Skocz do zawartości
math

Asus +linux

Rekomendowane odpowiedzi

jak wyglada sprawa zainstalowania na A3E-5003 Linuxa. np. SUSe 9.3 czy MAndriva?

Dostalem maila z serwisu Asusa z Wrocławia ze Asus nie supportuje Linuxa na swoich notbookach. ????

jak to jest?

Dziwna polityka Asusa i nie bardzo rozumiem po co Asus wypyszcza modele na rynek bez systemu operacyjnego jezeli nie supportuje Linuxa. MAcie jkaies sugestie ???? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada sprawa zainstalowania na A3E-5003 Linuxa. np. SUSe 9.3 czy MAndriva?

Dostalem maila z serwisu Asusa z Wrocławia ze Asus nie supportuje Linuxa na swoich notbookach. ????

jak to jest?

Dziwna polityka Asusa i nie bardzo rozumiem po co Asus wypyszcza modele na rynek bez systemu operacyjnego jezeli nie supportuje Linuxa. MAcie jkaies sugestie ???? :mur:

1635651[/snapback]

A co ten notebook ma "w srodku"? To ze oni nie supportuja to pewnie oznacza jedynie ze nie dostarczaja sterow do sprzetu itd. To jest powszechna praktyka wiekszosci producentow notkow. Daj opis bebechów to zobaczymy co z tego będzie. Ja na swoim mam SuSE 9.3, caly sprzet poszedl bez zadnych dodatkowych zabiegow, jedynie stery nvidii musialy sie przekompilowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ten notebook ma "w srodku"? To ze oni nie supportuja to pewnie oznacza jedynie ze nie dostarczaja sterow do sprzetu itd. To jest powszechna praktyka wiekszosci producentow notkow. Daj opis bebechów to zobaczymy co z tego będzie. Ja na swoim mam SuSE 9.3, caly sprzet poszedl bez zadnych dodatkowych zabiegow, jedynie stery nvidii musialy sie przekompilowac.

1635669[/snapback]

 

tu sa dane:

http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?MainPu...0&TowarId=15491

 

lub

 

http://www.tanienotebooki.pl/notebook_85.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu sa dane:

1635749[/snapback]

Takie dane wiele nie mówią, bo jeśli mają byc jakieś problemy to mogą być z jakąś nietypową kartą dźwiękową, kontrolerem IDE, USB czy konkretnym modelem czytnika kart. Procek czy standardowy intelowski chipset oraz inne standardowe elementy napewno będą obsługiwane.Ale myśle, że na SuSE 9.3 nie powinno być problemów. Z Mandriva nie wiem, od 1.5 roku nie używalem Mandrake vel Mandriva, ale myślę że też nie powinno być. Ja osobiście polecam SuSE. Najlepiej zacznij od ściągnięcia SuSE 9.3 LiveCD/LiveDVD i/lub MandrivaMove, one sie odpalaję z plyty bez instalacji. Sprawdzisz bezboleśnie, który ci pójdzie i który będzie lepiej działał.

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada sprawa zainstalowania na A3E-5003 Linuxa. np. SUSe 9.3 czy MAndriva?

Dostalem maila z serwisu Asusa z Wrocławia ze Asus nie supportuje Linuxa na swoich notbookach.

1635651[/snapback]

http://tuxmobil.org/asus.html

Tam szukaj tego modelu lub czegos podobnego. Mi udalo sie nawet zmusic do pracy mojego Acera. Niestety producenci sprzetu maja w powazaniu systemy inne niz Windows i czesto trzeba kombinowac, zwlaszcza w tych niemarkowych sprzetach.

Jesli zas chodzi o dystrybucje - polecam Ubuntu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...