Skocz do zawartości
s0lid

2012

Rekomendowane odpowiedzi

"a kontekst wskazuje" , "inni sądzą" to mi sie najbardziej podoba  :D

Może jedyny Bóg był komunistą ???  :lol:  My władza, wy towarzysze  :lol:

Stalin i Lenin też używali liczby mnogiej w sensie liczby pojedynczej  :wink:

Dla mnie marne wytłumaczenie.

1635569[/snapback]

Jak bys przeczytal ten artykul ktory ci podeslalem to bys zobaczyl ze jest to polemika i stad sie biora rozne sposoby patrzenia na sprawe trojcy swietej stad sa stwierdzenia "inni sadza" "a kontekst wskazuje" - ale jak zwykle poslugujesz sie demagogia.

 

Edit

 

Sprzecznosci nie ma tak jak napisal poprzednik to bylo normalne ze kiedys mowiono o wladcy w liczbie mnogiej.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć mam gloszenia tego Waszego New Age. Topic jest jak narazie moj i sobie nie zycze.

1635416[/snapback]

Ale Ty jesteś zaborczy :blink: Jeśli już stworzyłeś taki topic, to pozwól pisać innym. New Age :?: Czy czasem to nie Ty zacząłeś o tym pisać :?: :blink:

 

Nie chce aby pozniej jakies mlode/slabe umysly chapały...

1635416[/snapback]

Nie chcesz, ale to robisz :?: Przez Twoje twierdzenie, że w 2012 będzie koniec świata. Przez takie coś "jakieś młode/słabe umysły chapią" to i później będą pisały tak jak Ty i wierzyły w to :?:

 

Naprawde nie widzisz ze to co zaczynasz wyznawać jest zbyt łatwe? Zbyt fajnie sie wszystko zazębia? Wierząc w to idziesz na łatwizne?

1635416[/snapback]

A czy Twoim zdaniem bezgraniczna wiara w Boga nie jest również zbyt łatwa :?: Czy wiara chrześcijańska nie powoduje, że idziesz na łatwiznę :?:

 

Juz wystarczy sie rozejrzec ile ludzi zaczyna wierzyć, ze jestemy tworem kosmitów, ktorzy przylecieli skolonizować tą planete, dla ktorych jestesmy rasą niewolnikow itp. Ze byly jakies bostwa ale to tak naprawde astronauci z odleglych planet. Niestet, straszne jest to jak ludzie to chłoną.

1635416[/snapback]

Zgadzam się. Straszne jest to, że ludzie chłoną również to, że w 2012 ma być koniec świata i że UFO to szatan. Albo z tymi micro-chipami, "przebiegunowanie ziemi" czy "sodoma i gomora w krajach rządzonych przez lewaków (zwiazki homo, adopcje, malzenstwa, eutanazja i aborcja)".

 

My chrzescijanie mamy kilka nakazow. Jednym z nich jest gloszenie Slowa Bożego.

1635416[/snapback]

Nakazy głoszenia "Slowa Bożego" nawet za cenę śmierci tych, którzy nie chcą się podporządkować tej wierze. Krucjaty, kolonizacja południowej Ameryki, inkwizycja. To wszystko wynika z nakazu głoszenia "Słowa Bożego".

 

Mowisz ze trzeba byc otwartym na to, co moze byc mozliwe. Tak, oczywiscie! Ale trzeba to analizować z rozwagą. Wielu juz przyjeło, ze Anauki, Marduki itp to bogowie. Nikt nie pomyslal, ze specialnie zostali stworzeni aby sprawdzic czy ludzie nie przestrzegają podstawowego przykazania. Pomyśl o tym :>

1635416[/snapback]

Wielu uznaje, że jest jeden Bóg, który jest sprawiedliwy i takie tam. Nie pomyślałeś o tym, że mógł on zostać stworzony, żeby ludzie podporządkowali się tym, którzy głoszą jego słowo, żeby nimi sterować i którzy sami opływają w bogactwa :?: "Że specjalnie zostali stworzeni, aby sprawdzić, czy ludzie nie przestrzegają podstawowego przykazania". Pomyśl o tym :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakazy głoszenia "Slowa Bożego" nawet za cenę śmierci tych, którzy nie chcą się podporządkować tej wierze. Krucjaty, kolonizacja południowej Ameryki, inkwizycja. To wszystko wynika z nakazu głoszenia "Słowa Bożego".

