Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

jka by to kogoś interesowało w co wątpie widząc ostatnie dyskusje, ale jest juz biosik beta 20 - http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t=100659, i nie jestem pewien czy we właściwym topicu to umieszczam bo to chyba topic o dfi sadząc po ostatnich dyskusjach, to w takim razie sorki.

p.s. i znowu jest zajecie na zimowy wieczorek z tym biosem :)

pozdro

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam :P Małe OT :P

ja i tak zawsze będe wierny abitowi..nawet gdy będe siedział na DFI ;]

;p

Nie ukrywam że sam miałem myśli o przejściu na dfi ale te obecne dfi to lipa :P trudno na dobra serie trafić , a po za tym i tak w kwietnu nowa podstawka m2 plus ddr2 i nie bede sobie na 4 miesiące zminiał mobo, poczekam i skocze na m2 ;), a abit to zasze abit ;p

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem wnibowzięty z ABITa, ale jakoś DFI mnie odpycha, a jeśli nie DFI i Abit to co ? Myślałem o MSI lub Epoxie, ale wg. mnie lepiej zostać przy ABIT. A Jeśłi chłopaki się przesiądzieta to podajcie tutaj info czy wasze procki i memki lepiej na DFI poszly i o ile. Ja zostaje przy AN8U dopóki nie będę zmianiał socketa, tak samo jak Virus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem już o to kiedyś ale nikt mi nie odpowiedział: czy na an8 jest to normalne że płyta (bios) zawyża napięcia o około 0.03v?? sprawdzałem na innej i to samo...w tym problem że nie wiem czy to błąd w tym sensie że daje o tyle więcej czy jest to zły odczyt...bo odczyty w cpu-z nie pokrywają sie wtedy z moimi wypowiedziami :-? Pytałem o to kiedyś jako AdamekSOS teraz Adamo1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem już o to kiedyś ale nikt mi nie odpowiedział: czy na an8 jest to normalne że płyta (bios) zawyża napięcia o około 0.03v?? sprawdzałem na innej i to samo...w tym problem że nie wiem czy to błąd w tym sensie że daje o tyle więcej czy jest to zły odczyt...bo odczyty w cpu-z nie pokrywają sie wtedy z moimi wypowiedziami :-? Pytałem o to kiedyś jako AdamekSOS teraz Adamo1989

Miernik (voltomierz) prawdę ci powie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam takie male pytanko offtopic mam nadzieje ze nie pobijecie mnie :D, spotkal sie ktos z was z sytuacja ze do dyskow i napedow nie dochodzi napiecie?? Wiem wydaje sie oczywiste ze padl zasilacz ale nie bo na plyte dochodzi i wentyle sie kreca, sprawdzalem miernikiem i we wszystkich molexach jest napiecie!! Linie 12V i 5V zgadzaja sie, ale teraz najlepsze w momencie gdy mam wlaczonego kompa (dysk sie nie kreci) wyjme tasme z dyski i hurra kreci sie (tak samo reaguja napedy CD i DVD) :blink: hehe nie mam zielonego pojecia co to jest. Czasem wszystko zaskoczy ale wtedy nie da sie zainstalowac windy bo zawiesza sie instalacja w trakcie wykrywania urządzeń :sad: polewka totalna. Jak ktos ma jakies pomysly to slucham.

 

Dzieki

 

Config to: ECS K7S5A, Codegen 300W, Duron 1.4ghz, 256 Goodram, Dysk WD, CD i DVD, Geforce 4 64mb

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od wczoraj(albo przedwczoraj) zauwazylem pewien "problem"..otoz jak wlaczam po nocy kompa rano, to właczam listwe, zapala sie na wyswietlaczy 01, wciskam POWER i...no wlasnie i nic sie nie dzieje :blink: migna jakieś 2 wartosci na wyswietlaczu i komp wstaje (więc wstaje po ok. 2 sekundach od puszczenia przycisku POWER)

