Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

nie moge ci na pw odpowiedzieć więc wale tutaj:

 

nie mam w biosie 300 i 366 a wogóle jest to bios który sam podawałeś jako link w topiku :-)

Jeśli chodzi o ten bios to kilka dodatkowych ustawień dla pamiątek dla mnie rewelacja ale te problemy z zapisem to porażka. Profile praktycznie są u mnie bezużyteczne, tzn wciąż nie pamięta wielu rzeczy z zakładki uguru

Jest to super sprawa bo miałem to w AN7 a tu jest do niczego

 

A jeśli chodzi o zworke biosu to u mnie jest pod reką na panelu i nie jest zwarta :-|

tylko tyvh beta 20 bios'ow sa 3 wersje :) i w jednym jest dzielnik 183 i 150 ;) ale na nim czasem smierć kompa :P i hot flash :(, a nie wiem dlaczego mi zapis biega ok ;) na beta 20 ver 7 na versji 6 komp po resecie juz nie wstal i hot flash :( po raz 3 w ciągu 3 tyg ;) Nie wiem dlaczego ale mi tylko htt nie pamięta reszta jest OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem i nie jestem pewnien po której leży stronie. Komp mi nie nie chce działać za rzadne skarby na div400 jeśli jest podkręcony. Ładuje się system i nagle się cały wyłącza! Pamięci mam 500 więc spokojnie moga chodzić powyżej 200 a tu zonk. Nie wiem czy kontroler w procu, czy płyta/bios. Pamięci kiedy procek jest nominał bez problemu działają na 250MHz więc są ok na 100%. Podnoszenie napięć nic nie daje. A do tego kiedy daje div433 to mi wtedy pamięci chodzą na coś koło 115-117MHz(!) przy htt 240! Na razie stawiam na bios. Procek poszedł spokojnie ponad 2.6 ale nie moge pamięci dać wysoko bo problemy z dzielnikami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mozecie mi napisac jak sprawuje sie AN8-Ultra ? Jakie sa mozliwosci O/C tej plyty, oraz czy mozna ustawiac timingi alpha? Jakie max napiecia, no i gdzie dostane najtaniej.

Sa z nia jakies problemy? Czy uzytkownicy sa w pelni zadowoleni ;)

Mobo sprawuje się dobrze, możliwości oC są spore – całkiem niezłe, można ustawić timingi, nap. ram max 3,55 na starych biosach i 3,4 na nowych, gdzie najtaniej – nie mam pojęcia.

Problemy są jak ze wszystkim – ale do rozwiązania, czy użytkownicy są zadowoleni – ja tak , pewna ilość osób pewnie nie bo przeskakują na DFI ;p z którą miałem większe problemy niż z abitem 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po dluuuugiej przerwie;)

te studia i sesja nieco zabraly czasu zeby sie bawic z oc ale do rzeczy...

zapodalem dzisiaj bios 20beta i oto moje spostrzezenia:

-stare profile zapisane wbiosie 19 po wczytaniu dawaly mi za kazym uruchomieniem kompa komunikat typu 'fail safe settings loaded, go to bios and change it' chociaz w biosie wszystko ustawione bylo dobrze... dziwne...

-po ustawieniu wszystkiego od poczatku i zapisaniu nowych profili wszystko ok

-na szybko podnioslem napiecie ramu na 2.7, cr zmienilem na 1t i zapodalem memtesta, super pi i pogiercowalem w q4 i co?

memtest nie wywalil ani jednego bledu, pi liczy szybciej (ale musze sie z ustawieniami pobawic bo nadal ponad 12m, q4 full stabilnie...

jednym slowem chyba cos jednak poprawili z obsluga tccd;)

ram oczywiscie synchro z procem na ustawieniach jakie widac w podpisie

zalaczam rowniez foty z biosu i memtesta

trzeba sie bedzie jednek jeszcze pobawic zeby znalezc optimum ale jest dobrze:)

 

