Skocz do zawartości
s0lid

2012

Rekomendowane odpowiedzi

tutaj dla bardziej wtajemniczonych - niektórzy byc może źle zrozumieli koniec świata...

 

dla niektórych rok 2000 był rokiem początku! końca świata... a co się dzieje na ziemi sami widzicie...

 

nigdy niespotykane huragany, nigdy niewiały z taką siła, tsunami... trzęsienia ziemi, powodzie...

no to widocznie polska wyprzedziła świat bo w 97 (jeszcze nie 2000) była powódź :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genocide albo jestes młody albo za mało czytasz ;) Nie zdziwił bym sie gdyby z tym krajem nei wspołpracowały inne panstwa.. stany i erszta krajów musza miec w czym sie da interes ;)

Film Lord of war, Syriana w swoisty sposob przedstawiaja sytuacje rzeczywista, nie taka jaka wpajaja ludziom w tv.

Gdyby iran zajmowął sie jedynie hodowla owiec i uprawa awokado onz by moze i drgneła w przypadku potwierdzoncyh przypadkow nawet ludobojstwa. W afryce sa .. były zezie ale usa i inne kraje reaguja odpowiednio, do tego w jaich rejonach ziemi jest dany konflikt itp..

Z irakiem to dopiero była szybka piłka ;) biznes to biznes Iranowi przeciez nie wolno miec broni nuklearnej choc najwieksze mocarstwa je maja, nawet zydzi choc oczywiscie nad nimi burzy nie ma, tak samo jak sprawiedliwosci na tym swiecie ;)

 

olac to.. mozna dyskutowac, gryzc sie.. i tak onz itp ukartuja jakis plan ktory bedzie nas draznił :) na pocieszenie nasze władze..w kraju rowneiz nie naleza do zdrowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie raczej zadnych sankcji na Iran, nie w obecnej sytuacji gospodarczej (Iran jest jednym z glownych ekporterow ropy naftowej i poki co o sankcjach nie moze byc mowy). No chyba, ze ONZ ma jakis plan B;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez prowadze prace nad wzbogacaniem uranu w piwnicy i co bush wjedzie mi na chate? to nielegelne jakies jest? bo nie znalazlem paragrafu :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genocide: tak tez sadze ze za duzo czytasz, ale ksiazki, akrtykuły jak i filmy tzreba wybierac z głowa a nie łykac co popadnie ;) Zart hehe

Widzisz, ja odniosłem sie do całego Twojego posta w ktorym była informcja z wiadomosci. Coz, tresc ktora przekazałes zaszokowała pewnie wielu, ja juz mam pełne strinki ;)

Tylko nie bardzo zrozumiałem tego "ehh komplikuje się nasze spokojne życie :/" Nie smuc sie. To nie na Twoja chałupe spadnie bomba ;) Twojego posta odebrałem jako news .. ale nie ma co panikowac. Jest jeszcze czas by swiat zje**ł sie całkowicie ;)

 

A jesli złosci, dziwi Cie to iz mozni tego swiata knuja takie parszywe plany by zajac obszary na ktorych jest ropa, albo inne wazne rejony z ktorych mozna by czerpac jakies korzysci to ja Cie nie rozumiem ;)

Swiat sie syfi jeszcze bardziej.. po co wnikac ? :) sam nieco sie interesuje sytuacja na swiecie, ale dosc szybko sie zniechecam gdy zaczynam drazyc, bo zadnym dyplomata nie jestem i w niczym nie wskoram.. ;) Za to sam swoje zycie moge ułozyc ;)

 

Przejrzyj ostatnie tematy tego topicu, rece opadaja.. hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pośle. A wiz jak nie było tak nie ma.

W 2012 21.12 wyjdzie STALKER i DNF o godz 11.11 na pólkach sklepowych obie gry się pojawią. Ja wam to mówię, będziecie wychwalali ten dzień do końca waszego życia. Bedziecie w nie grali na swych 10 ghz prockach i na 2 terabajtach Ramu i na mega wypaśnych kartach z 1 terabajtem pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś poruszał ten temat ale oblecenie 27 stron mi się nie uśmiecha no ale do rzeczy.

Jeżeli ten pic z 2012 rokiem byłby prawdziwy i apokalipsa by się pojawiła to co byście zrobili jako ostatnią rzecz ? :) tak żeby odejść szczęśliwym :D Ja miałem jakiś pomysł ale mi wyleciał z głowy, jeżeli ktoś nie kmini zajawy to przytocze słowa pewnej szanty

 

"a gdy przyjdzie się już zbierać to z wielkim umre gestem, przepije hate i szmal ostatni a wam zostawie reszte".

