Skocz do zawartości
ralph03

Wysyp Prime Na Nowym Procku

Rekomendowane odpowiedzi

a czy jeśli on sprawdzil na tej mobo inne procki to nie wystarczy to zeby okreslic ze t owina procesora wlasnie a nie mobo?

 

skoro inne dzialaja na 100% stabilnie t oznaczy ze to wina procka i sprawdzanie na innej mobo nie ma sensu :)

1635369[/snapback]

nie bo inne ktore sprawdzal to nie byly bartony z 512kB cache i byly nizej taktowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dostalem odpowiedz od sprzedawcy. Procesor wrocil z serwisu. Niestety:

 

"Witam, nie mam najlepszych wiesci w serwisie powiedzieli mi ze procesor jest

uszkodzony mechanicznie ze ma ukruszony jądro w kilku miejscach. Powiedzieli

tez ze takie zeczy najczesciej dzieją sie przy zakładaniu i zdejmowaniu

radiatora na procesor, i ze takich uszkodzeń nie rozpatrują w ramach

gwarancji"

 

Ukruszenia nie powstaly z mojej winy. Mozna spojrzec na zdjecie z aukcji

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61190793

 

Juz na niej widac miejsca gdzie sa ukruszenia. Boje sie, ze sprzedawca bedzie mi wciskal, ze to ja uszkodzilem procesor i nie odzyskam kasy, ktora pozyczylem od brata.

 

W tej chwili jestem podlamany i czekam na odpowiedz od sprzedawcy czy bedzie kasa czy nie bedzie jej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wyostrz fotke z allegro i pokaz im ze ukruszenia byly juz wczesniej

2. Powiedz ze ukruszenia sa na tyle male ze nie naruszaja struktury krzemowej tylko minimalnie warstwe ochronna ukladu, napisz im ze miales procki (ja mialem) duzo bardziej pokruzone z brakami po 1mm w głab struktury i bylo OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie zrobie, jesli po obecnym mailu sprzedajacy bedzie stwarzal problemy z oddaniem pieniedzy.

Wczoraj kilka minut po odebraniu maila od niego odpisalem, ze na zdjeciu z allegro widac miejsca, w ktorych sa drobne ukruszenia i ze takie drobinki nie powinny powodowac takiej pracy procesora.

Jesli sprzedawca bedzie udawal ze ich nie widzi to posle mu zdjecie z zaznaczonymi miejscami ukruszen + zabrudzeniami.

Oczywiscie poprosilem rowniez o zwrot pieniedzy.

 

Obecnie jestem ponad 360 zl. w plecy wliczajac koszty przesylki jakie ponioslem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odezwal sie do mnie sprzedawca. Czemu ja przewidzialem, ze tak bedzie. Najgorszy scenariusz. Zostalem oskarzony, ze to ja ukruszylem procesor. Ponizej mail:

 

"Procesor nie byl ukruszony jak ci go wysyłalem co potwierdza zdjecie z

allegro,

dopiero na zdjeciach od ciebie widac ślady ukruszeń. W serwisie powiedzieli

ze

najmniejsze ukruszenie powoduje nieprawidłową prace."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety cale allegro...

Ja staram sie nie kupowac przedmiotow za sume wieksza niz 100zl.

Co do procka, to fotka na aukcji tego typa jest dosyc niewyrazna i trudno bedzie udowodnic, ze te ukruszenie juz tam byly. On sie napewno do tego nie przyzna a aukcja miala wlasnie na celu znalezienie ofiary.

Jedne procki gdy sa powaznie ukruszone pracuja bez problemu, na inne zle dziala nawet male uszczerbienie. Procek jest na sto procent walniety, aby odzyskac kase musisz zagrozic temu lobuzowi (jakis nalocik na chate ;] ). Chyba nie widze innej metody na takich jak on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nalot to tylko policyjny. Zdjecie slabej jakosci to fakt ale patrzac moje widac w ktorym miejscu sa ukruszenia, pozniej rzut oka na jego fote i widac, ze w tych miejscach widac drobne ukruszenia.

 

Dodaje 2 fotki z zaznaczonymi miejscami ukruszenia oraz z zabrudzeniami.

Pierwsza fotka jest przyciemniona.

