Skocz do zawartości
s0lid

2012

Rekomendowane odpowiedzi

co ty sie tak uczepiles tych pociskow fosforowych?? z tego co wiem jest to pocisk przeciwpancerny (lub przeciwpancerno-zapalajacy) i raczej gdybys dostal z takiego to nie poczul bys roznicy miedzy fosforowym a zwyklym :wink:

Jemu chyba chodzi o biały fosfor (ktory był zupełnie oficjalnie uzywany w Iraku), jednak poniewaz nie do konca wie o czym mowi, to uzywa terminu pociski fosforowe:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tak, juz widze jak atomowy atak na Iran da USA wiecej ropy..." - kurde pisalem przed chwila edita do postu ale kaurat mi net wywaliło.. piszeod nowa.. :/... atak USA nic nie da - bo nie chodzi o ropę - tylko o monopol... Iran , irak juz od dawna planują przejscie z rozliczania w dolarac na euro i stworzenie alternatywy dla rynku ropy który teraz zdominowany jest przez USA... zapasy ropy tak jak napisales - są i jeszcze jakis czas będą.. ale zaden monopolista nie moze sobie pozwolic na to by mu konkurencja wyrosła.. bo wtedy będą go obowiazywaly zasady wonego rynku... czy tobie Polakowi mam tlunmaczyc jak wyglada monopol w praktyce... sprawdz chociazby na podstawie internetu i telefonów stacjonarnych...

 

"Ponownie proszę o potwierdzenie tych rewelacji jakims wiarygodnym źródłem..." Polecam film farenheit - nie dla tych bzdur co tam wypisuja ale dla samej sciezki wideo, masz tam pokazane jak bush spotyka sie z ben ladenami. A co do CIA to przeciez nawet na discovery obejzyj program o alkaidzie lub o wojnie w afganistanie... CIA stworzyla samam alkaide - nazciagala z calego swiata muzlemanskich oszolomów by zdestabilizowac komunę.. bron dla alkaidy byla wprost z USA zciagana...

 

 

"O czym Ty człowieku mowisz? Przemilcza sie? Nawet ostatnio mowili w wiadomościach o tym. Kazdy kto interesuje sie tematyka wie jak wygladaja tamtejsze prawa - nikt tego nie ukrywa."

 

A slyszales w wiadomosciach o tym ze w tej pieknej i dostatniej arabii saudyjskiej w roku 2005 ok 15 osób zginelo za przejscie na chrzescijanizm. Ze tam jest zakazane budowane nawet kosciolów...

Media trabią ze w krajach OSI ZŁA jest tak... a jest tak w kazdym kraju muzlemanskim nawet w tym pro amerykanskim. A o tym zapomina sie ...

 

"Nie rozumiem... Biadolisz nad tym, ze Polska nie ma swojego rurociągu do Iranu? " - biadole nad tym ze mamy SIŁA utrzymywaną hegemonie przemysłu paliwowego kontrolowanego przez lobby marykanskie..

 

"Takie prawo, nic nie poradzisz." - jednoczesnie USa atakuje...

 

 

"Cholera, o czym Ty gadasz, przeciez wojna w Iraku to nie jest konflikt religijny..." - szkoda ze media podsycaja wizerunek" motłochu muzelmanskiego"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atak USA nic nie da - bo nie chodzi o ropę - tylko o monopol... Iran, irak juz od dawna planują przejscie z rozliczania w dolarac na euro i stworzenie alternatywy dla rynku ropy który teraz zdominowany jest przez USA... zapasy ropy tak jak napisales - są i jeszcze jakis czas będą.. ale zaden monopolista nie moze sobie pozwolic na to by mu konkurencja wyrosła.. bo wtedy będą go obowiazywaly zasady wonego rynku...

Z tym juz predziej moge się zgodzić, jednak rynek ropy nie jest wcale zmonopolizowany przez USA. Istnieje na nim kilku znaczących graczy i zasady wolnego rynku poniekąd obowiązują.

 

czy tobie Polakowi mam tlunmaczyc jak wyglada monopol w praktyce... sprawdz chociazby na podstawie internetu i telefonów stacjonarnych...