 

Heh właśnie zauważyłem że będę miał wtedy mase roboty :D w końcu jestem bogiem śmierci "shinigami" :P

Edytowane przez Shiningami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez prowadze prace nad wzbogacaniem uranu w piwnicy i co bush wjedzie mi na chate? to nielegelne jakies jest? bo nie znalazlem paragrafu :D

Słabo szukałes ;)

 

Art. 121. § 1. Kto, wbrew zakazom prawa międzynarodowego lub przepisom ustawy, wytwarza, gromadzi, nabywa, zbywa, przechowuje, przewozi lub przesyła środki masowej zagłady lub środki walki bądź prowadzi badania mające na celu wytwarzanie lub stosowanie takich środków,

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

§ 2. Tej samej karze podlega, kto dopuszcza do popełnienia czynu określonego w § 1.

 

B)

 

Co do ewentualnej interwencji w Iranie - hmm [: Wszystko zalezy od tego co Usa moze zyskac dzieki tej wojnie - jezeli sporo - bedzie atakowac - jezeli ma dolozyc do "interesu" to zapewne nie dojdzie do konfilktu - niestety wojna to tez pieniadze...

 

Jak myslicie dlaczego do tej pory USA nie interweniuje w Koreii Północnej ?

Bo jest tam tyle biedy, nedzy, glodu - ze podczas interwencji mogliby zostac pomyleni z ryzem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie dlaczego do tej pory USA nie interweniuje w Koreii Północnej ?

Bo jest tam tyle biedy, nedzy, glodu - ze podczas interwencji mogliby zostac pomyleni z ryzem :lol:

No taaaa, a np. w Afganistanie interweniowali zapewne dlatego, ze to kraina mlekiem i miodem płynąca :P Albo Irak - tez zamozny kraj, zero glodu po prostu :lol: . Hmmm gdzie tam jeszcze wojowali... o! Wietnam! Istna Arkadia :lol: Myślisz, ze USA nie atakuje Korei bo tam jest bieda? Dobre :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taaaa, a np. w Afganistanie interweniowali zapewne dlatego, ze to kraina mlekiem i miodem płynąca :P Albo Irak - tez zamozny kraj, zero glodu po prostu :lol: . Hmmm gdzie tam jeszcze wojowali... o! Wietnam! Istna Arkadia :lol: Myślisz, ze USA nie atakuje Korei bo tam jest bieda? Dobre :lol: .

A moze teraz obalisz te argumenty:

 

- kto posiada zloza odpowiednich surowcow ? :lol: Korea ? :lol:

 

Irak - ma - co ma to kazdy wie...

Iran - ma - jak wyzej...

Afganistan - ma - ogromne zloza gazu ziemnego, rowniez ropy, i metali. Poszukaj...

 

Masz jakies pytania ?

 

Wojna w Wietnamie to calkiem inna historia, inny swiat i inna sytuacja polityczna na swiecie - wiec nie osmieszaj sie...

A moze jeszcze wrocisz do czasow agresji Japonii z II wojny swiatowej ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taaaa, a np. w Afganistanie interweniowali zapewne dlatego, ze to kraina mlekiem i miodem płynąca :P Albo Irak - tez zamozny kraj, zero glodu po prostu :lol: . Hmmm gdzie tam jeszcze wojowali... o! Wietnam! Istna Arkadia :lol: Myślisz, ze USA nie atakuje Korei bo tam jest bieda? Dobre :lol: .

USA nie atakuje Korei Polnocnej bo nie ma w tym zadnego interesu, proste.

 

Moze USA w 2012 zaatakuje caly swiat i wtedy nastapi jego koniec? :D

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy jestescie!! Usa nie atakuje krajow kotre sa zadowolone ze swojego dyktatora a korea jest wiec nie beda im robic na zlosc ^^

 

A tak na serio chinczory japance alebo polduniowi koreance sa od tego zeby zrobic porzadek a nie USA ^^ gdyby moze jeszcze tam byla jakas kasa... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USA nie atakuje Korei Pln bo nie ma w tym zadnego interesu, proste.

 

Moze USA w 2012 zaatakuje caly swiat i wtedy nastapi jego koniec? :D

Santi na Ciebie zawsze mozna liczyc ! ;)

Moj Ty milanisto :wink:

 

Co do wojny i konca swiata - kiedys był taki program w TVP - nazywal sie Kwant (prosze mnie porawic jak sie myle) - bylem jeszcze mlodym czlowiekiem ogladajac ten wspanialy program. Jednak jeden z nich byl poswiecony broni nuklearnej - a konkretnie arsenalowi glowic jadrowych Rosji - jest tego tyle - ze moznaby rozbic jak jajko Marsa np :lol: Jezeli zasieg by tylko pozwalal :wink:

 

