i napiszcie mi jak sie wasze abity na nf4 zachwouja (szczególnie an8-ultra):

 

patrzac na temperaturę włączcie sp2004/prime95 i w jakim tempie wam rośnie temperatura, w jakim czasie uzyskujecie prawie ta maxymalna temp, czy jest to płyne przejście (np. 30C, 32C, 35C itd.) czy tak jak u mnie -> 28C a po 3sek w sp2004 48C i tak zostaje. opiszcie swoje spostrzeżenia co do temnp na tej płycie.

 

ooo i czy ktoś testował swoje procki na płytach DFI? czy OC wzrosło ??

 

dzięki! :)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mojego abita lubie, ale potestowałbym opka na dfi, dla zasady, teoretycznie można spro wiecej z tego samego proca wyciągnąć na inncyh płytach wiec ciekaw jestem - moze na dnaich oprócz testu na MSi uda mi sie Asusa A8N-E odwiedzić u brata :) może ...

 

a ta k w ogólne to tu troche cicho ostatnio jest ... :P ;)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-no ja wiem ze loteria, dlatego chce sprawdzić czy aż takiego pecha mam :)

 

-jeśli nie jest liniowo tylko po abitowemu to lipa, nie lubie takich z 4liter inicjatyw, denerwuje mnie to ...

 

-na sempie temp były inne niż na moim opku, mniejsze znaczy czyli jak by ogolnie dobrze wskazywała poziom, bo nie wierze ze opek bez oc moze miec 46C w stresie na ninji!!!

 

- dlatego czekam na jakiegoś chetnego z DFI np, bo chciałbym maxymalnie sprawdzić co i jak, a z tego co zauważyłem to LP chyba dobrze działa jeśli chodzi o czujniki.

długo Cie nie było! heja! oby płytka szybko wróciła, oby ...

 

--------------------------

 

ps prośba do abiciarzy: zrobcie test i napiszcie mi jak sie wasze abity na nf4 zachwouja (szczególnie an8-ultra):

 

patrzac na temperaturę włączcie sp2004/prime95 i w jakim tempie wam rośnie temperatura, w jakim czasie uzyskujecie prawie ta maxymalna temp, czy jest to płyne przejście (np. 30C, 32C, 35C itd.) czy tak jak u mnie -> 28C a po 3sek w sp2004 48C i tak zostaje. opiszcie swoje spostrzeżenia co do temnp na tej płycie.

 

ooo i czy ktoś testował swoje procki na płytach DFI? czy OC wzrosło ??

 

dzięki! :)

 

Co do temp. to jak zapodam sp2004 tp u mnie jest podobnie jak u ciebie tzn, bardzo szybko mam max temp. i tak już zostaje. Na abicie av8 jest tak samo. Nie wiem czy to wina czyjnika czy może komunikacja między softem do zczytywania temp. a mobo jest jakaś dziwna czy jak ?. generalnie wydaje mi się że mobo zawyża temp. bo jak mocno pokatuje procka to pokazuje mi jakieś 45-47 st (ma1y pisałeś o 46 st i twierdzisz że to niemozliwe na opku - jak to zrozumieć mało czy dużo ???), ale radiator od procka wcale taki gorący nie jest :). A co to tego jak pro by sie na dfi spisywał - jak mojego procka na dfi zapodałem to oc nie zmieniło się, tak samo było jak na an8u :P, tylko że wg. napięc które podawałem na procka w biosie to po odczytaniu everestem abit zawyżał a dfi zaniżało ale oc takie same tak więc nie wiem dlaczego "wiara" się tak podnieca tym DFI :P, ok płytka jest b. dobra ale bez przesady. Dla przykładu kumpal miał an8ultra i sprzedał to mobo i kupił dfi z którym walczy już 3 tydzień i oc gorsze niż na abicie - :P jednym słowem nie może gość dojść do ładu :) Moim zdaniem dfi to mobo dła maniaków którzy mają duzo wolnego czasu aby nie wychodzić z domu i kręcić na tym mobo, bo wbrew pozorom tam nie jest tak łatwo jak na an8xx :). Na plusa dam dfi to że ram chodził mi na niej lepiej niż na an8, co prawda testowałem wtedy na moich starych twimos'ach na kościach mtec'a ale sprawowały się świetnie.

