Skocz do zawartości
mechl!n

Nowy Tagan - Easycon

Rekomendowane odpowiedzi

No to mnie BENITO rozwaliłeś :)

 

Na początku chciałem kupić Neoteca Maximusa 420 lub Tagana U01 420.

Później wyszło, że Tagan U01 bije na głowe pod względem ciszy tego Neo, chociaż lepiej wentyluje budę. No to wkońcu się zdecydowałem na Tagana U15 bo miałbym i tą ciszę i dobrą wetylację budy. Jednak moje perypetie się jeszcze nie skończyły bo teraz BENITO mnie na koniec rozwalił :) Już mam mętlik w głowie :)

Jak bardzo ciszchszy jest U15 od U01? To w ogóle jakaś słyszalna różnica czy tylko słyszalna dla sowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, BENITO. Wiem, co napisałeś jednak chciałbym wiedzieć (jeśli to możliwe) dlaczego U01 jest cichszy od U15 bo jednak zależałoby mi oprócz tej ciszy także na dobrej wentylacji budy. To jakaś znaczna różnica w głośności czy tak mała, że wojna toczy się w głośności poniżej słyszalności człowieka i nie ma to znaczenia tylko chodzi o formalność. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem w necie najtańszego Tagana U01 (420W) i U15 (430W) i co ciekawe znalazłem tańsze niż w Zenfiście, a do tej pory myślałem, że oni mają

najtańsze :( Co jeszcze ciekawsze obie firmy mieszczą się we Wrocku więc jest ok :) Sami zobaczcie: Zenfist, XP Systems.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem w necie najtańszego Tagana U01 (420W) i U15 (430W) i co ciekawe znalazłem tańsze niż w Zenfiście, a do tej pory myślałem, że oni mają

najtańsze :( Co jeszcze ciekawsze obie firmy mieszczą się we Wrocku więc jest ok :) Sami zobaczcie: 1676227[/snapback]

taniej o 25zyli nie znaczy lepiej tym bardziej ze u zenfista masz wysyłke gratis i pewnie lepszy serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak...

 

tak sobie planuję zakupić tego Tagana (ver. 430W) do Vinniego 2,7 + Dfi + 1 GB (a w przyszłości jeszcze 1) + 6600GT (a później...nie wiem - może jakaś nowa Ati) + 2 napędy, dysk, 2 wentyle...

 

styknie czy coś innego polecicie ??...(głównie mi na opinii Benita jako postrachu zasiłek zależy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaa.. wręcz syci..

Nic lepszego mi sie nie przytrafio za taka cene - polecam ebay.de ;)

1682085[/snapback]

Wiesz co, ja też bym się zdecydował na U01 ale ten jego hot mnie przekonuje bardziej do U15 :)

 

Chociaż zdecydowanie wolałbym polatać U2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam. NAPEWNO seria U01 jest cichsza. Obciążony mocą 395W (przy tabliczkowych 430) napięcia były niezbyt dobre, ale jeszcze daleko mu do przekroczenia norm. Głośność porównywalna z MODECOMEM MC 400 ATX2.0 PFC.

Wkurzyło mnie natomiast zbyt mało molexów na pojedyńczej wtyczce. Żeby zaspokoić [ciach!]ły w zaislanie trzeba mnówstwo kabli po podłączać. I jeszcze jedno: żeby zaoszczedzić sobie niespodzianek warto od razu przestawić przełącznik na obudowie w tryb combine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam. NAPEWNO seria U01 jest cichsza. Obciążony mocą 395W (przy tabliczkowych 430) napięcia były niezbyt dobre, ale jeszcze daleko mu do przekroczenia norm. Głośność porównywalna z MODECOMEM MC 400 ATX2.0 PFC.

Wkurzyło mnie natomiast zbyt mało molexów na pojedyńczej wtyczce. Żeby zaspokoić [ciach!]ły w zaislanie trzeba mnówstwo kabli po podłączać. I jeszcze jedno: żeby zaoszczedzić sobie niespodzianek warto od razu przestawić przełącznik na obudowie w tryb combine.

