Skocz do zawartości
Dijkstra

Kłopoty z 3D markiem: detonator40.72/40.72WHQL? Please help!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem.

 

Właśnie zminiłem sprzęt na poniższy, ale za cholerę nie mogę puścić 3D marka. Od razu zaznaczę, że próbowałem też na 133x11, czyli defaultowo, i to samo.

Wygląda to tak, że smarek wszystko robi ok, a z do momentu pixel shading, którego GF2 nie obsługuje, jak sądze :), i taki komunikat wyświetla (skipping test). Następnie powinno lecieć advanced pixel shading co powinno się zakończyć podobnie, po czym point sprites powinno być, ale nie ma, bo wylatuje do pulpitu i tyle. Jak patrzyłem, to wszystkie inne testy solo robi ok. Przy włączonym software D3D rendering pipeline (defaultowo hardware) przechodzi normalnie.

 

Nie znam się na tym, ale to mi wygląda na ordynarne problemy z driverami albo DX (DX naturalnie 8.1)

 

3D mark 2001SE, Win98SE

 

Na starym sprzęcie robiłem smarka bez problemu z tą kartą, tyle że miałem inne drivery wtedy, nie detonatoraXP, ale gdzieś mi się zapodziały , mam tylko detonatora.

 

whatdafuckiswrong????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ja mam ten sam problem, od kiedy używam driverów 4x.yz nie ma mowy o tym aby mi komp przeszedł całego 3D Marka2001. Jak kiedyś zmieniłem na drivery 3x.yz to bez problemowo przeszedł cały test.

 

Może Nvidia chce nas zmusić do zmiany karty graficznej, gdyż u kumpla na GF4MX440 wszystko przechodzi bez problemów.

 

PS. Sprzęt taki jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Ja mam identyczny problem - zwiecha a właściwie wyjśćie do pulpitu z 3dmarka. Długi czas chodziłem na sterach 30.82 czy cuś takiego - rewelka i ogólnie miodzik ster. Po ukazaniu się 40.72 postanowiłem sprawdzić co ciekawego wnosi. Stwierdzam, że wnosi duże kłopoty : wywalanie się 3d marka, a także bardzo duże problemy z poprawnym wyświetlaniem grafiki w grach. Pracuję na Windows 2000 Pro PL (SP3), sprzęt : Abit KT7 Raid, Duron 1GHz(Morgan), 256MB SDRAM, MSI GeForce 2 MX 400 64MB tv-out ....itd

Podsumowując nie polecam sterów 40.72 pod windą 2000 i kartą gf 2mx400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.Niewiem jak jest naprawde ale z tego można sądzić że najnowsze stry są robione na karty z wyższej pułki.Ja mam gf3ti200 i u mnie na starech 40.72 chodzi normalnie.Widocznie NVIDIA ma w [gluteus maximus] urzytkowników ze starszymi generacjami graf :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tym pisalem juz w dziale SOFTWARE: 40.72 dla wolniejszych kart to shit. U mnie na mx440 wydajnosc spadla drastycznie (w gierach ze 20%), w 3dmarku wzrosla o ok 7% (sk!$%syny leca na wynik na benchmarku). Dodatkowo gry wyswietlane sa niepoprawnie, jakbym karte wykrecil co najmniej o 40%.... Oczywicie testowalem na niekreconej.

Wyjscie jest niestety tylko jedno: detonator destroyer i powrot do starych dobrych 30.82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D mark 2001SE, Win98SE

 

Na starym sprzęcie robiłem smarka bez problemu z tą kartą, tyle że miałem inne drivery wtedy, nie detonatoraXP, ale gdzieś mi się zapodziały , mam tylko detonatora.

zaraz zaraz czy mnie oczy ni myla? czy ty zainstalowales detki do xp na win 98 se? i sie dziwsz w czym sa problemy? 8O , rotfl !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3D mark 2001SE, Win98SE

 

Na starym sprzęcie robiłem smarka bez problemu z tą kartą, tyle że miałem inne drivery wtedy, nie detonatoraXP, ale gdzieś mi się zapodziały , mam tylko detonatora.

zaraz zaraz czy mnie oczy ni myla? czy ty zainstalowales detki do xp na win 98 se? i sie dziwsz w czym sa problemy? 8O , rotfl !

A moze jemu chodzi o Detonatory XP dla win9.x

Sam kiedys sie na taka nazwe natknalem w wypadq dentek 30.82

Pisalo "Detonator XP 30.82 9x" i swietnie chodzilo pod winda98

Mysle ze nie zrobilby czegos az tak glupiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz winshita 98SE i GF2 (szkoda ze MX :? ) to zapodaj sobie only detki 30.82

Looknij na moj wynik w sMarku , na zadnych innych detkach nie udalo mi sie tyle wyciagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem na moim mx400 co dziwne na tych samych sterah u mojej kumpeli (tez ma mx 400) test przechodzi ok :? .

Teraz mam Ti4200 64Mb i detonator 40.72 chodzi znakomicie (9800 marków) o jakieś 1000 lepiej niż na detkach 30.82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tym pisalem juz w dziale SOFTWARE: 40.72 dla wolniejszych kart to shit. U mnie na mx440 wydajnosc spadla drastycznie (w gierach ze 20%), w 3dmarku wzrosla o ok 7% (sk!$%syny leca na wynik na benchmarku). Dodatkowo gry wyswietlane sa niepoprawnie, jakbym karte wykrecil co najmniej o 40%.... Oczywicie testowalem na niekreconej.

Wyjscie jest niestety tylko jedno: detonator destroyer i powrot do starych dobrych 30.82

No to pięknie, a ja sie dziwiłem czemu gta3 sie kaszani w rozdzielczości 1280x1024.Na detkach 30.82 chodziło bardzo fajnie.40.72 sux.Chociaż wcześniej napisałem że u mnie normalnie chodzi na nowych sterach ale nieprzypuszczałęm że to ma wpływ na gta3........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra z taką grafą jak masz to zainstaluj sobie dętki 23.11 jak miałem GF 2 GTS-a to jechałem na nich i było ok ...nie zaleca się nowych dętek do kart z GeForcem2 ...nowe dętki dają przysrosty tylko orzy nowych grafach i poprawki w nich z reguły tyczą się tylko nowych kart ...mówię ci wywal te dętki w diabły i bedziesz miał wydajność i stabilnośc ...już naprawdę nvidia nic nie wyciśnie z geforca 2 ..swego czasu jechałem na athlonie 1400 GF-2GTS i na dimmach i 23.11 wspominam bardzo mile ...powtarzam nie instaluj zanych nowych dętek bo to naprawdę ci nic nie da :!: :!: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.Niewiem jak jest naprawde ale z tego można sądzić że najnowsze stry są robione na karty z wyższej pułki.Ja mam gf3ti200 i u mnie na starech 40.72 chodzi normalnie.Widocznie NVIDIA ma w [gluteus maximus] urzytkowników ze starszymi generacjami graf :?

..no ja mam Gf4Ti4200 128mb i niestety po wgraniu 40.72 nie ma szans na przejście 3dmarka.....w cześniej na 30.82 było OK.......Jak widać problem 40.82 nie tylko dotyczy starszych kart \\nvidia.......ten detonator jest poprostu spieprzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...