Skocz do zawartości
humax5400

Sucha Skóra Na Twarzy !? Co Robić !?

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie: czy to mydlo wogole pomaga ? komentarze niby pozytywne ale wystawione pewnie zaraz po przesylce. Chce wiedziec co moze pomoc ;]

1628905[/snapback]

Nie wyleczysz tego od zewnątrz. To co pokazuje się na zewnątrz, jest skutkiem tego co dzieje się wewnątrz - bakterie ! Dermatolodzy zawsze spisują antybiotyki, ponieważ one niszczą wewnątrz te bakterie. Ale przestajesz brać, i znów to samo. Jeżeli chcesz zwalczyć trądzik musisz:

 

1. Ograniczyć słydycze , tłuszcze , przyprawy

 

2. Dużo owoców + mozesz pić Calcium itp. z witaminami

 

3. Dbaj o skóre na twarzy, nawilżając ją czymś( bez tłuszczu)

 

4. Musisz przyśpieszyć przemiane materii aby bakterie zostały wydalane, i dzięki temu nie będą ci powstawać nowe pryszcze. Jeżeli chcesz przyspieszyc przemiane materii to polecam produkty bogate w błonnik np. Otręby pszenne ( 2-3 łyżeczki po posiłku polecam) Ale zapoznaj się z instrukcją na opakowaniu ;)

 

 

Jak widzisz tym sposobem możesz się pozbyć pryszczy + przetłuszczającej skóry a co za tym idzie np. przetłuszczającymi się włosami.

 

Jest to sposób tani, a nie tak jak większość firm proponuje zestawy kosmetyków za 100zł które nic nie dają.

 

Krem/żel nawilżający bez tłuszczu - ok. 10zł

Jeżeli świeci ci się skóra to kup sobie jakiś nawilżająco matujący krem, tylko nie nakładaj zbyt dużo.

 

Otręby pszenne, hmm tutaj nie wiem jaki koszt ja mam jeszcze jedno całe opakowanie i pół pierwszego, które starcza na długo. Otręby są zarazem bardzo zdrowe.

 

Sprawdź tą metode !!

 

Aha, i alkohol też niestety szkodzi. Jeżeli już coś musisz wypić to pij wódke(nie drinki itp. tylko czystą wódke, i zapijaj sokiem - zero tłuszczu, zero gazu ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, i alkohol też niestety szkodzi. Jeżeli już coś musisz wypić to pij wódke(nie drinki itp. tylko czystą wódke, i zapijaj sokiem - zero tłuszczu, zero gazu )  :)

1629571[/snapback]

tzn. że piwka też nie można pić? i napoi gazowanych? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak, do poki miałem nieleczony trądzik to jak piłem alko to szkodziło mi bardzo, teraz % nie mają już wpływu ;] częściej się coś pojawia jak okazyjnie zapalę lub zjem dużo słodyczy.

A do wyleczenia trądziku tlyko i wyłącznie jakiś retinoid - Zorac(bardoz mocny), Differin - po 3-4 miechach będziecie wolni od tego. Ale po 4 tygodnaich będzie nasilenie wyprysków i trzeba to przetrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. że piwka też nie można pić? i napoi gazowanych?  :mur:

1629897[/snapback]

Tak alkohol też ma na to wpływ, i napoje gazowane w pewnym stopniu też. Chociaż nie oznacza to że napijesz się i będziesz miał wysypke.

 

Polecam także zrobić badania alergiczne, może jesteście uczuleni na jakiś składnik pokarmu, dzięki temu może pozbędziecie się problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no... Kazdy ma inna skore... To tak jak z DNA... Jednemu cos pomaga, drugiemu nie... Jak bedziesz tak probowac wszystkich specyfikow, to popsujesz sobie skore... Jeden ma sklonnosc do tradziku, drugi nie ma... Czekaj spokojnie, moze samo przejdzie... Krosty wyskakuja takze wtedy, kiedy prowadzisz nerwowy tryb zycia, lub palisz/pijesz, lub robisz jedno i drugie... Zreszta... --> Cholera jasna! --> Wizerunek swiezej, czystej i jedwabnej jak [gluteus maximus] noworodka skory stworzyly media... Ja tez mam wypryski, ale sie tym nie przejmuje tak do konca... Wiadomo, cos sie tam stosuje jakies specyfiki, ale nigdy nic na sile, bo tylko mozna pogorszyc sytuacje... Takze nie martw sie, nie rob nic na sile! Pjona! Nie martw sie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też od kilku lat borykam sie z trądzikiem:

otóż wcesnie zaczerwienianie, pojawiały mi sie niemalże na całej skorze, praktycznie nieczego nie stosowałem, może jakiś tonic, mydło, dopoero z biegiem czasu, ((hehe dorastanie, laski, itd, chcialem sie podobać --> stosowałem zineryt, takk on pomagał wysuszał itd) pryszcze niemalze znikły, OD roku zaczeły mi sie pojawiać na szyii, nad uchem, i to z dwóch stron jakieś badziewne zaczerwienienia, poprostu trądzik tak orzekła pani. doktor, zaznacze ze tylko w tyc miejschach one sie pojawiają .... żarłrem jakies antybiotyki, stosowałem kremy itd, heee jasne czasem czaem jest mniej czasem wiecej, nie mam pojęcia co stosować jak itd. Nawet ograniczyłem mleko, słodycze, itd ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest na tradzik linia dermika krem matujacy na dzien , krem normalizujacy na noc i tonik matujacy rano i wieczorem. Skora po tym nie jest ani sucha ani tlusta ogolnie jest po tym uczucie swiezosci i pomaga , ale trzeba stosowac regularnie rano i wieczorem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...