Mowisz o TP? Ja np. zarówno Neta jak i telefon mam z Astera, wiec przyklad chybiony :P . Zauwazylem, ze ludzie nadużywają pojecia monopol - TP podobnie jak Aster czy Chello podlega zasadom wolnego rynku (inna sprawa, ze TP ma najwiekszy zasięg).

 

"Ponownie proszę o potwierdzenie tych rewelacji jakims wiarygodnym źródłem..." Polecam film farenheit - nie dla tych bzdur co tam wypisuja ale dla samej sciezki wideo, masz tam pokazane jak bush spotyka sie z ben ladenami. A co do CIA to przeciez nawet na discovery obejzyj program o alkaidzie lub o wojnie w afganistanie... CIA stworzyla samam alkaide - nazciagala z calego swiata muzlemanskich oszolomów by zdestabilizowac komunę.. bron dla alkaidy byla wprost z USA zciagana...

Film Farenheit nie jest dla mnie wiarygodnym źródłem informacji, a programu o ktorym mowisz nie widzialem, wiec sie nie wypowiadam. Wolałbym zobaczyć jakies linki do artykułow na ten temat...

 

A slyszales w wiadomosciach o tym ze w tej pieknej i dostatniej arabii saudyjskiej w roku 2005 ok 15 osób zginelo za przejscie na chrzescijanizm. Ze tam jest zakazane budowane nawet kosciolów...

Media trabią ze w krajach OSI ZŁA jest tak... a jest tak w kazdym kraju muzlemanskim nawet w tym pro amerykanskim. A o tym zapomina sie ...

Ależ ja doskonale wiem, ze w krajach muzułmańskich nie wolno zmienic religii - zrozum, ze te informacje są powszechnie dostepne. Nie wiem o co Ci chodzi z tym "przemilcza sie", zapomina sie" itp. Doszukujesz sie jakiegos spisku? Takie panuja w tych krajach zasady i juz - muzułmanizm to dziwna religia...

 

"Nie rozumiem... Biadolisz nad tym, ze Polska nie ma swojego rurociągu do Iranu? " - biadole nad tym ze mamy SIŁA utrzymywaną hegemonie przemysłu paliwowego kontrolowanego przez lobby marykanskie..

Po prostu niektore kraje rozwinęły się szybciej niz inne i wykorzystuja swoją przewage gospodarczą - nie ma w tym nic dziwnego - to naturalna kolej rzeczy.

 

"Cholera, o czym Ty gadasz, przeciez wojna w Iraku to nie jest konflikt religijny..." - szkoda ze media podsycaja wizerunek" motłochu muzelmanskiego"

Hmmm jakos nie zauważyłem, zeby media podsycały taki wizerunek... Jednak jak widzi sie tamtejszy fanatyzm i bezwgledne egzekwowanie prawa koranicznego to samemu mozna dojsc do wniosku, ze tam jest motłoch:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Po prostu niektore kraje rozwinęły się szybciej niz inne i wykorzystuja swoją przewage gospodarczą - nie ma w tym nic dziwnego - to naturalna kolej rzeczy." - cała esencja sytuacji - przy czym to nie zabawa w przejecie rynku jugurtów.. a WOJNA w której giną ludzie i istnienie naszej planety jest pod znakiem zapytania....

Gdyby nastąpił konflikt jądrowy nic by nie pozostało.. Nie wiem czy to bagatelizujesz czy rzeczysiwcie ludzkie zycie da sie wdł ciebie przeliczac na litry ropy... bo tak sie dzieje obecnie a ty tu uwazasz za - normalna kolej rzeczy...

 

"Hmmm jakos nie zauważyłem, zeby media podsycały taki wizerunek... Jednak jak widzi sie tamtejszy fanatyzm i bezwgledne egzekwowanie prawa koranicznego to samemu mozna dojsc do wniosku, ze tam jest motłoch:>" - jakie kraje widzialeś, o jakich slyszaleś ? Arabia saudyjska? lol.. widzisz tylko kraje w stylu Iran, irak, afganistan - kraje 3go swiata... dzieje sie tak w kazdym kraju muzelmanskim - natomiast USA i media proboją tlumaczyc ze Trzeba coś zrobić z muzelmanskimi terrorystami - w dmoysle pozostawiając ze KAZDY do terrorysta..

