Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma [wystarczy LDT dać na 4 bądź 3], w dodatku dodam, że Abit do podkręcania procków to jest padaka -> razem z użytkownikiem ma1y zrobiliśmy porównanie na żywo DFI LP UT nforce4 UltraD i AN8 Ultra, na DFI Opteron 144 potrzebowal napiecia 1,41v by byc prime stable, a na Abicie ponad 1,55V... niech ktos to wyjasni :lol:

 

przy czestotliwosci 2700

Mierzone miernikiem? ;) Przecież wiadomo że (z czujników) DFI zaniża odczyt o dobre 0.04v a Abit lekko zawyża :) :] Na mojej Wenecji (przy ustawieniu 1,400v w biosie) na DFI pokazuje 1,360v a na Abicie 1,425v :D

 

Co do tych nap. ref. to bym polemizował :) dadaj trochę w tym ref nap. i zobacz czy podskoczyło o te np: +10, bo na pewno nie :) Nap zostaje bez zmian :(

Dokładnie, napięcie Vcore się nie zmieni. Zmienić się powinien VID czyli domyslne napięcie bootowania :) Ale czy tak jest to nawet nie chce mi się sprawdzać, bo to do niczego nie potrzebne :) Edytowane przez Jackass_Ass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzone miernikiem? ;) Przecież wiadomo że (z czujników) DFI zaniża odczyt o dobre 0.04v a Abit lekko zawyża :) :] Na mojej Wenecji (przy ustawieniu 1,400v w biosie) na DFI pokazuje 1,360v a na Abicie 1,425v :D

Dokładnie, napięcie Vcore się nie zmieni. Zmienić się powinien VID czyli domyslne napięcie bootowania :) Ale czy tak jest to nawet nie chce mi się sprawdzać, bo to do niczego nie potrzebne :)

to ja przytocze swój przykład

moja byla kochana an8 - 2800 only 1.55 stable (ustawione w biosie)

moja nowa kochana plytka - 2800 1.45 stable (ustawione w biosie)

 

ostatnio mam strasznego lenia na oc wiec nie sprawdze czy pojdzie nizej ;p

ale jak mnie wezmie na testy to dopisze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venice mają default 1,36v :wink: CPU-Z pokazuje zazwyczaj poprawne napięcie :-P miernika nie mieliśmy, ale Reps0n przytoczył również swój przykład. Dodam, że DFI zaniża, ale wtedy gdy ustawi się np. 1,55v to jest 1,5v i tak pokazuje SmartGuardian oraz CPU-Z i miernik :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venice mają default 1,36v :wink: CPU-Z pokazuje zazwyczaj poprawne napięcie :-P miernika nie mieliśmy, ale Reps0n przytoczył również swój przykład. Dodam, że DFI zaniża, ale wtedy gdy ustawi się np. 1,55v to jest 1,5v i tak pokazuje SmartGuardian oraz CPU-Z i miernik :wink:

Venice mają default 1.35-1.40v (www.amd.com), natomiast warto sprawdzić VID (najlepiej spawdz w jakimś programie "startup voltage"). U mnie jak byk pokazuje 1.4v, a DFI z czujników pobiera 1,36v :) CPU-Z pokazuje poprawne napięcia z CZUJNIKA, natomiast rzeczywiste pokaze miernik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie odblokować mnożnika wogóle na platformie A64....

Po pierwsze primo to mnożnik jest odblokowany - ale w zakresie od 4 do nominalnego tylko w góre nie da rady.