Ludzie stworzyli straszliwa bron - i mam nadzieje ze nigdy nie bedzie ona uzyta - bomby ktore spadly na Japonie to kategoria "piorkowa", w tej chwili ladunki maja sile okolo 200 mega ton (jezeli dobrze pamietam) - owczesne uzyte przeciwko Japonii o wiele wiele mniej - nie pamietam wiec nie chce pisac glupot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze teraz obalisz te argumenty:

Nie bede dyskutował znowu na temat ropy bo moje zdanie na ten temat oraz odpowiednie wyliczenia przedstawilem juz swego czasu w innym topicu (poszukaj). Wiedz, ze nie liczy sie czy na danym terenie sa złoza czy nie, tylko jakie sa mozliwosci pozyskiwania tych surowcow w obecnej sytuacji politycznej oraz w niedalekiej przyszłosci. Argument, ze USA zaatakowalo Afganistan czy Irak dla ropy jest kompletnie bez sensu - wystarczy spojrzec na bilans potencjalnych zyskow z ropy oraz strat podczas opanowania danego obszaru (i mam tutaj na mysli opanowanie terenu pozwalające na czerpanie z niego surowcow, a nie przejsciową okupacje). Poza tym sytuacja w Iraku (ogolnie na bliskim wschodzie) tylko zawyza (i to znacznie) ceny ropy, ktorej glownym konsumentem jest wlasnie USA. A ośmieszasz to sie Ty, twierdząc, ze USA zatakowalaby Koree Połnocną gdyby ta miala jakies surowce :blink: Człowieku Ty weź sie zastanow nad konsekwencjami inwazji na ten kraj i pomysl, czy faktycznie Stanom wyszłyby one na dobre :lol:

 

EDIT:

I zanim wypowie sie tutaj ktos nie potrafiący czytac ze zrozumieniem informuje, iż nie kwestionuje faktu, ze USA czerpie wymierne korzysci (poniewaz zaden kraj nie podejmuje swiadomie działań nie przynoszących korzysci) z kontrolowania (no, powiedzmy) sytuacji w Iraku, jednak korzysci te nie dotyczą wcale ropy.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(i mam tutaj na mysli opanowanie terenu pozwalające na czerpanie z niego surowcow, a nie przejsciową okupacje). Poza tym sytuacja w Iraku (ogolnie na bliskim wschodzie) tylko zawyza (i to znacznie) ceny ropy, ktorej glownym konsumentem jest wlasnie USA. A ośmieszasz to sie Ty, twierdząc, ze USA zatakowalaby Koree Połnocną gdyby ta miala jakies surowce :blink: Człowieku Ty weź sie zastanow nad konsekwencjami inwazji na ten kraj i pomysl, czy faktycznie Stanom wyszłyby one na dobre :lol:

Gdzie stwierdzilem ze USA nie atakuje Koreii Płn ze wzgledu na brak surowcow ?

Pisalem o interesie - a interesem jest nie tylko eksorot/import ropy, ogolnie mowiac handel nia.

W przyszlosci moze sie ona okazac karta przetargowa na osiagniecie wielu strategicznych celow.

Faktem jest rowniez ze Irak/Iran/Afganistan sa/byly dosc latwymi celami dla amerykanskich US Army - w przypadku Koreii Płn - sytuacja jest diametralnie inna.

 

Glownym konsumentem jest USA - zgadza sie - zapewne skoro jestes tak obyty w tej tematyce doskonale wiesz ze USA posiada ogromne zloza ropy w rejonie zatoki meksykanskiej (gdzie zreszta mialem okazje byc). Jak Ci sie wydaje - gdzie jest tansza sila robocza w USA czy w Iraku/Iranie/Afganistanie ? :lol: I nie pisz prosze, ze nie ma to znaczenia, ropa sie sama sie w rurociagach nie znajdzie...

 

Koniec tego gledzenia und3r - jezeli chcesz kontynuowac zapraszam na PW.

Ja nie mam tyle cierpliwosci co Jonathan.

 

Wracajac do tematu: caly ten przyszly konflikt bedzie kolejna swiatowym teatrzykiem sprawiedliwosci i slusznosci USA - jako dyplomaty i ambasadora calego swiata... :angry: Co nawet mnie, osoby nastawionej proamerykansko denerwuje, mowiac delikatnie.

 

Obawiam sie rowniez interwencji swiata arabskiego - co prawda nie wywola to konca swiata - ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie stwierdzilem ze USA nie atakuje Koreii Płn ze wzgledu na brak surowcow ?

Dwa posty wcześniej:

 

Jak myslicie dlaczego do tej pory USA nie interweniuje w Koreii Północnej ?

Bo jest tam tyle biedy, nedzy, glodu - ze podczas interwencji mogliby zostac pomyleni z ryzem :lol:

Sorry ale z tej wypowiedzi jednoznacznie wynika, ze gdyby Korea posiadała jakies bogactwa naturalne to USA "zainterweniawałoby" :P .

