Jump to content
zavader

Jak skutecznie "odsyfić" system?

Recommended Posts

Witam!

Ponieważ nie każdy umie to zrobić, nie wszyscy wiedzą czym i jak, oraz skąd pobrać - podaje opisy najpopularniejszych i moim zdaniem - najskuteczniejszych programów do odsyfiania systemu i trzymania go w czystości.

To tylko i wyłącznie moje stanowisko - niektórzy powiedzą, że 'xxx' jest lepsze od 'yyy' - OK. To co przedstawiam poniżej działa u mnie znakomicie i powoduje, że od bardzo dawna nie widziałem żadnego *ware u siebie a korzystam z sieci P2P, internetu i zaglądam w różne zakątki sieci.

 

:arrow: Microsoft AntiSpyware - bardzo porządny program do zwalczania syfu. Jego główną zaletą jest to, że posiada opcję "czuwania" i działa jak "antisypware-firewall" - strzegąc systemu przez różnymi programikami w czasie rzeczywistym. Poza tym - łatwy i wygodny interfejs, szybkość działania i naprawdę dobra wykrywalność śmieci. Polecam instalować OD RAZU po instalacji systemu.

 

:arrow: HijackThis - programik, który nic nie usuwa, ale pokazuje liste procesów, tego co konkretnie jest włączone. Wynikiem jego "pracy" jest log, w którym takie informacje są zawarte. Na podstawie analizy tego logu można spokojnie stwierdzić gdzie siedzi syf i jak go wywalić.

 

:arrow: AdAware - dobry program - choć dla mnie zbyt powolny. Ale jeśli masz zaktualizowaną bazę "śmieci" to działa naprawde skutecznie. Tylko, że trzeba sporo czekać, aż zakończy działanie - szególnie w trybie "Full Scan".

 

:arrow: Spybot S&D - cieszący się dobrą sławą program - który jest średni. Jego atutem jest na pewno szybkość - a nie skuteczność działania. Można do niego sięgnąć - to nic nie boli - a być może coś znajdzie ;]

 

:arrow: Avast - może nie tyle "odśmieciacz" - co Antywirus - dobry, szybki i darmowy. Za darmo do pobrania ze strony producenta - linki na końcu. Zeskanuje system, wywali syf - jeśli będzie potrzeba - uruchomi się "przed" startem systemu aby wykosić jakieś wirusy. Działa znakomicie i w większości przypadków starcza.

 

LINKI:

 

* AVAST

* Microsoft AntiSpyware

* AdAware

* Spybot S&D

* HijackThis

* Analiza logów HijackThis.

 

I jeszcze taka uwaga. Jeśli czujecie, że system chodzi topornie to kolejność jest taka:

MS Antispyware --> AdAware --> Spybot --> Avast

Jeśli NADAL coś się krzaczy --> HijackThis i analiza logów.

 

U mnie taka konfiguracja działa wyśmienicie.

Jeśli macie jakieś pytania, problemy - albo czujecie, że do FAQ należy coś dodać - walcie na PM, lub GG.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.