No i tak stwierdzam że z tym naszym mobo an8xx nie ma chyba problemów bo ostatnio nikt jakoś w tym wątku się nie udziela i jest tu jakiś zastój w temacie :P. I czasem niektórzy jakoś chyba nie czytają dokładnie wszystkiego bo zadaje pytanie, problem który znika w tekście i jakoś go nikt nie zauważa :(

I na koniec pytanko czy sp2004 jest dobry i wiarygodny do testowania procesora i pamięci ? Bo u kumpla niby wszystko gra OK stabilnie a ten sp2004 dla cpu po 4 minutach się wysypie a dla ramu po 8 minutach więc ???

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V1rU$Ž - to wychodzi ze ta płyta ma zj.ebane czujniki, ja nie lubie tego i to nawet bardzo ... moze niech ktoś jeszcze napisze, a ja jak sie uda to gdzies potestuje opka.

 

co do sp2004 to co od pamieci to średnio testowałem nim, ale jesli o CPU chodzi to jest to stary prime95 z ładniejsej oprawie i jest na 100% miarodajny. Jak wysypie to znaczy ze jest cos nie tak (small test)

 

inni jak mają ?? też zawyża temp ??

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V1rU$Ž - to wychodzi ze ta płyta ma zj.ebane czujniki, ja nie lubie tego i to nawet bardzo ... moze niech ktoś jeszcze napisze, a ja jak sie uda to gdzies potestuje opka.

 

co do sp2004 to co od pamieci to średnio testowałem nim, ale jesli o CPU chodzi to jest to stary prime95 z ładniejsej oprawie i jest na 100% miarodajny. Jak wysypie to znaczy ze jest cos nie tak (small test)

 

inni jak mają ?? też zawyża temp ??

Ja na BIOS wszystkich do ver 16 miałem temp CPU w stresie ok 50* po zmianie BIOS na ver17 lub ver18 Temperaturka CPU spada o średnio 10*

Nawet pisze w Readme BIOS na Stronie Abita ze jest Kolibrowana Temperatura

 

A że masz tak szybkie skoki temp to jest normalne to żalezy jak windows odświerza więc w czym problem ? Jak chcesz sprawdzić temp

naprawdę jaka masz proponuję kupić to http://allegro.pl/show_item.php?item=80206860 lubjak nie masz co robić z walutą to http://allegro.pl/show_item.php?item=80011121 nic nie ma bardziej dokładnego jak te dwa

Edytowane przez xpavlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na BIOS wszystkich do ver 16 miałem temp CPU w stresie ok 50* po zmianie BIOS na ver17 lub ver18 Temperaturka CPU spada o średnio 10*

Nawet pisze w Readme BIOS na Stronie Abita ze jest Kolibrowana Temperatura

OK :)

to wiemy, ale napisz czy u ciebie temp podczas stressu rośnie liniowo czy jest skok na maxymalna i tak trzyma ??? może to mobo tak ma ? I znowu jest pretekst abym maila do abita napisał :P he he he

A najlepij niech wszyscy z an8xx się wypowiedzą w temacie tep. i bedzie można wyciągnąć jakieś wnioski na podstawie pewnej ilości opini itp ;)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK :)

to wiemy, ale napisz czy u ciebie temp podczas stressu rośnie liniowo czy jest skok na maxymalna i tak trzyma ??? może to mobo tak ma ? I znowu jest pretekst abym maila do abita napisał :P he he he

Rośnie tak że mam 25* włącze coś ciężkiego i mam 35* odrazu ! A po chwili nawet 40* i ttak się trzyma

Jak Super PI przechodzi test następne obliczanie to temp spada na ułamek sekundy i po chwili wzrasta

Ja uważam to za normlane A to z tego powodu bo sys jest obciążony i nie potrafi w czas odświerzyć temp.