Druga to negatyw wtedy lepiej widac ukruszenia.

Te same fotki sle do sprzedawcy z 3 juz prosba o oddanie pieniedzy za bubel a nie procesor.

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ralph03 ! super to zrobiles z fotkami ! mialem ci to napisac ale mnie wyreczyles :)

 

napisz ze specialnie chyba sprzdali ci takiego procka i wiedzieli o uszkodzeniu ! dlatego napisali ze go niby nie sprawdzali... napisz ze jesli nei wyjasnia sprawy to zalatwisz to poprzez policjie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrozilem allegro i policja, tylko to mi pozostaje. Fotki przyciemnione i negatyw to pomysl kolegi. Wyostrzanie zdjecia nie dawalo pozytywnych efektow, a nawet pogarszalo i tak nie za dobre zdjecie. Negatyw pokazuje ukruszenia dobitnie, wiec po takich argumentach mam nadzieje, ze sprzedawca zwroci mi kase.

 

Dzisiaj brat sie upominal kiedy oddam mu pozyczona kase :( Ta sytuacja robi sie dosc przykra dla mnie. Nie mam kasy, nie mam sprawnego procka, ba nie mam wcale procka, wiec tego obecnego nie moge sprzedac. Bubla spowrotem nie przyjme.

 

Mam nadzieje, ze te fotki przemowia do rozsadku sprzedawcy i czym predzej odda mi pieniadze. Dalem mu czas do 20 wrzesnia, wtedy tez mija miesiac od dnia kupna tego bartona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to ale golym okiem tego widac nie bylo. Nawet na moich fotkach tego nie widac. Moze to jakis brud, bo procesor mial na sobie cos dziwnego.

lukasrz podejrzewal, ze te ubrudzenia to rysik.

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 wrzesnia wyslalem do sprzedawcy Michal_Dziedzic maila, ze ma czas do 20 wrzesnia na zwrocenie mi pieniedzy inaczej sprawa powedruje do allegro i na Policje. W tym samym mailu poslalem linki do zdjec, ktore wstawilem rowniez tutaj na forum z zaznaczonymi miejscami ukruszen na jego zdjeciu z aukcji.

Od tego czasu sie nie odezwal i nie logowal na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem wczoraj maila poprzez formularz z allegro i o dziwo sprzedawca odpowiedzial i wykreca sie:

 

"Witam nie ma takiej opcji zebys dostał zwrot pieniedzy, dlatego ze procesor został uszkodzony mechanicznie. Jezeli by cos było nie tak z procesorem to po co go wkładałes do komputera, skoro według ciebie ukruszenia juz były, było trzeba go odrazu odesłac a nie testowac i przekładac z komputera do komputera. Ja wysłalem ci sprawny procesor, teksty w temacie modowania nie przemawiają wogule do mnie, ze niby te zabrudzenia to slady ołówka. A druga sprawa, włascicielem procesora jest kto inny i było to zaznaczone w aukcji, wiec jakiekolwiek roszczenia w sprawie zwrotu pieniedzy albo pozywania do sądu prosze kierowac pod adres własciciela, a nie posrednika. Konrad tutaj_byl_adres_emailowy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale wały.

 

W takim wypadku skontaktuj sie z właścicielem procesora jesli masz e mail i wyslij mu wszystko tosamo co temu frajerowi z aukcji. Poza tym od kiedy to daja nowe procesory z ukruszonym rdzeniem ? i do tego upaćkane jakieś w okolicy mostków odpowiedzialnych za mod mobile zwiększający możliwości O/C. Albo wałka wciska właściciel płocka albo w serwisie mu takiego dali a on od razu go opchnął w co raczej wątpie.

 

Wyślij meila do właściciela z fotka z allegro z zaznaczonymi ukruszeniami i napisz mu to wyraźnie ze jeśli nie wyjaśni sytuacji to sprawa będzie skierowana na policje w ciągu 7dni. W tym samym czasie wyslij meila do kolesia ktory wystawil aukcjie niech pod ci adres zamieszkania wlasciciela procesora ( tak zeby ich wystraszyc) i napisz ze jesli nie poda adresu poprawnego to wyciagnie adres domowy jego i poprzez niego i policje dojdzie do wlasciciela procesora.

