Skocz do zawartości
maly86

Polak W Zagranicznej Reklamie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ogladam sobie Wiadomosci na TVP1, a tam Polak z dunskiej reklamie lacza internetowego :blink:!? Obrosniety, brudny z widlami :blink:. Dania sie tlumaczy, ze chodzilo im o to, aby bylo smiesznie, a nie robilo im roznicy jakiego robotnika by wzieli :blink:.

I teraz pytanie, czy bywaliscie za granica, i jakie sa odczucia, nastawienie do Polakow, czy jestesmy tak samo spostrzegani jako rolnik z widlami i broda :blink:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[; amerykanie tak maja :P

 

raz jednemu na chatcie wmowilem ze mieszkamy w jaskiniach i chodzimy w krzaczki na siku [; sprawial wrazenie ze uwiezyl :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzac po wrazeniach ze sceny mulitiplayer gry w ktora se gram to wlasnie cos tego pokroju.

Reklama wg. fajna i jakos cpecjalnie nbie poczulem sie nia dotkniety, czujac sie oczywiscie w pelni polakiem.

Wlasciwie... czy dalece ona odbiera od prawdy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie... czy dalece ona odbiera od prawdy ??

1635836[/snapback]

Nie mam brody i wideł.. ;]

Wiec juz jest sprzecznosc..

 

Poza tym - w wielu amerykanskich filmach polak jest pokazany od tej złe strony... Lub po prostu jest zła stroną tego filmu.. ;]

 

A że akurat Ci ludzie tak nas widzą to:

a) ich stereotyp...

B) ich własne doswiadczenia z polakami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

B ) ich własne doswiadczenia z polakami..

 

1635856[/snapback]

Np., kurcze co to byl za aktor :wink:, hmmm, no ten, ktoremu polska sprzataczka ukradla bizuterie na tam kilka tysiecy $ $$$ :wink:.

 

EDIT:

 

Robert de Niro? :unsure:

Edytowane przez M@Ly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zapomne sytuacji z mojej praktyki z Wloch. Wracalismy wlasnie z pracy z kumplem do domu goscia ktory byl naszym opiekunem. No i przed wejsciem do kamienicy widac bylo jakas starowinke tachajaca ogromne siatki. Wzielismy jej te siatki i pomogli doniesc do windy. Dialog z nia wygladal mniej wiecej tak:

Babcia: A gratzie, gratzie mille... [nawija po wlosku]

My: Scusi, non capisto italiano...

Babcia: aaa.... Sei espagnola ?

My: no, no...

Babcia: Inglese ?

My: no, no... siete Polacco

Babcia: :blink: :blink:

po czym wziala swoje torby, ustawila sie w rogu windy blisko wyjscia, w standardowej pozycji ucieczki nr 3 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to oprocz hydraulika, pielegniarki i dentysty mamy nowa postac - uwalonego krowim lajnem chlopa! Idziemy w dobrym kierunku. Czekac az nastepna charakterystyczna postacia bedzie polski zlodziej samochodow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babcia: A gratzie, gratzie mille... [nawija po wlosku]

My: Scusi, non capisto italiano...

Babcia: aaa.... Sei espagnola ?

My: no, no...

Babcia: Inglese ?

My: no, no... siete Polacco

Babcia:  :blink:  :blink:

Jakby nie patrzec, babcia wladala trzema jezykami, a Wy iloma? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam brody i wideł.. ;]

Wiec juz jest sprzecznosc..

 

1635856[/snapback]

Ja tam brody tez nie mam ale chyba nie o brode w tej reklami chodzi.

 

Fakt faktem jesteśmy złodziejami (o czym nawet na forum sie czesto pisało, jak to telefon komus ukradli), brudasami (bo nie sadze zeby przy 20% bezrobociu kazdego bylo stać zeby sie codziennie wykompac)

Z lecjach geografii z tego co pamietam (a nie za dozbrze pamietam) to ogromna wiekszosc ludzi "pracuje" w rolnictwie - wiec i widły sa jak najbardziej na miejscu.

 

I nie mowie tego poto zeby polokeji sie ludzie zglaszali "ja sie myje i nie kraden wiec nie masz racji" tylko po to zeby uzmyslowic ze w tych stereotypach jest duzo prawdy, co nie oznacza ze kazy taki jest... baa.. nawet wiekszosc taka moze nie byc, ale stereotypu tak szybko nie rozmyjemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzec, babcia wladala trzema jezykami, a Wy iloma? ;)

1635896[/snapback]

Nie wiem czy wladala trzema, bo caly czas po wlosku nas o narodowosc wypytywala :P My wtedy wladalismy dwoma + kaleczylismy wloski :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam brody tez nie mam ale chyba nie o brode w tej reklami chodzi.

 

Fakt faktem jesteśmy złodziejami (o czym nawet na forum sie czesto pisało, jak to telefon komus ukradli), brudasami (bo nie sadze zeby przy 20% bezrobociu kazdego bylo stać zeby sie codziennie wykompac)

Z lecjach geografii z tego co pamietam (a nie za dozbrze pamietam) to ogromna wiekszosc ludzi "pracuje" w rolnictwie - wiec i widły sa jak najbardziej na miejscu.