 

czy dobrze kombinuje ze to przez zimno?? w chacie teraz pzy tych mrozach mam srednio cieplo a bym powiedzial ze nawet zimnawo jest...mieliscie cos podobnego?? a moze listwie za zimno??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od poniedziałku jestem posiadaczem Abita AN8 i zaczynają sie problemy a mianowicie gdy włączam kompa zatrzymuje sie on na kodzie 7.A. i wyłącza sie komputer :?. Nic nie pomaga tylko reset CMOS. Jesli chodzi o procka jest to Opteron 144 chlodzony przez WC. Spotkal się ktokolwiek z czymś takim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od poniedziałku jestem posiadaczem Abita AN8 i zaczynają sie problemy a mianowicie gdy włączam kompa zatrzymuje sie on na kodzie 7.A. i wyłącza sie komputer :?. Nic nie pomaga tylko reset CMOS. Jesli chodzi o procka jest to Opteron 144 chlodzony przez WC. Spotkal się ktokolwiek z czymś takim ?

Podobne jaja miał znajomy dał bios'a 19 i po problemie :) więc jaki masz bios ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam takie male pytanko offtopic mam nadzieje ze nie pobijecie mnie :D, spotkal sie ktos z was z sytuacja ze do dyskow i napedow nie dochodzi napiecie?? Wiem wydaje sie oczywiste ze padl zasilacz ale nie bo na plyte dochodzi i wentyle sie kreca, sprawdzalem miernikiem i we wszystkich molexach jest napiecie!! Linie 12V i 5V zgadzaja sie, ale teraz najlepsze w momencie gdy mam wlaczonego kompa (dysk sie nie kreci) wyjme tasme z dyski i hurra kreci sie (tak samo reaguja napedy CD i DVD) :blink: hehe nie mam zielonego pojecia co to jest. Czasem wszystko zaskoczy ale wtedy nie da sie zainstalowac windy bo zawiesza sie instalacja w trakcie wykrywania urządzeń :sad: polewka totalna. Jak ktos ma jakies pomysly to slucham.

 

Dzieki

 

Config to: ECS K7S5A, Codegen 300W, Duron 1.4ghz, 256 Goodram, Dysk WD, CD i DVD, Geforce 4 64mb

Kontroler dysków padł lub szansa jest bardzo mała sprawdz taśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki, a tak przy okazji jakich programów urzywacie do sprawdzanie temperatury pod Win bo gdy zainstalowałem to uGuru pod Win i uruchomilem to mi zaraz sie kommputer wylaczył :?

EVEREST Ultimate Edition - od czasu do czasu w niego kukam i temp są ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVEREST Ultimate Edition - od czasu do czasu w niego kukam i temp są ok ;)

ja owszem tez, nawet maiłem w trayu, ale speedfan też lubie :)

 

ps pisze juz jakos user DFI, ale będe zaglądał i jak trzeba to skrobne bo sentyment abitowy pozstał :) a i sporo sie dowiedziałem o tej płytce :wink:

 

ps2 mam nadzięje ze bios 20 rozbuja troche temat no i oczywiście możliwości OC :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja owszem tez, nawet maiłem w trayu, ale speedfan też lubie :)

 

ps pisze juz jakos user DFI, ale będe zaglądał i jak trzeba to skrobne bo sentyment abitowy pozstał :) a i sporo sie dowiedziałem o tej płytce :wink:

 

ps2 mam nadzięje ze bios 20 rozbuja troche temat no i oczywiście możliwości OC :wink:

ma1y,

no to pochwal nam sie jak z oc na dfi :) rozumiem że wszystko poszło jakieś 100 % więcej :) bo dfi to dfi a nie jakiś śmieszny abit ;(. p.s. jak by kogoś interesowało nowy biosik 20 beta jest całkiem niezły - mam nadzieję że w wersi full bedzie jeszcze lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma1y,

no to pochwal nam sie jak z oc na dfi :) rozumiem że wszystko poszło jakieś 100 % więcej :) bo dfi to dfi a nie jakiś śmieszny abit ;(. p.s. jak by kogoś interesowało nowy biosik 20 beta jest całkiem niezły - mam nadzieję że w wersi full bedzie jeszcze lepiej :)