 

Media nie pokazą ze w arabii saudyjskiej dzieje sie to samo... bo atakowanie arabii jest niepoprawne...

Chodzi mi o to ze media wykorzystują religiojnosc nizszych klas spolecznych - by pokazac jak bardzo jestesmy tam potrzebni..

 

Przy okazji zapytam - czy katolik ma prawo kanoniczne - brać udział w okupacji inego kraju nawet jesli jest to sluszny cel?? czy zabicie z pocisku wzbogaconego czy tez nie - jest usprawiedliwieniem dla "dobra przyszlych pokoleń" (if ever) ? Jak dobrze pamietam to katolik ma prawo tylko do wojny obronej... wiec czemu nasze media o tym nie wspomną?? takie małe przeoczenie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Po prostu niektore kraje rozwinęły się szybciej niz inne i wykorzystuja swoją przewage gospodarczą - nie ma w tym nic dziwnego - to naturalna kolej rzeczy." - cała esencja sytuacji - przy czym to nie zabawa w przejecie rynku jugurtów.. a WOJNA w której giną ludzie i istnienie naszej planety jest pod znakiem zapytania....

Gdyby nastąpił konflikt jądrowy nic by nie pozostało.. Nie wiem czy to bagatelizujesz czy rzeczysiwcie ludzkie zycie da sie wdł ciebie przeliczac na litry ropy... bo tak sie dzieje obecnie a ty tu uwazasz za - normalna kolej rzeczy...

Bo to jest naturalna kolej rzeczy, omg. A to, czy uwazam to za słuszne czy nie to juz inna bajka. Po czym wnosisz, ze przeliczam ludzkie życie na litry ropy? :blink:

 

"Hmmm jakos nie zauważyłem, zeby media podsycały taki wizerunek... Jednak jak widzi sie tamtejszy fanatyzm i bezwgledne egzekwowanie prawa koranicznego to samemu mozna dojsc do wniosku, ze tam jest motłoch:>" - jakie kraje widzialeś, o jakich slyszaleś ? Arabia saudyjska? lol.. widzisz tylko kraje w stylu Iran, irak, afganistan - kraje 3go swiata... dzieje sie tak w kazdym kraju muzelmanskim - natomiast USA i media proboją tlumaczyc ze Trzeba coś zrobić z muzelmanskimi terrorystami - w dmoysle pozostawiając ze KAZDY do terrorysta..

:blink: O co Ci chodzi??? Powtarzam juz trzeci raz, iż WIEM, ZE TAK SIE DZIEJE W KAZDYM KRAJU MUZUŁMAŃSKIM (nikt tego nie ukrywa), takie jest prawo koranu - co ma z tym wspolnego USA?!

 

Media nie pokazą ze w arabii saudyjskiej dzieje sie to samo... bo atakowanie arabii jest niepoprawne...

Chodzi mi o to ze media wykorzystują religiojnosc nizszych klas spolecznych - by pokazac jak bardzo jestesmy tam potrzebni..

To coś słabo wykorzystują tą religijność, bo wiekszosc społeczeństwa nie popiera tej wojny. Poza tym nie wiem dlaczego mieszasz do tego religie, to jest zupelnie inna para kaloszy.

 

Przy okazji zapytam - czy katolik ma prawo kanoniczne - brać udział w okupacji inego kraju nawet jesli jest to sluszny cel?? czy zabicie z pocisku wzbogaconego czy tez nie - jest usprawiedliwieniem dla "dobra przyszlych pokoleń" (if ever) ? Jak dobrze pamietam to katolik ma prawo tylko do wojny obronej... wiec czemu nasze media o tym nie wspomną?? takie małe przeoczenie???

OMG... Wojna w Iraku nie ma nic wspolnego z religia, to nie krucjata... Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sun Tzu napisal czemu wojny wybuchaja:> ano wybuchaja temu ze jakies panstwo chce osiagnac jakies korzysci i tak bylo zawsze i zawsze bedzie. niema wojen z ktorych nie plyna korzysci dla ktorejs ze stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie OT: jaki jest sens paragrafu drugiego? :blink:

OT

Ano bardzo doniosly.