Wielu uznaje, że jest jeden Bóg, który jest sprawiedliwy i takie tam. Nie pomyślałeś o tym, że mógł on zostać stworzony, żeby ludzie podporządkowali się tym, którzy głoszą jego słowo, żeby nimi sterować i którzy sami opływają w bogactwa :?: "Że specjalnie zostali stworzeni, aby sprawdzić, czy ludzie nie przestrzegają podstawowego przykazania". Pomyśl o ty :>

1635595[/snapback]

 

To byl blad i kosciol za to przeprosil - widac ze czlowiek jest i zawsze bedzie tylko czlowiekiem i nie mozna inkwizycji utozsamiac z Bogiem !!

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

 

ciekawe ile ten topic będzie miał stron za 7 lat ;]

 

bo przewiduje że powinien istnieć do 2012 roku żeby rozwiać wszelkie wątpliwości ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wielu naukowców analizujących teksty nie może zaakceptować tego że Bóg mówi o sobie w liczbie mnogiej ponieważ jest to niezgodne z ich przekonaniami wpojonymi za młodu w ławce szkolnej. Wszystkie te próby wyjaśnienia sensu użycia liczby mnogiej są tylko domysłami owych naukowców. Dostrzegłem już chyba kilka jak nie kilkanaście prób wyjaśnienia tego ewenementu. Równie dobrze mógł to być błąd kopistów ponieważ Biblia to kopia kopii spisywana z jeszcze wcześniejszych kopii i dopasowywana do panujących w danej epoce przekonań. Moim zdaniem mówienie tu o Słowie Bożym to już podchodzi troche pod hipokryzje. Oczywiście nie zaprzeczam że naukowcy mają rację...

 

Ale co jeśli by jej nie mieli...

 

Ja na przykład nie boje sie zadać tego pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie cos... Czy jesli do 2012 roku kosmici (nie wazne skad) nie nawiaza z nami oficjalnego kontaktu, to zwolennicy teorii New Age przestana w to wierzyc, czy po prostu przestawia sie na kolejna date? Zwracam sie z tym pytaniem do Vortex'a:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal jestem za tym że to jest spowodowane archaicznym językiem w tym wypadku. Poszukaj prawdziwych nieścisłości :) cała teologia zajmuje się tym.

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domik, ja też dopuszczam taką możliwość. Ale niestety (a może i stety) mam troszke szersze horyznoty myślowe i dopuszczam do głosu także inne opcje wytłumaczenia tego tematu. Błedy kopistów, archaiczny język, posklejane fragmenty, dopasowywanie znaczeń wyrazów do danej epoki - wszystko to jest możliwe. Dzięki fanatykom religijnym i innym psycholom, którzy niszczyli wszystko czego nie rozumieli prawdopodobnie nie dowiemy sie tego nigdy. Nie rozumiem tylko dlaczego inni nie mogą dopuścić również możliwości że Bóg mówił nie "Ja" tylko "My", że nie jest on Jedyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smasher yyyyyy :| mam wąskie horyzonty no ciekawe(skoro tak uważasz nie mi wyrażanie sądów o kimś). Powiedz mi w takim razie gdzie jeszcze w Bibli jest jeszcze napisane w lmn o Bogu. Bardzo ciekawy temat ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Domik jeśli cie uraziłem :wink: Ale nie pisałem o Tobie. Tylko tak z kontekstu wynikło. Mój błąd :D

Teraz już niezbyt mam czas na rozpisywanie się bo do roboty czas iść :sad: Nie studiowałem jeszcze dokładnie całej Biblii tylko sam wstęp. Brak czasu po prostu.

