Skocz do zawartości
regedit

Napoje Gazowane Znikną Z Polskich Szkół

Rekomendowane odpowiedzi

Widac ze wam te napoje juz mozgi wyzarly. Czytac nie potraficie ? To same firmy produkujace te napoje wycofuja sie ze szkol! Nikt im nie kaze!

 

U nas w szkole i tak kazdy normalny czlowiek pil soki a nie te szczyny ktorymi najlepiej rdze czyscic. Tak samo sklepik poprzedni udalo sie wywalic bo nic tam nie sprzedawali normalnego. Teraz oprocz tego syfu sa tam tez kanapki, pieczywo, jogurty, mleko itd

 

zycze powodzenia wszystkim co pija i zra chemie  :mur:

1623889[/snapback]

To nie szczyny tylko woda z cukrem, kofeiną, bawrwnikami kwasem cytrynowym i jeszcze z (ale nie jestem pewien czy tak sie nazywa :D ) "przerobionymi" ziarnami coli

 

 

Tym z wp.pl to juz sie chyba mocno nudzi, zeby takie bzdety wypisywac... pff... co za bzdura  :mur: .

Proponuje zastapic coca cole kokaina, pepsi pcp, a mirinde marihuana... wtedy bedziemy mieli bardziej zdrowa i skora do nauki mlodziez  :D

1623929[/snapback]

Nie tym z wp.pl tylko polsatowi dziecko drogie :P Ja pije cole i pepsi od lat i nie wyglądam ( nie pisze bzdur :P no czasem popełnie standardową ludzką pomyłke :D ) jak zombi z CO2 w mózgu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też piję długo te pepsi-cole, a moje BMI to ~20 (czyli w normie wszystko) :) Ale chyba przestane pić ten szajs bo jedzenie sie (podobno ;) ) 'gorzej' przyjmuje co owocuje okupywaniem wc-ta :twisted:

Edytowane przez Visual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fak, a ja po drodze do szkoly mam tylko druga szkole :(

1623735[/snapback]

I basen a na basenie kieedyś chyba bybł dystrubutor/sklepik :wink:

Ja teraz bede miał 1km do szkoły i 1 sklepik po drodze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie mozna mowic ze wypicie butelki coli/pepsi jest "smiertelne" i sie od razu utyje. Jesli koncerny same zadecydowaly o tym zeby wycofac napoje to ich sprawa i raczej nie zbiednieja na tym:) A co do szkodliwosci coli/pepsi itp. to wiadomo ze jak sie pije tylko ja to na pewno zaszkodzi:) Jesli glownym napojem jest tylko cola/pepsi i nie pije nic innego bo mu tak smakuje/sie przyzwyczail to nie wrozy nic dobrego jak tylko problemy zdrowotne. Pic mozna wszystko (zaraz ktos napisze ze kwas tez:P, w sumie w coli/pepsi jest kwas foliowy), ale w zdrowych ilosciach, a nie caly czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja słyszałem, że w średnich ma być browar :D

 

w podstawówce/gimnazjum - zakaz tak

wyżej - nie ;]

1624237[/snapback]

haha:) raczej tego nie wprowadza bo ustawa o wychowaniu w trzezwosci zabrania, ale juz widze jak uczen dzwoni do mamy: "Mamo zostane sobie w pubie szkolnym z kolegami po lekcjach. Pouczymy sie troche":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz dobrego kwasu foiliowego jest także H3PO4 :wink:  Kwasik fosforowy, ale w jakim stężeniu to nie jest podane :blurp:

1624256[/snapback]

akurat w takim zeby ladnie odrdzewialo sruby:)

W pogromcach mitow na discovery pokazali ze cola/pepsi bardzo dobrze sie nadaje do czyszczenia chromowanych czesci (tam to byl zazdzewialy zderzak):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz dobrego kwasu foiliowego jest także H3PO4 :wink:  Kwasik fosforowy, ale w jakim stężeniu to nie jest podane :blurp:

1624256[/snapback]

 

a H2OSO4 ? :P Jak mogliście o tym zapomnieć? :P

Btw. nie pijcie z kranów w szkole bo ta woda jest be ;)

1624279[/snapback]

Hehe to nie jedyna rzecz :) wiecie co się dzieje z połączenia wody i tlenku węgla 4 ( tzw. dwutlenek węgla :D ) ? :wink: tak tak kwas węglowy :P bodajże H2CO3 ale niestety zapomniałem troche chemie odkąd trafiłem do technikum samochodowego :)

 

Apropo wody z kranu w szkole, chyba nikt nie jest na tyle głupi <hahaha> sa dwa typy ludzi którzy to piją 1 samobójca 2 bardz bardzo ale to bardzo spragniony człowiek :D

 

Coś jeszcze chciałem napisać ale nei wiem co ;]

Edytowane przez Shiningami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w podstawówce/gimnazjum - zakaz tak

wyżej - nie ;]

1624237[/snapback]

A jak w szkole jest liceum i gimnazjum to będą o legitkę prosić przy zakupie? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz dobrego kwasu foiliowego jest także H3PO4 :wink:  Kwasik fosforowy, ale w jakim stężeniu to nie jest podane :blurp:

