Skocz do zawartości
dem

Winamp, Foobar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewiem problem z programami do odtwarzania muzy (Winampem i Foobare). Otóż podczas odtwarzania muzyki, mam za wysokie użycie procesora ~8%.

Jeszcze gorzej wygląda sprawa z najnowszym Winampem 5.1, tutaj użycie procesora wynosi ~33 %.

 

Ktos ma jakieś pomysły, by rozwiązać ten problem. Pamiętam, że kiedyś podczas odtwarzania muzy użycie procka wahało sie miedzy 0 - 2%.

 

Help me.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winamp5 ma wyzsze zuzycie procesora na skinach typu modern, i zwlaszcza z tym wlaczonym "beat" pokazywaczem, przelacz na skina standard i spadnie do 3% albo i mniej, mialem to samo mimo ze 512ramu i 3ghz procesor, umnie teraz na takim ustawieniu pokazuje 0% do 2% czasem

Edytowane przez thocmaar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ctrl alt delete. I patrzysz co ci zajmuje procka najwięcej (zakładka Procesy>CPU)

 

ja już z wa nie korzystam, ale z tego co pamiętam to użycie procka było spore (z modern) z classic'iem mniej. Fb2k aktualnie przerobiłem sobie na minimal, przez co zajmuje mało procka (4%-10%) może akurat to nie jest najmniej, ale zbyt się przyzwyczaiłem, żeby zmieniac na wa.

 

[edit]

sgj, wyprzedziłeś mnie :P

 

Hm... dem, system zadbany mówisz, ale może przeskanuj go czymś dla pewności.

Edytowane przez Rekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Menedzer zadań>procesy

1632953[/snapback]

He he. Nie oto pytałem ;] Tyle to wiem gdzie jest wskaźnik użycia procka, tylko martwię się tym, że zawsze wskazuje na 100% jego użycie! Czego to wina? Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważcie, że te procenty skaczą. w tym momencie gra mi foobar i zużycie proca wskazuje mi 2% i czasem 5%. czym Wy sie przejmujecie. Przecież procesor cału czas liczy no i czasem więcej mu to zajmuje (czyt. 5%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest lipa tego typu, że winamp ciągnie 30-40% a do 100% dociąga Kaspersky i to mnie martwi... Co może być przyczyną, że kaspersky akurat kiedy w winampie leci jaka kolwiek muza zaczyna coś skanowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System mam zadbany i nie bardzo mi się spieszy do formatu. Ale jak wszystkie metody zawiodą to chyba bede do tego kroku zmuszony.

1631836[/snapback]

Czy to stanowi jaiś problem dla ciebie? czy przez te 8% komputer działa wolniej, mniej komfortowo, wszystko się muli, ect?

Rada na dziś: nie szukajcie problemów tam gdzie ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam do swojego problemu:

Przyczyną był DFX tylko wyłączyłem i zdziwienie 1-2% wykorzystania proca. DFX wyleciał pojawił sie Enhancer i jest maks 4% i kaspersky sie odczepił od winampa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...