Pomimo tego że ja już kończe dyskusje na dzisiaj to Wam życze miłego i kulturalnego rozwijania tematu. Narkens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jahwe jest Bogiem, a poza nim nie ma innego" - mi to wystarczy za wszystkie tlumaczenia. Tego tekstu raczej nie da sie zle przetlumaczyc ani zinterpretowac, gorzej z innymi przez was przytaczanymi i opisanymi w racjonaliscie.

Artykul w racjonaliscie juz kiedys czytalem - jak wiekszosc podobnych jest mocno ukierunkowany w jedna strone

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem z wiarą nie pogadasz (patrz cytat w sigu). Donik prosił o linka to dostał. To nie moja wina że w biblii są sprzeczności. Przecież ja nikogo nie nawracam ani zawracam :D Ja jestem tolerancyjny jeśli chodzi o wiarę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to tez nic niezwyklego ze sa sprzecznosci :) biblia byla wiele razy przepisywana wiec blad mogl sie wkrasc wszedzie, inne znaczenie mialy niektore zwroty kiedys a inne maja dzsiaj - roznie to bylo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Jahwe to ten tekst ze jest jedyny to prawda. A dlaczego? Jahwe oznacza tyle co "imie boga". Jahwe i Bog Ojciec to jedna i ta sama boska osoba. Ludzie zaczeli wpisywac to imie bo obawiali sie wypowiedziec/napisac prawdziwe imie Jedynego.

 

Z rozmowy o koncu swiata przezucilismy sie na studiowanie i interpretowanie Pisma Swietego

Edytowane przez Szela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakazy głoszenia "Slowa Bożego" nawet za cenę śmierci tych, którzy nie chcą się podporządkować tej wierze. Krucjaty, kolonizacja południowej Ameryki, inkwizycja. To wszystko wynika z nakazu głoszenia "Słowa Bożego".

No do dzisiaj byłyby kulty tańców w czasie zachodu słońca i wielkich orgii. Po drugie gdyby nie te krucjaty (fakt faktem, że to był fanatyzm nie religia) to dzisiaj siedzielibyśmy w meczetach i nie byłoby tej całej gadki.

 

Wracajac do tematu mało czasu nam zostało 2012. Po drugie takie dogłebne interesowanie się tym jak w przypadku Solid Snake to przesada. Każdy ma jakieś pytania i hobby (ale to raczej jest pesymistyczne hobby).

 

 

Fajnie się czyta posty Solid Snake - podziwiam, ale bez przesady. Bo nieznamy dnia ani godziny ! Reszta to tylko nasze spekulację.

 

 

Kiedyś dawno temu na Racjonaliscie dałem własne link z microchipami i apokalipsą św. Jana. Nikt przez miesiąc nie odpowiedział. Teraz tam nie wchodzę, bo wulgaryzmem i jednostronnością zachodzi, a po drugie jeśli nauka tłumaczy powstanie świata BiG BANG (coś z czegoś, znaczy zniczego, potem znów coś z czegoś, przez przypadek się wymieszało, podgrzało, oo potem jakieś żyjątka powstaly, nagle wyszły z wody, potem małpa i my). Śmiać się chce, taka racjonalna jest nauka, a śmieszne dowody daje. Co było wcześniej, nie wtrakcie, do tego musiało dojść.

 

 

Zaraz, a Trojca to nie Ojciec, Syn i Duch Swiety?

 

Wydaje mi sie, ze w Starym Testamencie mowienie o Synu Bozym jest troszke nie na miejscu - szczegolnie, ze jesli dobrze pamietam Bog w trech osobach pojawia sie dopiero w Nowym Testamencie...

Przecież Chrystus modląc się mówił, "ja ide do Ojca dokąd ja idę wy pójść nie możecie, ale nie bójcie się, ześle wam orędownika" to z głowy jakoś tak, na seminarium (luźne wakacyjne) właśnie tłumaczyli nam trójce świętą, reszty nie pamietam, ale na forum apologektycznym będzie to opisane.

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóg dlatego użył liczby mnogiej bo jak by byla pojedyncza to cały kod biblijny by poszedl w pizduuuuu.... i nie bylo by potwierdzenia na 2012 rok.