1685676[/snapback]

Czyli jednym słowem sugerujesz wybór Tagan TG420-U01 Black (325 Zł) zamiast Tagan TG430-U15 Easy-Con (345 zł)? A czy U1 pociągnie mój przyszły komp?

Ma to być zasiłaka do:

DFI Lanparty + A64 3000 + Venice+ 2 x 512 Geil CL 2 + 1 x HDD + 2 x DVD + ATI X800PRO lub GT 6600 GT (w przyszłości 7800GT), Chieftek LBX 03 BBB,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej U01 w wersji 480W, nie do zajechania.

1686387[/snapback]

No ale U1 nie ma odpinanych kabli... a to glowna zaleta tej zasilki. :|

Z tego co piszesz jestem troche zawiedziony. To ze nie jest demonem mocy to jeszcze bym przebolal, ale powinien byc z ta 120stka wybitnie cichy a tu... Co tu wybrac? zeby mialo odpinane kable, bylo naprawde ciche i mialo duza realna moc w takim razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje topower P6, własnie będę testował, zostawiłem sobie na deser :D

1686461[/snapback]

I jak testy? Ja wlasnie tez pewnie sklonie sie do Topowera EZ 450W (489zl na hardtechu i u zenfista). Mozna to gdzies dostac taniej? :/

W zasadzie mo mocy tych zasilek sa wylacznie bdb opinie, to wlasciwie najlepsze w tej dziedzinie (i przedziale cenowym) zasilacze (ciekawe czy potwierdzi to test). Do tego mamy odpinane kable, tylko pytanie czy nie jest glosny. Bo np wymiana wentyli to utrata gwary - a to raczej nie wchodzi w gre, nie chialbym wydawac tyle kasy zeby nie miec gwary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOPOWER P6 to najlepszy zasilacz jaki testowałem. Świetna stabilność napięć i głośność w full load bardzo przyzwoita, chociaż maniak ciszy będzie marudził bo zasilacz wtedy słychać z zodległości około 1m, ale w zamknietej budzie będzie ledwie słyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na biegu jałowym różnica kilku dB, jak masz coś głośniejszego w kompie to nie odczujesz.

Jak będzie przy obciążeniu, tego się dowiem po teście.

1675388[/snapback]

no może nie kilku, bo już 1dB to bardzo duża zmiana natężenia dźwięku. Przy zerowym obciążeniu oba są bardzo ciche. U15 ze względu na rozmiar wentyla ma po prostu mniej miejsca na radiatoru, ot cała tajemnica cichszej pracy U01.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOPOWER P6 to najlepszy zasilacz jaki testowałem. Świetna stabilność napięć i głośność w full load bardzo przyzwoita, chociaż maniak ciszy będzie marudził bo zasilacz wtedy słychać z zodległości około 1m, ale w zamknietej budzie będzie ledwie słyszalny.

1688788[/snapback]

heh... a nie mówiłem? ;] Mam już też nową rewizje Topowera P6 420W i w końcu na dniach będziemy mieli topowera P7 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam od 2 tygodni wersję z siga i chociaż bardzo jeszcze sprzętu nie obciążałem (kręcony XP-M, 2x HDD, DVD+RW, DVD-rom, Radek 9800 Pro, etc. :D) to wydaje mi się naprawdę solidny i bardzo cichy...

 

wcześniej miałem Chief'a 360-302 DF to na moje ucho był 2x głośniejszy...

 

poza tym to 120mm na tyle dobrze wiruje, że powietrze wylatujące z tyłu jest ledwo letnie...

 

nie jestem jakiś mega bardzo wymagający, więc stwierdzam, że easycon sprawdza się u mnie rewelacyjnie B)

 

(i powtórzę jeszcze raz - poprzedni Chieftec to przy nim śmieć...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... a nie mówiłem? ;] Mam już też nową rewizje Topowera P6 420W i w końcu na dniach będziemy mieli topowera P7 :D

1693771[/snapback]

a czym sie rozni nowa rewizja od starej ? no i pewnie wszyscy tu mamy nadzieje ze jak sie tylko pojawia p7 to sie pochwalisz i moze jakas malutka znizka dla forumowiczow z tweaka? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...