Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaciusieK

Panowie dzwonilem dzis do apolla i zj**** ich jak psow i wiecie?? Wysylaja mi nowe mobo :lol2: tak trzeba postepwac bo uprzejmosciami duzo sie nie zdziala :D

Kiedys jedne z najlepszych w Krakowie - Apollo i PCProjekt - teraz jedne z najwiekszych dziadow :mur:

Fakt, faktem, jak sie ich nie zjedzie, to nic nie zalatwisz :mur:

Dla osob z Krakowa polecam BIT Komputer, Bino oraz Reset - tam sa jeszcze normalni ludzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dosc ciekawy problem :)... Po wylaczeniu komputera z gniazdka procesor wraca do standardowych taktowan. Musze znow ustawic magistrale na 200. Reszte opcji zapamietuje poprawnie. Dziwne :). Jak komputer podlaczony jest do gniazdka sieciowego problem ze startem nie wystepuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień baterie na płycie głównej na nową...problem zniknie.

 

PS.

czy zmiana wentylatora z AN8 na tego niebieskiego zalmana dużo da?? czy powiedzmy na HTT 340 nie będzie to za słabe chłodzenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień baterie na płycie głównej na nową...problem zniknie.

 

PS.

czy zmiana wentylatora z AN8 na tego niebieskiego zalmana dużo da?? czy powiedzmy na HTT 340 nie będzie to za słabe chłodzenie??

Z tego zaobserwowałem odnośnie wogóle nForce4 to bardzo się grzeje i obawiam się że niebieski zalman jest niewystarczający. Już takie próby przerabiałem u kumpli i trzeba było mocować wentylator niskoobrotowy w pobliżu mostka bo Zalman był tak gorący że nie dało rady go dotknąć. Co prawda może pracować w bardzo wysokiej temp ale:

1. nie ma czujnika ile tak na prawde jest st.

2. na pewno odbije się to na jego żywotności.

Na pewno wydajniejszy jest ten bzyczek Abita niż sam radiator. Chyba że od razu będziesz go owiewał powietrzem z jakiejś cichej 80-ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja i Virus mamy Patrioty XBLK... moge stwierdzic ze przy swej cenie wymiataja:) ale z tego co widzialem to gskille ktos testowal bodajze na dfi i szly ponad 300mhz przy cl1...

no nawet 310 na 2.9V przy 2,5-3-4-6 1T wiec ladnie ale troszeczke drozej :D ale raz sie zyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś kiedy mniej więcej pokaże sie już finalna wersja biosu 20 ?? czekam i czekam ...a nie chce wgrywać bety bo jakoś nie ciekawi mnie wizja hot flash :P :?

jaki hot flash?...działa super :) ...śmiało nie krępuj się :lol: Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działają u mnie max 460 mhz szły :) na kościach m tec :) jak trafisz na bh5 to będzie GIT :)

chyba zwykłych twinów na bh5 nie robią w ogóle i nie robili - co innego speedpremium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy coolerki podpięte pod an8xx ( wersja z 2 przewodami bez czujnika obrotów !!) bedą reagowały na zmiane nap. w biosie ? i będzie mozna jes przez bios skręcić obrotami dając im nap ok 10 v , czy musi być 3 kabelek z czuja obrotów ?

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy coolerki podpięte pod an8xx ( wersja z 2 przewodami bez czujnika obrotów !!) bedą reagowały na zmiane nap. w biosie ? i będzie mozna jes przez bios skręcić obrotami dając im nap ok 10 v , czy musi być 3 kabelek z czuja obrotów ?

3 kabelek sygnałowy jest tylko do monitoringu, a jak wentylator dostanie mniejsze napięcie to się będzie wolniej kręcił na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jedne z najlepszych w Krakowie - Apollo i PCProjekt - teraz jedne z najwiekszych dziadow :mur:

Fakt, faktem, jak sie ich nie zjedzie, to nic nie zalatwisz :mur:

Dla osob z Krakowa polecam BIT Komputer, Bino oraz Reset - tam sa jeszcze normalni ludzie...

taaaa

Idz do PCP i zacznij na Tomka jechac, naprawde chcialbym to zobaczyc :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok...Ale wolal bym wiedziec co to jest to 2.1. A w ogole to mam 2x256 Kingston 400 CL3 i napiecie na nich standard to chyba 2.5...A w biosie (oficjalnym 1.9) pokazuje mi napiecia na pamieciach jak jest ustawione na default to jest 2.6...