Po drugie primo to kolega Chiny jakby zerknął deczko po tematach forum to znalazłby gotowce :-)

pierwszy i drugi

Po lekturze w/w pomożemy rozwiać problemy z samą płytą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venice mają default 1.35-1.40v (www.amd.com), natomiast warto sprawdzić VID (najlepiej spawdz w jakimś programie "startup voltage"). U mnie jak byk pokazuje 1.4v, a DFI z czujników pobiera 1,36v :) CPU-Z pokazuje poprawne napięcia z CZUJNIKA, natomiast rzeczywiste pokaze miernik :)

 

wiadomo, że nic nie zastąpi miernika, niestety nie ma już Abit'a do sprawdzenia, ale powszechnie uważa się, że DFI podaje właściwe napięcia :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma [wystarczy LDT dać na 4 bądź 3], w dodatku dodam, że Abit do podkręcania procków to jest padaka -> razem z użytkownikiem ma1y zrobiliśmy porównanie na żywo DFI LP UT nforce4 UltraD i AN8 Ultra, na DFI Opteron 144 potrzebowal napiecia 1,41v by byc prime stable, a na Abicie ponad 1,55V... niech ktos to wyjasni :lol:

 

przy czestotliwosci 2700

jesli to były nap, ZMIERZONE miernikiem przy obciązeniu (prime) na tych mobo to BIG respect dla DFI :) jeśli zczytane z programów to nie mam więcej pytań ;( <LOL> kto mierzy nap. softem ???? :P Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciusieK

Co do tych nap. ref. to bym polemizował :) dadaj trochę w tym ref nap. i zobacz czy podskoczyło o te np: +10, bo na pewno nie :) Nap zostaje bez zmian :(

@MaciusieK - a co do biosów to te ostnie 20 modowane są OK :) a o max async i readpreamble to pisałem kilka stron wcześnij z czym jest problem i kruczek i jak sie do tego zastosować to można sobie zmieniać i wszystko gra :),a le jak już kiedyś napisałem, ja szukam ryje i zgłaszam moje odkrycia ale i tak wszyscy mają to w nosie :) i potem są takie pytania :))

pozdro 4 all ;)

Wlasnie od jakiegos czasu jakde na tictac'u 15.6ns, pamieci w sp2004 wytrzymuja cale 6min nawet :D hehe ;)

A co do napieciec, to zgadzam sie z przedmowcami, Abit potrzebuje wiecej poamciac sobie volcikow, zeby stabilnie pracowac w porownaniu do DFI - niestety :(

Z 2giej zas strony jest o stabilniejszy niz DFI - pewnie to tym kosztem :D

 

V1rU$ - jak mowisz o zmianie MAL i RP na najwyzsze wartosci w biosie to mnie to nie rajcuje, bo i tak pozniej musialbym je Tweakerem zmieniac ;)

Mam nadzieje, ze w wersji 21 biosu wreszcie to poprawia i dodadza na stale juz TREF'a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie od jakiegos czasu jakde na tictac'u 15.6ns, pamieci w sp2004 wytrzymuja cale 6min nawet :D hehe ;)

A co do napieciec, to zgadzam sie z przedmowcami, Abit potrzebuje wiecej poamciac sobie volcikow, zeby stabilnie pracowac w porownaniu do DFI - niestety :(

Z 2giej zas strony jest o stabilniejszy niz DFI - pewnie to tym kosztem :D

 

V1rU$ - jak mowisz o zmianie MAL i RP na najwyzsze wartosci w biosie to mnie to nie rajcuje, bo i tak pozniej musialbym je Tweakerem zmieniac ;)

Mam nadzieje, ze w wersji 21 biosu wreszcie to poprawia i dodadza na stale juz TREF'a :D

A dlaczego na wyższe ??? ustawiasz tak aby ram był stabilny a nie akurat wyższe :) a że akurat tam się czasneli lekko i jest mały błąd (pisałem wcześnij o tym ) to już ich sprawa :( i może to poprawia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to były nap, ZMIERZONE miernikiem przy obciązeniu (prime) na tych mobo to BIG respect dla DFI :) jeśli zczytane z programów to nie mam więcej pytań ;( <LOL> kto mierzy nap. softem ???? :P

nie zmienia to faktu ze roznica 1,45V a 1,55V to nie jest blad pomiarowy softowych czujnikow

 

poza tym obydwie plyty sa na tyle dobre ze jezeli ustawiam 1.45, 1.55 to +/- tyle dostaje procek

 

wychodzi tutaj plus dodatkowych zasilan DFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zmienia to faktu ze roznica 1,45V a 1,55V to nie jest blad pomiarowy softowych czujnikow