 

Nie odpuszczaj im ! Ty tu masz przewage i fotki z allegro. Policja zajmuje sie takimi sprawami i mysle ze jesli trafisz na dobrego ;) funkcjonariusza i all mu to wytlumaczysz to odzyskasz kase.

 

P.S te ukruszenia sa tak male ze nie moga powodowac zlej pracy procesora ! Tu jest jakas inna ukryta usterka

 

P.S 2 Jesli chcesz mozesz wyslac meila tesh do AMD Polska lub gdzies za granice i opisac problem z procesorem i zapytac sie czy wymienia procka, tesh powinni wymienic, kumplowi z uczelni wymienili kiedys cos podobnego.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciciela procesora w ogole nie powinienem ruszac. To nie z nim przeprowadzalem tranzakcje, to nie jego konto na allegro i to nie z nim zawarlem umowe w momencie zakonczenia aukcji.

Tak wiec nie widze sensu szarpac sie z dwoma osobami, bo cala odpowiedzialnosc ponosi sprzedawca czyli Michal_Dziedzic.

 

Jutro pisze maila do allegro. Pozniej przejde sie na komende i dopytam sie co im konkretnie potrzeba abym mogl otrzymac spowrotem moje pieniadze.

 

Jesli chodzi o kontakt z AMD Polska to moze cos to da, tylko, ze ja nie posiadam juz tego procesora tak samo jak i pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciciela procesora w ogole nie powinienem ruszac. To nie z nim przeprowadzalem tranzakcje, to nie jego konto na allegro i to nie z nim zawarlem umowe w momencie zakonczenia aukcji.

Tak wiec nie widze sensu szarpac sie z dwoma osobami, bo cala odpowiedzialnosc ponosi sprzedawca czyli Michal_Dziedzic.

 

Jutro pisze maila do allegro. Pozniej przejde sie na komende i dopytam sie co im konkretnie potrzeba abym mogl otrzymac spowrotem moje pieniadze.

 

Jesli chodzi o kontakt z AMD Polska to moze cos to da, tylko, ze ja nie posiadam juz tego procesora tak samo jak i pieniedzy.

1658818[/snapback]

 

nie sledizlem ostatnio tematu le sor y co ty znim zrobiles ?:) wyslales im ?

to katuj tego Michal_Dziedzic w sposob jaki ci opisalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sledizlem ostatnio tematu le sor y co ty znim zrobiles ?:) wyslales im ?

to katuj tego Michal_Dziedzic w sposob jaki ci opisalem ;)

1658825[/snapback]

Odeslalem procesor, zeby go wymienili. W koncu mialem na niego gwarancje.

 

Ja juz nie widze szans na polubowne załatwienie tej sprawy. Tak wiec bede uruchamial plan B czyli allegro i Policja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA na tych zdjęciach zauważyłem jeszcze jedną RZECZ!!!. PROC na 100% nie był BARTON ale THORTON. Popatrz sie na mostki L2 - tam nie powinno być przecięcia po laserze. Inna sprawa to że nalepka na 100% nie jest od tego proca. Jest podrobiona!!! AQXCA<AQXDA<AQXEA<AQZFA<AQYHA. AQXCA to wersja bartona lub thortona z początku 2003 r. a ja na zdjęciu widze 2004r. Jest też dziwne to że proc jest w nowej obudowie która jest z nowej serii po 39 tyg. 2003 r. w których nie daje rady odblokować cachu a ten proc jakimś cudem ma go odblokowanego mimo przeciętego mostka L2 (wyraźnie widoczny na twoich zdjęciach) Poczytaj na http://fab51.com/index-e.html o podróbce która jest bardzo podobna do twojej. Błędy mogła powodować pamięć cache w procu. Mogłeś ją wyłączyć w biosie i sprawdzić czy nie wysypuje bez niej.