Dlaczego :?:

również niedawno miałem 2.1, ale przeinstalowałem windows i już tera przy pracy z windows pokazuje się FF nie wiem czy to ma cos wspólnego ale po przeinstalowaniu nie mam już dziwnych kodów :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy coolerki podpięte pod an8xx ( wersja z 2 przewodami bez czujnika obrotów !!) bedą reagowały na zmiane nap. w biosie ? i będzie mozna jes przez bios skręcić obrotami dając im nap ok 10 v , czy musi być 3 kabelek z czuja obrotów ?

nie beda reagowaly niestety :( potrzeba 3 kabelka, poniewaz abit nie zmiejsza napiecia podawanego tylko reguluje je poprzez ten wlasnie kabelek. Jak chcesz to pobaw sie i polacz dwa wentyle szeregowo wtedy podlacz je do plyty obydwa beda chodzic na 6V :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktos na abicie gskille?? jak mu sie sprawuja?? bo prawdopodobnie je biore :D

Ja kupiłem zx'y i działają w synchro na 2,5-3-2-5 przy 220mhz na AMD X2 4200

Więcjem i nie pozwala chyba płyta ;(

 

BTW, czy max temp działa tez na AMD X2? Wskazuje ze mój procek ma 61 - czy bardzo dobrze powinien się kręcić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kupie takie zwykłe twinmosy :P a może lepiej do tej mobo kingstony albo kingmaxy...kości nie będeą do o/c tyulko tak do pracy...najlepiej żeby weszły na cl2 :)

szukaj SpeedPremium, może ci sie Winbond trafi

 

 

Ja kupiłem zx'y i działają w synchro na 2,5-3-2-5 przy 220mhz na AMD X2 4200

Więcjem i nie pozwala chyba płyta ;(

 

BTW, czy max temp działa tez na AMD X2? Wskazuje ze mój procek ma 61 - czy bardzo dobrze powinien się kręcić ...

a od kiedy płyta główna odpowiada w tak duzym stopniu za kręcenie ramu ?? <platforma_k8>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie jak sie nazywa opcja w biosie w AN8 ULTRA zeby po wylaczniu PC (zasilanie wlaczone) klawiatura komunikowala sie z mobo :?: Szukalem w instrukcji ale nie znalazlem...

Chce sobie ustawic wlaczenie pc w taki sposob ze po wpisaniu z klawiatury odpowiednich znakow PC sie wlaczal...

Wczesnniej mialem NF7-S (2.0) i tam byla taka opcja i dziala...Tutaj tez jest...Ale po ustawieniu hasla i wylaczeniu PC trza robic CLEAR CMOS bo klawiatura nie komunikuje sie z PC (zasilka wlaczona) i poprostu znaki nie docieraja do mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zwykłych twinów na bh5 nie robią w ogóle i nie robili - co innego speedpremium

robili albo to były wypadki przy pracy :) kumpel ma 1 szt. z nr serii cad niby MTEC kostki ale dziurki , metalowe niple i 3,3 v i 500 mhz z 2-2-2-5 więc :)

 

p.s.

czy na tym nowym biosie 20 beta działa wam voltage monitoring w biosie ? jak wejde tam od razu mam zwis :( -> nie wiem dlaczego tak jest ale do abita już sobie skrobłem maila :P ciekawe co oni na to ;-)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robili albo to były wypadki przy pracy :) kumpel ma 1 szt. z nr serii cad niby MTEC kostki ale dziurki , metalowe niple i 3,3 v i 500 mhz z 2-2-2-5 więc :)

może bh-6 ...moje Twinmosy to stare oldscholowe twinmoski 333 na winbondach =p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie beda reagowaly niestety :( potrzeba 3 kabelka, poniewaz abit nie zmiejsza napiecia podawanego tylko reguluje je poprzez ten wlasnie kabelek. Jak chcesz to pobaw sie i polacz dwa wentyle szeregowo wtedy podlacz je do plyty obydwa beda chodzic na 6V :D

No chyba masz racje zero reakcji :( przy 2 kabelkach do mobo ;) - lutownica poszla w ruch i rezystorki ;)

p.s. masz u mnie browara :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na tym nowym biosie 20 beta działa wam voltage monitoring w biosie ? jak wejde tam od razu mam zwis :( -> nie wiem dlaczego tak jest ale do abita już sobie skrobłem maila :P ciekawe co oni na to ;-)

u mnie tez nie zwiesza sie po wejsciu w monitoring... ale mam za to lepszy motyw...

u mnie nie dziala zapisywanie profili :huh: niby daje zeby zapisal/nadpisal profil oc a po wczytaniu mam ciagle stary tzn ten ktory nadpisalem :? coprawda ustawienia reczne pamieta ale brak zapisu profilu jest nieco uciazliwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez nie zwiesza sie po wejsciu w monitoring... ale mam za to lepszy motyw...

u mnie nie dziala zapisywanie profili :huh: niby daje zeby zapisal/nadpisal profil oc a po wczytaniu mam ciagle stary tzn ten ktory nadpisalem :? coprawda ustawienia reczne pamieta ale brak zapisu profilu jest nieco uciazliwy...

też o tym pisałem wcześniej...mam nadzieje że w oficjalnej 20 będzie git, bo jak za każdym razem wszystko od nowa musze to mnie coś... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...