Mało tego CPU ma niskie napięcie A Wat dużo i sie bardzo szybko nagrzewa jak cos jest co wymaga dużej mocy obliczeniowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rośnie tak że mam 25* włącze coś ciężkiego i mam 35* odrazu ! A po chwili nawet 40* i ttak się trzyma

Jak Super PI przechodzi test następne obliczanie to temp spada na ułamek sekundy i po chwili wzrasta

Ja uważam to za normlane A to z tego powodu bo sys jest obciążony i nie potrafi w czas odświerzyć temp.

Mało tego CPU ma niskie napięcie A Wat dużo i sie bardzo szybko nagrzewa jak cos jest co wymaga dużej mocy obliczeniowej

aha dzięki! ale to normalne nie jest, to niedorobienie płyty przez Abita, no chyba że wychodzimy ze wszyscy sie myla a ABIT ma racje ... <_< :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki! ale to normalne nie jest, to niedorobienie płyty przez Abita, no chyba że wychodzimy ze wszyscy sie myla a ABIT ma racje ... <_< :wink:

Czyli inni tak mają to tak jest na tych mobo ;) Cyz ja wiem czy to taki problem ??, ludzie maja wieksze problemy niż temp. na cpu ;) Ale maila do abita właśnie pisze i zgłaszam im to niedociągnięcie :P choć osobiście mi to nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki! ale to normalne nie jest, to niedorobienie płyty przez Abita, no chyba że wychodzimy ze wszyscy sie myla a ABIT ma racje ... <_< :wink:

To może być wina Abita ale trzeba wziaść pod uwagę kwestię programu jakim mierzysz temp i jak jest zrobiony jak odświerza program z czujnika temp. I ja bym tutaj szukał błędów bo jak mam czujnik temp to jest podobnie że odrazu mi skoczy na 10* więcej

jak zapuszczę cos obciążającego więc proszę mi nie mówić że to nie jest normalne Czujnik też by się mylił ?

Bardziej by mnie interesował oto że jak mam temp poniżej 25* to jak mogę włączyc uGuru aby mi wentylatory sterował

Bo Abit obniżył temp poprzez poprawienie odczytu z czujników Ale zapomniał że jak ktoś będzie miał temp poniżej 25* to na uGuru nie podziała

i nie włączy tego !

 

Czyli inni tak mają to tak jest na tych mobo ;) Cyz ja wiem czy to taki problem ??, ludzie maja wieksze problemy niż temp. na cpu ;) Ale maila do abita właśnie pisze i zgłaszam im to niedociągnięcie :P choć osobiście mi to nie przeszkadza :)

Napisz proszę o tym że kolega ma problem taki że jak ma BIOS 18 to nie może włączyc u guru ponieważ temp przy starcie komputera jest miejsza a nieżeli może być minimalna w uGuru Czyli jak ja mam 21* przy starcie kompa tyle A uGuru ma minimalną 25* to mi kompa nie wstaje bo Alarmuje że jest zaniska temperatura

Więc niech zrobił minimalna w uGuru 15* minimum to powinno rozwiązać sprawę :D

Moja mobo to AN8-v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dla mnie to kicha, bo myślałem ze abit juz na prostą idealnie wyszedł, nie lubie strasznie takich niedosiągnięć niestety...

 

co do biosów to faktycznie na 16 sa o 10C wyższe temp. właśnie sprawdziłem.

 

podejrzewam zt OC to jenak nie wina abita, ale tego ze spośród super kręcących sie opków, ja juz drugi raz (na 2 próby !!!!!!) trafiam przeciętna sztuke, ale już zdarzyłem sie przyzwyczaić bo to naturalne jak dla mojej osoby - jak bym w ciemo teraz E6 kupował bo max by jakies 2300mhz było na 1.55v,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...