 

I nie mowie tego poto zeby polokeji sie ludzie zglaszali "ja sie myje i nie kraden wiec nie masz racji" tylko po to zeby uzmyslowic ze w tych stereotypach jest duzo prawdy, co nie oznacza ze kazy taki jest... baa.. nawet wiekszosc taka moze nie byc, ale stereotypu tak szybko nie rozmyjemy.

1635986[/snapback]

Włąśnie że jest wręcz odwrotnie

Złodzieji jest pełno wszędzie, to że Polacy to złodzieje, pijacy, brudasy jest bardzo dla nas krzywdzące <_<

Nie każdy bezrobotny jestzapuszczonym żulem który robi pod siebie :angry:

Źle pamiętasz ok 30% społeczeństwa trudni się rolnictwem, pozatym nie każdy robi to przy użyciu wideł, po pachy urobiony w gnoju, kolejny głupawy stereotyp

Co do reści reklamy to urazony nie jestem bo mam to gdzieś, natomiast niebezpiecznym zjawiskiem jest przyznawanie owym głupawym stereotypom racji przez nas samych

Zresztą byłem w Niemczech i patrząc na tamtejszą młodzież nasza wcale nie ma się czego wstydzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzac po wrazeniach ze sceny mulitiplayer gry w ktora se gram to wlasnie cos tego pokroju.

1635836[/snapback]

dziś graliśmy z jakimis węgrami i padł text "jak tam w polsce - macie pieniądze?" :/

 

z ironią odpowiedziałem żeby sie pospieszyli (była przerwa - zmiana mapy i zawodnika) bo gram na pożyczonym kompie ;P

 

na szczęście dostali po [gluteus maximus] ;]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ShKieLet

Za to u nas amerykanie widziani są jako tłuste spocone grubasy...a kobiety ze stanów sa brzydkie grube i wszyscy wpieprzają tylko fast food.Ich problem narodowy to nadwaga.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] każdy naród ma stereotyp np reklama Żywca pod koniec Starsi ludzie z wąsami piją piwo i to czasem nie Niemcy :>? A kawały o Francuzach na temat wygranych wojen ?? Włosi Hiszpanie Szwedzi ;] Anglicy (flegmatycy ;]) itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając w soldata czasem natrafiam na ciekawe sytuacje na temat nacji, kilka przykładków (uwaga brzydkie słownictwo) :D :

 

z tego zazwyczaj jesteśmy znani :/

 

n/c

 

coś o usa...

 

chyba dostane procenty za brak cenzury :(

 

młody gniewny ;)

 

a tutaj udało mi się jednego nawrócić :D

 

Pewnie ten post nie przetrwa długo z uwagi na treści ale przynajmniej widać że takie opinie o Polakach nie biorą się z niczego :/ Aż czasem głupio się robi jak podczas gry jakiś pajac zacznie tak bluzgać, wstyd potem powiedzieć skąd się pochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tez byla mowa, o tym, ze Niemcy zawsze nie nawidzili Polakow, lecz po obaleniu muru Berlinskiego, nasze kontakty sie polepszyly. Tak z zachodem napewno, ale na wschodzie :arrow: Bialorus, Rosja, glownie wydarzenia zwiazane z ambasada Polski na Bialorusi, to masakra, co tam sie nie dzialo :blink: :huh:?! Polacy pobili nie wiedzac o tym wschodnich sasiadow, to Bialorus bila naszych delegatow z ambasady :angry:! Co to sie nie dzeje na tym swiecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grajac w internecie z pewnym Szwedem (btw. obecnie czesto razem gramy) zapytal sie mnie czy to prawda co slyszal (mniej wiecej i po przetlumaczeniu):

Slyszalem, ze w Polsce zamiast jesc platki z mlekiem, jecie z vodka :lol:

A zamiast pic herbate pijecie piwa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grajac w internecie z pewnym Szwedem (btw. obecnie czesto razem gramy) zapytal sie mnie czy to prawda co slyszal (mniej wiecej i po przetlumaczeniu):

Slyszalem, ze w Polsce zamiast jesc platki z mlekiem, jecie z vodka :lol:

A zamiast pic herbate pijecie piwa :lol:

1636768[/snapback]

coś w tym musi być...;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych wideł i gnoju w butach to sie grubo myla

to starszny sterotyp

 

polscy rolnicy zaczynaja coraz bardziej przypominać rolników z zachodu

a takich pseudo-rolników jest coraz mniej--->poprostu bankrutuja

rolnicy zacynaja dochodzić powili do standardów europeijskich jak dla mnie rolnik staje sie powili człowiekem pracujacym ciagnikiem za 150 tys lub pracujacym w szkalrni/tunnelu w białch kalpkach i stroju ochronnym :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych wideł i gnoju w butach to sie grubo myla

to starszny sterotyp

 

polscy rolnicy zaczynaja coraz bardziej przypominać rolników z zachodu

a takich pseudo-rolników jest coraz mniej--->poprostu bankrutuja

rolnicy zacynaja  dochodzić powili do standardów europeijskich jak dla mnie rolnik staje sie powili człowiekem pracujacym ciagnikiem za 150 tys lub pracujacym w szkalrni/tunnelu w białch kalpkach i stroju ochronnym :D  :D  :D