 

Pisalem o interesie - a interesem jest nie tylko eksorot/import ropy, ogolnie mowiac handel nia.

Tak tak, pisałes o interesie:

 

- kto posiada zloza odpowiednich surowcow ? :lol: Korea ? :lol:

Irak - ma - co ma to kazdy wie...

Iran - ma - jak wyzej...

Afganistan - ma - ogromne zloza gazu ziemnego, rowniez ropy, i metali. Poszukaj...

Masz jakies pytania ?

Ja tutaj widze, ze odnosiłeś sie wyłacznie do surowcow. O interesie to napisalem ja w poprzednim poście.

 

Faktem jest rowniez ze Irak/Iran/Afganistan sa/byly dosc latwymi celami dla amerykanskich US Army - w przypadku Koreii Płn - sytuacja jest diametralnie inna.

No własnie, sytuacja jest diametralnie inna - ciesze sie, ze przyznałes mi racje. Dlaczego wiec porownujesz "interwencje" w Iraku do ew. "interwencji" w Korei (chodzi mi o post "Jak myslicie dlaczego do tej pory USA nie interweniuje w Koreii Północnej ? "...)? Otoz nie zaatakowala dlatego, ze zwyczajnie Korea jest za silna (zaraz na zachodnie wybrzeze spadlyby atomowki:>), a nie dlatego, ze nie ma tam bogactw.

 

Glownym konsumentem jest USA - zgadza sie - zapewne skoro jestes tak obyty w tej tematyce doskonale wiesz ze USA posiada ogromne zloza ropy w rejonie zatoki meksykanskiej (gdzie zreszta mialem okazje byc). Jak Ci sie wydaje - gdzie jest tansza sila robocza w USA czy w Iraku/Iranie/Afganistanie ? :lol: I nie pisz prosze, ze nie ma to znaczenia, ropa sie sama sie w rurociagach nie znajdzie...

To moze jeszcze wyjaśnisz nam, co komu z taniej siły roboczej w Iraku jesli Ameryka nie moze tam wydobywac dla siebie ropy w obecnej sytuacji? Wiesz w ogole jakie są mozliwosci wydobywcze Iraku czy Afganistanu? To sie po prostu nie opłaca.

 

Koniec tego gledzenia und3r - jezeli chcesz kontynuowac zapraszam na PW.

Ja nie mam tyle cierpliwosci co Jonathan.

Zabawne, ze wspominasz w kontekscie cierpliwości o osobie, ktora tracąc wszelkie argumenty zamkneła topic, aby nikt juz nie mogl sie w nim wypowiedzieć :lol: .

 

EOT z mojej strony, bo ten topic tez zamkna, a czasem ciekawe posty sie w nim pojawiają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukałes ;)

 

Art. 121. § 1. Kto, wbrew zakazom prawa międzynarodowego lub przepisom ustawy, wytwarza, gromadzi, nabywa, zbywa, przechowuje, przewozi lub przesyła środki masowej zagłady lub środki walki bądź prowadzi badania mające na celu wytwarzanie lub stosowanie takich środków,

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

§ 2. Tej samej karze podlega, kto dopuszcza do popełnienia czynu określonego w § 1.

A teraz pytanie OT: jaki jest sens paragrafu drugiego? :blink:

 

 

Ale wy jestescie!! Usa nie atakuje krajow kotre sa zadowolone ze swojego dyktatora a korea jest wiec nie beda im robic na zlosc ^^

Polnocni koreanczycy sa zbyt glodni, zeby myslec o wladzy. Rodzina Kimow doprowadzila zamordyzm do perfekcji.

 

 

Ludzie stworzyli straszliwa bron - i mam nadzieje ze nigdy nie bedzie ona uzyta - bomby ktore spadly na Japonie to kategoria "piorkowa", w tej chwili ladunki maja sile okolo 200 mega ton (jezeli dobrze pamietam) - owczesne uzyte przeciwko Japonii o wiele wiele mniej - nie pamietam wiec nie chce pisac glupot.

Ta zrzucona na Hiroszime miala IIRC 10 kiloton. Fat Man (Nagasaki) mniej wiecej tyle samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie OT: jaki jest sens paragrafu drugiego? :blink:

kto dopuszcza do popelnienia tego. czyli np gdbym wzbogacal uran u kogos w piwnicy za jego zgoda to ten ktos tez idzie na 10lat do pierdla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest do konca tak ze jak to co spadło na hiroszimę - było iles razy słabsze niz te co teraz sa produkowane. Na pewno moc jest wieksza - tz ze wiecej terenu byłoby znieszczone.

Ale mają lepszy stosunek paliwa do mocy.. tz ze to co spadło na japonie to były bardziej brudne bomby niz ładunki termojadrowe.

Te które teraz by spadły - nie zostawiłby takiego wielkiego promieniowania. Przynajmniej teoretycznie.

