Skocz do zawartości
killua

Stypendium Unijne W Krakowie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wie ktos moze albo ma jakies linki o stypendiach unijnych w ramach wyroownania szans czy jakos tak w powiecie krakowskim na ten rok akademicki. Bo na stronie starostwa to nie moge nic znalezc z tego roku. Do kiedy sie sklada wnioski , czy wogoole w urzedzie starostwa. Na maile walachy tez nie odpisuja.

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy rocznik (zaczynajacy studia) moze skladac do konca tego miesiaca, kazdy inny rok (2,3,4,...) - termin minal 31 sierpnia.

Z tego co wiem to trzeba miec nie wiecej niz 350zl na glowe w rodzinie i zarobki obowiazuja za rok 2004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stypendium unijne i socjalne to 2 rozne rzeczy. Pierwsze jest przyznawane nie co miesiac naj socjelne, tylko w jakis czesciach itp. Trzeba miec pozatym udokumentowane na co idzie z niego kasa (musza to byc jakis ksiazki, pomoce naukowe, kasa nie idzie bezposrednio do reki, tylko po okazaniu tego, ca co sie ja wydalo - czyli to co opisalem wczesniej). Stypendium socjalne natomiast jest wydawane co miesiac i do 'lapy' , nie obchodzi ich na co to wydasz, poporstu dostajesz w nagrode, ze jestes biedny. ;] Pozatym mozna uzyskac jeszcze tzw. zapomoge. Jest to dosyyc duza kwota (zalezy od uczelni, moze dochodzic do ~2k), ktora sie dostaje raz na rok (jesli przysluguje), ale trzeba spelniac takze warunki (sa bardziej rygorystyczne od stypendiow, sa to np. jakies wypadki losowe, no nie wiem np. ktos stracil jednego z rodzicow i diametralnie pogorszyla sie sytuacja finansowa).

Na stypendiach najlepiej wychodza mieszkany wsi, ktorzy uprawiaja ziemie, albo maja jakies interesy, ktore trudno jest do konca udokumentowac. ;] Wiem to, bo w rodzince mam ludzi, ktorym sie doscy dobrze powodzi a wykorzystujac niedokladnosc przepisow biora sobie kasiorke z uczelni. ;]

 

Co do tego gdzie skladac, to w kazdym starostwie jest od tego odpowiedni dzial i wlasnie tam trzeba sie kierowac (moja wiedza na ten temat jest stad, ze moja szkola jest w tym samym budynku co starostwo powiatowe ;]]] ). Np. u nas bylo porozwieszane rozne plakaty inforumjace o tej akcji.

Co do tajemnicy to nie, nie jest to tajemnica, ale w tym panstwie jest taka zasadza: nie wezmiesz sam tego co ci przysluguje, lepiej dla nich, podziela sie twoja kasa. ;]

 

No to tyle, jak jeszcze jakies pytanka to postaram sie odpowiedziec. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki np. komputer by sie pod pomoc naukowa kwalifikowalal biorac pod ówage kierunek studiów z komputerami zwiazany i udokumantowne zarobki ehh... 60pln na czloka rodziny (sam bylem w szoku, bo na same kiepy wiecej wydaje :lol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...