:) jednak te moje maile do nich o brak kompatybilności z tccd coś dały i nie poszły na marne :) u mnie jak u ciebie jest ok i prz 560-570 mhz bryka wszystko z command rate 1 :) co na wcześniejszych biosach było niewykonalne !!!!! <WOW> spokojnie możesz zjechać z innymi timingami i na nap. 2,65 v powinno wszystko grać :) bo u mnie jest ok więc sądzę że uciebie da rade jeszce wycisnąć z tych pamięci :)

Co do biosa 20 dzwina sprawa bo gadałem na skype z kolesiem z usa i on twierdzi ze to nie jest beta tylko finalny inzynieryjny bios do stacji roboczych (serwerków) opartych o mobo an8 ??? ciekawe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uciekamy do DFI dlatego że abit jest zły tylko dlatego że jest wspaniały, ale DFI potrafi być wspanialsza ;]

 

polemizował bym :P z tym stwierdzeniem :) - miałem pzrez tydzień dfi i czasem mi podnosiła więcej ciśnienie niż abit ;p noa le na dfi lepiej mi moje kostki biegały :(, ale teraz mam biosik 20 i na abicie tccd biegają jak na dfi :) z czego jestem niesamowicie zadowolony :) czułem że to bios :) - respect 4 jajogłowe :P

 

p.s. kult dfi trwa :) hehehh coś jak z rydzykiem :P :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie chyba nigdy na abita nie wpieniłem, bezproblemowa płyta...tylko na DFI oc bedzie lepsze (napewno będzie z nią więcej problemów..głównie z konfiguracją) ...no i ja mam BH-6 więc przywale im 3.8-4V to ruszą z kopyta napewno(na abicie maxymalne realne 3.33V to mało troche dla bh-6)...teraz to się tylko modle żeby DFI działała jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polemizował bym :P z tym stwierdzeniem :) - miałem pzrez tydzień dfi i czasem mi podnosiła więcej ciśnienie niż abit ;p noa le na dfi lepiej mi moje kostki biegały :(, ale teraz mam biosik 20 i na abicie tccd biegają jak na dfi :) z czego jestem niesamowicie zadowolony :) czułem że to bios :) - respect 4 jajogłowe :P

 

p.s. kult dfi trwa :) hehehh coś jak z rydzykiem :P :)

ja też doAbita nic nie mam, bardzo tą plyte lubiłem, dobrze wspominam, ale więcej opcji OC do mnie przemawia - podawałem co i jak. Płyta bez wad nie była , ale takich nie ma :)

 

V1rU$®' po prostu NADINTERPRETUJESZ i tyle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też doAbita nic nie mam, bardzo tą plyte lubiłem, dobrze wspominam, ale więcej opcji OC do mnie przemawia - podawałem co i jak. Płyta bez wad nie była , ale takich nie ma :)

 

V1rU$®' po prostu NADINTERPRETUJESZ i tyle ...

Nie tylko ten kult DFi mnie bawi troszke i to wszystko :) Duzo moich znajomych posprzedawało swoje mobo i na dfi się poprzesiadali i mają kłopoty z tymo bobo ;) - poprostu są śmiertelnikami a nie zaawansowanymi manikami oc :), naczytali sie tyle i maja mieszane uczucia teraz :) a ja zajmuje sie kreceniem ich kompów :P bo im rece opadają :) przynajmniej co wieczór mam zabawe z innym kompem na dfi heheheheh ;) A mogłem w sumie kupić DFi bo miałem tu z 2 reki za dobrą kase ale w marcu nowa podstawka wiec na te 2 miechy nie warto :) ale skusiłem się na opka z kompeltu i śmiga ok ;)

pozdro 4 all

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V1rU$® cakowicie dołączam się do tego co mówisz :-) Długo zastanawiałem się co kupić i w między czasie kumpel kupił DFi i zaczęło sie od pierwszego uruchomienia jak z podręcznika problemów. Do DFi przekonywały mnie tylko dodatkowe ustawienia pamiątek a właściwie tylko dwa partametry których Abit nie miał. Async i Preambule. Wrzucam nowy 20 biosik a tu wszystko jest i już o DFi całkowicie zapomniałem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh:) poczawszy od nowego biosika 20 ja tez bym juz abita na dfi nie zmienil:)