 

Co do broni atomowej.. USA posiada ok 30 000 ładunków termojądrowych... Iran posiada ok 30 nieoficjalnie..

Jedynym krajem jaki uzył bez wachania i uzyłby jeszcze raz jakby potrzebował - były USA...

Skąd saddam miał broń chemiczną.. nie wiecie ze na swiecie najwieksi producenci najdoskonalszych gazwó bojowych to rosja i usa?

W przydomowym garazu jak to sugerowano w Iraku to co najwyzej sarin sobie mozna wyprodukować..

Jaki kraj do dziś uzywa pocisków wzbogaconych i fosforowych?? - USA.. i to jeszcze na ludnosci cywilnej...

Powiem szczerze... Uarabów jest 3 swiat.. ale jest to 3 swiat wywołany politykóa pokolonialną.. w 46 roku wpadli na pomysł by do palestyny zydów wepchnąc i wepchneli .. bo tak... przekladając to na nasze polskie realia.. to tak jakby nagle potomkowie celtów zyjących w osoadach na terenach wielkopolski (czyli dzisiejsi niemcy) zamieszkali u nas za zgoda ONZ... co wiecej wzieli by najlepszą ziemie i jeszcze sie panoszyli W CAŁYM KRAJU.. nie jestem ani antysemitą, ani nawet patryjotą.. ale kurde myslec potrafię.. tego zroumiec nie umiem..

 

uczymy sie nalekcajch historii o upadkach i wzlotach prawie całej ueropy i potem o usa.. czemu nie uczymy sie prawie nic o upadku cywilizacji - tak CYWILIZACJI - arabów.. o tym jak turkowie za pomocą anglików wykonczyli kalifat, i jak sztucznie utrzymuje sie swiat arabski na poziomie zerowym..

Swiat trąbi o religijnych wojnach muzełman - o ich psyhozie na punkcie religii... co ciekawe - ta sama machina medialna wogole nie porusza spraw zakazu występowania religii np. w emiratach arabskich - które jak wiadomo za to ze dobrze sie sprawują wobec USA i loby paliwowemu - jest jednym z bogatszych krajów na swiecie..

Czy ropa jest tylko na terenie emiratów? Nie bądzmy smieszni..

 

Do puki ropy dylo pod dostatkiem - nikt sie nie przejmował "wymyslami" innyhc krajów .. trzymano je tylko na dnie by nie byly konkurencją..

Gdy ropy jest za mało .. to sie zaczyna najazd .. sorry wyzwalanie..

Nie popieram wcale terrorystów.. ale tez nie widze za bardzo róznicy pomiedzy odciciem komus glowy a strzelaniem z pocisków fosforowych do ludzi.. czy oszukiwanie co do broni MR...

 

Zauwazcie ze Rodzina Bin ladene brdzo dobrze trzyma sie z Bushami.. i po 11 wrzesnia wcale ich stosunki sie nie ochłodziły.. nie wiem czy wy to rozumiecie..

Dwóch ojców sie koleguje przy czym jednego syn jest terrorysta i morduje obywateli jednego z ojców?? sorry..

Atak na WTC to jest jedna z najciemniejszych kart historii USA.. nie wierze zeby sami go wykonali - ale na pewno nie zrobili nic by zapowbiec.

 

Calos uklada sie do kupy gdy zrozumiemy ze kraje "osi zła" chcialy przejsc na polityke EURO/ baryłka ropy.. dolar usa zapadłby w tedy w wielkie tarapaty.. ot cała sytuacja...

dokladnie od czerwca 2001 (czyli pare mies przed 11/9) mowilo sie o stagnacji a nwet recesji na rynku usa, i o coraz mocniejszych naciskach na przejscie na politykę euro. ropę..

Kraje które brdzo się tym zainteresowały - nie popierają ataku na Irak.. i wiadomo jakie to sa kraje.. Francja czy niemcy - które duzo ropy zuzywają.. i rosja - która sama produkuje..

Przemysł paliwowy to najwieksza mafia na swiecie.

 

By nie bylo konkurencji w sektorze energetycznym sponsorująnawet ekologów.. co ciekawe.. usa gdy mówi o czarnobylu .. pokazuje takie straszne pustkowia, masake itd..

inaczej wogole mówią niezalezne badania EUROPEJSKIE - nie koniecznie rosyjskie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto dopuszcza do popelnienia tego. czyli np gdbym wzbogacal uran u kogos w piwnicy za jego zgoda to ten ktos tez idzie na 10lat do pierdla

Ech... teraz jasne. Nie wiedziec czemu poprzednio przeczytalem ten paragraf jako "kto dopuszcza sie...", stad moje zdziwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do broni atomowej...

Jedynym krajem jaki uzył bez wachania i uzyłby jeszcze raz jakby potrzebował - były USA...

