Skocz do zawartości
finalcell

2 Mieszkania W Innym Bloku

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy chce wziąć neo i podzielić ją z kolegą który mieszka w drugim bloku podejżewam że przez ścane sie nie da ale przez balkon widać drugi balkon ma to być neo 512 lub 128 czego bym potrzebował

Edytowane przez finalcell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie.. zależy, ile chcesz na to wydać, i czy w przyszłości połączać nowych userów.

1. tylko 2 osoby:

Potrzebujesz:

2x karta sieciowa (polecam D-link DWL-520+)

2x kabel na balkon :P

2x antena panelowa i to wszytsko, trzeba ustawić karty w tryb ad-hoc (najłatwiej skonfigurować)

2. Rozwiązanie przyszłościowe:

1x access point (np. OvisLink 1120AP)

1x karta sieciowa

2x kabel na balkon

2x antena: 1x panel (dla klienta) i jakiś mały sektorek dla AP (najlepiej polaryzacja pionowa)

 

Nie pisałem już o złączach, bo wiadomo, że na końcu kabla muszą być odpowiednie wtyczki, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40m zmierzyłem bo przez ścane nie da rady ?

a modem adesl jest gdzie bo nie widze bo komuter nie może być włączony i jak byś mógł powiedzieć ile to razem wyjdze bo z tego co wiem końcówki do tanich nie należą

Edytowane przez finalcell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówki około 10zł/szt, ale gdy będziesz kupował panele, to można kupić z odpowiednim kablem już zarobionym (chyba, że sam robisz panele).

Hm.. powiadasz 40m.. może by to działało nawet bez zewnętrznych anten... ale w tym biznasie lepiej dmuchać na zimne i założyć jakieś małe panele, akurat w tej ścianie jakieś zbrojenia będą i klapa.

Co do modemu ADSL... Albo bierzesz z TP modem z wyjściem na skrętkę, albo kupujesz od nich od razu router bezprzewodowy.

Jest tez opcja samodzielnego zakupu takiego routera, ale już musisz kogoś innego zapytać o takie coś. Ja robię tylko z routerem na Linuxie i nie wiem, jak tam wygląda z routerami + ADSL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc zaraz poczytam o tym sprzęcie dokładniej to wziął bym jakiś router wi-fi postawił go pod oknem ? do siebie doprowadził bym sygnał skrętką a u sąsiada antenka z kartą sieciową i jak by to nie podziałało to bym sobie dokupił panel + kable dobrze by było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby ok.

Z tym, że nie obiecuj sobie za dużo bez paneli. Gdyby były potrzebne, to musiałbys je dać po obu stronach linka.

 

Jeśli chodzi o te routerki, to może popatrz na Linksysy.. APki od nich są niezłe. Wybór tego jest baaardzo duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...