Skocz do zawartości
AceSkubi

Angielski.....maturka :/

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Wlasnie sobie msigam do 3 klasy LO :D no i powiem wam ze teraz maturka i sie strasznie boje a szczegolnie ustnego anglieksiego ;( :/ :( Najwieksze problemy sprawia mi rozumienie tekstu słuchanego :/ czyli z rozumieniem tego co ktos do mnie mowi tez mam problemy .. i to duze :/ ale chcialbym w ten niecaly rok jakos ta umiejetnosc podszkolic. Moze macie jakies pomysły jak najlepiej to robic albo ktos wie z wlasnego doswiadczenia.

 

Mam EASY ENGLISH +kasety i tak mysle czy by nie zaczac sluchac tekstów z kaset i czytac w tym momencie to samo w gazecie .... Co wy o tym wszystkim myslicie ? Moze jakies propozycje :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pf, ja do komisji bez stresu, wchodze i gosciowa pyta bla bla bla ;] gadka szmatka ;] oczywiscie na poczatku czas na przygotowowanie sie 5 minut ;] No i najlepeij z grupy, ktora zdawala ze mna ;]

 

Fajny byl wyidok, przychodze, a wszyscy maja stresa, ucza sie i tam dalej ten teges, a ja co Wy teraz sobie slowka przypominacie, a oni "no" - hehe, no ja bez zadnego przygotowania, ja na Twoim miejscu bardziej polaka bym sie bal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojej storny dodam , ze najefektywniejsze sa rozmowy z kolegą który potrafi angola na bank [; pomoze sie wyslowic, poprawi jak trzeba, a takiego stresu jak przy nauczycielu nie ma ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pf, ja do komisji bez stresu, wchodze i gosciowa pyta bla bla bla ;] gadka szmatka ;] oczywiscie na poczatku czas na przygotowowanie sie 5 minut ;] No i najlepeij z grupy, ktora zdawala ze mna ;]

 

Fajny byl wyidok, przychodze, a wszyscy maja stresa, ucza sie i tam dalej ten teges, a ja co Wy teraz sobie slowka przypominacie, a oni "no" - hehe, no ja bez zadnego przygotowania, ja na Twoim miejscu bardziej polaka bym sie bal :P

1626950[/snapback]

 

Szkoda że jestem taki el0 jak Ty :blink:

 

Chciałbym móc tak podchodzić do takich spraw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pf, ja do komisji bez stresu, wchodze i gosciowa pyta bla bla bla ;] gadka szmatka ;] oczywiscie na poczatku czas na przygotowowanie sie 5 minut ;] No i najlepeij z grupy, ktora zdawala ze mna ;]

 

Fajny byl wyidok, przychodze, a wszyscy maja stresa, ucza sie i tam dalej ten teges, a ja co Wy teraz sobie slowka przypominacie, a oni "no" - hehe, no ja bez zadnego przygotowania, ja na Twoim miejscu bardziej polaka bym sie bal :P

1626950[/snapback]

nie no stary ja az tak dobry to nie jestes :D wogule przyznam sie ze jestem słaby a w gadce to juz wogule masakra i kompletne dno :D wiec nie bede miał tak łatwo jak ty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to chodzić do szkoły na wszystkie lekcje...

 

Przynajmniej ja tak miałem i zdałem bez dodatkowego przygotowywania sie, moze fakt ze wyniku jakiegos nie miałem bardzo dobrego z ustnej ale minimum to też nie było (w gadaniu to nawet po polsku jestem kiepski :lol: ). Za to pisemna podstawowa mi poszła ładnie. Przeszło 2xtyle procent co na ustej. :D

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pf, ja do komisji bez stresu, wchodze i gosciowa pyta bla bla bla ;] gadka szmatka ;] oczywiscie na poczatku czas na przygotowowanie sie 5 minut ;] No i najlepeij z grupy, ktora zdawala ze mna ;]

 

Fajny byl wyidok, przychodze, a wszyscy maja stresa, ucza sie i tam dalej ten teges, a ja co Wy teraz sobie slowka przypominacie, a oni "no" - hehe, no ja bez zadnego przygotowania, ja na Twoim miejscu bardziej polaka bym sie bal :P

1626950[/snapback]

 

jestes elo ziomek :] i po co to napisałeś ?? by udowodnić jaki jesteś "kozak" ? :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ty poca to ssiesz i wogule [;

 

co do filmow to lepiej uwazac bo w wiekszasci filmow jest "american english" a w szkole ucza "Britsh english" jak nauczycielka raz zrobila takie odpytwanie na wzor matury przyczepila sie do mojego "Jail" zamiast "prision" i innych takich dostalem 3+ a najwiekszy uber-pr0 w klasie dostal 4 :P

 

polecam czytac rozne artykuły po angielsku ogladac bbc jak ktos ma w kablowce ktos moze ma natene satelitarna to cartoon network jest dobry :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, ale wy jestescie zero kumaci ;] Pisze, zeby chlopak sie nie stresowal i w ogole uwazal na lekcjach a bedzie luz, a wy tutaj ze ma slownikow na pamiec sie uczyc? LOL? Nie chcalem sie chwalic, a powiedziec, zeby podchodzil do tego troche bardziej luzno, a wy tutaj jak zwykle na mnie nic nie potraficie robic, tylko OT, aby posta zlapac, a jak zwykle OT na temat zachowania malego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nic to nie daje bo aktorzy źle móią po angielsku , gdziestio pisało że nie warto się uczyć z takich filmów :wink:

1626987[/snapback]

:mur: Aktorzy zle mowia po angielsku ? A kto mowi dobrze ? Plitycy ? Jeden mowi tak, a inny inaczej i to tylko zaleta ze mozna posluchac wielu glosow i do wielu sie przyzwyczaić. Co więcej, zamiast słuchać cały czas jednej nauczycielki która przecież wyraża sie na poziomie klasy którą uczy można poznać wyrażenia używane tylko przez amerykanow/anglikow.