A tak poważnie to ten prawdziwy Bóg jest jeden, ale z faktu ze jest istota wszechmogaca i nie materialna nie widze przeszkady zeby np. mowić o nim w liczbie mnogiej. Tymbardziej ze wcale nie jest powiedziane ze naprzyklad wyznawcy innych religi wierza w innego Boga - to jest ciagle ten sam Bóg tylko go inaczej nazywaja i w inny sposób oddaja czesc.

Pozatym proponuje zakanczyc temat Boga i skupic sie na bardziej luznej dyskucji, bo akutar "boskie" wypowiedzi moga dotknac coniektorych. Pozatym uwazam ze temat Boga jest zbyt powazny zeby go roztrzasać na forum, biorac pod uwage czy istbnieje czy jego ilosc.

Wiedz wrocmy do konca swiata.

 

Po przestudiaowaniu tego tematu w wiekszym stopniu data 2012 coraz bardziej mi sie podoba. Ale wiekszosc "dowodów" jest robiaona "od tyłu", tz. mamy date i tzreba ja jakos udosodnić, a nie "poszukajmy daty".

Ja w ta date "wierze" juz od bardzo dawna jak jescze nie byla tak modna.

Podajże w 98 roku w 3 numerze faktorX (taka gazetka) byl artykul o apokalipcie i roznych datach. I oczywiscta bylo o 1999 roku, o 2000 jednak 2012 przykoł najbardziej moja uwage i wbił sie w pamiec.

Potem podczas żatrobliwych rozmów na ten temat (gdy zblizaly sie kolejne "pewne daty") zawsze odpieralem (tez w zartach) ze koniec swiata bedzie w 2012 :]].

 

A co do kodu biblijnego to poczytalem troche

http://exodus2006.com/3code.htm

i po tym do jakich wniosków ludzie dochodzili i jak sztucznie i "na siłe" niektore zeczy znajduja to zaczolem w to watpic (mimo iz na poczatku bylem nastawiony raczej na tak)

 

Koncze narazie wypowiedz bo mi sie palic zachcialo (ehhh.. jak to komfort palić z mysla ze wcale sobie zycia nie skracam, bo i tak raptem 7 lat zostało :wink:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lobo ;] Domik jak coś a nie Donik ;]. To na przyszłość. Niko2003 Big Bang (śmiesznie dowody dla mnie nie są one śmieszne) poczytaj sobie o teori inflacji i na temat rozszerzania się wszechświata (coś Ci powie ucieczka galaktyk i stała Hubble`a :> zaobserwowane). Jakoś promieniowanie reliktowe też potwierdza teorie inflacji. Potrafimy odtworzyć proces wielkiego wybuchu do miliardowych części sekundy. Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do dzisiaj byłyby kulty tańców w czasie zachodu słońca i wielkich orgii. Po drugie gdyby nie te krucjaty (fakt faktem, że to był fanatyzm nie religia) to dzisiaj siedzielibyśmy w meczetach i nie byłoby tej całej gadki.

Ja bym się bardzo nie obraził - co za różnica jaką religię ludzie wyznają - chyba że uważasz swoją za 'jedyną prawdziwą' :D Co to tańców i orgii to ja jak najbardziej.

 

Pozatym proponuje zakanczyc temat Boga i skupic sie na bardziej luznej dyskucji, bo akutar "boskie" wypowiedzi moga dotknac coniektorych. Pozatym uwazam ze temat Boga jest zbyt powazny zeby go roztrzasać na forum, biorac pod uwage czy istbnieje czy jego ilosc.

Z tym że dyskusja o 2012 coś przygasła ... pokończyły się pseudoargumenty ....A więc proponuję kontynuować bo dla mnie to ciekawsze, a i nie ma szans na udowodnienie czegokolwiek (tak jak w przypadku fizyki, planet, prądu czy innych namacalnych rzeczy). Jeżeli to ma nadszarpnąć uczucia coponiektórych mam świetną radę - niech nie czytają- przecież nikogo nie zmuszamy do czytania tego topicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Chrystus modląc się mówił, "ja ide do Ojca dokąd ja idę wy pójść nie możecie, ale nie bójcie się, ześle wam orędownika" to z głowy jakoś tak, na seminarium (luźne wakacyjne) właśnie tłumaczyli nam trójce świętą, reszty nie pamietam, ale na forum apologektycznym będzie to opisane.

