Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

ja dla mnie to kicha, bo myślałem ze abit juz na prostą idealnie wyszedł, nie lubie strasznie takich niedosiągnięć niestety...

 

co do biosów to faktycznie na 16 sa o 10C wyższe temp. właśnie sprawdziłem.

 

podejrzewam zt OC to jenak nie wina abita, ale tego ze spośród super kręcących sie opków, ja juz drugi raz (na 2 próby !!!!!!) trafiam przeciętna sztuke, ale już zdarzyłem sie przyzwyczaić bo to naturalne jak dla mojej osoby - jak bym w ciemo teraz E6 kupował bo max by jakies 2300mhz było na 1.55v,

Co do niedociągnięc o których piszesz to sory :) ale się nie zgodzę z tym :) bo nie ma produktu idealnego !!! (to jest niemozliwe), i tak jak posiadacze abita mają swoje problemy to posiadacze innch mobo dfi czy gigabyte mają swoje problemy i się wkurzaja i wyzywają :) Więcej osób powinno do inzynierów abita wysyłać maile z info co jest nie tak, bo tylko w ten sposób my uzytkownicy możemy tym jajogłowym zasugerowac co jest do poprawienia itp ;) Ale to moje prywatne zdanie ;), zyjemy w wolnym demokratycznym kraju i nikt nie musi sie ze mna zgodzić ;)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kumam, nie mam pretensji do nikogo oprócz inzynierów abita, czujnik temp to moim zdaniem ważna rzecz szczególnie dla osob kręcących bo a64 są naprawde czułe na zmiany temperatur a 60C dla nich to juz prawie temp krytyczna.

 

a co do vcore: daje w bisoie 1.4v a w cpu-z, everest, nawet w biosie odczyt mam 1.425v. wiec jakie kjest rzeczywiste napięcie? jak wskazują czujniki czy to co daje w biosie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kumam, nie mam pretensji do nikogo oprócz inzynierów abita, czujnik temp to moim zdaniem ważna rzecz szczególnie dla osob kręcących bo a64 są naprawde czułe na zmiany temperatur a 60C dla nich to juz prawie temp krytyczna.

 

a co do vcore: daje w bisoie 1.4v a w cpu-z, everest, nawet w biosie odczyt mam 1.425v. wiec jakie kjest rzeczywiste napięcie? jak wskazują czujniki czy to co daje w biosie ?

spoko ;)

u mnie to samo jesli chodzi o nap. na cpu mam 1,4 a w programach 1,425 :) ale gdzieś jest punkt gdzie możesz zmierzyc miernikiem i jest ok 1,4 na cpu :) a jak na dfi sprawdzałem to zaniżało miałem bios 1,4 a programy i bios 1,37. A programy zczytyją ściemę :) proponuje miernik i mierzyć i sie przekonasz jak jest :) Ale nie mam fotek punktów pomiarowych na an8 :( a gdzieś na jakiejś stronce z usa znalazłem kiedys :)

 

a już mam punkt pomiarowy dla nap na ram:

http://www.rhcf.com/sis-bin/ultimatebb.cgi/topic/37/25.html?

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam to z temperaturami :? wkurza niesamowicie..wystarczy ze mam kompa w idle i wejde np. w MÓJ KOMPUTER na dysk c i temp. mi skacze w sekundzie z 30C na 36C :?

ja Cie rozumiem, mi to ćiśnienie podnosi a lubie miec temp (i mam) w trayu :) i mnie coś non-stop strzela :) cos na k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by to kogoś z ramem na TCCD interesowało to na biosie 13, płyta dostaje "rogi" i TCCD zaczynaja sie na nim ładnie bujać :) Kurde ale dlaczego na takim starym ??????????????

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kumam, nie mam pretensji do nikogo oprócz inzynierów abita, czujnik temp to moim zdaniem ważna rzecz szczególnie dla osob kręcących bo a64 są naprawde czułe na zmiany temperatur a 60C dla nich to juz prawie temp krytyczna.