Moze dlatego, ze wtedy nikt inny jeszcze takową bronią nie dysponował? :blink: Poza tym skad niby wiesz, ze bez wahania? :blink: Myslisz, ze gdyby Japonia miala bombe w 45. to by jej nie uzyła? Z drugą cześcia zdania tez sie nie zgodze - kazdy kraj dysponujacy b . j. uzylby jej, gdyby zaszla taka koniecznosc i wlasnie dlatego ci co juz ja mają starają sie, aby tych panstw bylo jak najmniej. W ogole to opinie typu: "Hiroszima i Nagasaki to dwa najwieksze zamachy terrorystyczne w hitorii" itd. są załosne. Zamachem terrorystycznym prędzej moznaby nazwac atak na Pearl Harbor, a zrzucenie atomowek na Japonie bylo najlepszym strategicznie rozwiązaniem sytuacji. Sami odpowiedzcie sobie na pytanie, czy lepiej bylo zrzucic bomby i zakonczyc tym samym wojne (zanim inne kraje zdobęda tą technologie), czy podbijac kraj w sposob konwencjonalny (zgineloby wtedy znaaaacznie wiecej ludzi) i czekac, az np. Rosja "dorobi" sie swojej bombki.

 

Jaki kraj do dziś uzywa pocisków wzbogaconych i fosforowych?? - USA.. i to jeszcze na ludnosci cywilnej...

Po pierwsze to nie tylko USA uzywa pociskow fosforowych oraz ze wzbogaconym rdzeniem, a po drugie nie przesadzaj z tą ludnościa cywilną. Zawsze podczas wojny giną cywile i to jest oczywiste, a piszesz tak jakby USA specjalnie atakowalo cywilow (w ogole to w Iraku rozroznianie cywil/zołnierz traci nieco sens, gdy ubrany po cywilnemu typ wyjmuje kalacha albo bombe). Przeciez zgony wsrod ludnosci cywilnej nie są USA na reke - woleliby pokazywac wylacznie niszczenie obiektow wojskowych z chirurgiczna precyzją (vide slynne obrazki z Pustynnej Burzy).

Poza tym dlaczego zeście sie tak uczepili tych stanow, jakby to był szatan wcielony - bo sa najwieksza potegą militarną? Zobaczcie co rosja wyprawia (Czeczenia, wczesniej Afganistan). Kazdy kraj ma na koncie jakies brudy.

 

Czy ropa jest tylko na terenie emiratów? Nie bądzmy smieszni..

No własnie, czy ropa jest tylko w rejonie zatoki perskiej? Owszem, jest jej tam sporo, ale ponad 300 mld dolarow jakie poszlo na wojne w Iraku moznaby przeznaczyc na szerszą eksploatację zloz na Alasce oraz poszukiwanie nowych złoz na szelfach kontynetalnych. Dlatego twierdzenie, ze USA napadlo na Irak dla ropy jest śmieszne. Oczywiscie nic tak nie pobudza gospodarki kraju jak mała wojenka ;) , ale nie wolno sprowadzac wszystkiego do ropy, ktora i tak pojdzie za kilkadziesiat lat w odstawke za sprawą odnawialnych źródeł energii.

 

Nie popieram wcale terrorystów.. ale tez nie widze za bardzo róznicy pomiedzy odciciem komus glowy a strzelaniem z pocisków fosforowych do ludzi.. czy oszukiwanie co do broni MR...

Znowu przesadzasz. Husain sam przyznał sie do testowania broni chemicznej na wlasnym narodzie i imho mial ją przed atakiem, jednak zdązyl sie jej odpowiednio szybko pozbyc (zostaly znalezione tylko urzadzenia do jej produkcji i transportu).

 

Zauwazcie ze Rodzina Bin ladene brdzo dobrze trzyma sie z Bushami.. i po 11 wrzesnia wcale ich stosunki sie nie ochłodziły.. nie wiem czy wy to rozumiecie..

Dwóch ojców sie koleguje przy czym jednego syn jest terrorysta i morduje obywateli jednego z ojców?? sorry..

Prosiłbym o jakies potwierdzenie tych informacji wiarygodnym źródłem. Na temat 9/11 nie bede sie wypowiadał.

 

co ciekawe.. usa gdy mówi o czarnobylu .. pokazuje takie straszne pustkowia, masake itd..

inaczej wogole mówią niezalezne badania EUROPEJSKIE - nie koniecznie rosyjskie ;)

A co niby mają pokazywac? :blink: Przeciez tam jest* straszne pustkowie :lol: .

 

*tj. było po katastrofie, obecnie strefa zagrozenia jest stopniowo zaludniana, ale tez nie mozna powiedziec, zeby tetniła zyciem ;)

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobaczccie jakie to jest zakłamanie na swiecie.

