Skocz do zawartości
JOANNAH

Pomózcie Prosze.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam wielki problem, mianowicie chce zainstalować win 98 na słabiutkim komputerze. Pamięć ram 32, wielkosc dysku 3,00 GB. Na dodatek nie ma ikony cd - romu, a automatycznie nie chce odtwarzac płyty. Chciałam sprawdzić jaką ma karte graficzna i dzwiękowa, bo nie ma sterowników.Jak przywrócić? Jaki system plików mam zastosowac pod Win 98, Fat32? Jak wewjść do biosu i wszystko ustawić, by wszystko chodziło elegancko.

Błagam o pomoc.

Pilne.

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w Win98 niema wyboru np:FAT32 a może się myle,w każdym bądź razie jak włączysz kompa naciśnij klawisz DELETE i powinien wejść do biosu zresztą zaraz po odpaleniu kompa pojawia się 1 ekran i tam powinno pisać np:Press DEl to setup BIOS i ustawiasz jako 1 CD-Rom a 2 Dysk i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie ma bootowalnego cd z w'98 to i tak nic to nie da :-P Powinien wrzucic dyskietke startowa i wlasnie ja ustawic jako pierwsza w bootowaniu :-) Jak komp sie uruchomi z dyskietki to po pewnym czasie wyskoczy wybor czy zainstalowac stery7 do cd-romu :-) P.S. to ma byc slaby sprzet??? ja na takim sprzecie sprawialem ze w'98 smigal az furczalo :-) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie ma bootowalnego cd z w'98 to i tak nic to nie da :-P Powinien Powinien wrzucic dyskietke startowa i wlasnie ja ustawic jako pierwsza w bootowaniu :-) Jak komp sie uruchomi z dyskietki to po pewnym czasie wyskoczy wybor czy zainstalowac stery7 do cd-romu :-) P.S. to ma byc slaby sprzet??? ja na takim sprzecie sprawialem ze w'98 smigal az furczalo :-) B)

1624030[/snapback]

Powinna:P

no i poczekajmy co odpisze:) może się jej udalo postawić....system:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie sie ze mnie smiac, ale ten sprzet mnie dobija. Zastosowałam sie do pierwszej wskazówki, mianowicie miałam wejsc do biosu i ustawic cd- rom, by był widoczny, ale poprzedni uzytkownik ustawił hasło. Teraz to chyba wogóle sie nie dostane, tylko metoda prób, ale czy wpadne na właściwe hasło, chyba nie. Wogóle co do zmany systemu zmusiło mnie to, że kolory w komputerze , na poczatku było mozna ustawic rozdzielczosc kolorów teraz tylko do wyboru jest 16 bit. Sprawdziłam sterowniki do kart graficznej niby wszystko jest, ale jakosc kolorow tylko w jednym standardzie, jak podałam wyzej. Dzwięk tez nie działa: karta dzwiekowa - AVANCE LOGIC Inc. Wave Mixer Aux, tylko to znalazłam taka nazwa jaka została wyswietlona przy karcie dzwiekowej. Karta graficzna - Jest napisane Standardowa karta graficzna pci ( VGA ). Stacja dyskiete tez nie działa.

Nie wiem co mam robic.

Pomozcie.

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij baterie , zniknie wszysyko i hasło,(aha włóż ją spowrotem:P) a potem wczytasz DEFAULT PREFERENCES lub coś w tym stylu. Następnie ustaw aby 1st boot był z Cdromu i módl się abyś miała botowalny cd:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nie wiem co mam robic.

(...)

1624863[/snapback]

Zadzwoń po kolegę (lub koleżankę) który się na tym zna :-P . Sorrki ale tak chyba będzie najlepiej dla Ciebie, sprzętu i całej reszty (tak wnioskuję z Twoich wypowiedzi, no offence).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On niedogadal !

 

On dobrze prawi !!

 

Po pierwsze jesli nie wiesz jak sie zabrac do resetu biosu ( i niwe wiesz z czym to sie je ) to nie dzialaj, mozesz cos uszkodzic !!

 

Wsumie nie jest to takie trudne !!

Odlacz zasilanie >trza rozkrecic obudowe , zlokalizowac zworke przestawic ja na pin (prawdopodobnie 2/3) ew. wyjac baterie(delikatnie aby nie powyginac blaszek )

 

Wlaczyc zasilanie>odczekac 2-5 sekund, ponownie wylaczyc, wlozyc baterie na swoje miejsce.

Wlaczyc zasilanie>uruchomic kompa - wciskajac przycisk delete

W biosie uruchomic LOAD SYSTEM DEFAULS zapisac i wyjsc!!

 

Co do instalacji jesli plyta bootowalna ustaw First boot>CDroom

Jesli nie odpal z dyskietki startowej !!

Edytowane przez cyberBart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On niedogadal !

 

On dobrze prawi !!

 

Po pierwsze jesli nie wiesz jak sie zabrac do resetu biosu ( i niwe wiesz z czym to sie je ) to nie dzialaj, mozesz cos uszkodzic !!