 

a co do vcore: daje w bisoie 1.4v a w cpu-z, everest, nawet w biosie odczyt mam 1.425v. wiec jakie kjest rzeczywiste napięcie? jak wskazują czujniki czy to co daje w biosie ?

jak czytam co piszesz to nie wiem czy sie śmiać czy płakać...masz jakiekolwiek zastrzeżenia?? Kup mierniki i posprawdzaj se sam temperatury i napięcia, dla mnie osobiście nie ma nic dziwnego w tym że temperatura podskakuje tak szybko, wkońcu mam 2800MHz na CPU i wydziela on około 110W ciepła w stresie, więc jeśli przywale mu czymś co będzie musiał chłopak "obliczyć", zaczną pracować te wszystkie bramki i inne bzdety które ma w sobie liczone w milionach (i które "budzą" sie baaaardzo szybciutko) to ma prawo coś natychmiastowo sie podgrzać...no i nie mówcie że wam w pół sekundy podskakuje temperature o 10*C bo programy odświeżaja się wolniej..ja osobiście kilka sekund po odpaleniu SP2004 nie mam jeszcze tej maksymalnej u mnie temperatury dla ustawienia 2800mhz,1.55VCore...po kilku sekundach wskakuje mi z około 28*C na 35*C...potem po następnych kilku dochodzi do 40*C...i po kilkudziesięciu minutach dochodzi do tych maksymalnych 43-44*C..wg mnie SP2004 nie grzeje aż tak mocno..widziałem bardziej mocożerne programy

 

AHA i napisze wielkimi literami

NIE BYłO JESZCZE CHYBA PłYTY GłóWNEJ KTóRA POPRAWNIE ODCZYTYWAłA TEMPERATURY I NAPIęCIA, I RACZEJ NIE BęDZIE TAKIEJ PRZEZ DłUGI CZAS

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście kilka sekund po odpaleniu SP2004 nie mam jeszcze tej maksymalnej u mnie temperatury dla ustawienia 2800mhz,1.55VCore...po kilku sekundach wskakuje mi z około 28*C na 35*C...potem po następnych kilku dochodzi do 40*C...i po kilkudziesięciu minutach dochodzi do tych maksymalnych 43-44*C..wg mnie SP2004 nie grzeje aż tak mocno..widziałem bardziej mocożerne programy

 

AHA i napisze wielkimi literami

NIE BYłO JESZCZE CHYBA PłYTY GłóWNEJ KTóRA POPRAWNIE ODCZYTYWAłA TEMPERATURY I NAPIęCIA, I RACZEJ NIE BęDZIE TAKIEJ PRZEZ DłUGI CZAS

dla mnie to może nawet od tyłu napsiać ... płace wiec czegos wymagam

 

co do Twojego wzrostu temp to jak widziałeś co napisałem to mi z 28C wskakuje od razu na 48C a pozniej to może czasmi o 1-2C wzrośnie, zależy.

własnie testowałem mojego procka na gigabycie (nf4ultra) na pentagramie al-cu na średnich obrotach (92mm, wart moze 40zl) i:

 

2600@1.42v:

 

abit+ninja+fander120mm(1100obr) w stresie -> 48C, ronące natychmiast

gigbyte+ tani pentagram al-cu (2200obr) w stresie -> 42C rosnące stopniowo

 

2700@1.52v

 

abit+ninja+fander120mm(1100obr) w stresie -> 55C, ronące natychmiast

gigbyte+ tani pentagram al-cu (2200obr) w stresie -> 48C rosnące stopniowo

 

 

RepsOn nie uważasz ze nasze płyty z deka sie inaczej zachowuja?

 

ja do tej płyty nic nie mam, lubie ją, ale widze wady i je wypominam i będe tak robił.