1637175[/snapback]

No i dobrze, bo chyba bysmy nie chcieli sie cofac z postepu cywilizacyjnego, nie? :ph34r: No, ale glebiej sie zastanawiajac, i popierajac postulaty antyglobalistow to dobrze by bylo zwolnic bo w takim postepie, to paliwa, wody, i pzedewszystkim miejsca do zamieszkania zabraknie :huh: :blink:. Czasami jest fajnie ujrzec rolnika i prawdziwa wies w dzisiajszych czasach, gdzie komp, "zabiera" 4 miejsca pracy :wink:.

Takze lepeij, zeby rolnicy uzywali ciagnikow, i nowoczesnych narzedzi, a nie pluga i konia, bo im lzej, koniom lzej i wiecej produktow z mnejszej ilosci ziemi :wink: :).

 

I biorac to wszystko pod uwage, to moze, ze Polska dolaczyla niedawno do UE, to Dunczycy widza u nas slabo rozwiniete rolnictwo i zacofanie, bo nie powiem, ze tak nie jest :mellow:, ale daje 50 lat i mam nadzieje, ze dzieki UE wyrownamy poziom zycia :rolleyes:.

Edytowane przez M@Ly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, bo chyba bysmy nie chcieli sie cofac z postepu cywilizacyjnego, nie? :ph34r: No, ale glebiej sie zastanawiajac, i popierajac postulaty antyglobalistow to dobrze by bylo zwolnic bo w takim postepie, to paliwa, wody, i pzedewszystkim miejsca do zamieszkania zabraknie :huh: :blink:.  Czasami jest  fajnie ujrzec rolnika i prawdziwa wies w dzisiajszych czasach, gdzie komp, "zabiera" 4 miejsca pracy :wink:.

Takze lepeij, zeby rolnicy uzywali ciagnikow, i nowoczesnych narzedzi, a nie pluga i konia, bo im lzej, koniom lzej i wiecej produktow z mnejszej ilosci ziemi :wink: :).

 

I biorac to wszystko pod uwage, to moze, ze Polska dolaczyla niedawno do UE, to Dunczycy widza u nas slabo rozwiniete rolnictwo i zacofanie, bo nie powiem, ze tak nie jest :mellow:, ale daje 50 lat i mam nadzieje, ze dzieki UE wyrownamy poziom zycia :rolleyes:.

1637206[/snapback]

 

Eee tu się troche z toba nie zgodze odnośnie tego zwolnienia tępa

Paliwo niedługo zostanie zamienione na odnawialne/alternatywne źródła energi, wody jest jeszcze sporo, a państwa w których globalizacja robi najsybsze postepy notują zmniejszony przyrost naturalny (rzadko brakuje prądu:) ), aczkolwiek nie twierdze że globalizacja jest dobra w każdym aspekcie, ale w weiększości raczej tak, co do poglądów alterglobalistów heh no własnie jakich poglądów?? do dzisiaj nie wiem dokładnie jakie posiadają

Prawdziwa wieś heh idzie jeszcze trafić w Polsce na takie zjawisko, aczkolwiek wątpi że by mi się spodobało

Kończąc polskie rolnictwo czeka największa reforma, przedewszystkim musi odejśc z niego ok 80% rolników, wówczas ci najsilniejsi zostaną, wtedy właśnie będziemy porównywalni doi Duńczyków, jak narazie mają o nas nie najlepsze zdamie ale przyszłośc przed nami :wink:

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bylem w GB to nie spotkalem sie z zadnymi nieprzyjemnymi sytuacjami - wrecz przeciwnie, ludzie tam bardzo szanuja Polakow.

1635806[/snapback]

Z tego co czytałem o GB a bardzo dużo czytałem, szczeólnie o Szkocji to tam nastawienie do Polaków jest faktycznie bardzo pozytywne. Kolejny powód żeby się wynieść właśnie do Szkocji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych biopaliw to sie nie zgodze nasze moce produkcyjne są małe i np. o rzepak (na którym juz zreszta sporo rolników jeżdzi mieszaja poł na pół z paliwem) wsztscy sie podniecaja że obsiejemy wszystkie ugory co jest kompletna bzdurą rzepak jest rosliną trudna do uprawy przedewszystkim ze względu na szkodniki(których zwalcznia wymaga stosowania sporych ilosci srodków chmicznych) jak i na to ze wymaga b.dobrych gleb żeby zebrac wiecej niż sie zasiaje

 

smutne ale prawdziwe

 

 

ale fjanie by tak było jak by w polsce mielibysmy małych szejków rzepkowych skrzyżowanych z rolnikami z gnojem w butach :D :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...