Skocz do zawartości
Didymos234

Usb 2.0 - Dlaczego Nie Działa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki: Posiadam aparat cyfrowy Sony DSC-W1, który obsługuje port USB 2.0, jadę też na płycie głównej Asus A8N-E (też USB 2). Niby wszystko pięknie ładnie, jednak w Windowsach aparat działa jak USB 1.0 (1.1?), bo prędkość kopiowania z karty na dysk (odwrotnie) nie przekracza nigdy 2 MB/s - a oczywiście przy pełnej obsłudze 2.0 powinna być DUŻO większa. Wiecie może w czym problem ?

Pokaże też co winda widzi w managerze urządzeń... Niby Enhanced port ma (USB 2.0?), ale obok po prostu pokazuje aparacik... I nie działa.

 

Dołączona grafika

 

Windows XP 32 bit z SP2, płyta i sprzęt na pewno obsługują USB 2.0. Reinstalka sterów? - robiłem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że w biosie mam ustawione USB 2.0 Enabled, także wszystko się zgadza. Co do Windowsa, to mam jak już zresztą wspominałem SP2, więc obsługa systemu też na pewno jest.

Jeśli chodzi o obrazek to widać to co powinno byc widać - czyli że jest kontroler Enhanced (czyli 2.0) i obok widzi aparat sony.

Ktoś miał podobny probem z usb i jego prędkością?

 

Mówicie katra - możliwe, gdyby nie to że tak samo mają wszystkie podłączane urządzenia - aparat właśnie, player mp3 i inne. Wszędzie max co da się wycisnąc to 1800kb/s.

 

@sgj:

 

USB 1.1 allowed a maximum transfer rate of 12Mbits/second

to daje nam 1,5 MB/s (mniej więcej tyle co ja mam)

 

USB 2.0 has a raw data rate at 480Mbps, and it is rated 40 times faster than its predecessor interface, USB 1.1, which tops at 12Mbps.

Policz sobie ile ma USB 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

No dobra, mam 1,5 Mb/s a nie 2.

 

Powinienem mieć 60 Mb/s (oczywiście teoretycznie)

Teraz widzisz jakąś różnicę pomiędzy USB w wersjach 1 i 2 ?

 

Chodzi o to ze nie widzę przyczyny, dlaczego wersja 2 nie jest obsługiwana lub włączona. Z mojego punktu widzenia wszystko jest ustawione tak, jak powinno być ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to raczej nie tego wina ale calkiem mozliwe ze transfer z aparatu do kompa nie ogranicza USB tylko sama karta pamieci.

Jak wiadomo karta ma tez ograniczony odczyt/zapis.

Radze sprawdzic ile MS/s potrafi odczytac i zapisac twoja karta w aparacie. Moze warto kupic karte HIGH SPEED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, już były takie propozycje że to może być wina np. aparatu - tylko dlaczego w takim razie producent zapewnia że jest pełna obsługa usb 2.0 ?

 

Kolejna sprawa - czy ktoś może mi powiedzieć jaką maksymalną prdkość osiągnął przy użyciu wersji 2 usb ? Ile to było MB/s ? Naprawdę sprawa jest trochę podejrzana, ponieważ jak już wspomniałem aparat jest nowiutki, podobnie mam z mp3 playerem, poza tym oba sprzety charakteryzują się chyba całkiem dobrymi mozliwościami, bo nie są starsze niż rok (chodzi mi o rok produkcji)... Poza tym wydaje się jakby tu coś było ze sterami, itp... Bo w każdym przypadku max prędkość jest praktcznie identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem dosc droga kieszen do dysku twartego na usb 2.0 i maks transfer jaki ona wyciagnela to bylo 22MB/s, mimo tego ze pisze ze da sie 60MB/s, ale z testow ktore czytalem to elektronika do obslugi ide/usb nie wyciaga, wczesniej mialem kieszen tanszom i na niej tez mimo takich samych zapewnien bylo tylko 10MB/s, po tych doswiadczeniach mysle ze hyba nie ma urzadzenia ktore naprawde da rade wykorzystac cale to 60MB/s, szkoda ze niemam kasy na prawnikow bo wku***a mnie takie cos jak pisza ze dziala na full a potem sie okazuje ze ledwo pare mega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardy USB:

