Skocz do zawartości
mechl!n

Nowy Tagan - Easycon

Rekomendowane odpowiedzi

W wyszukiwarce wpisałem "easycon"- nic nie znalazło - jeśli jednak podobny temat istnieje to całkim mi ajm sory.

 

No właśnie- zdaje się, że pojawił się pierwszy tagan z 1 wentylem 120x120. Do tego ma jeszcze odpinane kabelki. Zresztą... nie ma co gadać- zdjęcia na aukcji:

 

aukcja

 

Wiadomo coś o nim? Ma go ktoś? I najważniejsze- jak z głośnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie- mniejsza o wydajność- tą znamy z testu BENITA. Ciekawe jak z głośnością- czy aby zbyt szybko ten wentyl nie wejdzie na wysokie obroty.

 

No i te odpinane kabelki- widziałem już takie rozwiązanie w jakimś High-endowym zasilaczu. Fajna sprawa. Bo cała wiącha kabelków z poprzednich taganów jest trudna do upchania nawet w bigtowerze (z WC allinside).

 

UPDATE- coś tam znalazłem:

 

http://www.overclockers.at/showthread.php?s=&threadid=147806

 

Niestety po nienaszemu a altavista coś słabo tłumaczy...

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie przymierzam do tej zasiłki.

 

Na linku który podałes z overclockers.at wynika, że koles miał troche problemów z "zainstalowaniem" zasiłki. Podobno wentylator który jest na dole jakoś przeszkadza (tzn. grill), wtyczki ogólnie nie bardzo psują, a zwłaszcza wtyczka do karty graficznej na pci-e.

Zasiłka cicha i stabilna!

Poza tym koles nic nie napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luknąłem na stornkę producenta i znalazłem jeszcze jedną ciekawą informację, a mianowicie o nowej serii nazwanej Turbo, najsłabszy zasilacz ma 500W...

http://www.tagan.com/pages/products/turboS/e_tg500_u32.html#

szkoda tylko że po niemiecku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość producentów zaczęła "kombinować" z zasiłkami powyżej 500W. Wyścig doprowadził do tego, że powstają już zasiłki liczone w GW :blink:.

 

Jako że eXtremalne podkręcanie i wiążący się z tym hałas mam już za sobą priorytetami moimi stała się cisza i wygoda- stąd moje zapatrywania w kierunku taganów z odpinanymi kabelkami.

 

Pożyjemy - zobaczymy. Być może za jakiś czas BENITO przetestuje i te wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowal mnie ten zasilacz. Jego starsi bracia tez. Sa wersje do 580W, z tym ze cena wychodzi 1zl za 1W praktycznie... Przydalby sie test wszyskich tych zasilek. Ceny u zenfista np:

430W - 379zl

480W - 449zl

530W - 519zl

580W - 589zl

 

na allegro 430stka 329zl. Ktory z nich najlepiej cena/moc brac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka 430W myślę że stykła by w zupełności. Choć warto by mieć choć mały zapasik na przyszłość- myślę tu o 480W (o ile to nie ten sam zasilacz z inną naklejką- proceder stosowany już nawet przez znanych producentów).

Warto chyba jednak zaczekać aż 480W pojawią się na allegro- bo jeśli cena będzie adekwatna do ceny 430W (allegro vs zenfist) to zawsze 50zł zostanie w kieszeni...

 

BTW- ten sprzedawca z allegro jest na tłiku- wprawdzie większość (jeśli nie wszystkie- nie pamiętam) postów ma w dziale "sprzedam" ale zawsze 8-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pcb serii P5, zmienili radiatory, dorzucili 2 linię +12v z tego samego trafa. Jakośc wykonania bardzo dobra.

Niestety więcej powiem jak zdobęde jakąś w miarę mocną grafę za tanie pieniądze, bo mi poległradek 9800 wraz z Abitem NF7 w niewyjaśnionych okolicznościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bo mi poległradek 9800 wraz z Abitem NF7 w niewyjaśnionych okolicznościach.

1672811[/snapback]

Uuu- przykra sprawa...

 

Na "moje oko" radiatory musiały być zmienione- wcześnij chłodziły je dwie osiemdziesiątki "równolegle"- teraz jedna stodwudziestka "prostopadle"- dlatego trzeba było wymyśleć inny kształt (tak sobie gdybam...).

 

Daj info jak już skompletujesz hardware i weźmiesz się za testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłka niemożliwe (Tagan 480 U01 niedozajechania chociaż próbowałem uwierz mi). Płyta w chwili awarii pracowała lajtowo z mobilem 2500+@3200 1,75vcore, tyle że 2 dni wcześniej dostała 2,1vcore, ale co to za hardcore :D

 

Może ktoś pomoże z tą grafą, naprawdę fajne zasiłki mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 480W. Jeszcze nie rozbierałem. Nie opisuję bo są lepsi :D. Jeden problem taki że zaczął piszczeć wieć pojedzie na wymianę. Wykonanie super ekstra, kabelki fajnie się odpina, wyposarzony kompletnie. Co do wymiarów u mnie się zmieścił bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 480W. Jeszcze nie rozbierałem. Nie opisuję bo są lepsi :D. Jeden problem taki że zaczął piszczeć wieć pojedzie na wymianę. Wykonanie super ekstra, kabelki fajnie się odpina, wyposarzony kompletnie. Co do wymiarów u mnie się zmieścił bez problemu.

Ale ci zazdroszcze ... Aaaahhhh, człwieniu gdybym miał kasiorke to bym sobie go zafundował. Jak przyjdzie druga zasiłka to zrób foty kompa, i pokaż jak to wygląda z mnijeszą ilością kabli (oczywiscie bez tych niepotrzebnych) :D

 

Edit:

Machl!n masz pełną skrzynke na pw!

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO ile ty już zasilaczy pogrzebałeś? Bo jakoś tak chyba dużo, jak tylko zaglądam do jakiegoś tematu o zasiłkach to widze że Benito znowu usmarzył zasilacz :D

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...