Skocz do zawartości
s0lid

2012

Rekomendowane odpowiedzi

4ever_anarchy_soldier - czytasz w moich myslach :D :D :D

 

Tylko podobno co 180 lat te zjawisko jest wyjatkowo gwaltowne a tak sie smiesznie sklada, ze te 180 lat przypada wlasnie na rok 2012 :) Sam jestem ciekaw ile z tych przepowiedni, podan, danych(trzeba przyznac ze sporo tego) itp sie sprawdzi w tym 2012???

Z drugiej strony to przydalby sie Swiatu taki Katharsis...

 

Do posluchania:

http://serwisy.gazeta.pl/tokfm/0,63305.html

 

to się nie godzi z tym co w szkołach uczą, chyba, żę w szkołach uczą głupot :P

 

jakby przemagnesowanie miało mieć jakieś negatywne skutki na zycie ziemskie i występowało by co 180, to napewno były by jakieś zapisy kronikarzy o jakichś kataklizmach etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe przemagnesowanie - a okresy aktywności słonecznej - charakteryzuje się to zwiększeniem aktywnosci rozbłysków słonecznych - które są bardzo szkodliwe dla zycia na ziemi. jak na razie nasza górna powłoka atmoswery wspaniale sobiez tym radzi.. jedyne co "boli" to zaklucenia w sieciach energetycznych i wszelkiego rodzaju urzadzeniach radiowych.

 

Przebiegunowanie ziemi nie ma z tym nic wspolnego - ziemia ma metalowe jądro - które "pływa" w rozgrzanej masie magmowej. Przebiegunować siemoze gdy na jadro podzialac potezna siła magnetyczną - co jest chyba niemozliwe - gdyz ta sila i tak najprawdopodobniej by nas zabiła zanim by zatrzymala lub ruszyla jądro ziemi.. lub gdy jakieś ciało niebieskie pojawi sie w poblizu ziemi i zakluci jej grawitację.. jednakze jak mi sie wydaje - obydwie te teorie powstały raczej jako "urban legend" niz jako prawda..

W USa jest masa takichj stron o 9/11 o 2011, o 2014 itd itp.. amerykanie lubuja sie w takich teoriach.. szkoda ze ta wiedza najczesciej nie jest totalnie poparta WIEDZĄ.. w polsce jest to strasznie modne wsrod nastolatków, którzy bez ublizania nikomu - po paru lekcjach fizyki - myslą ze sa nowymi geniuszami astrofizyki...

Najczesciej wystarczy by taka teoria - spotkała się z wiedzą osoby posiadającej WIEDZĘ - by mozna zacząc się smiać z tych teoryjek..

 

Kiedyś dosc mocno obserwowalem ten fenomen 2014 - powiem szczerze ze nawet mi to wszystko pasowało do kupy... jednakze gdy sprawdzilem podawane linki - cyctaty.. okazalo sie ze strony cytowaly sie nawzajem.. tz... strona "czary mary a" cytuje strone czary mary b" - która powołuje sie na strone "czary mary c" a jak sie okazuje - to strona "c" albo nie istnieje - albo powoluje sie na strone "a"...

Co wcale nie jest dowodem jak odbija sie na mentalonosci amerykan - ich szczątkowa wiedza ogólna...

 

Wszelkie te teorie są po prostu smieszne.. i jak ktos mialby ochote doczytac - zawsze od zarania czasu - pojawialy sie na przestrzeni zmian w kalendarzu - mamy przeskok z 20 na 21 wiek .. i dzieje sie to samo co nasice razy pod rzad - jest to chyba efekt uboczny stworzenia kalendarza :)

 

Od atomowych wojen bogów sumeru (bylem na półwyspie synaj -podobno jest tam tak duzo czarnych skał i warstw osadowych w czarnym kolorze.. kurde od Parku narodowego Ras Muhhamed - po sharm, dahab az po góre synaj i do Kairu po bezdrozach - nie znalazłem chociazby jednej czarnej skały. same granitowe czerwone - co wiecej - w tych rejonach czarne skały sa tak rzadko spotykane - ze nawet były czczone przez pierwotne ludy nomadów - jedna z takich znajduje sie w najswietszym miejscu muzełman. )

 

Gdzie sczytalem o dziurze na pustyni.. bo koles ogladał google erth - i był bład na fotce - to wpadł na pomysłze to wielki krater...

