Skocz do zawartości
mechl!n

Nowy Tagan - Easycon

Rekomendowane odpowiedzi

@Zenfist,

a co to jest z tym cykaniem i od czego to jest ??? nikt nie wie ??

I kiedy ma się świecić da dioda laed na tylnej ściance tagana ?? i czy to prawda ze tryb combine jest zalecany dla dobrej pracy tego zasilacza ?

Co do cykania to jest to w zależności od egzemplaża, albo trafo +5Vsb, cewka, albo dławki. A jeżeli chodzi o różne tryby pracy to zapraszam do lektury tego tekstu :-)

 

http://zenfist.pl/pelen.php?id=30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenfist

ok tnx przeczytałem sobie :)

mam pytanie dotyczace tego leda na tym zasilaczu, w instrukcji pisze ze ten led zaswieci się gdy zasilacz przelaczy sie przy duzym obciazeniu z trybu split na combine ??. A mam ustawiony na combine bo tak wszedzie wszyscy zalecaja i ten led i tak nie swieci więc ??? to jkaś sciema z tym przelacznikiem ?

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ostanio troche poczytalem o tych taganach u22 i u15 - bo tez borykam sie na wyborem ktory kupic

Wyglada na to ze za u15 jest wiecej plusow w porownaniu do u22:

- u15 ma lepsze chlodzenie i dzieki temu elemnty w zaslaczu tak sie nie nagrzewaja co daje jego wieksza wydajnosc pradowy przy duzym obciazeniu i wysokiej temp.

- u15 ma mniejszy prad obciazenia +5V co czyni tez go bardziej stabilnym dla innych napiec ( malo co teraz jest zasilane 5V)

- oczywiscie jest pewien minus - u15 jest roche glosniejszy od u22 ale prawie nie zauwazalny.

- u15 ma odpinane kable - duzy plus przy mniejszych obudowach

- u15 bardzo ladnie zabiera cieple powietrze wydmuchiwane przez wentylatoor procka, a dzieki duzemu wentylatorowi i podziuerkowanej obudowie cieple powietrze z obudowy szybko przechodzi przez zasilacz nie powdujac prawie nagrzewanie dodatkowo elemntow zasilki.

 

Wiec jak narazie to dla mnie u15 jest lepszy od u22 i tez go mam zamiar kupic ( pod warunkiem ze na dniach cos innego nie wyjdzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ostanio troche poczytalem o tych taganach u22 i u15 - bo tez borykam sie na wyborem ktory kupic

Wyglada na to ze za u15 jest wiecej plusow w porownaniu do u22:

- u15 ma lepsze chlodzenie i dzieki temu elemnty w zaslaczu tak sie nie nagrzewaja co daje jego wieksza wydajnosc pradowy przy duzym obciazeniu i wysokiej temp.

- u15 ma mniejszy prad obciazenia +5V co czyni tez go bardziej stabilnym dla innych napiec ( malo co teraz jest zasilane 5V)

- oczywiscie jest pewien minus - u15 jest roche glosniejszy od u22 ale prawie nie zauwazalny.

- u15 ma odpinane kable - duzy plus przy mniejszych obudowach

- u15 bardzo ladnie zabiera cieple powietrze wydmuchiwane przez wentylatoor procka, a dzieki duzemu wentylatorowi i podziuerkowanej obudowie cieple powietrze z obudowy szybko przechodzi przez zasilacz nie powdujac prawie nagrzewanie dodatkowo elemntow zasilki.

 

Wiec jak narazie to dla mnie u15 jest lepszy od u22 i tez go mam zamiar kupic ( pod warunkiem ze na dniach cos innego nie wyjdzie)

mam tego tagana 530 wat u15 i nie moge o nim nic zlego powiedzec !!!! jak dla mnie masakra !, wykonanaie, nap. stabilne jak skala !! jest cichy i w budzie z dobra wentylacja zawsze chodzi na min obrotow to 12 cm śmiglo, tem na procu i budzie spadla mi o 4 st :), jedyne co mnie wkurza i irtuje to to ze jak wylacze kompa to cos sobie delikatnie "cyka, a raczej mruszy" - ponoc jakies cewki czy dławiki ???, i nie wiem czy tak wszystkie maja czy mam sie martwic czy nie ???? Ale nie daje mi to spokoju wywalilem tyle siana i nie chce aby mi cos mruczalo :P, grunt ze ma 3 lata gwary w razie wojny oddam na gware :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ale drogi Zenfist dales cos do testowania a nie pozwoliles do srodka zajrzec :) ( plomby) - ta recka jest fajna - bardzo dobrej jakosci fotki - brakuje w niej tylko wygladu zasilacza we wnatrz.