Kurde Amreyka rozwaza nawet uderzenie na Iran

atomowo - byleby pozyskać ropę..

Wiecie co mnie przeraza... Robi sie z putina psyhola - spoko jak na zachodnie standarty to to jest mafia ;) - jednakze my jestesmy juz blizej rosyjskich klimatów i chyba jasne jest to ze jestto jeden z bardziej lajcikowych rosyjskich dyktatorów.

Wszystko ok, Saddam to wariat - nie wspopracował wszakze z alkaidą - gdyz tak naprawde to z alkaida współpracował tylko rzad USA i dzisiejszy afganistan (gdyz alkaida była tworem powstałym za sprawą CIA). - ale byl odpowiedzialny za zbrodnie ludobójstwa..

Jednoczesnie totalnie przemilcza się fakty ze w arabii saudyjskiej chrzescijanie sa zabijani - gdy przejdziesz z muzełmanina na chrzescijanstwo - szariat nakazuje kare smierci.

W egipcie zabito 25 koptów w tamtym roku - egipt umozyl sledztwo - choc gresorzy sa ogolnie znani - i nikt z tym nic nie robi...

 

USA zakazuje z tymi krajami handlu.. ale jak..? MY od nich kupować nie mozemy.. mamy tylko z USA zciagać.. NAM nie wolno kupić z iranu alternatywnym rurociagiem gazu - ale z USA wolno, czy z rosji która jest miedzy młotem a kowadłem...

 

Jednoczesnie - USA stosuje takie same metody indoktrynacji jakterrorysci, ataki na wtc, pentagon są nietransparentne.. są nawet ludzie któzy twierdzą ze sami amerykanie to wymyslili...

Bron masowego razenia jest tylko w rękach rosji i USA.

Jednoczesnie amerykanskie duze firmy - nie maja zadnych skrupułów by sprzedawać do terrorystów swoje produkty..

 

Nie tak dawno dzieki filtrom pewnej znanej formy komputerowej - w AS oczekiwał na kare smierci 16 chłopiec który obraził tam w jakiś sposób koran.

 

Naprawdę przemysł paliwowy to wielka mafia..

Jesli nie rozumiecie dlaczego państwa inne nic nie robią w tej kwestii.. to zrozumcie ze 3/4 tego co placimy do panstwa idzie do kieszeni rządu..

destabilizacja cen ropy - bedzie bardziej bolesna niz cen złota...

 

Co do wszelkiego rodzaju prawa... naprawdę jak by ktos chcial to w ciagu 2 tygodni moze wyprodukowac wąglika - ceny w internecie to ok 200dolarów. Potrzebny sprzęt - są nawet takie specjalne kity do produkcji bakterii odpornych na antybiotyki. Troszke samozaparcia i gotowe... to samo z wszelkimi odczynnikami.. jest tyle firm farmaceutycznych czy hurtowni - wszystko da sie zalatwic.

Rządy nie myslą - bo gdy paliwo pojdzie do 9 zł w górę - to wtedy będzie na prawdę wielu desperatów którzy kupią sobie te odczynniki, zbudują bombę i zrobia sobie kuku a przy okazji wiele innych osób zabiją... (jak benzyna bedzie 2 razy drozsza to WSZYSTKO podrozeje).

 

Konwencje konwencajmi - USA T O R T U R O W A Ł O więzniów - no dobra "podobno" to zolnieze "wymyslili" .... ale czy ci sami zolnieze sami skonstruowali pociski z fosforem? i uzywali ich na ludnosci cywilnej?

Powiedzcie mi - czym rózni wymordowanie wioski kurdów przez saddama od wymordowania małego mista przez amerykan... no kurde ja nie rozumiem..

I powiem tak.. co raz bardziej zaluje ze kupilem legalny soft...

 

 

Jednoczesnie te bzdury o religii.. o muzelmanach, o konfilkcie cywilizacji... a ja sie pytam co robią KATOLICY W IRAKU?? kosciół dopuszcza walkę obronną (to juz jest kwestionowane przez inne religie chrzescijanskie)... lae dlaczego polacy bronią swojej ziemi w iraku???

Co robi administracja busha taka strasznie prochrzescijanska w iraku? skoro jest to zwykły odwet - który z moralnoscia chrzescijanina nie ma nic wspólnego...

 

Coraz bardziej popieram tą "oś zła"... wszystko jest na odwrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie chcial tylko zapytac, co ma prawo koraniczne, ktore nie jest wspolczesnym wynalazkiem i dawniej bylo (a w co bardziej zapadlych dziurach nadal jest) stosowane z duzo wieksza skrupulatnoscia, do USA?

 

Galago - rozumiem, ze pod haslem "bron masowego razenia" nie masz na mysli broni nuklearnej? Bo jesli tak, to do listy dopisz Francje, UK, Chiny i pewnie kogos jeszcze (nie pamietam dokladnej listy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobaczccie jakie to jest zakłamanie na swiecie.