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj na najnowszy bios może cos poprawią

swoja drogą jeden z biosów wprowadzil poprawienie czujnika i jest cacy

 

PS. musiałbyś naprawde wiele zapłacić żeby wymagac takich rzeczy jakich wymagasz, trzeba sie pogodzić z tym ze nie ma i nie będzie rzeczy idealnych

 

BTW. a ja zawsze uważałem że an8 na najnowszych biosach idealnie odczytuje temperatury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale

Fajne macie problemy z tymi płytami ja nic takiego nie mam z tą temperaturą to jest cos nie tak ale moim zdaniem masz skwaszonego windowsa

hmm nie wiem ja na swojej mobo nie widzę wogóle żadnych problemów no po za uGuru ale to nie problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale

Fajne macie problemy z tymi płytami ja nic takiego nie mam z tą temperaturą to jest cos nie tak ale moim zdaniem masz skwaszonego windowsa

hmm nie wiem ja na swojej mobo nie widzę wogóle żadnych problemów no po za uGuru ale to nie problem :)

Witaj w klubie..ja mam zaś problem z AbitEQ itp..nie działaja pod 64bitowym windowsem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nie tez znosnie dziala, a pod x64 nie patrzalem bo nie mam sterow do sieciowki na ktorej mam neta wiec siedze caly czas na zwyklym. O moim Fatal1ty nadal nic nie wiem :(

A jak sie sprawuje ten Fatal1ty, gdyz zamierzam wlasnie takiego kupic + Athlon64 3700+ SANDIEGO i caly czas sie zastanawiam, czy nie wybrac jakiejs innej kombinacji :/

 

Bo z Fatal1ty pod Pentium 4 3.0 z HT jakos niekiedy sie dziwnie zachowywala :/ miala swoje napady i zastanawiam sie czy juz sie uporali z tym na 939.

 

Dzia za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki mam pytanie ? Czy na całej rodzine an8xxx są japońskie kondensatory Rubycon'a ? Bo znalazłem info w necie ża na jednych płytach tak na innych nie ? niby na abicie an8-v są inne ??? hm to tak z ciekawości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie sprawuje ten Fatal1ty, gdyz zamierzam wlasnie takiego kupic + Athlon64 3700+ SANDIEGO i caly czas sie zastanawiam, czy nie wybrac jakiejs innej kombinacji :/

 

Bo z Fatal1ty pod Pentium 4 3.0 z HT jakos niekiedy sie dziwnie zachowywala :/ miala swoje napady i zastanawiam sie czy juz sie uporali z tym na 939.

 

Dzia za odp.

Ogolnie nie dam zlego slowa powiedziec slowa na ta plyte jest swietna wizualnie jak i funkcjonalnie, problemow nie mialem z nia zadnych oprocz tego ze padl mi bios prawdopodobnie i czekam az mi zwroca z reklamacji, a sprzedaje bo kupuje PDP XBLK a one nie lubia sie z abitem jak chcesz to mozesz ode mnie kupic jak mi przysla z powrotem. :) plyta ma 2 miesiace.

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie nie dam zlego slowa powiedziec slowa na ta plyte jest swietna wizualnie jak i funkcjonalnie, problemow nie mialem z nia zadnych oprocz tego ze padl mi bios prawdopodobnie i czekam az mi zwroca z reklamacji, a sprzedaje bo kupuje PDP XBLK a one nie lubia sie z abitem jak chcesz to mozesz ode mnie kupic jak mi przysla z powrotem. :) plyta ma 2 miesiace.

jesteś pewny że to padł bios ?, bo może niepotzrebnie dałeś na gwarancje :P jak kumplowi padł bios, to wyjeliśmy kość i zanieśliśmy do gościa z programatorem i wgrał nam pzrez programator bios i płyta do dziś śmiga OK, i za 15 pln była zrobiona a na gwarancji czekał by ze 3 tyfodnie :( a zależało mu na czasie :)

 

 

UWAGA !!!

Pytanie dla posiadaczy an8xx w jakiej kondycji macie kondensator (zaznaczony strzałką ) na swojej mobo, bo dziś na nieho patzre a on jest wyraźnie napuchnięty i wybrzuszony do góry - co mnie wkurzyło masakrycznie !!! niby japońskie kondensatory a tu takie zonk ? , najlepsze jest to że on w niczym nie bierze za badzo udziału chyba że w wersji z sli ale strasznie mnie to wkurza jako że jestem elektronik z zawodu, wykształcenia i jestem uczulony na takie coś :( - coś czuje że to moje ostatnie mobo abita a jestem zagorzałym zwolennikiem tej firmy ale .............. :( :(

post-123067-1137427192_thumb.jpg

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martw się jak ci tego kondziora szlag trafi, prędzej nie ma co sie wkurzać, bo może i niepotrzebnie ? :P

Tylko że on jest już wybrzuszony ze sie otwiera prawie :P co mnie irytuje :P tylko dziwno bo na jednych mobo on jest na innych nie ma mowa o an8ultra ??? Na fotce innej nie ma go ??? Ale za to jest rezystorek ;P jakis dziwny ???