USB 1.0 1.1 - 1,5-12Mbps

USB 2.0 - 480Mbps

 

Czyli teoretycznie max. mozliwy transfer dla USB 1.1 to okolo 1,5 MB/s a dla 2.0 nieco ponad 60 MB/s. W praktyce jednak nigdy nie osiagniemy warotsci maxymalnej, gdyz jest to uzaleznione od wielu czynników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to niech ktoś wreszcie powie dlaczego aparat działa tak jakby ciągle na usb 1.1? Może ktoś się pochwalić osiągami przy kopiowaniu plików z na przykład aparatu cyfrowego na dysk ? U mnie jak już to opisywałem wychodzi raczej mizernie - pytanie tylko dlaczego ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja mam to samo, moj aparat (Yakumo) tez nie ma duzych predkosci , nie mowiac juz o odtwarzaczu mp3 (ale ten jest z nizszej polki wiec sie nie dziwie). Gdzies czytalem ze USB 2.0 wcale nie oznaza wiekszej predkosci od 1.1 ale niestety nie wiem gdzie, jak znajde to podam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy tez od rodzaju kopiowanych plików. U mnie np na pendrivie Kingstona Usb 2.0 podczas kopiowania 100MB plików "śmieci" czyli jakis dokumentów tekstowych zdjec itp.. trwa todosc dlugo z racji na to ze jest duzo malych plików trzeba je odczytac/zapisac i dlatego trwa to tak dlugo.

Gdy natomiast kopiuje jakis 100MB plik spakowany w jedna calosc to trwa to bardzo krotko a transfer jest naprawde wysoki.

Upewniejcie sie dokladnie jakis transfer osiagaja wasze urzadzenia np. wiem ze taka funkcje mial program total copy czy cos w tym stylu.

Wasze urzadzenia napewno pracuja w trybie 2.0 bogdyby tak nie bylo windows pokazalby chmurke o tresci: "to urzadzenie moze dzialac szybciej....."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam muvo, ostatnio zmieniłem sprzęt na deko lepszy... i sprawa wygląda tak...

 

na starym kompie, USB1.1 - transfer z muvo około 0.8...1.0 MB/s

na nowym kompie, USB 2.0 - ten sam transfer.. 0.4..0.6MB/s

 

ja tu widzę poważną wadę czegoś... myślałem że to będzie smigac z 10x syzbciej a tu chodzi 2x wolniej... sterowniki z płyty zainstalowałem do mobo z usb2.0, w biosie też jest włączone...

 

gdzie można sprawedzić w ogóle tryb pracy portu USB. Na 1.1 pojawiała mi się ikonka że urządzenie jest typu HighSpeed a mam za wolny port, Na USB 2.0 nie pojawia się juz ta ikonka w trayu, ale chodzi jak żółw...

 

WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jako takiej metody sprawdzenia czy urzadzenie dziala w trybie 2.0 nie ma. Jedynie po szybkosci transferu mozna to sprawdzic.

Jedyna oznaka obecnosci kontrolera USB 2.0 jest obecnosc go w menadrzeze urzadzen pod nazwa "rozszerzony kontroler hosta..." czy jakos tak.

Upewnijcie sie ze macie to "cos" oraz oczywiscie wszystkie łatki i sterowniki dolaczone do plyty glownej.

Ja jakos nie mam problemu z transferem pod 2.0 bo pendrive naprawde smiga, jak podlacze go do laptopa ktory nie posiada Hi-Speed to roznice widac gołym okiem

Edytowane przez Nyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...