Recenzja wyszła raczej przy okazji normalnego zakupu. Dlatego pląby musiały zostać. Ale jeżeli chodzi o środek serii U15 to jest to nadal P5. Czyli nieco gorzej od P3, P6 i P7. Dopiero wraz z premierą nowej linii zasilaczy Tagana - U32 możemy spodziewać się czegoś nowego. Będą one oparte na nowej płytce P9 z dwoma dużymi transformatorami i bardzo przyjemną wydajnością. Prace są w toku, więc kiedy te zasilacze się pojawią jeszcze niewiadomo. Oczywiście równolegle prowadzone są prace nad P8 ;D Jedno jest pewne... Cokolwiek będzie się działo, będzie to z korzyścią dla userów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja wyszła raczej przy okazji normalnego zakupu. Dlatego pląby musiały zostać. Ale jeżeli chodzi o środek serii U15 to jest to nadal P5. Czyli nieco gorzej od P3, P6 i P7. Dopiero wraz z premierą nowej linii zasilaczy Tagana - U32 możemy spodziewać się czegoś nowego. Będą one oparte na nowej płytce P9 z dwoma dużymi transformatorami i bardzo przyjemną wydajnością. Prace są w toku, więc kiedy te zasilacze się pojawią jeszcze niewiadomo. Oczywiście równolegle prowadzone są prace nad P8 ;D Jedno jest pewne... Cokolwiek będzie się działo, będzie to z korzyścią dla userów :-)

a kiedy pojawia sie te zasilacze z serii u32 ? bo na stronie Tagan jest ona juz od dawna i nosi nazwe "Turbo" a moc zaczyna sie od 500Watt

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam niemieckiego - czy ktos moze przetlumaczyc te cztery minusy pod koniec testu ( w recenzji)

 

proszę bardzo:

- za krotka dlugosc kabli polaczeniowych ,

- niemozliwe i bardzo ciasne (na miare) spasowanie kabla moze spowodowac ze niektorych kart graficznych mozna niepodlaczyc lub nie beda dzialac. ((ale co oni tu za grafe na tescie ze gniazdo tak dalego od brzegu ?????))

- bardzo ciasne ulozenie kabli uniemozliwia wykorzystanie pelnej efektywnosci (bardzo sztywny kabel zakłóca optymalne ułożenie przeciętnej efektywności)

jednym słowem do kabli się czepiaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze macie jakies informacje kiedy to sie pojawi mniej wiecej ( miesiac , dwa, pol roku ?)

 

A tak propo zasilaczy powzej 500W ( miedzy innymi to co Tagan ma wypuscic) czy wogole sie je oplca kupowac skoro Intel oraz AMD pracuja nad stworzeniem nowych prockow ktore bedda pobieraly mniej mocy bo jak narazie ciekoz niektore modele ( dwurdzeniowe) schlodzic. Wiec skoro producenci sprzetu beda darzyc to obnizenia pobierania mocy to juz nie beda potrzebne tak mocne zasilacze - czyli powyzej 500Watt.

Teraz beda musieli produkowac zasilacze ktore beda ponizej 500Watt ale beda super stabilne , mniejsze tetnienia napiec itp - bo napewno nowe podzespoly beda tego potrzebowaly.

Bo tak idac droga producentow zasilaczy ktorych mocy przekraczaja 500Watt mozna wywnioskowac ze aby to schlodzic ( podzespoly kompa ktore tyle beda ponbierac) bedzie trzeba instalwoac w obudowach chlodnice samochodowe :)

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Zenfist: nie zależy mi na ciszy, gdy komp jest mocno obciążony.wtedy wiele rzeczy wewnątrz mojej obudowy potrafi raban wszcząć. ale bezwzględnie chcę ciszy w nocy,gdy ściągam (wszystko w 2D jest downclocked). i chcę mieć większą moc na linii 12V niż mam teraz z moim Taganem 380W (myślę o jakiejś zasiłce ala 480 W). co mi polecisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze zenfist jest tutaj mocno rozchwytywany :D to ja tez mam do ciebie pytanie :D bo widze ze topowerki p7 sie pojawily na stronie :D byl przez chwile opis modelu 450W ale widze ze znikl i przeczytalem tam w wadach ze konstrukcja jest przestarzala :D ale to chyba byl blad tak? :D skolei w modelu 600W piszecie ze jedne z najbardziej stabilniejszych napiec jakie mieliscie okazje zmierzyc, czyli co dotrzymywalo kroku temu topowerowi ? topowery p6 ? moze cos jeszczE?

i jeszcze dwie rzeczy ;] cena widze smakowita w porownaniu do p6 450W

no i czy beda wersje ez-plug tych p7 ? czyli (z odpinanymi kablami przypomina PAP ;] )

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszane odczucia co do Tagana 380w u01 ktorego mam od kilku dni (tez z poczatku listy Benito).

