Skocz do zawartości
fipa

Poprawa Bezpieczenstwa Na Ebay.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Myslicie, ze to zda egzamin? Bedzie mniej przekrętów?

 

http://www.ebay.pl/

 

http://pages.ebay.pl/row_marketing/pl-PL/w...acja/index.html

 

http://pages.ebay.pl/row_marketing/pl-PL/w...a/formularz.doc

 

Bezpieczeństwo transakcji przeprowadzanych na eBay.pl jest niezmiernie ważne zarówno dla Was jak i dla nas. W celu zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa transakcji przeprowadzanych na eBay.pl wprowadziliśmy obowiązek weryfikacji wszystkich osób sprzedających.

 

Weryfikacja ma potwierdzić wiarygodność danych wprowadzonych przez użytkowników podczas rejestracji w serwisie eBay.pl. Dzięki niej zwiększy się poziom bezpieczeństwa transakcji, a co za tym idzie - poziom zaufania do sprzedających oraz do samego serwisu.

 

Po 4.10.2005 tylko użytkownicy, którzy pomyślnie przejdą proces weryfikacji będą mogli kontynuować sprzedaż. Weryfikacja nie jest konieczna do brania udziału w aukcjach internetowych w charakterze kupujących.

Sposób weryfikacji:

1. Skseruj potrzebne strony dowodu.

2. Wypełnij i wydrukuj formularz weryfikacji.

3. Włóż do koperty ksero dowodu oraz formularz.

 

eBay.pl - Weryfikacja

ul. Domaniewska 41

budynek MARS/D, VI

02-672 Warszawa

Numer faksu: (22) 411-17-15

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest jeden +: mniej dzieciarni będzie sprzedawalo cenne przedmioty. Nie chodzi mi o jakies drobnostki o wartosci do 100 pln lecz więcej. Gdy chcialem kupic laptopa miesiąc temu to troche mnie to denerwowalo ze sprzedający ma naprzyklad 15 lat i jeszcze daje gwaracje....

 

Moze wam sie wydawać dziwna ta wypowiedz ale tak wlasnie mysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale do tej pory ebay dla mnie nie istniał, nie wiem, jak mozna bylo tam cos kupic, chyba, ze odbior osobisty.

 

EDIT:

Mysle, ze gdyby oprócz tej akcji wprowadzili jeszcze jakas inna metode weryfikacji, to moznaby juz czasem zagladac na ebay.pl.

 

Przydałoby sie jeszcze wprowadzic ten nakaz weryfikacji nie tylko dla sprzedających, ale takze kupujących, wtedy w wiekszej ilosci przypadkow wspolpraca pomiedzy kupujacym, a sprzedającym układałaby sie po dobrej mysli obu stron.

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ebay w polsce to jeden wielki nie wypał: 0 bezpieczenstwa i 0 segregacji aukcji (jakie poradniki o powiększaniu ..... znajdują się w dziale z kompami itp) ogolnie nie czytelne i jak chcemy coś znalesc to tylko wyszukiwarka ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już na eBayu straciłem kasę i już tam nie kupię nic. No chyba, żr nie na polskim eBayu :|

1629060[/snapback]

Ja na eBayu.pl nie kupowałem nic i pewnie nie kupię!

 

Mysle, ze gdyby oprócz tej akcji wprowadzili jeszcze jakas inna metode weryfikacji, to moznaby juz czasem zagladac na ebay.pl.

1629082[/snapback]

Inna metoda? Darmowy portal nie stać na odsyłanie każdemu nowemu członkowi listu aktywacyjnego. A swoją drogą do tego czasu to pewnie ebay upadnie. I wcale mi go specjalnie żal nie będzie. B)

 

 

Dla mnie ebay w polsce to jeden wielki nie wypał: 0 bezpieczenstwa i 0 segregacji aukcji (jakie poradniki o powiększaniu ..... znajdują się w dziale z kompami itp) ogolnie nie czytelne i jak chcemy coś znalesc to tylko wyszukiwarka ;/

1629155[/snapback]

Popieram!!! Żerowanie na dobrej marce ebay.com nie wyszło tutaj na dobre. Bo wspólną cechą tych 2 serwisów jest chyba tylko znana nazwa. <_< Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też sie nie podoba to co sobą reprezentuje ebay.pl. Głównie ze względu na 0 bezpieczeństwo, brak segregacji aukcji itp (mówiliście o tym). Do tego ktoś mi nicka zajął (jakis kolo chyba fikcyjny z USA co ma 0 komentów).

Narazie pozostaje allegro, szkoda tylko ze koszta (prowizje itp) są takie duże :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba nikt nie ruszy...  <_<

1630047[/snapback]

To dlatego, ze zanim wprowadzono ebay.pl, allegro.pl zdazylo sie juz dobrze zagnieździć w Polsce, wiele osob na słowo "aukcja" czy "aukcja internetowa" reaguje tak samo - "allegro". ebay.pl musiałby być duzo, duzo lepszy od allegro, zeby powoli odbierac klientów konkurencji. To jeszcze odległa przyszłosc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...