Ale Chrystus pojawia sie dopiero w Nowym Testamencie... a dyskutujemy o wieloosobowsci Boga w Starym.

 

Wlasnie dlatego wyrazilem watpliwosc odnosnie argumentu "Bog mowi o sobie jako o Trojcy Swietej" - za czasow Starego Testamentu jeszcze Jezusa nie bylo (o Duchu Swietym sie nie wypowiadam, ale zdaje sie ze Stary testament o nim tez nie wspomina?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się spytać teologów i uczonych w piśmie. W jednej Biblii pisze w innej nie. Najlepiej było by dotrzeć do tekstów źródłowych :) np hebrajskich. Poza tym przekład tekstów nie jest łatwy a co dopiero takich.

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biblia NIE była pisana w jednym języku. Tzn ciągle nazywał się on hebrajski ale .... To co teraz stanowi stary testament jest oparte na tym co kapłani żydowscy skompilowali z wcześniejszych pism ok 400 p.n.e - taki rodzaj soboru sobie zrobili i wraz z tym porzadki - zresztą nawet gdybyś dotarł teraz do tekstów 'żródłowych' to nie miałbyś pojęcia jak to przetłumaczyć - języki są żywe i słowa zmieniają znaczenia. To co teraz zawiera biblia (w postaci w jakiej możesz kupić ją w księgarni) to interpretacja z tłumaczenia z tłumacznia - co może odbiegać dość daleko od oryginału - ale cóż to za różnica- się braki wiarą wypełni :>

 

EDIT

poczytajcie "Kod Leonarda Da Vinci " tam jest troche powiedziane o Bogu i Jezusie , np: mial zone (kazdy to wie icon_razz.gif )

No to jest dopiero źródło czysto naukowe <hahaha> to ja już naprawdę wolę Daenikena.

 

EDIT 2 :

Tu fajny link o językach biblii.

Edytowane przez LOBO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytajcie "Kod Leonarda Da Vinci " tam jest troche powiedziane o Bogu i Jezusie , np: mial zone (kazdy to wie :P )

1636149[/snapback]

Nie powołuj się na "Kod..." bo w tej książce jest wiele błędów i przekłamań. Chociażby widać, że Dan Brown nie zna dobrze Paryża.

 

Cytat z książki:

Wszystkie opisy dzieł sztuki, obiektów architektonicznych, dokumentów oraz tajnych rytuałów zamieszczone w tej powieści odpowiadają rzeczywistości.

To jest fikcja literacka. Przez takie coś wielu ludzi zaczyna wierzyć w to, co przeczytali w "Kodzie...". Nie mieszać "Kodu..." do tej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze ten "Kod Leonarda DaVinci" nieróżni się zbytnio od powieści "Pan Tadeusza". A takie chłonne, pseudo sensacji dzieci, czytają i zaczynają wierzyć, we wszystko co tam jest napisane. Wierzą bardziej w fikcje literacką, niż w twarde, zbadane teksty testamentów.

 

 

Najlepiej się spytać teologów i uczonych w piśmie. W jednej Biblii pisze w innej nie. Najlepiej było by dotrzeć do tekstów źródłowych  np hebrajskich. Poza tym przekład tekstów nie jest łatwy a co dopiero takich.

Żaden z "hebrajczyków" nie przyzna Ci sie, że była wzmianka o trzech osobach Boskich, przecież to porażka.

 

Jak już wspominamy o Kodzie, to może skupimy sie na powieściach Cohela !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Chrystus pojawia sie dopiero w Nowym Testamencie... a dyskutujemy o wieloosobowsci Boga w Starym.

