Skocz do zawartości
Piterix

Obudowa Do 2000 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam w 2 budach połączonych bokami Codegen 9011 (czy jkoś tak) WC i chcę je troszkę udoskonalić. Tzn. stworzyć CISZĘ !!

1. Czy jest taka buda która wyciszy i porządnie schłodzi HDD, Mosfety, SB, RAM, BGA i inne grzejące się elementy a przy tym poziom decybeli nie przekroczy 19 ? do 2000 PLN

 

2. Myślę o kupnie aluminium - blachy o grubości 1-1,5 cm i z niej zbudować obudowę - ale koszt to koło 2000 PLN.

 

3. Boków wodnych i tak nie założę na wszystko, a i płytę niedługo i procka zmieniam... i chcę zainwestować w coś "na lata" - po prostu mieć SUPER BUDĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000????? a na cholere ci 80 kilo aluminium??? pokoj bedziesz blachą oklejal??? :D

ciężko jest samemu zrobić obudowę, chyba że wykorzystasz elementy z tych codegenow - znaczy duzo pracy i narzedzi, ktorych raczej sie nie ma w chacie :(

ja utknalem w fazie koncepcyjnej :lol:

a blachę sugerowałbym 1,5-2mm to 1-ka sie gnie strasznie

 

z kupnych to zalman -ale to cos ok. 5 kawalkow :(

popatrz w oferte LianLi i obejrzyj cooleramstera stackera - ale chyba nie będą tak duze, zeby cie zadowolic ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blacha ma być gruba 1-1,5 CM czyli 10-15 mm. Ważne żeby żaden wiatrak nie wprowadził jej w drgania - a 106 kg aluminium ciężko wiatraczkami poruszyć ;-) Chodzi mi o dużą obudowę, żeby się wszystko pięknie w środku zmieściło - pompa, nagrzewnice itd.

No właśnie teraz jestem w fazie koncepcyjnej i zastanawiam się czy dale bawić się w te stare obudowy... i inwestować w nie pieniądze i czas, czy od razu zabrać się za budowę nowej "super obudowy"...

Starą budę musiłbym jeszcze torchę dociąć, i okleić matą wygłuszającą i pobawić sie w kosmetykę... tylko będę miał w niej utrudniony dostęp do płyty głównej (w 90% zablokowany całkowicie) a na dodatek wymiana powietrza w okolicach MB nie będzie najlepsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooooooooooooo stary przesadziłeś :blink: :D

podejrzewam ze blachy 0,5 cm już nic nie ruszy - pomysl o tym ze 100kg to naprawde ciezko jest ruszyc, chyba ze stworzysz jakas konstrukcje ultra-modularna, zeby ja rozkladac i skladac w razie potrzeby.

poza tym nie widze przeciwwskazan, zeby zastosowac blachy o roznej grubosci w zaleznosci od, powiedzmy, funkcji i uwzglednieniem podatnosci na wibracje...

 

ale pomysl ciekawy - dzialaj szybko i dawaj rezultaty w posatci fotografii :D

 

pozdro i powodzenia

 

mrdn669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z silnikiem i gasienicami moglbys zaatakowac jakies male panstwo.

1626501[/snapback]

:lol2: :lol2: :lol2:

 

Gąsiennic nie będzie, będą specjalne podgumowane kółeczka.

Konstrukcja będzie się składać z 2 modułów - kompa i chłodzenia, będą do siebie idealnie pasować i w ciągu kilku sekund można będzie uzyskać dostęp do kompa, albo do WC. Równie szybko będzie można odłączyć WC od reszty kompa, i podłączyć.

Narazie są to tylko plany. Chcę stworzyć cichy wydajny sprzęt. Oprócz WC niektóre elementy będą chłodzone samymi radiatorami lub obudową i heat pipe. Oczywiście bez wentyli się nie obejdzie. Chcę stworzyć mega wydajną obudowę i podstawę dla moich kolejnych kompów.

