Skocz do zawartości
ralph03

Wysyp Prime Na Nowym Procku

Rekomendowane odpowiedzi

pociesze cie, ja ostatnio kupilem TV ELEMIS 21' dla brata dziewczyny mial byc w 100% sprawny, niestety nei mailem mozliwosci sprawdzenia go na miejscu co sie okazalo w domu ze obraz jest na maxa ie ostry nie da sie praktycznie tego ogladac ! zagladam do srodka, tydzien przy nim dłubie i co sie okazalo! ze pin z kineskopu odpowiedzialny za ostrosc jest urwany !!! i ktos chamsko chcial go przkleic silikonem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wiesci z placu boju.

Sprawa zgloszona do allegro to raz. Oczywiscie dostalem standardowa wiadomosci, ze mam jeszcze raz sprobowac to jakos zalatwic, jesli to nic nie da to w ciagu 7 dni mam napisac. No i allegro wyslalo maila do sprzedawcy aby sie ustosunkowal do tej sprawy.

 

A teraz najwazniejsze. Napisalem do AMD Polska maila. Opisalem problem, opisalem podejrzenia wszystkich osob z forum, za ktore bardzo dziekuje oraz podalem linki do zdjec procesora.

 

Dostalem dzisiaj odpowiedz:

 

Witam,

 

Zdecydowanie nie jest to procesor jaki oryginalnie wyszedł z fabryki AMD -

jedynie mostki L2 i L9 wyglądają na podobne do oryginalnych - cała reszta

jest ewidentnie powtórnie powleczona przewodnikiem w celu trwałej zmiany

parametrów pracy.

 

Z poważaniem

 

AMD Polska

Wsparcie Techniczne

 

Tak wiec uzyskalem kolejny dowod w sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz jak masz potwierdzenie od AMD to nie ma bata - koleś musi go przyjąć z powrotem.

1672621[/snapback]

Sprzedawca ma i procesor i moje pieniadze.

Z tego co mi napisał to cytat: Procesor jest w serwisie i juz niedlugo zostanie ci odesłąny z ich opiną

 

Napisalem mu, ze ja mam juz opinie z AMD Polska . Wkleilem mu calego maila i to nadal go nie rusza:

 

Nie wspominałes ze procesor był w AMD, jezeli oni go oglądali zrobili

pomiary i wystawią taką opinie na pismie to nie ma sprawy. A jezeli opinia

jest tylko na podstawie zdjec i twojego opisu to nie wierze w sprawdzenie

towaru na odległosc, mozna to nazwac raczej domniemaniem a nie opinią.

Juz niedlugo procesoc ci odesle wraz z opinią serwisu, a jezeli cie ona nie

zadowoli to prosze o pisemne potwierdzenie z AMD ze został u nich

sprawdzony.

 

Panowie z AMD nie potrzebowali widocznie robic pomiarow, bo sam wyglad wskazuje, ze Zdecydowanie nie jest to procesor jaki oryginalnie wyszedł z fabryki AMD .

 

Slowa w mailu od supportu AMD decydowanie i ewidentnie chyba o czyms swiadcza... no ale najwyrazniej sprzedawce beda musieli Policjanci uswiadamiac, bo nadal nie dociera do niego to, ze sprzedal mi bubel.

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa juz prawie na "finiszu"

 

Procesor wrocil z serwisu o czym sprzedawca mnie poinformowal w mailu:

 

Witam procesor odebrałem z serwisu jest sprawny, jezeli dalej chcesz zwrot

pieniedzy nie bede robil problemu. Sprzedam go na giełdzie komputerowej

chodzilo mi tylko o to zeby nie zostac z zepsutym towarem. A tak dla

jasnosci procesor nie był ani krecony ani przeklejany.

Sory za zwłoke czasową ale musialem miec potwierdzenie z serwisu,

powoiedzieli mi ze mogles czegos w biosie nie ustawic i dlatego tak mógl sie

ciąć

 

Oczywiscie odpisalem, ze Chce zwrot pieniedzy. Nie mam zamiaru sie tracic kolejnych tygodni na uganianiu sie za sprawnym procesorem i proszeniu o zwrot pieniedzy.

 

To chyba ten sam serwis, w ktorym [cytat z maila] powiedzieli mi ze procesor jest uszkodzony mechanicznie ze ma ukruszony jądro w kilku miejscach. Powiedzieli tez ze takie zeczy najczesciej dzieją sie przy zakładaniu i zdejmowaniu

radiatora na procesor, i ze takich uszkodzeń nie rozpatrują w ramach

gwarancji.

 

Z informacji uzyskanych od firmy Netler w Markach procesor mial byc oddany na gwarancji do naprawy do Action.

 

Kolejny mail od michal_dziecic:

 

Mi tez szkoda nerwów i czasu straconego na załatwianiu spraw z tym

zwiazanych, procek jest sprawny wiec go sprzedam komu innemu a prawde mówiac nie mam pomyslu czemu u ciebie sie cioł ale to juz zostanie bez wyjasnienia. Kase wysle jak najszybciej

 

Z tego wszystkiego nasuwaja mi sie takie wnioski:

- czegos nie potrafie ustawic w biosie

- tego czegos nie potrafie ustawic na dwoch roznych plytach glownych

- Wsparcie Techniczne AMD Polska nie zna sie na procesorach firmy AMD

- na podstawie wygladu AMD Polska wystawia domniemanie, a nie opinie

- slowa "zdecydowanie" i "ewidentnie" nic nie znaczą

- w aukcjach grzecznosciowych roszczenia nalezy kierowac nie do sprzedawcy, u ktorego sie kupilo przedmiot, ale do wlasciciela danej rzeczy

- sprzedawca ma zawsze racje, niezaleznie od posiadanych przez nas argumentow

- aby sprawdzic procesor, wystarczy wlozyc go do komputera i uruchomic. Jesli sie uruchomi to znaczy, ze jest 100% sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostalem zwrot pieniedzy pozostaje jeszcze kwestia wystawienia komentarza i zapewne oczekiwanie na odwetowca.