Kurde Amreyka rozwaza nawet uderzenie na Iran

atomowo - byleby pozyskać ropę..

Tak, juz widze jak atomowy atak na Iran da USA wiecej ropy...

 

Wszystko ok, Saddam to wariat - nie wspopracował wszakze z alkaidą - gdyz tak naprawde to z alkaida współpracował tylko rzad USA i dzisiejszy afganistan (gdyz alkaida była tworem powstałym za sprawą CIA). - ale byl odpowiedzialny za zbrodnie ludobójstwa..

Ponownie proszę o potwierdzenie tych rewelacji jakims wiarygodnym źródłem...

 

Jednoczesnie totalnie przemilcza się fakty ze w arabii saudyjskiej chrzescijanie sa zabijani - gdy przejdziesz z muzełmanina na chrzescijanstwo - szariat nakazuje kare smierci.

O czym Ty człowieku mowisz? Przemilcza sie? Nawet ostatnio mowili w wiadomościach o tym. Kazdy kto interesuje sie tematyka wie jak wygladaja tamtejsze prawa - nikt tego nie ukrywa.

 

USA zakazuje z tymi krajami handlu.. ale jak..? MY od nich kupować nie mozemy.. mamy tylko z USA zciagać.. NAM nie wolno kupić z iranu alternatywnym rurociagiem gazu - ale z USA wolno, czy z rosji która jest miedzy młotem a kowadłem...

Nie rozumiem... Biadolisz nad tym, ze Polska nie ma swojego rurociągu do Iranu? :lol:

 

Bron masowego razenia jest tylko w rękach rosji i USA.

:blink: Interesująca teoria.

 

Jednoczesnie amerykanskie duze firmy - nie maja zadnych skrupułów by sprzedawać do terrorystów swoje produkty..

To samo rosyjskie, japonskie, itd...

 

Nie tak dawno dzieki filtrom pewnej znanej formy komputerowej - w AS oczekiwał na kare smierci 16 chłopiec który obraził tam w jakiś sposób koran.

Takie prawo, nic nie poradzisz.

 

destabilizacja cen ropy - bedzie bardziej bolesna niz cen złota...

Ostatnia "destabilizacja" cen ropy (kryzys energetyczny lat 70.) spowodowała bardzo gwałtowny rozwoj praktycznie całego zachodu Europy, Ameryki Północnej, oraz niektorych państw Azji (tzw. "azjatyckie tygrysy"). Mozna powiedziec, ze echa tego kryzysu do dzisiaj napedzają światową gospodarke. Wbrew pozorom takie "destabilizacje" mają negatywny wplyw glownie na kraje słabo rozwinięte. Wielkie korporacje, mające monopol na danym obszarze nie musza się obawiac destabilizacji - zawsze mogą zawyzyc ceny. Oczywiście powtorka kryzysu naftowego zwiekszylaby jeszcze roznice w rozwoju pomiedzy panstwami rozwinietymi, a słabo rozwinietymi, co nie bylo by dobre, jednak przyczyniłaby sie rowniez do postepu prac nad odnawialnymi źródłami energii.

 

Jednoczesnie te bzdury o religii.. o muzelmanach, o konfilkcie cywilizacji... a ja sie pytam co robią KATOLICY W IRAKU?? kosciół dopuszcza walkę obronną (to juz jest kwestionowane przez inne religie chrzescijanskie)... lae dlaczego polacy bronią swojej ziemi w iraku???

Co robi administracja busha taka strasznie prochrzescijanska w iraku? skoro jest to zwykły odwet - który z moralnoscia chrzescijanina nie ma nic wspólnego...

Cholera, o czym Ty gadasz, przeciez wojna w Iraku to nie jest konflikt religijny... Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno dzieki filtrom pewnej znanej formy komputerowej - w AS oczekiwał na kare smierci 16 chłopiec który obraził tam w jakiś sposób koran.

dura lex sed lex..

 

wedlug mapki ktora jest w wikipedi bron atomowa oficjalnie maja usa, rosja, anglia, francja, chiny, indie i pakistan. a nie jak twierdzisz usa i rosja.

 

 

co ty sie tak uczepiles tych pociskow fosforowych?? z tego co wiem jest to pocisk przeciwpancerny (lub przeciwpancerno-zapalajacy) i raczej gdybys dostal z takiego to nie poczul bys roznicy miedzy fosforowym a zwyklym :wink:

 

edit: dodam tylko ze z takiej amunicji strzela sie do jakis lekkich pojazdow opancerzonych. bo strzelanie z tego do ludzi daje takie same efekty jak strzelanie zwykla amunicja(zgon nie wnikam w to ze kulka fosforowa wypali klienta od srodka) wiec poco wywalac kase na darmo?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...