 

Wsumie nie jest to takiee !!

Odlacz zasilanie >trza rozkrecic obudowe , zlokalizowac zworke przestawic ja na pin (prawdopodobnie 2/3) ew. wyjac baterie(delikatnie aby nie powyginac blaszek )

 

Wlaczyc zasilanie>odczekac 2-5 sekund, ponownie wylaczyc, wlozyc baterie na swoje miejsce.

Wlaczyc zasilanie>uruchomic kompa  wciskajac przycisk delete

W biosie uruchomic LOAD SYSTEM DEFAULS zapisac i wyjsc!!

 

Co do instalacji jesli plyta bootowalna ustaw First boot>CDroom

Jesli nie odpal z dyskietki startowej !!

1625637[/snapback]

taki mały EOT, ja tam zawsze wylaczalem kompa wyciagalem baterie, wsadzalem ja i wlaczalem.

dziwie się że radzisz wlaczac kompa bez baterii:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mały EOT, ja tam zawsze wylaczalem kompa wyciagalem baterie, wsadzalem ja i wlaczalem.

dziwie się że radzisz wlaczac kompa bez baterii:)

1625734[/snapback]

 

Albo ja napisalem malo jasno albo ty niezrozumiales

 

Wylaczenie zasilania to np.pstrykniecie zasilki na off :D (lub na listwie!)

 

Kompa ma wlaczyc i tu cytuje

 

Wlaczyc zasilanie>uruchomic kompa  wciskajac przycisk delete

I tyle !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JOANNAH szczerze to zabawa z kompem to zabawa z kompem .. trzeba cokolwiek wiedziec... stary piszesz posta na temat o ktorym sprawnie i szybko znajdziesz info w neciku :)

Jak przeczytalem to co pisales to mi rece opadly. Na Twoim miejscu wogole nie zabieralbym sie za to... Jezeli Ci sie udalo to gratulacje...

 

Naprawde radze zastanowic sie nad Twoja przyszloscia z komputerami... Jezeli z windows 98 i jego instalacja musisz szukac pomocy to... :) :D

 

Mimo to powodzenia. Napisz jak poszlo. Jak cos to pomoge...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@exodus.mc

Jak masz zamiar pisać takie posty, to lepiej sobie odpuść. BTW: Joannah to imię żeńskie i jest kobietą, więc nie pisz do niej jak do faceta.

Oczywiście Ty od razu byłeś mastah w kompach, od razu instalowałeś systemy bez problemu, wyjmowałeś bateryjki, a bios nie był dla Ciebie problemem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JOANNAH szczerze to zabawa z kompem to zabawa z kompem .. trzeba cokolwiek wiedziec... stary piszesz posta na temat o ktorym sprawnie i szybko znajdziesz info w neciku :)

Jak przeczytalem to co pisales to mi rece opadly. Na Twoim miejscu wogole nie zabieralbym sie za to... Jezeli Ci sie udalo to gratulacje...

 

Naprawde radze zastanowic sie nad Twoja przyszloscia z komputerami... Jezeli z windows 98 i jego instalacja musisz szukac pomocy to... :) :D

 

Mimo to powodzenia. Napisz jak poszlo. Jak cos to pomoge...

1626074[/snapback]

Kompletnie nierozumiem o co ci chodzi !

Forum ma sluzyc pomoca!

 

 

Wlaczyc zasilanie>odczekac 2-5 sekund, ponownie wylaczyc, wlozyc baterie na swoje miejsce.

 

o to mi chodziło:P o włączanie kompa bez bateri:PP ale dobra no matter:)

1626212[/snapback]

 

ok B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko mi eleganck poszło z Wasza pomoca. Zastanawiam sie czy jak bede miała znowu jakis problem, czy nie bede znowu tutaj przez niektórych zniechecona i wysmiana.

Dziękuje wszytskim, którzy szczerze mi pomagali, a nie dołowali mnie.

Dziękuje jeszcze raz.

Pozdrawiam.

 

Co do mojej plci, jestem kobietka, a nie facet. Ja sie nie znam na komputerach, ale udało mi sie wykonac pierwszy raz w zyciu taka operacje na komputerze.

Jestem ciekawa czy Tobie, pisze do tej osoby, która dogadywała mi, czy Ty wszystko umiałeś od początku przy komputerze zrobić? Napewno tez opierałeś sie na czyjejs pomocy. Nie badz zarozumiały.

Jeszcze raz dziekuje wszystkim, którzy mi pomogli i wierzyli we mnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko mi eleganck poszło z Wasza pomoca. Zastanawiam sie czy jak bede miała znowu jakis problem, czy nie bede znowu tutaj przez niektórych zniechecona i wysmiana.

Dziękuje wszytskim, którzy szczerze mi pomagali, a nie dołowali mnie.

Dziękuje jeszcze raz.

Pozdrawiam.

1626719[/snapback]

piwo dla tej pani:))) !!!!!! i jak coś wal jak w mur na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...