 

W paragrafie drugim tegoz przepisu ustawodawca chciał ujac rowniez osoby ktore niejako "dopuszczaja" czyli mowiac wprost dokonuja swego rodzaju pomocnictwa przy popelnienu przestepstwa badz tez nie zglasza tegoz faktu stosownym ogranom scigania.

 

Dalej, w zaleznosci od stanu faktycznego sprawca moze poniesc konsekwencje z art 171 KK.

 

Przypominam ze dopuszczenie moze miec rozny charakter, wszystko zalezy od konkretnego stanu faktycznego - a wiec uwazam ten aspekt za wyczerpany - ciekawskich zapraszam na PW - odpisze jak bede mial czas.

EOT

 

Kodeksu nie pisali amatorzy zapewniam Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

und3r powiedz mi skad ty bierzesz tyle energi na odpisywanie na te glupoty ? Jakas specjalna dieta ? Powiedz przyda mi sie :D (no chyba ze to sekret ;) ) . Rozbawil mnie ten argument o tworzeniu nowego rynku poprzez przesiadke z USD za barylke na EURO . ROTFL Jaki rynek ? Caly swiat to rynek dla handlu ropa jaki problem czy kupisz za dolary czy euro ? Chwyt ze USA baly sie destabilizacji dolara to bzdura , Greenspan (a teraz jego nastepca) od lat go oslabia . Caly ten bzdet o ropie jest wymyslem jakiegos lewackiego impotenta intelektualnego . Skoro USA to taki diabel po ki czort nie mialy wspolpracowac z Saddamem i innymi ? Zeby w CNN lepiej wygladac ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sun Tzu napisal czemu wojny wybuchaja:> ano wybuchaja temu ze jakies panstwo chce osiagnac jakies korzysci i tak bylo zawsze i zawsze bedzie. niema wojen z ktorych nie plyna korzysci dla ktorejs ze stron.

Krucjaty?

 

@Ecuadoo - dzieki, juz mi to wczesniej wyjasniono. Przeoczenie po mojej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iran , irak juz od dawna planują przejscie z rozliczania w dolarac na euro i stworzenie alternatywy dla rynku ropy który teraz zdominowany jest przez USA

oni chca zrobic swoje wlasne lokalne euro, we wprost terazniejszym o tym pisza

 

co do ropy, wojen i prawa koranicznego - za niedlugo ropa sie skonczy, razem z nia skonczy sie wodospad kasy i w przyszlosci samobojcy terrorysci iranscy beda ganiac z patykami i kamieniami, a ich wewnetrzne wojenki beda sie konczyc stratami pokroju "1 wybite oko, kilka polamanych konczyn".

nie wiem jak wy, ale ja o taka przyszlosc sie modle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ropy, wojen i prawa koranicznego - za niedlugo ropa sie skonczy, razem z nia skonczy sie wodospad kasy i w przyszlosci samobojcy terrorysci iranscy beda ganiac z patykami i kamieniami, a ich wewnetrzne wojenki beda sie konczyc stratami pokroju "1 wybite oko, kilka polamanych konczyn".

nie wiem jak wy, ale ja o taka przyszlosc sie modle

Jest jeszcze gaz ziemny, on starczy na troche dłuzej ;) . Jednak faktem jest, ze KWR zaczynają coraz wiecej inwestowac w odnawialne źródla energii (glownie spadku wody, wiatru, geotermiczną, słoneczną, a w niedalekiej przyszłosci fuzji termojądrowej), zeby uniezależnić sie od Bliskiego Wschodu. Jak kraje rejonu Zatoki Perskiej w pore nie zrozumieją, ze era ropy sie konczy to obudzą sie z przysłowiową reką w nocniku:> IMO jeszcze za naszego zycia wycofane zostaną z produkcji samochody benzynowe, a obecnie uzywane paliwa utrzymają sie dluzej tylko w lotnictwie pasazerskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze gaz ziemny, on starczy na troche dłuzej ;)

hehehe oczywiscie zaprzeczyc nie moge, ale jakos nie moge sobie wyobrazic zeby polski rzad zaczal przerabiac limuzyny na metan. chociaz, moze lepper by lobbowal za naturalnym polskim krowim obornikiem ;) [ew. pigshit z mad maxa]

 

hmm w CERNie buduja chyba reaktor drugiej generacji korzystajacy ze zjawiska fuzji o ile mnie pamiec nie myli. pewnie znowu wyskocza ekolodzy i okrzycza ze plazma o temp kilku mln stopni jest fe, po czym pojda do domow smazyc kotlety na kuchenkach ktore sa zasilane z takich reaktorow [odniesienie do atomowych]

aaa i bym zapomnial KWR to kraje wysoko rozwiniete czy moze znowu nie jestem na biezaco w sprawach roznych aliansow i osi?

