Skocz do zawartości
sebi0104

Co Zrobilem Nie Tak....?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich opisze najpierw o co chodzi,zalatwilem sobie miernik elektroniczny odpalilem kompa podlaczylem go pod wtyczke od napedu do lini +12 w idle wskazywalo 11,95v gdzie speed fan wskazuje 11,80 i duze skoki a na mierniku w miejscu stoi,odpalilem prime95 w tym oknie co sie otworzylo zaznaczylem trzecia z gory pozycje i start do tego defragmentacja dysku i 3dmark 2001 i tak przez ponad godzine w tym czasie napiecia byly takie max.11,94 min. 11,89 a srednia wskazywana najczesciej to 11,93 gdzie w speed fanie wyglada to nastepujaco min 11,60 max 11,86 a przewanie 11,73 w taki sam sposob miezylem linie 3,3v co ciekawe nie bylo skokow napiecia od poczatku gdy podlaczylem miernik bylo 3,37 az do konca wszytskich testow czyli przez ponad nastepna godzine.co jest grane co nie tak zrobilem czy to mozliwe czy wszytsko jest wporzadku,czy moze ja cos spieprzylem lub miernik jest walniety ,jak sprawdzic miernik??

 

 

 

 

Prosze o odpowiedzi na wszytskie moje pytania jak bedzie tomoziwe z gory bardzo serdecznie dziekuje i pozdrawiam wszytskich.

Edytowane przez sebi0104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak wszedzie gdzie bym nie czytal zasilacz ktory posiadam to totalny zlom wiec dlatego nie wiem czy ten miernik dobrze pokazuje te pomiary a zasilacz jaki posiadam to TRACER MGB400. a konfig jaki posiadam to Sempron 2800 2x256 ramu gf fx5500 2 dyski jeden 40gb drugi 80 naped cd i nagrywarka.Co teraz o tym myslisz??Bo jakby te napiecia byly prawidlowe to uwazam ze bardzo dobrze sprawuje sie ten zasilacz.Co o tym sadzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak na konfig który pobiera góra 250W jest ok.

1626450[/snapback]

 

 

Czyli te napiecia sa dbre tak?te wahania i to wszytsko? znam normy atx i wiem ze do dolnej granicy jeszcze troche zostalo ale sam jakbys ocenil ten zasilacz nie wiedzac co to za marka a po napieciach jakie wskazuje???A moze za slabo go obciazylem sprawdzajac napiecia??moze masz jeszcze jakis pomysl jak dokladnie go sprawdzic??mysle niedlugo wymienic karte na 6600 i zy da on rade jak myslisz??Z gory dziekuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i tak powinieneś wymienić zasilacz. Po co ryzykowac spalenie sprzętu.

1627037[/snapback]

 

 

No to teraz juz czegos nie rozumiem:(((za wiele na ten temat nie wiem ale teraz to juz masakra.Skoro napiecia sa w miare stabilne i nie przekraczaja dopuszczalnych norm a nawet do takich im daleko dlaczego mialby sie spalic???skoro wszytsko jest jak najbardziej wporzadku rozumiem ze gdyby mial duze wahania napiec itd. to wtedy ok,ale w takim przypadku.Co moze w takim rzie spowodowac jego spalenie:>??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz juz czegos nie rozumiem:(((za wiele na ten temat nie wiem ale teraz to juz masakra.Skoro napiecia sa w miare stabilne i nie przekraczaja dopuszczalnych norm a nawet do takich im daleko dlaczego mialby sie spalic???skoro wszytsko jest jak najbardziej wporzadku rozumiem ze gdyby mial duze wahania napiec itd. to wtedy ok,ale w takim przypadku.Co moze w takim rzie spowodowac jego spalenie:>??

1627169[/snapback]

chodzi o to że zasilacze pokroju codegena, impeta i podobnych, mają duży rozrzut jakości, elementy kiepskiej jakości, konstrukcja opracowana 10 lat temu, na scalaku który ma 20 lat, cudo, moge powiedzieć że zasilacze AT z 93..95 są mocniejsze, choć pare razy widziałem kontrukce też na tl494 ale z transoprotem i ona jest bardzo niezawodna

 

jedna seria pochodzi przez pół życia kompa a druga skopci się po 2 tygodniach,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...