Ja wiem ze takie teorie sa fajne.. ale co innego opowiadac to jako anegdotę przy piwku.. a co innego w to wierzyć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów archeologię ktoś uprawia....

 

Nic mnie na tym forum tak nie cieszy jak 'znawcy' tematu ... jakie przemagnesowanie ??

przemagnesowanie czy przebiegunowanie co za różnica :) - w obu przypadkach chodzi o zamianę biegunów

 

Cykl aktywności Słońca zmienia się co 11 lat. Okres ten ma związek ze zmianą biegunów na Słońcu (też co 11 lat).

chill out, już się przejęzyczyć nie można bo zaraz znajdzie się lepszy znawca tematu :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale na razie nie jestem w stanie przeczytac tych 24 stron, więc możliwe, że się powtórze..

 

Co ok 12tyś lat Słońce przeżywa stan hiperaktywności, co ma bardzo zły wpływ na Ziemie. Zaczyna bowiem emitować potężne promieniowanie elektromagnetyczne, w wyniku czego dochodzi do zmiany ziemskich biegunów. Zapiski pozostawione przez Majów czy Egipcjan pozwoliły precyzyjnie określić datę ostatniej hiperaktywności Słońca, a miało to miejsce w roku 9792 p.n.e. Niepokojące jest to, że data ta idealnie pokrywa się z ustaleniami geologów, którzy podejrzewają, że właśnie wtedy na Ziemi doszło do gigantycznego potopu.

Odczytanie przesłania Majów pozwoliło ustalić, że pierwszym efektem wzmożonej aktywności naszej gwiazdy będzie zmiana Wenus, która na naszym niebie zamieni się w płonącą pochodnię. W książce "Proroctwo Oriona na rok 2012" autorzy podają dokładną datę czegoś, co ma zmienić na zawsze naszą planetę i zapoczątkować nową erę w dziejach ludzkości. Złamali oni starożytne szyfry gwiezdne sprzed tysięcy lat i ustalili, że w roku 2012 Wenus, Orion i inne gwiazdy ustawią się w takiej samej pozycji jak w roku 9792 p.n.e., roku poprzedniego „końca świata” .21 grudnia 2012 roku ma dojść do niespotykanego ustawienia planet (poparte obliczeniami matematyczno-astronomicznymi), które zawsze związane jest z morderczą fazą aktywności Słońca. Wtedy to dojdzie do przebiegunowania Ziemi, a wszystko ma rozegrać się w czasie kilkunastu godzin..

 

I tak btw. 8 czerwca 2004 roku można było obserwować z Ziemi przejście Wenus tle tarczy Słońca. Następne pełne przejście Wenus będzie można obserwować w Polsce dopiero za 243 lata, z tym że najblizsze będzie 6 czerwca 2012, u nas moze byc to niewidoczne, ale i tak nie ma to akurat znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec którego wyczekiwałem miał być 7 lipca 2001, przepowiedział to Nostradamus. A nic się niestało tak samo nic sieniestanie w 2012.

 

Koniec Świata trzeba troche inaczej zinterpretować. Naukowcy twierdzą że z natury jest to proces nam odległy, natomiast te przepowidnie niezakąłdają Apokalipsy zawartej w Bibli. Prawdopodobnie jesli wierzyć przepowiedniom to jeśli ma coś się stać to tylko moze być to przepowiednią niedosłowną jakiejś wojny, wykrycia nowego wirusa itp..

 

Tak jak w Apokalipsą mógłbyć Czarnobyl dla ludzi którzy zgineli i cierpieli. Fransis Ford Copola przedstawił w swoim filmie" czas apokalipsy "apokalipse którą ludzie robia sobie sami wyrządzając nawzajem sobie krzywde. Miłosz natomiast twierdzi ze koniec świata to poprostu śmierć człowieka, naturalna badz nienaturalna.

 

Niespodziewajmy się jakiś dziwnych zjawisk, kul ognistych, piorunów czy innych, nawet ksiądz czy papież wiedzą ze dosłownie nic interpretowac niemożna.