Na obu płytach i przy tych samych podzespołach ustawiam 1,400v w biosie. Soft-miernik ;) DFI pokazuje 1,36v a Abita prawie 1,43v. To zdecydowanie JEST błąd czujników. No bo skoro ustawiam 1,4v to tyle układ zasilania powinien dać i tyle chciałbym widzieć, prawda? :) I zupełnie z tego nie wynika że trzeba dać więcej v :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co było gorsze od tego 15,6 ?? :D

Wydajność moich pamięci :) ale ne sugeruj się tym może twoje elixiry lubia tref 7,8 i na tym bioise bedzie lepiej ;) więc wgraj i potestuj :) Bo ja mam kostki na tccd i 2x256 na bh5 :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym organoleptycznie różnica temp ninji na DFI była niższa [dużo], a ten proc ma mega krzywą czapke :lol:

poza tym DFI i ABIT są firmami "guru" i to by było niedopuszczalne, gdybyśmy ustawiali 1,55v a mieli 1,42v :lol: :lol2:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem tez bios tictaca 20 (thx Viru$) ale nic sie nie polepszylo z moimi pamiątkami :( nosz kurde nawet na 3-4-4-10 nie chcą isc na 245MHz..ehhhh...może sie kiedys poxniej pobawie jeszcze...

 

co mi pasuje to dzielnik 150 :) teraz moge lecieć 9x300 i dzielnik 150 co daje 225MHz na pamiątkach..przedtem musiałem kombinowac i ustawiłem 8x338 i dzielnik 133 co tez mi dawało 225MHz

 

poza tym "odkryłem" cos a propos wywietlacza..bo mi wyswietlał w windowsie 6.9 (wg instrukcji jest to ENABLE L2 CACHE :blink: )..ale przed chwila wywaliłem całe uGuru..i juz mam FF w windowsie

 

no i jak ktoś mi nie wierzy to moge zrobic zdjecie i je tu zamiescic (juz kiedys o tym mowilem)..mam wyswietlacz zamontowany DO GÓRY NOGAMI..no seryjnie..może inni tez teraz juz tak mają?? moze Abit to robi z myśla o budach BTX??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem tez bios tictaca 20 (thx Viru$) ale nic sie nie polepszylo z moimi pamiątkami :( nosz kurde nawet na 3-4-4-10 nie chcą isc na 245MHz..ehhhh...może sie kiedys poxniej pobawie jeszcze...

 

co mi pasuje to dzielnik 150 :) teraz moge lecieć 9x300 i dzielnik 150 co daje 225MHz na pamiątkach..przedtem musiałem kombinowac i ustawiłem 8x338 i dzielnik 133 co tez mi dawało 225MHz

 

poza tym "odkryłem" cos a propos wywietlacza..bo mi wyswietlał w windowsie 6.9 (wg instrukcji jest to ENABLE L2 CACHE :blink: )..ale przed chwila wywaliłem całe uGuru..i juz mam FF w windowsie

 

no i jak ktoś mi nie wierzy to moge zrobic zdjecie i je tu zamiescic (juz kiedys o tym mowilem)..mam wyswietlacz zamontowany DO GÓRY NOGAMI..no seryjnie..może inni tez teraz juz tak mają?? moze Abit to robi z myśla o budach BTX??

jak do góry nogami ??? ten od kodu post ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze panowie ja czegos nie rozumie...

Mam An8 Ultra i bios 20XT...Mem 2x256 Kingston 400

 

I teraz tak jak sobie ustawie 230x10 i mem na 400 = mem 460 to bios normalnie wstaje, win sie laduje, zwiechow nie ma

 

Ale jak sobie zrobie 250x10 i mem 333 = mem 416 to pc pika i sie nie wlacza...ustawienia sie resetuja...

Przez CPU na pewno to nie jest bo jak ustawiam 250x10 i mem mniejszy to wstaje...

 

Jak to mozliwe ze przy gorszych mhz PC nie wstaje :?:

Moze to przez zasilke bo mam tylko chifteca 360W...