 

Dzisiaj rowniez zamowilem sobie procesor [bARTON XP-M 2800+] u innego sprzedawcy. Mam nadzieje, ze za kilka dni bede mogl sie w koncu cieszyc sprawnym procesorem.

 

Dziekuje wszystkim za udzielona pomoc i opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz wypadaloby zrobic OT :)

Zastanawiam sie jakiej tresci wystawic komentarz, oczywiscie komentarz negatywny. Po tylu tygodniach mojego zabiegania i proszenia o pieniadze sprzedawca nie zasluguje na nic wiecej.

 

Na stronie "O mnie" zamieszcze rowniez link do tego tematu z forum, gdzie jest opisana cala sprawa, jej przebieg i zakonczenie. W razie potrzeby moge nawet strone zrobic i zamiescil wszystkie zebrane materialy przez te kilka tygodni.

Jak wiadomo w wystawianym komentarzu za wiele sie nie zmiesci a tak bedzie cala sprawa opisana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat :D Po prostu mnie naprawdę zainteresował, to oznacza, że coraz mniej bawią mnie transakcje przez allegro, w każdym razie gratuluję zwycięskiego wyjścia z tej sytuacji, a co do komentarza, ja bym tylko wpisał link do tego tematu :lol:, i nic więcej SERIO!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wytrwałości i zwróconych pieniędzy :gitarzysta2:

 

Nie wiem jaką dasz treść komentarza, ale dopisz coś w rodzaju "po więcej szczegółów zapraszam na stronę O mnie" albo wklej linka z dokładnie opisaną sprawą. To samo w odpowiedzi na jego komentarz (bo taki niewątpliwie dostaniesz...).

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komentarz wystawiony. Starałem sie zmiescic i byc jak najbardziej obiektywny, tak wiec wypunktowalem plusy i minusy.

 

Do oglądniecia.

http://allegro.pl/show_user.php?uid=122642...pe=fb_recvd_neg

 

Pozostaje czekać na odwetowca, no chyba ze sprzedawca przyjmnie z pokorą swój błąd.

 

Jeszcze link do aukcji tym razem dodany do archiwizatora, jak wiadomo po jakims czasie aukcje znikają z widoku.

http://www.archiwizator.pl/a61190793.php

 

I juz na sam koniec bonus, czyli zdjecia procesora i gwarancji tuż przed odeslaniem ich do Pana Michała celem wymiany gwarancyjnej, do ktorej nie doszlo.

Pan Michal ma zamiar sprzedać ten procesor komus innemu na giełdzie komputerowej.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dla ludzi z Operą 8.5 te linki:

http://img136.imageshack.us/my.php?image=img71887yo.jpg

http://img21.imageshack.us/my.php?image=img71896mk.jpg

http://img21.imageshack.us/my.php?image=img71909if.jpg

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem odwetowca:

1682261[/snapback]

Fajnie, ze chociaz jedna sprawa zakonczyla sie pomyslnie, kretaczy na allegro nie brakuje. Ja jak juz pisalem kiedys staram sie nie kupowac niczego powyzej 100zl (chociaz kilka razy mi sie zdarzylo). Dobrze, ze nie poddales sie i do konca walczyles o swoje, zbierajac przy tym mase dowodow. Sherlock Holmes bylby z Ciebie dumny. Frajerstwu mowimy stanowcze NIE. !

GJ !!! ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem inny procesor na allegro tym razem 2800+ Mobile. Wczoraj przyszedl.

Zero zawiech zero restartów, ale jest ale. Ale dotyczy mojej plyty glownej. Nie mam mozliwosci zmiany mnożnika :( ani pod biosem ani pod winda. W drucikowanie nie chce sie bawic, bo sie boje, ze cos z knoce. Tak wiec procek chodzi jako 1,2Ghz. Pozostaje mi wiec oddać procesor, na co mam 10 dni albo zmienic plyte glowną.

Znajomy ma Asusa A7N8X-X wiec mozliwe, ze sie ze mna wymieni na plyty. Obydwoje nie jestesmy fanatykami podkrecania, chodzi tylko o to aby dzialalo :) tak wiec jest szansa, ze bede mial w koncu ponad 2Ghz :)

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry mozę troszke nie na temat ale po co sie bawić teraz z prockami s.a zwłaszcza,zę coraz częściej takie jaja bęą wychodzić bo i dobrych procków coraz mniej.

 

Ceny sempronów s754 zaczynaja sie przy ok 200zl dobrą płyte mozna dostać za ok 250. Można sprzedać starą płyte i procesor i za podobne pieniadze jak taki mobil mieć

lepsze i wydajniejsze części do tego na pełnej 3 letniej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uparlem sie na 2800+ bo moja plyta głowna GigaByte 7NF-RZ, nie nadaje się do podkręcania :) Jak sie okazało nie nadaje się rownież do procków z serii Mobile. Od wczoraj mam Asusa A7n8x-x i tu sie dało zmienić mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...