Prosiłbym też raczej o konstruktywne uwagi ;-) Myślę że 1 cm byłby najlepszym rozwiązaniem. Muszę też uważać żeby obudowa się nie zawaliła pod własnym ciężarem i żeby łatwo było montować boki obudowy (jak będzie za cienka to po prostu aluminium pęknie przy mocowaniach i będzie zonk...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm

ale zdajesz sobie sprawę z tego, że aluminium nie obrabia się (tzn. tnie, szlifuje) tak dobrze jak stal - do tego trzeba wysokich obrotów na przecinarce czy tam wyrzynarce - tak powyżej 20K do takiej grubości!

nie będzie łatwo ale działaj maaan :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy jak widzę nudzą się strasznie i nie mają co z pieniędzmi robić...hmmm, różne są zboczenia, ale zamknięcie kompa w sejfie to chyba jeden ze śmieszniejszych pomysłów jakie tu widziałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kase to kup szafe serwerową na ( nie pamiętam jak to się to dokładnie nazywa ) pułeczki U i poprzerabiaj i włóż tam wszystko i gotowe. Czy naprawde warto wydawać tyle kasy na bude ?? Jak masz dobre chłodzenie wodne to i tak jest cicho, do tego zasilacz schłudź wodą i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kase to kup szafe serwerową na ( nie pamiętam jak to się to dokładnie nazywa ) pułeczki U i poprzerabiaj i włóż tam wszystko i gotowe. Czy naprawde warto wydawać tyle kasy na bude ?? Jak masz dobre chłodzenie wodne to i tak jest cicho, do tego zasilacz schłudź wodą i gotowe.

1627335[/snapback]

 

A warto wydawać 2k na kartę graficzną która za pół roku będzie kosztować 1k a po 2 latach ~ 500 ?

 

Szafa serwerowa jest 1: za duża, 2: przenosi wibracje,

Moja buda będzie miała wymiary 60cmx60 cm.

Mam wodne chłodzenie ale na mosfetach, nie na RAM'ie, nie na BGA, nie na Creativie Audigy, nie na SCSI... itd. Nie da się wszystkiego schłodzić wodą lub pasywnie. Przy mocnym kręceniu wszystko w środku się bardzo grzeje. A ja chcę cicho i wydajnie.

Czekam na dalsze sugestie i opinie.

 

ps.

Tu moja buda... jak widać wymaga pracy ale czy warto ?? http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...hl=summer&st=30

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A warto wydawać 2k na kartę graficzną która za pół roku będzie kosztować 1k a po 2 latach ~ 500 ?

 

Szafa serwerowa jest 1: za duża, 2: przenosi wibracje,

Moja buda będzie miała wymiary 60cmx60 cm.

Mam wodne chłodzenie ale na mosfetach, nie na RAM'ie, nie na BGA, nie na Creativie Audigy, nie na SCSI... itd. Nie da się wszystkiego schłodzić wodą lub pasywnie. Przy mocnym kręceniu wszystko w środku się bardzo grzeje. A ja chcę cicho i wydajnie.

Czekam na dalsze sugestie i opinie.

 

ps.

Tu moja buda... jak widać wymaga pracy ale czy warto ??  1627856[/snapback]

Hmm...od kiedy karty muzyczne trzeba chłodzić? A do Ramu to akurat wystarczą radiatory i to zresztą niekoniecznie. Panikujesz moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...od kiedy karty muzyczne trzeba chłodzić? A do Ramu to akurat wystarczą radiatory i to zresztą niekoniecznie. Panikujesz moim zdaniem.

1628949[/snapback]

To wyjaśnij mi dlaczego jak wyłączę wiatraki w swojej budzie to komp mi się sam wyłącza po około 30 minutach. Bo wydaje mi się że to z powodu temperatury.

 

(na RAMie mam radiatory, na BGA też mam radiatory - duże, miedziane, prawidłowo założone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w zasilaczu też wentyle wyłączyłeś? Czy tylko w budzie? A co z tymi od WC? Są włączone? Bo jak nie....to chyba sam rozumiesz:)

1633028[/snapback]

Miałem namyśli wszystkie te które dmuchają na podzespoły na MBO.

