Skocz do zawartości
zetpe

Maly Pomysl Na Siec.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Planuje zalozyc z kolega siec w celu dzielenia Neostrady 6 mbit.

Zeby wszystko dla Was bylo zrozumiale, moj post bede podpieral sie screenem mapki :) Wybaczcie za male noobiarstwo z mojej strony :D

 

w domu nr 1 (patrz mapka):

Korzystam aktualnie z neostrady 512 lacze sie przez Linksysa WAG54G i udostepniam net 3 komputerom (w tym 1 przez wifi).

Poniewaz jest to WAG54G a nie nic innego, nie mam mozliwosci zainstalowania anteny zewnetrznej. Myslalem jednak o wymianie mojego sprzetu na U.S Robotics USR999106, bo ma 2 anteny, czyli udostepnialby net nadal na terenie domu, ale jednoczenie bylby podlaczony do anteny zewnetrznej ( tylko wlasnie jaka bylaby najlepsza? Myslalem nad Horizonem Mini z www.interline.pl ). A moze zamiast zakupu nowego ap/routera/modemu daloby sie kupic jakis accesspoint, ktory moglbym podlaczyc do mojego WAG54g? A moze inne pomysly? Serwer? (?)

 

 

w domu nr 2:

Juz znajduje sie mala instalacja WIFI, a mianowicie malutka antenka (przyczepiona do sciany, a nie na dachu, nawet nie wiem o jakiej mocy) oraz karta sieciowa Planeta USB na 802.11b. Kolega laczy sie aktualnie z siecia jednego ze znajomych ( siec zaznaczona zolta linia na mapce ) W tej sieci nie ma zadnych przeszkod na drodze, a maszt po drugiej stronie jest dosc wysoki. Sama siec dziala solidnie (link quality 97 -100% ), ale kolega chce z niej zrezygnowac, bo to DSL 1mbit dzielone na 12 osob, ktore jest wiecznie zapchane.

 

No wiec co zrobic ze sprzetem? Jaki wybrac? Najchetniej bym sie nie pozbywal mojego WAG54g. Chcialbym takze, aby moja siec nie gubila zadnych pakietow przy pingowaniu (wazne do gier online )

 

>>>>>MAPKA<<<<<

 

UPDATE:

Dzisiaj zrobilem maly test. Wystawilem mojego WAG54g za balkon i trzymalem go w rece no i o dziwo koledze wykrywalo siec (oczywiscie bylo bardzo niestabilne polaczenie - 7% - 86%). W zwiazku z tym, ze moja "anteneczka" poradzila w miare to moge przypuszcac, ze taka antena dookolna z interline powinna spelnic swoje zadanie.

W sumie odleglos jednego domu od drugiego to ok. 250m.

Aha, zapomnialem dodac jedna rzecz, mianowicie nad moim balkonem (czyli ok. metr od miejsca gdzie znajdowac ma sie antena) znajduja sie linie energetyczne czy moze to miec jakis wplyw na stabilnosc/jakosc/zasieg?

 

 

Bede bardzo wdzieczny jesli ktos mi doradzi co robic dalej :)

Edytowane przez zetpe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

ty sie upewnij jak to jest z tymi antenami, bo jest duze prawdopodobienstwo, zakladam ze router ma tylko tryb pracy ap, ze jedna jest odpowiedzialna za nadawanie, druga za odbior sygnalu!

na takiej odleglosci powinny wystarczyc panele, ewentualnie male kierunkowe, niekoniecznie przeplacone w interline, no chyba ze masz taka potrzebe

jesli chcesz to zrobic jak najmniejszym kosztem, to nie widze powodu dla ktorego mialbys sprzedawac tego wa54g, po aktualizacji firmwareu na jeden z nieoficjalnych, ma on wiele przydatnych opcji, poza tym koledze zapropnuj zmiane karty na g

 

linia energetyczna ma wplyw na jakosc sygnalu, ale musialbys przetestowac!

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty sie upewnij jak to jest z tymi antenami, bo jest duze prawdopodobienstwo, zakladam ze router ma tylko tryb pracy ap, ze jedna jest odpowiedzialna za nadawanie, druga za odbior sygnalu!

na takiej odleglosci powinny wystarczyc panele, ewentualnie male kierunkowe, niekoniecznie przeplacone w interline, no chyba ze masz taka potrzebe

jesli chcesz to zrobic jak najmniejszym kosztem, to nie widze powodu dla ktorego mialbys sprzedawac tego wa54g, po aktualizacji firmwareu na jeden z nieoficjalnych, ma on wiele przydatnych opcji, poza tym koledze zapropnuj zmiane karty na g

 

linia energetyczna ma wplyw na jakosc sygnalu, ale musialbys przetestowac!

1622977[/snapback]

W tym US Roboticsie z tymi antenami rzeczywiscie moze byc jak mowisz, ale wydaje mi sie ze nawet gdyby ta jedna anetena sluzyla do nadawania sygnalu to i tak dzieki niej mialbym zasieg na laptopie na terenie domu (a mozliwe ze nawet lepszy).

 

Nad samą anteną się jeszcze zastanowie, ale jak juz pisalem kolega ma wszystko zainstalowane i wydaje mi sie, ze nie ma potrzeby wymiany sprzetu u niego.

 

Problem polega na tym, ze WAG54g NIE MA MOZLIWOSCI demontazu standardowej anteny, a co do firmware to chyba pomyliles WAG54g z WRT54g :) WRT54g rzeczywiscie ma ciekawe nieoficjalne firmwary i mozliwosc podlaczenia anteny zewnetrznej.

Szukam.. no nie wiem moze jakis AP ktory podepne pod mojego WAG54g? Ale wtedy nie bedzie wykorzystywanych sporo jego funkcji. Wiec pewnie bede musial go wymienic :-| Blagam poradzcie cos :) Wierze, ze sa na tym forum ludzie ktorzy sie na tym znaja i moga pomoc

 

artur.c dzieki za odpowiedz mimo wszytko :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu wywaliłbym te Linksysy i zakupił 2x OvisLink 1120. "U mnie" te AP działają bardzo fajnie w sieciach po 15 osób na AP, zwłaszcza na modowanych softach, a funkcji na prawdę im nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...