 

Wlasnie dlatego wyrazilem watpliwosc odnosnie argumentu "Bog mowi o sobie jako o Trojcy Swietej" - za czasow Starego Testamentu jeszcze Jezusa nie bylo (o Duchu Swietym sie nie wypowiadam, ale zdaje sie ze Stary testament o nim tez nie wspomina?).

1636083[/snapback]

 

Ale zgodnie z dogmatem wiary katolickiej Bog jest wrzechmogacy i wrzechwiedzacy wiec doskonale wiedzial ze bedzie mial syna i ze bedzie/jest/byl duch swiety.

 

Zreszta w swietle tego czas jest nieistotny - dla nas jest wazny ald dla Boga nie ma zadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. "Kod Leonarda da Vinci" po części jest mitem i przekłamaniem ale nie w całości. Istnieje wiele przesłanek które potwierdzają hipotezy autora choćby w części.

 

P.S: Wróciłem z roboty :D no i kasiorki przybyło :D

 

Igi napisał:

(...) czas jest nieistotny - dla nas jest wazny ale dla Boga nie ma zadnego znaczenia.

Ja to tłumacze zjawiskiem dylatacji czasu. Im szybciej sie poruszamy tym wolniej płynie czas.

Myślę że dlatego Bóg zapowiedział ponowne przybycie na Ziemię. Dlatego właśnie dla Boga 2000 lat ziemskich może trwać kilka minut/godzin/dni/tygodni itd. Dlatego czekamy na niego już 2000 lat a on powróci w swojej 'pierwotnej' formie dzięki temu zjawisku.

 

P.S 2: A teraz ide spać :-P

Edytowane przez smasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokolei

 

@Smasher, co do Twoich cytatów z Biblii.

 

Mówisz ze trójce świętą później kościół dodawał? Chrystusa też sobie dodali? Poczęcie same z siebie Maryii też pozniej od tak nazwali Duchem Świętym?

 

Nie bierzesz pod uwagę, że to mogli być aniołowie, giganci to upadli aniołowie. Może własnie kosmici, ale jak powiedziałem udo=demoniczne postacie=słudzy szatana=upadli aniołowie?

 

Ja juz powiedziałem. nie wierze do końca tutaj we wszystko co napisałem . Biorę to pod uwage poprzez to, że logicznie myśląc takie rzeczy mogą miec miejsce (jak konflikty zbriojne, planeta ktora by spowodowała jakieś kataklizmy itp itd), ale też logicznie byslac bogowie z nibru to jest bzdura. Bo niby ten bóg/bogowie z nibru są wszechmogocni (bo tak jest napisane w Biblii, w tym na co się powolujesz ze niby tam chodzi o wszystkich bogow i ze niby jest to uryte w zle przetlumaczonym tekscie - bo Biblia mowi wlasnie ze Bóg jest wszechmogący), to uwazasz, ze tacy wszemogacy bogowie, istoty potrafiące tak zadziałać, aby ciało ludzkie zmartwychwstało, wszechmogący, ktory stworzyl gwiazdy, ziemie czyli poprostu wszechświat - potrzebują do tego aby przylecieć na ziemie statków kosmicznych? Albo "planety nośnej". Albo potrzebuje złoto i nas do tego wykorzystują? To sie ni kupy ni du.py nie trzyma. Wiem ze ładnie sie zazębia z innymi rzeczami - Deniken mowi wiele madrych i ciekawych rzeczy, ale niekiedy sie zbyt mocno zagalopywuje, jak teraz, i ludzie chapią takie rzeczy. No i dobra, powiedzmy, wielki potop, "bogowie z nibru to spowodowali bo nibru wtedy przelatywała' - fajno. Ale co z innymi wydarzeniami opisanymi w Bilbii, gdy Bóg ingerował w życie ludzi? Ucieczka z egiptu, Arka Przymierza, Syn Boży i jego zmartwychwstanie. Nibru właczało dopalacz i jak gwiazda śmierci przylatywała i odlatywała? Po co w takim razie pierwsze podstawowe przykazanie - nie bedziesz miał Bogów cudzych przedemną - dla jaj? 0_o

 

A w ST testamencie była nie raz mowa o przyjściu Jezusa Chrystusa. Był nie raz zapowiadany i sie to sprawdziło. Wiec nie gadajcie ze w ST nie było mowy np o drugiej osobie Boga.