wlasnie podgonilem nieco pamiatki jak mi doradzil V1rU$® nom i znow przyspiecha a widac ze da sie jeszcze podgonic wiec jak bedzie wolny czas znow sie zacznie testowanie optymalnych ustawien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zaproponował dyskusję na temat tego nowego biosa 20 ;) bo jest wart uwagi ;) i sporo zmienia :), a i posiadacze kostek na tccd niech sie wypowiadają bo w tym kierunku ten biosik jest wybitnie poprawiony :)

pozdro 4 all

lucas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ten kult DFi mnie bawi troszke i to wszystko :) Duzo moich znajomych posprzedawało swoje mobo i na dfi się poprzesiadali i mają kłopoty z tymo bobo ;) - poprostu są śmiertelnikami a nie zaawansowanymi manikami oc :), naczytali sie tyle i maja mieszane uczucia teraz :) a ja zajmuje sie kreceniem ich kompów :P bo im rece opadają :) przynajmniej co wieczór mam zabawe z innym kompem na dfi heheheheh ;) A mogłem w sumie kupić DFi bo miałem tu z 2 reki za dobrą kase ale w marcu nowa podstawka wiec na te 2 miechy nie warto :) ale skusiłem się na opka z kompeltu i śmiga ok ;)

pozdro 4 all

peace

ja ne ukrywałem że wziąłem DFI ze względu na OC i zawiedziony nie jestem, oj nie.

 

jak Opek śmiaga? jaka seria, tydzień??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ne ukrywałem że wziąłem DFI ze względu na OC i zawiedziony nie jestem, oj nie.

 

jak Opek śmiaga? jaka seria, tydzień??

 

Śmiga ok na tym nowym biosie :) na 19 coś miałem zgrzyty :(

CABNE 0530APMW - > 9 x 343 przy 1,45V div 166 co daje na ramie 560 mhz :) i z cr 1 T co wcześniej na biosach 19 itp. nie dało rady tylko 2 T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiga ok na tym nowym biosie :) na 19 coś miałem zgrzyty :(

CABNE 0530APMW - > 9 x 343 przy 1,45V div 166 co daje na ramie 560 mhz :) i z cr 1 T co wcześniej na biosach 19 itp. nie dało rady tylko 2 T.

3087mhz na AC ? wow dobra sztuka czy sie pomyliłes i powinno byc 8x343 ? :) widze ze biosik 20 w wnosi jakąś świerzość bo 17,18 i 19 było to jedno i to samo - nawet htt moglem max 320-325 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3087mhz na AC ? wow dobra sztuka czy sie pomyliłes i powinno byc 8x343 ? :) widze ze biosik 20 w wnosi jakąś świerzość bo 17,18 i 19 było to jedno i to samo - nawet htt moglem max 320-325 :mur:

9x343 chłodzenie to TT Big Typhoon, bo jak poszłemśladami kolegi RepsOn i zabawiałem sie kompem na parapecie to frezer 64 padł mi a konkretnie wentyl zdechł :(, w budzie wspomaganie Revoltec airbag 12 na wylocie 8 na wlocie i 9 na boku bydy :) a bios 20 owszem zaszokował :)

p.s.

jak się dobiera ustawia te nowe funkcje dla ramu w biosie ?

tzn:

read preamble value i max async latency value ? ponoć jak duży dzielnik to mniejsze wartośći a jak małe dzielniki dla ram to duże ?