Edytowane przez marotf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA na tych zdjęciach zauważyłem jeszcze jedną RZECZ!!!. PROC na 100% nie był BARTON ale THORTON. Popatrz sie na mostki L2 - tam nie powinno być przecięcia po laserze. Inna sprawa to że nalepka na 100% nie jest od tego proca. Jest podrobiona!!! AQXCA<AQXDA<AQXEA<AQZFA<AQYHA. AQXCA to wersja bartona lub thortona z początku 2003 r. a ja na zdjęciu widze 2004r. Jest też dziwne to że proc jest w nowej obudowie która jest z nowej serii po 39 tyg. 2003 r. w których nie daje rady odblokować cachu a ten proc jakimś cudem ma go odblokowanego mimo przeciętego mostka L2 (wyraźnie widoczny na twoich zdjęciach) Poczytaj na 1658911[/snapback]

 

tesh o tym myslalem, bardzo dziwny procesor ale wszystko tak ladnie wyglada ;)

przy przecietym L2 powinny byc 256kB pamieci a jest 512kB i to jest najdziwniejsze :| ale moze byc z drugiej strony zmodowany jakims lakierem tylko tego nie widac na fotkach

AQXCA mama taka sama serie i to thorton

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najdziwniejszy jest fakt, że wszystkie procki po 39 tyg. 2003 r. są zablokowane i nie da rady w nich w żaden sposób odblokować dodatkowego cachu a w tym modelu z 10 tyg 2004 r. jest widoczna przecięta ścieżka i jakimś cudem ma on odblokowany ten cache. Bardzo dziwne. Ja mam Thortona AQZFA 2003r. 43tydz. i nie da rady odblokować cachu w żaden sposób. Próbowałem chyba wszystkim: ołówkiem, lakierem, a na końcu nawet lutownicą. Miernik wskazywał połączenie ale nic sie nie działo. Proc jest w tej nowej obudowie w której mostki są pod laminatem tak samo jak w tym z 2004 r 10 tyg.

Edytowane przez marotf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to on zawarł z Tobą umowę przez allegro i to on ponosi całą odpowiedzialność, choćby sprzedawał procka Matki Teresy. Proponuje wszystkie wnioski które są tu poruszone szcególnie te o serii proca oraz fotki, dokładnie opisać i takiego meila wysłać do allegro i do sprzedawcy jednak już nie grzecznie, jak dotąd widze starałeś się sprawę załatwić, ale z grubej rury. Powiedz mu, że masz dowody ze wcisną Ci bubla uszkodzonego bądz przerabianego i że nie ma opcji żeby ten właśnie procek został tak oznaczony. Ciekawy wywód na ten temat jest nieco wyżej. Napisz też, że nie obchoci Cie czyj jest ten procesor i że to właśnie jego będziesz pociągał do odpowiedzialności.

 

Proponuje też zaznaczyć, iż korzystniej dla neigo będzie oddać kase i zabrać procesor, czyli wrócić do stanu z przed sprzedaży, niż zwiedzać komisariaty i sądy oraz zszargać sobie opinie na allegro. Może to poskutkuje. Nie odpuszczaj mu !

 

PS. bez kitu ten barton AZ tyle kosztuje? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca rewelacyjnie przyjal do wiadomosci informacje o laczeniu mostkow i zmianie naklejki. Dalem mu nawet link do tematu z forum.

Co odpisal?

 

"A moze to wogule nie procesor , tylko kawałek bakielitu z naklejkam.

Myslałes nad tym ????"

 

Jest na tyle bezczelny, ze az zastanawiam sie jak bedzie sie tlumaczyl przed Policja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takich to do wagonu i do kasacji, bardzo beszczelny typ, idź na policjie i przedstaw dokładnie sprawe. Z takimi argumentami powinieneś wygrać sprawe, tylko żeby funkcjonariusz nie był niedowiarek bo klapa będzie :(

 

Pozdro

Edytowane przez danioX4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zbieram material do zgloszenia sprawy na Policje. Zdjecia sobie zamowie w FotoJokerze. Maile wydrukuje u kolezanki.

 

Znalazlem zdjecie bartona 2800+, ktory jest z mojej wersji, ale ma inna obudowe i inny rok i tydzien produkcji:

http://www.levi.cz/image/AMDjadra_Barton.j...2c094924acd97bd

 

To zdjecie tez dolacze przy zglaszaniu sprawy.

Moglby mnie ktos nakierowac na ten artykul o podrobionym bartonie. Przyda mi sie do sprawy. Jak uzbieram wszystko razem, to ide na Policje. Im wczesniej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...