 

tak sobie przypomnialem - ostatnio na c+ leci dosc stary film "reakcja lancuchowa" z morganem freemanem i keanu "neo" (reeves? nie pamietam jak to sie pisze :P) ktorzy opracowali hmm w sumie to nie bardzo wiadomo co opracowali, niby super wydajne jakies cos co generuje energie z wody [prad] ale mi to bardziej wygladalo na uber wydajna elektrolize (normalnie jak rozszczepienie atomu tylko zamiast atomu czasteczka wody, cala filozofia bez zmian, tylko dodatkowy plus to gratis w postaci czystego wodoru). tak wlasnie myslalem, czy to co tam mowili to prawda, tzn:

czy to prawda ze na swiecie juz sa jakies super wydajne technologie tylko sie ich nie przedstawia poniewaz zalamalby sie biznes paliwowy? (w sumie plus, jak juz pisalem z dnia na dzien araby traca $$$)

Edytowane przez tukamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krucjaty?

a malo to lupow przywiezli do europy?:>

 

@und3r

 

a ja mysle ze beda tworzyc paliwo syntetyzujac je. technologia juz istnieje tylko jest niezbyt dopracowana takie paliwo jest drozsze niz kopalne. do takiej maszynki wrzuca sie plastikowe butelki i z drugiej strony wyplywa paliwo:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie malo...

 

Z wikipedii:

 

I wyprawa:

 

Wbrew powszechnej opinii, koszta które musiał ponieść rycerz chcący udać się do Ziemi Świetej aby walczyć przeciw agresji Turków Seldżuckich były olbrzymie. Często rycerze zostawiali pod zastaw swoje posiadłości, aby móc zakupić konia i uzbrojenie, oraz aby zaopatrzyć się na podróż w wikt i zapewnić sobie transport do Ziemi Świętej. Pierwsze krucjaty nie były w zadnym stopniu nastawione na zdobycze ekonomiczne, lecz miały za swój główny cel odbicie Ziemi Świetej, centrum ówczesnej kultury Zachodu, z rąk najeźdzców.

II wyprawa:

 

W czasie trwania owej wyprawy, krzyżowcom pomimo wystawienia największej armii z dotychczasowych, w wyniku braku talentów i wiecznych kłótni dowódców nie udało się podbić Damaszku. Oblężenie trwało zaledwie 5 dni, po czym cała armia, w rozsypce, przymierając z pragnienia i ciągle atakowana przez lekką jazdę turecką, wycofała się na tereny Królestwa. Porażka było ogromna, stracono bezpowrotnie tysiące ludzi i cenny prestiż. Mit niepokonanych armii krzyżowych minął bezpowrotnie. Sytuację oczywiście wykorzystał Nur ad-Din, który zajął neutralny dotychczas Damaszek.

III wyprawa:

 

Wyprawa prowadziła trzyletnią wojnę okopową pod murami Akki, zakończoną jej zdobyciem i podpisaniem ugody z Saladynem. Skromne wyniki tej wyprawy (warunki pokoju zakładały zapewniene pielgrzymom swobodnego dostępu do Jerozolimy oraz przekazanie przez Turków pasa wybrzeża morskiego od Tyru do Jaffy) skłoniły papiestwo do zorganizowania IV wyprawy krzyżowej.

IV wyprawa:

 

Od 14 do 16 kwietnia 1204 trwało plądrowanie miasta, z którego zrabowano niesłychane ilości złota i srebra - przy okazji niszcząc je bezprzykładnie. Samo plądrowanie miasta przez zdobywców było podówczas rzeczą normalną, dozwoloną prawem wojennym, lecz jego skala wykraczała poza spotykane przykłady.

To o Konstantynopolu.