 

Tego z gwiazd nieodczytasz, nieprzyśni ci się to, a to i tak nadejdzie dla każdego w odpowiednim czasie.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma za znaczenie przejscie wenus przez tarze slonca? to jest bardzo powszechne zjawisko i wystepuje raz do roku. mam programi w ktorym moge sobie planety symulowac :D niestety tylko w 2 wymiarach :(

 

moge sobie nawet to cale nibiru czy jakos tak zasymulowac :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USa jest masa takichj stron o 9/11 o 2011, o 2014 itd itp.. amerykanie lubuja sie w takich teoriach.. szkoda ze ta wiedza najczesciej nie jest totalnie poparta WIEDZĄ.. w polsce jest to strasznie modne wsrod nastolatków, którzy bez ublizania nikomu - po paru lekcjach fizyki - myslą ze sa nowymi geniuszami astrofizyki...

Najczesciej wystarczy by taka teoria - spotkała się z wiedzą osoby posiadającej WIEDZĘ - by mozna zacząc się smiać z tych teoryjek..

Zadziwiające jak szybko Twe słowa znajdują potwierdzenie w topicu: :lol:

 

Przepraszam, ale na razie nie jestem w stanie przeczytac tych 24 stron, więc możliwe, że się powtórze..

 

Co ok 12tyś lat Słońce przeżywa stan hiperaktywności, co ma bardzo zły wpływ na Ziemie. Zaczyna bowiem emitować potężne promieniowanie elektromagnetyczne, w wyniku czego dochodzi do zmiany ziemskich biegunów. Zapiski pozostawione przez Majów czy Egipcjan pozwoliły precyzyjnie określić datę ostatniej hiperaktywności Słońca, a miało to miejsce w roku 9792 p.n.e. Niepokojące jest to, że data ta idealnie pokrywa się z ustaleniami geologów, którzy podejrzewają, że właśnie wtedy na Ziemi doszło do gigantycznego potopu.

Odczytanie przesłania Majów pozwoliło ustalić, że pierwszym efektem wzmożonej aktywności naszej gwiazdy będzie zmiana Wenus, która na naszym niebie zamieni się w płonącą pochodnię. W książce "Proroctwo Oriona na rok 2012" autorzy podają dokładną datę czegoś, co ma zmienić na zawsze naszą planetę i zapoczątkować nową erę w dziejach ludzkości. Złamali oni starożytne szyfry gwiezdne sprzed tysięcy lat i ustalili, że w roku 2012 Wenus, Orion i inne gwiazdy ustawią się w takiej samej pozycji jak w roku 9792 p.n.e., roku poprzedniego „końca świata” .21 grudnia 2012 roku ma dojść do niespotykanego ustawienia planet (poparte obliczeniami matematyczno-astronomicznymi), które zawsze związane jest z morderczą fazą aktywności Słońca. Wtedy to dojdzie do przebiegunowania Ziemi, a wszystko ma rozegrać się w czasie kilkunastu godzin..

 

I tak btw. 8 czerwca 2004 roku można było obserwować z Ziemi przejście Wenus tle tarczy Słońca. Następne pełne przejście Wenus będzie można obserwować w Polsce dopiero za 243 lata, z tym że najblizsze będzie 6 czerwca 2012, u nas moze byc to niewidoczne, ale i tak nie ma to akurat znaczenia.

Oto idealny przykład osoby nie mającej wiedzy na dany tamat, a jednak powtarzającej zasłyszane/przeczytane gdzies historyjki. Tymczasem wystarczyło by sprawdzic podobne rewelacje przed ich bezsensownym powtorzeniem. Polecam Ci ściągnąć sobie jeden z bezplatnych programow astronomicznych (chyba nawet podawałem stosowne linki w tym topicu), wpisac w nim date 21 grudnia 2012 i samemu zobaczyc to "niespotykane ustawienie planet". Poza tym wypadało by sie zastanowic, w jaki niby sposob ustawienie planet moze wplynac na aktywnosc słonca (przeciez jedno nie ma z drugim nic wspolnego), oraz czy cos takiego jak hiperaktywnosc Słońca co 12 000 lat w ogole istnieje (jakos nigdy nie spotkałem sie z czyms takim w zadnej publikacji naukowej, a jak wpisalem ten termin w google to jedyne wyniki prowadziły do stron o koncu świata i topicow takich jak ten). Aha i wyjaśnij mi jeszcze to:

 

"Złamali oni starożytne szyfry gwiezdne sprzed tysięcy lat i ustalili, że w roku 2012 Wenus, Orion i inne gwiazdy ustawią się w takiej samej pozycji jak w roku 9792 p.n.e., roku poprzedniego „końca świata”"

 

Jest o tyle ciekawe, ze gwiazdy ustawiają sie w tej samej pozycji co rok (no chyba, ze chcemy byc naprawde dokladni i uwzglednimy precesje osi Ziemi). No i powiedz mi - jaki do cholery wpływ na nasz układ ma pozycja oriona?? o_0 Toż to astrologia, nie astronomia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Stwierdzono, że orbita Księżyca oddala się od Ziemi o klika metrów rocznie. Gdyby zrobić odpowiednie wyliczenia, wychodzi że 65 milionów lat temu Księżyc był jakieś 10 metrów nad naszą planetą. To tłumaczyłoby wyginięcie dinozaurów. Przynajmniej tych wysokich."

:D bash.org.pl [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak po raz pierwszy zobaczylem nazwe tego topicu dzisiaj na oslej laczce to wiecie jakie pierwsze skojarzenie? Euro 2012 i nasza kandydatura z Ukraina ;] i taki tez mam stosunek do tych wszystkich przepowiedni itp. kiedys myslalem ze moze rzeczywiscie cos w tym jest- te przepowiednie z papiezami, ze w kaplicy sykstynskiej zostaly miejsca na dwa portrety (na Benedykta i na jeszcze jednego, ktory ma byc niby murzynem) ale stwierdzilem ze to nie ma sensu - kiedy to bedzie to bedzie - mam nadzieje ze nie dozyje do konca swiata i od razu mowie ze chcialbym jeszcze zyc ponad 63 lata ;] Ten na górze mowil, ze nie znacie dnia ani godziny - na pewno wie ze ludzie tu sie dwoja i troją zeby dowiedziec sie kiedy to bedzie i zrobi im na zlosc. a jak nie bedzie chcial im zrobic na zlosc to moze przez przypadek zrobi literowke na swoim serwerze i zamiast 21.12.2012 to wpisze np.21.12.3012? i wtedy wszelkie te wasze domysly, hipotezy, nostroadamusy i inne gady pojda sie jeb** :P

 

a tak wogole to jak dowiecie sie kiedy bedzie koniec swiata to co wtedy zrobicie ? zmienicie swoje dotychczasowe zycie czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wogole to jak dowiecie sie kiedy bedzie koniec swiata to co wtedy zrobicie ? zmienicie swoje dotychczasowe zycie czy co ?

Zacznę pić orginalną colę, a nie tą z tesco za 0.68 :>

Juz wiemy kiedy ma być..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Stwierdzono, że orbita Księżyca oddala się od Ziemi o klika metrów rocznie. Gdyby zrobić odpowiednie wyliczenia, wychodzi że 65 milionów lat temu Księżyc był jakieś 10 metrów nad naszą planetą. To tłumaczyłoby wyginięcie dinozaurów. Przynajmniej tych wysokich."

:D bash.org.pl [;

to jakby tak zacząć uprawiać archeologię na księżycu to znleziono by szczątki pterodaktyli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys myslalem ze moze rzeczywiscie cos w tym jest- te przepowiednie z papiezami, ze w kaplicy sykstynskiej zostaly miejsca na dwa portrety (na Benedykta i na jeszcze jednego, ktory ma byc niby murzynem)

No o tych miejscach na portrety to nie slyszalem :D O papiezu czarnoskorym - oczywiscie - przeciez wedlug niektorych jasnowidzow to teraz on powinien wladac Stolica Apostolska - a jednka mamy Benedykta XVI - wiec ja juz nie wiem... co jest brednia a co byc moze prawda...

 

Co bedzie to bedzie... nikt z nas tego nie zatrzyma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak napisales ;) , nalezy podchodzic to tego typu spraw z pewna rezerwa.