A jak panowie i panie macie ? te kondziołki i rezystorek :P

post-123067-1137441038_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tak bo dzwonilem do nich i uznali mi reklamacje wiec musze teraz tylko czekac, niestety nie znam nikogo z programatorem wiec musialem wyslac :( i w czwartek mija 3 tygodnie jak jestem bez kompa.

wiem jak to jest za nf7 czekałem ze 3 tyg. aż wróciła z nowym SB bo wcześniejszy sie zjarał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny że to padł bios ?, bo może niepotzrebnie dałeś na gwarancje :P jak kumplowi padł bios, to wyjeliśmy kość i zanieśliśmy do gościa z programatorem i wgrał nam pzrez programator bios i płyta do dziś śmiga OK, i za 15 pln była zrobiona a na gwarancji czekał by ze 3 tyfodnie :( a zależało mu na czasie :)

UWAGA !!!

Pytanie dla posiadaczy an8xx w jakiej kondycji macie kondensator (zaznaczony strzałką ) na swojej mobo, bo dziś na nieho patzre a on jest wyraźnie napuchnięty i wybrzuszony do góry - co mnie wkurzyło masakrycznie !!! niby japońskie kondensatory a tu takie zonk ? , najlepsze jest to że on w niczym nie bierze za badzo udziału chyba że w wersji z sli ale strasznie mnie to wkurza jako że jestem elektronik z zawodu, wykształcenia i jestem uczulony na takie coś :( - coś czuje że to moje ostatnie mobo abita a jestem zagorzałym zwolennikiem tej firmy ale .............. :( :(

Ja tam nie widze nic Nic nie mam spuchnięte A mobo mam 3miesiace, Mozna jakoś poznać jakei ma mobo kondensatory czy rubikona cyz inne jakieś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widze nic Nic nie mam spuchnięte A mobo mam 3miesiace, Mozna jakoś poznać jakei ma mobo kondensatory czy rubikona cyz inne jakieś ?

Na rybyconach pisze taką czcionką z "ogonkami" Rybycon :) a co do "puchniecia" to konkretnie chodzi o góre kondensatora że nie jest płaska a wypukła :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dorzucę swoje trzy grosze, u mnie temperatura też po uruchomieniu Prime95 od razu skacze o 10 stopni, potem co dwie-trzy sekundy o 1 stopień. Zatrzymuje się na 35 stopniach, po dłuższym męczeniu wejdzie jeszcze ze 2-3 stopnie max.

 

Ja mam Big Typhoon na AN8U i Backplate trzeba wymienić, nie musiałbyś jeśli miałbyś MOBO z metalowym backplate. Możesz zostawić swój, ale wtedy śrubki Ci nie będą pasować. Ogólnie BT sprawuje się na tej MOBO dobrze, ale jest bardzo utrudniony dostęp do zworek od USB (tych koło OTES).

 

Mnie te temperatury że tak skaczą, ani nie dziwią, ani nie przeszkadzają.

 

BTW: W sprawie USB niestety nadal nic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja nadal czekam na mojego Fatal1ty i cos nie moge sie doczekac :(

mam takie male pytanko oftopic do RepsOna i V1rus$a czy wasze PDP to sa te?? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17715bo w siriusie znalazlem niby takie same ale inaczej wygladaj http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?TowarI...KategorieId=383 pytam sie bo tak za 2 tygodnie tez kupuje i musze miec pewnosc najtaniej bo za 660 narazie znalazlem w apollo i wygladaje one tak jak w komputroniku, dodam ze sprzedaje Fata1ty i kupuje DFI wiec bedzie porownanie na czym te PDP sie lepiej sprawuja. B)

Dzieki

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...