 

@Under

Bog jest wszechmocny i wszechwiedzący - wszechwiedza nie pozostawia miejsca na wolną wole:>

Under, przeczytaj moj wywod na temat wolnej woli. Ten o Abe Odyssey :) Co o nim myślisz?

 

@Crosis

Ale Ty jesteś zaborczy :blink: Jeśli już stworzyłeś taki topic, to pozwól pisać innym. New Age :?: Czy czasem to nie Ty zacząłeś o tym pisać :?: :blink:

Przedewszystkim New Age to jest to: http://www.sekty.iq.pl/katalog/newage.htm

 

To co ja zaczołem w żadnym stopniu nie jest New Age. Nigdzie nie zaprzeczam Pismu Świetemu, ani to co napisałem nie przeczy np mojej Religii. New Age to perfidny twór, który niestety podczepia się bezczelnie pod Chrześcijanizm, Buddyzm, Hinduizm itp. Perfidnie z tego ssie jak vampir. Dlatego, jeśli np niektorzy chrześcijanie zaczynają snuc takie domysły jak ja tutaj, wyznawcy New Age odrazu zaczynaja mowic, "tak to prawda, ale to... Marduk, Nibru, Giganci, Kosmici, Bogowie nie Bog" Wiesz... na pierwszy rzut oka wszystko się ładnie zgadza, ale gdy sie glebiej w to spojrzy jest wiele sprzecznosci i braku logiki w stosunku miedzy np Chrzescijanizmem a New Age. A New Age niestety skupia sie tylko na tym co jest wspolne.

Moge się smiało o tym wypowiadać, bo sam na jakiś czas wpadłem w sidła New Age i gadałem identycznie jak Smasher. Wystarczyło jednak usiąść, poczytać Pismo Świete, poczytać troche wyjaśnien w internecie, zajrzeć głebiej. Cała konstrukca legła w gruzach. A Smasher? Wydaje mi sie ze jemu pasi taka opcja a Pisma Świetego pewnie nie tknoł, tym samym cytaty podane przez niego to pewnie jedne i te same, podawane wkolko przez wyznawcow NA. Sam sie przyznal ze PŚ czyta przez ... google ;D

 

Nie chcesz, ale to robisz :?: Przez Twoje twierdzenie, że w 2012 będzie koniec świata. Przez takie coś "jakieś młode/słabe umysły chapią" to i później będą pisały tak jak Ty i wierzyły w to :?:

Patrz wyżej. U góry to wyjaśniłem. Moje teorie do ktorych doszedlem, wcale nie przeczą nigdzie np Pismu Świetemu, ani Chrześcijaństwu. Jesli młode umysły beda sie trzymac tego co tu pisze (mimo ze nikomu nie nakazuje w to wierzyc i sam podkreslam ze do konca w to nie wierze) to napewno nie spowoduje to odwrocenia od Boga jeśli okaze sie nieprawdziwe. Poprostu "kolejny koniec świata, ktory przezylismy", "znow wymysł". Natomiast to co glosi np smasher spowoduje u ludzi wykroczenie przeciwko pierwszemu - najwazniejszemu przykazaniu Bozemu.

 

A czy Twoim zdaniem bezgraniczna wiara w Boga nie jest również zbyt łatwa :?: Czy wiara chrześcijańska nie powoduje, że idziesz na łatwiznę :?:

Powiem Ci ze chyba nie masz pojecia o tym, wiec nie wiem po co sie wypowiadasz na temat mojej wiary. Wiara o nie samo wyobrazenie, to też czyny, wyzeczenia, podejmowanie decyzji nie zawsze pozwalające nam iść łatwą ścieżką. Pomyśl o tym zanim znow palniesz takiego babola :)

Zgadzam się. Straszne jest to, że ludzie chłoną również to, że w 2012 ma być koniec świata i że UFO to szatan. Albo z tymi micro-chipami, "przebiegunowanie ziemi" czy "sodoma i gomora w krajach rządzonych przez lewaków (zwiazki homo, adopcje, malzenstwa, eutanazja i aborcja)".