 

Wreszcie ostatnia, V krucjata:

 

W 1217 zaatakowano Egipt i po długim oblężeniu zdobyto Damiettę, kluczową pozycję w delcie Nilu. Sukces ten zaprzepaszczono nieszczęśliwą wyprawą na Kair, po której musiano oddać Damiettę i wycofać się z Egiptu.

Jak widac tylko z jednej krucjaty przywieziono jakies lupy - i to tylko dlatego, ze rozminela sie ona ze swoim oryginalnym celem (Palestyna) :)

 

Pod haslem "jakies lupy" rozumiem cos wiecej niz napchanie kieszeni paru farciarzy kwota nie starczajaca nawet na dobrego konia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm w CERNie buduja chyba reaktor drugiej generacji korzystajacy ze zjawiska fuzji o ile mnie pamiec nie myli. pewnie znowu wyskocza ekolodzy i okrzycza ze plazma o temp kilku mln stopni jest fe, po czym pojda do domow smazyc kotlety na kuchenkach ktore sa zasilane z takich reaktorow [odniesienie do atomowych]

Reaktor fuzji jądrowej ITER powstaje obecnie we Francji (w Cadarache dokladnie). CERN to Europejski Ośrodek Badań Jądrowych w Szwajcarii (przy granicy z Francją) i tam powstaje LHC (Wielki Zderzacz Hadronow - akcelerator cząstek), nie ITER - takie małe sprostowanie z mojej strony ;) .

 

aaa i bym zapomnial KWR to kraje wysoko rozwiniete czy moze znowu nie jestem na biezaco w sprawach roznych aliansow i osi?

Tak, KWR to kraje wysoko rozwinięte (czyli PKB powyżej 15 000 $ na mieszkanca oraz wysoki procent sektora usług w jego tworzeniu).

 

czy to prawda ze na swiecie juz sa jakies super wydajne technologie tylko sie ich nie przedstawia poniewaz zalamalby sie biznes paliwowy? (w sumie plus, jak juz pisalem z dnia na dzien araby traca $$$)

Wykluczyc tego nie mozna ;)

 

Wlasnie malo...

Costi zważ, ze przeciez oni nie wiedzieli przed wyprawą, ze mało zyskają;]

 

btw wracajac do tematu. ktos zapodal mi link:> http://hotnews.pl/artnauka-221.html

Ach, czyli to jednak nie hiperaktywność Słonca w 2012 przyczyni sie do owego przebiegunowania, tylko przejscie ukladu Słonecznego przez równik galaktyczny? Myslałem, ze przynajmniej zwolennicy "teorii końca" są ze sobą zgodni... :lol: Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi zważ, ze przeciez oni nie wiedzieli przed wyprawą, ze mało zyskają;]

A obecni "krzyzowcy" wiedzieli, ze tak umocza ze swoja "krucjata"? ;]

 

Cudzyslowy celowo - zanim znow sie ktos przyczepi, ze tu nie o religie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A obecni "krzyzowcy" wiedzieli, ze tak umocza ze swoja "krucjata"? ;]

 

Cudzyslowy celowo - zanim znow sie ktos przyczepi, ze tu nie o religie chodzi.

IMHO upłyneło za mało czasu, aby moc stwierdzic, czy na pewno umoczyli;] (o ile chodzi nam o tych samych krzyzowcow;]).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co Bush przejadl cala nadwyzke budzetowa na swoje wojenki (albo tylko na sam Irak, nie pamietam juz). Straty w ludziach przez grzecznosc pomijam.

 

Fakt, ze pewnie sa firmy, ktore na tym zrobily interes, glownie zbrojeniowe. W ogolnym rozrachunku USA sa chyba jednak poki co do tylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co Bush przejadl cala nadwyzke budzetowa na swoje wojenki (albo tylko na sam Irak, nie pamietam juz). Straty w ludziach przez grzecznosc pomijam.

 

Fakt, ze pewnie sa firmy, ktore na tym zrobily interes, glownie zbrojeniowe. W ogolnym rozrachunku USA sa chyba jednak poki co do tylu.