V1rU$Ž - zaskocze Cie - teraz leci mi 2700 na 1.408v a na Abcie 2700 na 1.36-1.55v (wahania)- jak dla mnie spora różnica nie ? :) (dalej mam temp powyzej 50C i czekam na jakies wc) płytka przyjemna, jak na razie nie ma problemów, z abitem miałem deko wiecej, ale to tez super płytka była :) Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V1rU$Ž - zaskocze Cie - teraz leci mi 2700 na 1.408v a na Abcie 2700 na 1.36-1.55v (wahania)- jak dla mnie spora różnica nie ? :) (dalej mam temp powyzej 50C i czekam na jakies wc) płytka przyjemna, jak na razie nie ma problemów, z abitem miałem deko wiecej, ale to tez super płytka była :)

rozumiem że nap zmierzone miernikiem (voltomierz), bo jesli odczyt z programów to nie mamy o czym gadać :) bo abit zawża a dfi zaniża odczyt a rzeczywistośc jest na mierniku :P, no i jak mam to rozumieć 1.36-1.55v ???? >>>> >>???

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że nap zmierzone miernikiem (voltomierz), bo jesli odczyt z programów to nie mamy o czym gadać :) bo abit zawża a dfi zaniża odczyt a rzeczywistośc jest na mierniku :P, no i jak mam to rozumieć 1.36-1.55v ???? >>>> >>???

(1.408v) vs (1.536-1.55v) - wytłumaczyć mi cięzko, może brak zodolności :)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wczesniej napisales 1.36 - 155 ? :) weź miernik w łapke i zmierz nap na tym dfi i wnoski wyciągnij sam :)

napisałem złe, literówka :/ miało byc w abicie 1.53-1.55v

 

zmierze zmierze dokładnie, i wiem jak to działa w DFI. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od wczoraj(albo przedwczoraj) zauwazylem pewien "problem"..otoz jak wlaczam po nocy kompa rano, to właczam listwe, zapala sie na wyswietlaczy 01, wciskam POWER i...no wlasnie i nic sie nie dzieje :blink: migna jakieś 2 wartosci na wyswietlaczu i komp wstaje (więc wstaje po ok. 2 sekundach od puszczenia przycisku POWER)

 

czy dobrze kombinuje ze to przez zimno?? w chacie teraz pzy tych mrozach mam srednio cieplo a bym powiedzial ze nawet zimnawo jest...mieliscie cos podobnego?? a moze listwie za zimno??

cytuje sam siebie no ale trudno :) ktos zna odpowiedz?? bo mnie to męczy :) dzis bylo tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytuje sam siebie no ale trudno :) ktos zna odpowiedz?? bo mnie to męczy :) dzis bylo tak samo

hmm faktycznie jeszcze tego nie bylo chyba :D nikt siebie nie cytowal hehe.

mozliwe ze to przez temp w pokoju jakie masz i od mrozu na dworze, w sumie to ciekawe :lol2: od dzis ogrzewamy kompy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytuje sam siebie no ale trudno :) ktos zna odpowiedz?? bo mnie to męczy :) dzis bylo tak samo

Chyba najlepszym rozwiązaniem twojego problemu będzie zmiana mobo na dfi ;), wszyscy teraz tak robią i zyskują nowy wymiar oc no i oczywiście nie ma żadnych problemów jak z tym abitem ;p choć ostatni biosik 20 beta okazał się całkiem całkiem :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym rozwiązaniem twojego problemu będzie zmiana mobo na dfi ;), wszyscy teraz tak robią i zyskują nowy wymiar oc no i oczywiście nie ma żadnych problemów jak z tym abitem ;p choć ostatni biosik 20 beta okazał się całkiem całkiem :)

testowałes juz ta dfi? biorąc opinie uzytkowników to z dfi jest więcej problemów, fakt ze tez jest duuuzo więcej userów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...