No i ludzie zachapią, że UFO to szatan i co? Odwroca sie przez to od Boga? Przyniesie im to jakieś negatywne skutki? Sam powiedziałem ze to moja teoria i nikomu nie kaze w nia wierzyc. Skutkow negatywnych nie niesie za sąbą. Przebiegunowanie ziemi? Nie wiem, mowilem, nie znam sie. Ci co sie znają tez sie wypowiadaja dzieki teoriom. Nie praktyce.

sododma i gomora? A nie ma jej? Jest dokladnie to co bylo w Biblijnych miastach, na ktore zeszla kara. Teraz jest poprostu tego rozkwit jeszcze wiekszy niz wtedy. Homo jest? Jest. Małzenstwa homo są? Są! Eutanazja jest? Jest, aborcja jest? Jest. To co jeszcze? Moze niedlugo związki kazirodcze zalegalizują?

Nakazy głoszenia "Slowa Bożego" nawet za cenę śmierci tych, którzy nie chcą się podporządkować tej wierze. Krucjaty, kolonizacja południowej Ameryki, inkwizycja. To wszystko wynika z nakazu głoszenia "Słowa Bożego".

To jest chyba najtańszy z tekstów jakie głoszą wszedzie przeciwnicy chrześcijaństwa i kościoła. Na kazdym forum gdzie się tacy odzywają to właśnie sprawa krucjat jest poruszana. Więc Ci odpowiem. Bóg jako kolejne z przykazan dał "nie zabijaj", "nie kradnij". Nigdzie nie było mowione aby wmawiać Słowo Boże na siłe, tylko aby głosić. Głosić, NIE WMAWIAĆ! Ludzie ktorzy zrobili krucjaty nie robli nic wg nakazów Boga. Poprostu ubrali taki płaszczyk z napisem "Głoszenie słowa Bożego" tylko po to aby bezkarnie, bez sprzeciwu społeczeństwa powiekszać swoje zyski. Wszyscy uznaja za winnego krucjat, inkwizycji itp Boga i religie. Winny jest człowiek i tylko on...i bedzie za to osądzony.

 

@Smasher again

Domik, ja też dopuszczam taką możliwość. Ale niestety (a może i stety) mam troszke szersze horyznoty myślowe i dopuszczam do głosu także inne opcje wytłumaczenia tego tematu.

Szkoda, że Twoje "szersze horyzonty myślowe" polagają głownie na przyswajaniu papki wygloszonej przez kogoś takiego jak Deniken i bezkrytyczne przyjmowanie ich. IMO szersze horyzonty myslowe polegaja tez na przeanalizowaniu tego, wzieciu pod logike, zapoznaniu sie ze wszystkim o co dana teoria, w ktora zaczynasz wierzyc, zahacza, zweryfikować, czy sie ze sobą nie gryzie i dopiero potem przyjąć dany punkt widzenia. Ty sie zatrzymałeś na punkcie pierwszym programu.

 

@iwo_kupa

poczytajcie "Kod Leonarda Da Vinci " tam jest troche powiedziane o Bogu i Jezusie , np: mial zone (kazdy to wie :P )

Normalnie OWNED :E Żeby wierzyć w taki "tfur".

 

@smaszher again

Fakt. "Kod Leonarda da Vinci" po części jest mitem i przekłamaniem ale nie w całości. Istnieje wiele przesłanek które potwierdzają hipotezy autora choćby w części.

tak, wiele przesłanek? Jakich? Rzeczywiście, przesłanki wymyślone przez wrogów chrześcijaństwa, ktorych na przestrzeni wieków nigdy nie brakowało są strzłem w dziesiątkę :E

 

Prosze jeszcze raz. Skonczcie "nawracanie" na New Age i bogów z Nibru. Opcja "Nowy temat" jest dostępna dla wszystkich.

 

 

Pozdrawiam

PS: To chyba najdłuższy post w tym temacie

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...