No właśnie - póki co :) . Takie "potyczki" mają to do siebie, ze ich wplyw na gospodarke jest długofalowy. Wymuszony zostaje przeplyw towarow, niektore firmy robia zlote interesy, pracownicy dostaja premie, ktore potem wydaja na produkty i uslugi innych firm itp. - koło sie kreci, a nic tak nie pobudza gospodarki jak obrot pieniądza :) . W sumie to ogol korzysci dla gospodarki, bedących pochodnymi interwencji w Iraku jest niepoliczalny. Jednak jesli dynamika wzrostu PKB bedzie wyzsza niż w latach poprzednich, to mozna powiedziec, ze wojna przyniosla zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatowe zaglebie informatykow. Produkuja ich w tempie, w jakim Chinczycy kleca plastikowe zabawki ;]

Myslałem, ze liczy sie jakosc nie ilosc, a pod tym wzgledem to my przodujemy;] Poza tym bez zartow - Indie mialyby zagrozić USA? Przecie tam glod i ubostwo:> Owszem, rozwijaja sie szybko, ale to zupełnie inna liga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc wbrew pozorom tez maja nienajgorsza. Po prostu postawili na edukacje informatyczna i poki co dobrze na tym wychodza.

 

Moze nie maja tlumow super-mozgow, alemoga zapewnic duzo wykwalifikowanej kadry o niewielkich wymaganiach placowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem wszystkich postów tylko część, i piszecie tutaj glównie o zagrożeniach wojną w 2012 roku.A popatrzcie z innej strony-ponoć za jakiś czas papieżem ma zostać murzyn.W związku z tym jest nadejście szatana,koniec świata itp.I to nawet byloby logiczne-teraz mamy tego Benedykta 16, który albo pociągnie do 2012 (no,mlody to on już nie jest), albo gdy przyjedzie do Polski zginie a po nim pojawi się następca po którym będzie szatan.W jaki sposób mialby zginąć?Przypuśćmy,że znajdzie się grupa gości którzy mają nieco źle poukladane w glowie,są antyhitlerowcami,antyniemcami,itp.A papież byl na wojnie i strzelal do Polaków.No więc komuś może odbić,zrobić sobie jakiś zamach na glowę kościola-udany lub nie.I po tym może nadejść kolejny,a po nim czlowiek czarny.

Są takie przepowiednie,że po Janie Pawle II pojawi się papierz rządzący bardzo krótko i po nim murzyn.Potwierdza to nawet kościól,a rok 2012 dziwnie tutaj pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio papiez strzelal do polakow ?? :) nie wiedzialem. a co do konca swiata to nie ma sie czym przejmowac. wydaje mi sie ze to bedzie dla mnie kolejny zwyczajny rok w ktorym jak zwykle spale cos po pijaku w kompie. a z reszta co to jest koniec swiata? masowa smierc, kiedys ktos powiedzial: smierc jednego czlowieka jest tragedia, smierc tys ludzi jest tylko statystyka. tak naprawde co chwile ktos na ziemi ma koniec swiata. ja sie nie przejmuje koncem swiata. staram sie zyc jakby to byl ostatni dzien mojego zycia (no moze troche przesadzilem ;) ) i nie wybiegam tak daleko planami, co bedzie za 6, 8, 12 lat. tak naprawde to kazdy z nas ma juz przepowiedziay koniec swiata, nie dokladny ale jednak jest, jeden pozyje 60lat, inny 80, jeszcze ktos inny nawet ze 100, a inny zginie glupia smiercia w wieku 15 lat. wiec mysle ze przepowiadanie konca swiata to poprostu wypelnianie wolnego czasu ktory mozna by wykozystac w inny sposob. np molestujac (bez skojarzen) kompa OC. ;) a co do myslacych robotow, to nie jest to calkowita bajka. kiedys w polsce ukazywal sie taki dwutygodnik Faktor X. bylo tam sporo ciekawych informacji. jezeli mnie pamiec nie myli to wlasnie tam wyczytalem to co zachwile napisze. byla tam informacja o tym ze naukowcy prowadza jakies tajne badania ktore maja pozwolic na wyeliminowanie krzemu i zastapienie go organika :) tzn ze zamiast prockow z tranzystorami bedziemy miec np. tube z pleksy wypelniona jakims plynem a w srodku mozg martwego czlowieka. oczywiscie tego porownania procka do mozgu tam nie bylo, to takie moje przemyslenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...