 

Timingow nie ruszlalem i zmienialem w biosie...

 

EDIT:

I HT pracuje 1150 i nie wiem czy nie za wysoko...a wlasciwie to do czego sluzy ten HT :?:

Dołączona grafika

 

EDIT2:

Nawet udalo mi sie zrobic 460 cl2.5 :D

I wszystko bez zmian napiecia...

Edytowane przez xrobcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...I HT pracuje 1150 i nie wiem czy nie za wysoko...a wlasciwie to do czego sluzy ten HT :?:

HT - magistrala Hyper Transport (nie mylić z HyperThreading Intela) służy do komunikacji procek-chipset i pracuje w trybie DDR więc efektywnie jest 2GHz. Nie powinna przekraczać 1000MHz więc zmniejszaj mnożnik tak żeby zawsze było poniżej 1000. Jej przepustowaość jest tak nadmiarowa że nawet jak będzie połowa nominalnej częstotliwości to nie będzie spadku wydajności. Prawdopodobnie dopiero przy dużej ilości urządzeń byłaby bardziej wykożystana.

Powinieneś zacząć od lektury podstaw tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem sobie na niemieckim eBay 2 kości A-Data Vitesta DDR600. Niestety nie były parowane do pracy w Dual Channel (różne serie) i razem nie chciały mi działać, tzn. na Gigabyte na nF3-250 działały ale nie na DDR600. Sprzedawca zapewniał, że mu na nF4 Ultra tyrały na 3.1V w dualu na 280MHz (jakieś DFI miał). Jako, że szykowała mi się zmiana karty graficznej kupiłem sobie ASUSA A8N-E, ale miałem niezłe jaja z nimi, nawet jak dałem 3V to płyta niestartowała w Dualu, jak zostawiłem na chodzącym zasilaczu kilka minut i zrobiłem off/on to startowała. Niestety po jakimś czasie te kilka minut wydłużyło się do nieskończoności. Stwierdziłem, że to może 3V za mało. Kupiłem więc Abita AN8 Ultra i zonk. W ogóle jedna z tych kości (jedna działała wcześniej nawet na 640MHz, a druga nawet 600 nie chciała wyciągać) - ta gorsza nie startowała sama, w dualu w ogóle nic (czarny ekran, nawet POST nie było). Jak je puściłem w Single to na początku jeszcze chodziły, teraz wychodzi mi błąd, że mam poprzestawiać sobie coś w biosie). Wpieniłem się i okazyjnie kupiłem parowane do duala 2 kości PDP Patriot PC5600 DDR700MHz (na TCCD, jak A-Daty). Wsadzam w dualu i nic. Jak tamte. Jak wsadzam, by tyrały w Single (slot 1 i 3) to działają. Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem, od czasu kiedy zmienilem bios16 na nowszy zawsze trtw mam ustawione na 4, w biosie moge ustawic na 1, 2, albo 5 to i tak mam ustawione 4 :/ jedynie tweakerem moge zmienic na inna wartosc.

czy ktos rozwiazal ten problem?

 

http://img216.imageshack.us/img216/9238/trtw21iv.png

 

BTW u mnie najlepiej dzialaja pamieci przy tref3.9us

Edytowane przez Radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem, od czasu kiedy zmienilem bios16 na nowszy zawsze trtw mam ustawione na 4, w biosie moge ustawic na 1, 2, albo 5 to i tak mam ustawione 4 :/ jedynie tweakerem moge zmienic na inna wartosc.

czy ktos rozwiazal ten problem?

 

http://img216.imageshack.us/img216/9238/trtw21iv.png

 

BTW u mnie najlepiej dzialaja pamieci przy tref3.9us

nie :( chyba nikt nie rozwiązał tego problemu tref :) od biosa 16 w góre czy masz w biosie 2 czy 3 i tak programy np: Everest widzi 4 :) a dlaczego tak jest nie wiem :). Sądzę że na to pytanie tylko jajogłowi z abita są w stanie odpowiedzieć :) <LOL>

 

BTW u mnie najlepiej dzialaja pamieci przy tref 15,6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...