1624256[/snapback]

 

Pamietam, ze kiedys na butelce coli bylo bodajze 1.8% podane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, ze zakazuja sprzedawania w szkolach takich napojow, a szczegolnie Cola/Pepsi, nie wiecie co te dwa napoje potrafia robic :blink:. Ja ich stosuje jako odrdzewiacze takich czesci jak, lancucha od roweru, srub, blach na ryby. Zalewam sloik wypelniony 30 blachami cola, zostawiam na 6 godzin, wyjmuje i wysuszam szmatka i otrzymujemy jak nowe blachy :wink:. Albo dla testu wlozyc mieso do sloika i wyjac po calym dniu, normalnie mnia mniam, zostaje kosc, z odrobina "niestrawionego" miesa, takze wyobrazcie sobie co sie dzieje w zoladku dziecka, ktoremu jest potrzebne zelazo, wapn, duzo bialka i ogromne ilosci witamin, a nie jakies orddzewiacze. I jak sie nie dziwic, ze w Ameryce same kolesie po 2 maja, jak jedza, fast-doody, chipsy, i posilek popijaja cola, tragedia :angry:

 

Pozdrawiam i przestrzegam :wink:

dr. hab. prof. mgr. Chrystian B) :arrow: szkoda, ze tylu tytulow na raz nie mozna miec w papierze B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jak woda mineralna "kazimierska" ze zrodla "Wisla" [; albo kiedys bylem bardzo spragniony a ze mialem malo kasy kupilem "mazowszanke" sprobowalem i mazowszanka za 1zl/0.30l (moze 0.4) smakuje tak samo jak woda oligocenska ktorej moge za free nabrac nawet cysterne :D z publicznej studni z ktorej wszyscy biara wode do celow sporzywczysch (kranowka smakuje jak szambo jakies)

 

juz 3 rok pije 0,5 litra coli dziennie i jeszcze nie umarlem [; uklad pokarmowy jest w stanie bardzo dobrym. cholesterol i trujglicerydy ponizej normy. jak bym nie pil tej coli w szkole to bym padl :> ten cukier ktory sie w niej znajduje czesto jest jedyna energia jaka dostane w ciagu dnie pelnego nauki [; jedzenia nie nosze od 3 klasy podstawowki tak samo nie jem sniadania w domu. bo to jest dla mnie stanowczo za wczesnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to nie jedyna rzecz :) wiecie co się dzieje z połączenia wody i tlenku węgla 4 ( tzw. dwutlenek węgla :D ) ? :wink: tak tak kwas węglowy :P bodajże H2CO3 ale niestety zapomniałem troche chemie odkąd trafiłem do technikum samochodowego :)

1624849[/snapback]

buahahahahaha nie obraz sie ale to widac :lol2:

jakbys chodzil na chemie wiedzialbys ze h2co3 to slabiutki kwasik o mocy porownywalnej z mrowkowym ktory bardzo szybko sie rozpada na... h2o i co2 brawo ;] {stad sie biora babelki w napojach}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... niech mi ktoś tylko nie mowi ze jak bede pił Coca-cole to przytyje i bede miał nadwage.... jak narazie jest niedowaga i to powazna....

 

A co do mkl:

 

ale takie cos bedzie niezdrowe dla nas. bo te picia bedziemy nosic w i tak ciezkim plecaku, a dodatkowy ciezar jeszcze bardziej zaszkodzi naszemu kregoslupowi ;>

ty sie tak niesmiej, bo nie wiadomo jaki ty masz kręgosłup....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

zycze powodzenia wszystkim co pija i zra chemie  :mur:

1623889[/snapback]

stary, nawet szyneczka którą se sprowadzisz ze fsi jest z saletrą, więc nie dupc że żre się chemie, oczywiście szyneczki z miast są bardziej niezdrowe, szczególnie z constar'u ;p

 

a co do napoii to jak ktoś oglądał "super size me" to wie jakie to zdrowe, ale nie które mają aspartam i inne a cukru nie mają, takie są mniej groźne (ale aspartam w odpowiednio dużym spężeniu jest rakotwórczy)

 

buahahahahaha nie obraz sie ale to widac  :lol2:

jakbys chodzil na chemie wiedzialbys ze h2co3 to slabiutki kwasik o mocy porownywalnej z mrowkowym ktory bardzo szybko sie rozpada na... h2o i co2  brawo ;]  {stad sie biora babelki w napojach}

1625355[/snapback]

stary, chyba h2co3 powstaje z h2o + co2, a co do jego mocy to jest to najsłabszy kwas, a kwas mrówkowy jest dość mocny

 

"buahahahahaha nie obraz sie ale to widac :lol2: jakbys chodzil na chemie wiedzialbys ze ..." akurat nie uważałeś na tej lekcji

 

a co do gazowania napoii to bodajże wrzuca się stały co2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mądra decyzja kogoś z góry. Przynajmniej dzieciaki za młodu nie będą sie truć napojem wymyślonym przez morfinistę i kokainistę = narkomana.

Mleko pić a nie na osteoporoze w wieku 30 lat chorować i mieć brązowe zęby :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...