 

Ja od jakiegoś czasu słucham radia BBC przez net (oprócz oglądania filmów).

 

edit: przeczytalem posta Arniego i jeszcze chce coś dopisać.

 

Moim zdaniem wogóle całe to uczenie języka w szkołach to porażka, w mojej klasie większość osób boi sie zamienić dwa zdania po angielsku, za to wszyscy wkuwają 16 czasów... (bo nauczyciel każe). A przecież już na filologii angielskiej studenci dowiadują się że czasy w angielskim są dwa (przeszły i teraźniejszy) a cała reszta to poprostu formy tych czasów. W tym roku odwiedziła mnie rodzina z anglii i wszyscy zrobili takie :blink: oczy jak sie dowiedzieli czego nas uczą.

 

Myśle że dobrym sposobem było by gdyby (jak np. w Szwecji) filmy w telewizji nie były dubbingowane. Scieżka dzwiękowa powinna być oryginalna, powinny być dodane tylko napisy.

Edytowane przez SuChyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, ale wy jestescie zero kumaci ;] Pisze, zeby chlopak sie nie stresowal i w ogole uwazal na lekcjach a bedzie luz, a wy tutaj ze ma slownikow na pamiec sie uczyc? LOL? Nie chcalem sie chwalic, a powiedziec, zeby podchodzil do tego troche bardziej luzno, a wy tutaj jak zwykle na mnie nic nie potraficie robic, tylko OT, aby posta zlapac, a jak zwykle OT na temat zachowania malego.

1627316[/snapback]

 

widać nikt tu nie rozumie twoich głupich żartów... a z tym nabijaniem postów masz racje brakowało mi jednego by mieć równe 660 postów to se nabiłem... ale wszytko zepsułeś bo teraz mam juz 661 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak sobie mysle to az mam ochote ztestowac :) ogladac polskki film z ongielskimi napisami :] mozna sie nauczyc duzo :] jak bylem w irlandii w pierwszy miesiac wakacji i ogladalem Armagedon(po angielsku) na dvd z napisami angielskimi to co nie zrozumialem co powiedzial to przeczytalem i zrozumialem z 80% tekstow :) jak ktos ma czas mozna poogladac filmy :] ale nie dadza wszystkiego co potrzebne do matury ;] najwyzej latwiej sie bedzie dogadac :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grunt na maturze (podstawowej ustnej) to przekazac najwazniejsze rzeczy, a czy zrobisz to ladnie to sie mniej liczy (ale tez ;p) , wazne zebys odpowiedzial na te podpunkty co masz w pytaniu

 

kup sobie repetytorium, bardzo dobrze przygotowuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cartoon network jest dobry

dzieki ogladaniu cartoon network nigdy nie mialem w szkole oceny z angielskiego nizszej jak 4 na semestr/koniec roku (4 dostawalem bo len ze mnie wybitny i zadania domowego to nigdy nie robilem).

dodam, ze w tym roku szkolnym tez bede zadwal mature i obcym bedzie angielski

Edytowane przez mastapl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ogladaniu cartoon network nigdy nie mialem w szkole oceny z angielskiego nizszej jak 4 na semestr/koniec roku (4 dostawalem bo len ze mnie wybitny i zadania domowego to nigdy nie robilem).

dodam, ze w tym roku szkolnym tez bede zadwal mature i obcym bedzie angielski

1627397[/snapback]

Ja tak samo. Nauczyłem się angielskiego na cartoon network. A do matury pisemnej / ustnej z angielskiego przygotowywałem się poprzez oglądnięcie wszystkich odcinków South Parka. Potem płynnie wymiatałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem mozna sie nawet duzo nauczyc uczac sie tylko w domu, ale do tego trzeba miec checi...

1627708[/snapback]

Checi to jest trudno mieć! :lol: Jak sie nie pogoni batem to sie nie nauczy człowiek! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W South Parku mowia bardzo wyraznie, bez belkotu i slangu (Respect my autorittahh...!!! :wink:). Swietny jest do nauki angielskiego. Ja juz mam wszystkie sazony zaliczone, teraz przerzucilem sie na friends (10 sezonow po 20 odcinkow - jest chwile ogladania 8) ).

A Cartoon Network wy-mia-ta. Naprawde. Mialem przez 4 lata w kablowce, zanim nie dali polskiej wersji :mur: :mur: :mur: . Dexter (slownictwo naukowe :P), Johnny Bravo (wyrywanie angielek), Two Stupid Dogs (hmmm... rozmowa z amerykanami ?) czy Cow & Chicken (moj no.1 :mrgreen:) wymiataly w oryginale :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...