W zasilaczu nie wyłączyłem chodziły sobie 2 jak zwykle. A te od WC są włączone... ale przy 3 nagrzewnicach można je na dłuuugo wyłączać ;-)

 

To jest jakaś fajna duża obudowa w której by się WC zmieściło do 2000 czy lepiej zrobić samemu... a może bawić się w dlasze przerabianie tego co mam teraz ??

Czekam na opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem namyśli wszystkie te które dmuchają na podzespoły na MBO.

W zasilaczu nie wyłączyłem chodziły sobie 2 jak zwykle. A te od WC są włączone... ale przy 3 nagrzewnicach można je na dłuuugo wyłączać ;-)

 

To jest jakaś fajna duża obudowa w której by się WC zmieściło do 2000 czy lepiej zrobić samemu... a może bawić się w dlasze przerabianie tego co mam teraz ??

Czekam na opinie.

1633716[/snapback]

Ja na Twoim miejscu wolałbym przerobić to co masz teraz. Jakaś duża, markowa obudowa+ciche wentyle 120mm np. papsty, do tego Tagan albo jakiś pasywnie chłodzony zasilacz i powinno być dobrze. I zmieścisz się w 1000 zł. A drugi tysiak masz np. na wino :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu wolałbym przerobić to co masz teraz. Jakaś duża, markowa obudowa+ciche wentyle 120mm np. papsty, do tego Tagan albo jakiś pasywnie chłodzony zasilacz i powinno być dobrze. I zmieścisz się w 1000 zł. A drugi tysiak masz np. na wino :wink:

1634054[/snapback]

 

No tylko że do "dużej" markowej budy nie zmieszczę swojego chłodzonka... a i bez przeróbek by się nie obyło... co by podniosło koszty...

Ale poniekąd słuszna uwaga... aczkolwiek nadal myślę o kupnie aluminium i zbudowaniu "od nowa" porządnej budy - zweryfikowałem grubość - dolna ściana będzie max 1,5 cm a reszta 0,5 cm. myślę że wystarczy (przeprowadziłem małe tesy na drgania różnych grubości blach)

 

ps. oprócz drgań dochodzi jeszcze dudnienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zdecydowałem się zrobić jednak budę (za namową użytkowników Tweaka). Mam jeszcze jedno pytanie - Ile miejsca można zostawić między ścianą a płytą główną - chodzi mi o szerokość. Chciałbym dać jak najmniejszą - ale żeby potem bez problemu móc wkładać karty np GF 6800, kontroler SCSI, Creativa itd.

 

Zadajac inaczej to pytanie ile cm. szerokości minimalnie powinna mieć obudowa ATX.

Lub jeszcze inaczej: jaką ma szerokość najszersza karta Graficzna lub muzyczna lbu coś co wchodzi w slot PCI, AGP, PEG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie, majac na uwadze fakt, ze juz kolejna generacja kart moze byc dluzsza od np. 7800gtx przy ktorym taki 6800gt to maly pyrtek.

1639121[/snapback]

Nie pytam o długość karty tylko o szerokość... no bo chyba nagle nie zaczną robić 2 razy szerszych kart które jak się zamontuje to oboduowy nie będzie można zamknąć....

Chodzi mi o minimalną ilość miejsca między bokiem obudowy a płytą główną ustawioną równolegle do tego boku żeby zmieściły się karty na PCI, PEG, AGP, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zdecydowałem się zrobić jednak budę (za namową użytkowników Tweaka). Mam jeszcze jedno pytanie - Ile miejsca można zostawić między ścianą a płytą główną - chodzi mi o szerokość. Chciałbym dać jak najmniejszą - ale żeby potem bez problemu móc wkładać karty np GF 6800, kontroler SCSI, Creativa itd.

Może rozejrzyj się za czymś takim:

http://www.yeongyang.com/products/yy0221.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Orientują się Panie/Panowie czy można gdzieś w sieci znaleźć jakieś normy, specyfikacje w stylu co obudowa "musi", czego "nie może" itd. Chodzi mi o zachowanie kompatybilności z różnego rodzaju sprzętem. Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...