Skocz do zawartości
Satorii

P4 - Allegro, Co Sadzicie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dogadałem sie z gościem na 550 zł, ale zakończył aukcje od ręki.

1. Mam P4C800, myślisz ze ta plytka zaopiekuje sie nim odpowiednio? Do zestawu dochodzi 7000 B CU + Arctic Silver 5.

2. Celina śmiga mi na 4.0, ale włącza sie Q-FAN. Na 3.7 Wiatrak chodzi mi na celinie na 1800 RPM a temp max. to 54 stopnie.

3. Cena końcowa to bedzie jakieś 600, bo pobranie (konto puste - trzeba bylo szybko to zalatwić, wiec pobranie), ale paczka ma być pancerna, ubezpieczona na pełną kwote - nie chce mieć zonka. Dopłace te 50 zł i moge spać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko musze jakoś chyba zacząć myśleć o chłodzeniu NB :). Bo mniej jak 250 MHz szyny to nie zejde. Ciekawe co na to moje pamiątki APACER cl 2.5.... Narazie chodzą na 177 MHz na 2/3/2/5 :D na nominalnym napięciu. Rewelka to nie jest, ale kosztowały tyle co zwykłe i mają dożywotnią gware... Może sie przydać.... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem taką szybka instalke na drugiej partycji. Tylko win+drivery do chipsetu. Wsio myka. Widocznie windows zamroczyło od tego dobrobytu(dwie jednostki obliczeniowe) i trzeba go ocucić. Moj przyjaciel format....

C.D.N. w następnym odcinku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ganeon

Co tak ostro? Narazie to raczej na forum pomagam, niżli używam do rozwiązywania swoich problemów. Wiec Chill.... :P

 

Zdanie: "Jest problem. Po włączeniu HT winda nie podnosi sie. Jutro ją przeinstaluje. Jakieś sugestie?" Oznacza ze przeinstaluje system.... Czyli niezależnie od mojej znajomości książeczki, jest to jedyne poprawne wyjście. Nie musiałem jej czytać. A pytanie pojawiło sie dlatego, ze bałem sie ze proc moze być uszkodzony. Nigdy wcześniej nie miałem pentiuma... <lol> Ale starczyło 30 minut zebym na zawsze zapomniał o celinach... Co za ścierwo :)

 

"Make sure to enable Hyper-Threading Technology item in BIOS before installing a supported operating system"

 

Masz racje, ze nie doczytalem. Zadziałało RTFM, ale po fakcie :P

Teraz juz ciesze sie HT na nowej windzie...

BTW. Dzięki za podpowiedź

 

P.S. 3.9 Ghz @ 1.6 V Stable :D

Czemu nie chce wstać na 1.65 V? Wie ktos?

Edytowane przez Satorii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. 3.9 Ghz @ 1.6 V Stable :D

Czemu nie chce wstać na 1.65 V? Wie ktos?

1630306[/snapback]

Dla Prescott'a 1.6V to już troche przy duże napięcie do codziennej pracy. Staraj się nie przekraczać 1.55V. Dlaczego ??? Trochę już o tym pisano za granicą... - śmierć już po kilku mies. pracy. Dlaczego nie wstaje przy 1.65V? - a jaką masz wtedy temp. na nim, bo może na płycie masz aktywną opcję cpu shutdown temperature lub coś podobnego z wpisaną stosunkowo niską wartością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazywana temp max. to 57 stopni. Wiec chyba nie ma sie czym martwic. Przy 1.6 wstaje, a 1.625 juz nie. Moze rzeczywiście mu troche odpusze... 3.75 GHz robi przy 1.5 V, moze uda mi sie to jeszcze w dol pocignac.

Edytowane przez Satorii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazywana temp max. to 57 stopni. Wiec chyba nie ma sie czym martwic

1630501[/snapback]

Real masz +10-12 st. C, czyli około 67-69 st, bo płyty Asusa zaniżają odczyt temperatury.

Przy 1.6 wstaje, a 1.625 juz nie.

Może wtedy już kituje 3 fazowe zasilanie tej płyty...

Moze rzeczywiście mu troche odpusze... 3.75 GHz robi przy 1.5 V

Tak będzie lepiej... Ale należy przyznać, że tafił ci się jakiś słaby egzeplarz... Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze go poprostu sprzedac na allegro i poczekac az bedzie cos lepsiejszego... Zawsze moge pomęczyc sie jeszcze na cweleronie, chociaz powiem ze nie mam jakos dziwnie wielkiej to ochoty, bo p4 jest szybsze. I to widac.

1630663[/snapback]

Jeżeli masz takie możliwości to może przetestuj go na innej mobo albo z lepszym chłodzeniem, ale cudu nie wróżę.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napięcie z Mosfetów już jest niestabilne... Zobacz, jak bardzo nagrzewają sie Mosfety podczas pracy, i jeśli uznasz to za konieczne, załóż na nie jakieś radiatory.

4GHz na 3 fazach to nie jest już dziecinna igraszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam IC7-G, procka identycznego (3.0E/800/1MB/SL7PM), solidnie oradiatorowana plyte w wymagajacych twgo miejscach, dobra wentylacje budy, WC na CPU i NB i tez marzylem o 4GHz na budziku... Z tym prockiem do tego potrzeba FSB=267, czyli dosc duzo - chyba, ze zadowala cie inna opcja niz zynchro (1:1). U mnie nie udalo sie dojechac do tylu 1:1 - ale dawalem max 1,6Vcore... wiecej to juz ryzyko zbyt duze i nie warte zachodu.

Dlatego zrezygnowalem z 4GHz, bo pradu duuuzo juz wtedy proc potrzebuje, woda sie grzeje a przyrostu mocy nie widac... Zostalem na FSB=250 (3,75GHz) z minimalnie podniesionym Vcore...

 

Najprostszym sposobem na 4GHz jest kupno procka 3.2 i @FSB=250 (250x16=4000 :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc mial 17 stopni, przy moim chorym pomysle... :P Szkoda ze to tyle kosztuje :D Mam problem bo 3,75 GHz to nie wydaje mi sie stabilne na 1.525 V. Jest ktos z was ze Szczecina, moze podskoczyl bym z procem i przetestowal na innej maszynie... Jak nie pomogą moje zabiegi to proc leci na allegro z powrotem. Kupie 3.2 GHz i ustawie fsb 250 MHz - Mam wszystko w D*P*E :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyuważyłem znawców na tym wątku, sygnatura mojego P4 kończy się :ESL79L, czy to dobra seria na OC? Używam tego proca od ponad roku, na normalnym napięciu przy odniesionym FSB max wstany i niewieszany to 3,50 GHz, możliwe że pamięci mnie ograniczają, ale przy wyłączeniu synchro sytuacja jest podobna. Jakieś komentarze do tej serii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...