Po zatrzymaniu wszystkich wentylatorow i dyskow w obudowie (w nocy przy zamknietych oknach :) ) slysze zasilacz z drugiego konca pokoju - to jest > 4m.

 

Jak sie to ma do takich (z perspektywy) bzdur ze nie slychac go z kilkunastu cm, tylko jak sie przylozy ucho do zasilacza?

 

 

Ja specem od zasilaczy nie jestem, ale mam Tagana 420W seria U01 i jest stale obciążony w ponad 80% (a jak wiadomo czym większe obciążenie tym jest głośniejszy) i w środku nocy z odległości 10cm jest nie słyszalny a z 4m to już w ogóle. Jedyne co słychać to dysk i pentagram na procku chodzący na 1200rpm (16dB) a z instrukcji Tagana wynika, że przy tym obciążeniu chodzi też około 1200rpm (24dB) a mimo to jest o wiele od pentaka cichszy.

 

 

Pozwólcie że dorzucę swoje ziarenko co do kwestii ciszy.

 

Generalnie bardzo duży wpływ na to czy sprzęt słychać czy nie, ma miejsce w którym się on znajduje.

 

 

Sam mieszkam w małym miasteczku ( 5 tyś mieszkańców ). W budzie mam wentylator Coler Mastera 80 mm.

U kuzyna który mieszka w mieście ( ok 120 tyś mieszkańców ) wentylator ten jest z odległości 2 m niesłyszalny przy 2200 obr i mniej

U mnie słychać go z 2 metrów nawet przy 1500 obr, a przy 2200 obr jest wyraźnie słyszalny

 

Pozatym gdy jadę do kuzyna na noc, nie mogę spać bo jest naprawde głośno - w dużym mieście nawet w nocy jest ciągły ruch.

Gdy przyjdeżdzam do siebie jest bardzo cichutko, w lecie w nocy słychać jadące samochody oddalone o kilka kilometrów.

Nadmieniam że bywałem w cichszych miejscach niż moje miasteczko, np u kumpla który mieszka na wsi jak byłem to cisza tam była wręcz dobijająca.

 

Więc w mieście Tagana U01 cięzko usłyszeć naprawdę, a gdzieś na wsi może wyraźnie słyszalny z 4 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

 

Skąd taki wniosek ??

 

 

Komp normalnie w pokoju stoi, jak i u mnie tak u kuzyna też.

 

Różnica w głośności pomiędzy miastami > 100 tys mieszkańców , a małymi miejscowościami < 10 tyś mieszkańców jest znacza i bynajmniej nie jest słyszalna tylko na zewnątrz, lecz także w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padł mi zasilator TOPOWER (526) P6 - 420W

co ciekawe na postoju , jakieś pół godziny po wyłączeniu kompa

ktoś wie co to mogło spowodować ?

 

jest na gwarancji, więc poza 2 tygodniami bez kompa wszystko OK

 

spodobał mi się ten TAGAN 430-U15 z odpinanymi kablami

czy symbol 430 oznacza jego moc ??

bo na stronie "Angeli" napisali ze 380W

 

cena zblizona więc myślałem, że po reklamacji

wymienie mojego TOPOWERa na tego TAGANa

 

i teraz pytanie do Was - czy warto ?

( zakładając że te 430 to Watt'y )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, topower P6 jest mocniejszy.

Benito twerdzisz, ze nie warto ale cos musi byc z p6 nie tak bo mi tez jedna padla. Pozatym na forum mozna sie spotkac z postami w ktorych ludzie pisza,ze p6 tez im padl, jest tego malo ale chyba coraz wiecej.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padają topowery i tagany, czasem się zdażają wadliwe egzemplarze. Poza tym topower i tak lepszy.

ale Tpower jest glosniejszy - prawda ? w porownaniu zTaganem

 

z topoerow ktory model bys polecil:

-TOP-526 P6 420W

-TOP-588 P6 450W

-TOP-588 P6 EZ 450W

a moze jakis inny ? np z serii p7 ?

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Tpower jest glosniejszy - prawda ? w porownaniu zTaganem

 

z topoerow ktory model bys polecil:

-TOP-526 P6 420W

-TOP-588 P6 450W

-TOP-588 P6 EZ 450W

a moze jakis inny ? np z serii p7 ?

 

 

ale jestes męczący

 

wybierz sobie którys a nie 20x z rzedu mielisz o tym samym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jestes męczący

 

wybierz sobie którys a nie 20x z rzedu mielisz o tym samym

ja nie marudze tylko chce sie dobrze dowiedziec - zauwazylem ze w zenfist pojawily sie Topowery z serii P7 - jest to nowowsc

 

Zasilacze te sa dosc drogie i jak juz chcem kupic to chce wybrac cos dobrego ii wole sie 100 razy dowiedziec i kupic cos z czego bede zadowolony niz zapytac raz i kupic gawno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...