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9x343 chłodzenie to TT Big Typhoon, bo jak poszłemśladami kolegi RepsOn i zabawiałem sie kompem na parapecie to frezer 64 padł mi a konkretnie wentyl zdechł :(, w budzie wspomaganie Revoltec airbag 12 na wylocie 8 na wlocie i 9 na boku bydy :) a bios 20 owszem zaszokował :)

aha, ja myślałem o stabilnych ustawieniach a Ty o maxie ;) dlatego tak zdziwiony byłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, ja myślałem o stabilnych ustawieniach a Ty o maxie ;) dlatego tak zdziwiony byłem :)

nie kumam cię teraz ? co o max i co o stabilnie ? jeśli chodzi o mnie nie uznaje czegos takiego jak max, tylko podaje ustawienia stabilne które mam i na których pracuje :)

na codzień pracuje sobie na 9x343 1,45 V i tak pracuje non topa :) maxa jego nie znam na tym dfi koles puszczał mi go na 9x358 na 1,5 v ale miał na nim wode:)

A frezer mi padł jak robiłem testy na parapecie z moim vanicem i kupiłem sobie tt :) i z nim już na parapet nie wyłaże :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V1rU$®: tak czystoz ciekawosci spytam... gdzie kupiles proca i ile za niego dales? bo wynik calkiem zajefajny;)

w sumie na nowego proca aktualnie mnie nie stac ale chcialbym wiedziec czy to selekt czy szczescie miales:D

nom i jeszcze jedno pytanko: jak sie sprawuje zasilka? jak napiecia i jej glosnosc? bo zamierzam se zmienic a cena bardzo przystepna modelu 530w;)

Edytowane przez LuHash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V1rU$®: tak czystoz ciekawosci spytam... gdzie kupiles proca i ile za niego dales? bo wynik calkiem zajefajny;)

w sumie na nowego proca aktualnie mnie nie stac ale chcialbym wiedziec czy to selekt czy szczescie miales:D

Co do procka to odkupiłem okazyjnie od takiego kumpla maniaka który jakiś czas temu złożył sobie super maszynkę a teraz wszystko sprzedaje bo w lutym jedzie na rok do pracy na konrakt do UK, więc wszystko co miał opychał za dobrą kasę i dałem mu za niego 600 pln :) a na procek jest papaier i gwara z komputronika ale on miał chody w głównej siedzibie czy jak i to jacyś kolesie z komputrona mu to wybierali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kumam cię teraz ? co o max i co o stabilnie ? jeśli chodzi o mnie nie uznaje czegos takiego jak max, tylko podaje ustawienia stabilne które mam i na których pracuje :)

na codzień pracuje sobie na 9x343 1,45 V i tak pracuje non topa :) maxa jego nie znam na tym dfi koles puszczał mi go na 9x358 na 1,5 v ale miał na nim wode:)

A frezer mi padł jak robiłem testy na parapecie z moim vanicem i kupiłem sobie tt :) i z nim już na parapet nie wyłaże :)

to tylko gartulowac jesli prawie 3100 stabilne na 1.45v jest - o lepszym opku 144 nie slyszałem na tłiku. mozesz zarzucic jakigoś screena z prime/sp2004? podpisuje sie ile daleś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie troche sie ozywilem jak przeczytalem ze nowy bios lepiej chodzi z TCCD, jak wroci plyta i bede mial a-daty to potestuje i zobaczymy jak bedzie ladnie smigac to chyba zostane przy abicie mam tylko nadzieje ze znow mnie nie zawiedzie... Oczywiscie musza mi ja jeszcze odeslac :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już coś z tym nowym biosem podziałał i coś wydusił z niego ;), bo wczoraj tak męczyłem kompa zę mi winda padła i jestem w trakce instalowania (mam chwilke czasu wolnego), wiem że ktoś takie coś już maił na becie 19 czy jakoś i mu winda padła ni z tego i owego ;(

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za testy BIOSika 20 wezmę się w sobotę, jutro dostaję nowy dysk więc będę system stawiał.

 

Virus - może jednak do momentu testów zostawię system na starym dysku jako taki testowy do zabawy jeśli ma mi winda paść. Bo po co ma mi paść ta którą se teraz na świeżo zainstaluję ? Jesteś pewien że to od BIOSu ?

 

Mam wielkie nadzieje z tym 20beta, ale niestety na razie brak czasu na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy Semprony 939 działają na Abicie AN8 Ultra??

eeeee... :blink: ...właściwie o co pytasz?...procek na s.939 i płyta na s.939 więc o co chodzi???... :huh: ...co ma nie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...