Odnosnie samego Papieza i tego ,ze mial on byc czarnoskory to rozwiazaniem moze okazac sie Herb jakim sie posluguje (w nieco zmienionej formie od czasow biskupich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yy Ecuadoo ale Benedykt ma czarnego papieza(biskupa-nie wiem) w herbie.... :)

Ano tego tez nie wiedzialem :lol: Cholera koniec swiata sie zbliza a ja taki niedoinformowany jestem :lol:

 

Ale to przeciez papiez ma byc czarnoskory - a nie elementy jego herbu ;)

Edytowane przez Ecuadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, był tam taki kardynał czarnoskóry - Nigeryjczyk bodajże. On w konklawe uczestniczył, więc był potencjalnym "kandydatem" na papieża.

 

Ja myślę, że sprawa z tym 2012 to bajka. I herezje opowiadacie co poniektórzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że sprawa z tym 2012 to bajka. I herezje opowiadacie co poniektórzy ;)

Ja mysle tak samo tylko dodam, ze niektorzy sa chyba jeszcze pod wplywem super pisemka "Skandale" w ktorym nie raz pisali o koncu swiata :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, był tam taki kardynał czarnoskóry - Nigeryjczyk bodajże. On w konklawe uczestniczył, więc był potencjalnym "kandydatem" na papieża.

 

Ja myślę, że sprawa z tym 2012 to bajka. I herezje opowiadacie co poniektórzy ;)

Byl nim Francis Arinze - mial duze szanse na zostanie papiezem, ale nim nie został - mamy Benedykta XVI a kto bedzie po nim ? Czas pokaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość on23warszawa

Nie ma co się zastanawiać nad końcem świata jak będzie to będzie i zginiemy wszyscy :wink: A jak nie to trzeba będzie żyć dalej :D

 

zgadzam sie

poza tym tu nie chodzi o zadne kataklizmy ale EURO 2012 w POLSCE

heheh :)

ciekawe jakie partie beda rzadzily w 2012 roku ?!

pewnie te same ale pod innymi szyldami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ludzie, za duzo faktu czytacie :lol: gadacie o tych sprawach, a caly 2012 rok to bullshit. Po co tracicie czas piszac madre wywody w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, za duzo faktu czytacie :lol: gadacie o tych sprawach, a caly 2012 rok to bullshit. Po co tracicie czas piszac madre wywody w tym temacie?

Tego nie możesz wiedziec czy to bullshit tak do konca bo "koniec swiata" moze byc jutro jak i własnie w 2012, choc ja osobiscie wątpie żeby komp renderujący wszechswiat sie wtedy zawiesił albo mu mobo siadło :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, za duzo faktu czytacie :lol: gadacie o tych sprawach, a caly 2012 rok to bullshit. Po co tracicie czas piszac madre wywody w tym temacie?

Tylko co powiesz jak faktycznie bedzie koniec w roku 2012 ? :lol: Zacznie sie pieklo na ziemii ?

Powiesz bullshit, ide odpalic kompa... ? :lol:

 

Powiem tak: nie ma co wierzyc lub nie wierzyc w 2012 rok, a raczej w ta date 23 grudzien - trzeba jedynie zyc - a co bedzie - zobaczymy. :wink:

 

Jest jeszcze jeden wazny fakt: wiara w sad ostateczny jest elemetem naszej wiary - no chyba ze dla Was Biblia to jest tez...

 

A kiedy to nastapi - to chyba tylko Bog wie - jednak wszystko kiedys ma swoj kres. Wszystko sie kiedys konczy.

Edytowane przez Ecuadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość on23warszawa

Tylko co powiesz jak faktycznie bedzie koniec w roku 2012 ? :lol: Zacznie sie pieklo na ziemii ?

Powiesz bullshit, ide odpalic kompa... ? :lol:

 

Powiem tak: nie ma co wierzyc lub nie wierzyc w 2012 rok, a raczej w ta date 23 grudzien - trzeba jedynie zyc - a co bedzie - zobaczymy. :wink:

 

TO SPISEK PANOW z 3D REALMS

 

duke nukem 4ever

 

nadejdzie ksiaze

 

w 2012

hahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...