Skocz do zawartości
mechl!n

Nowy Tagan - Easycon

Rekomendowane odpowiedzi

a czym sie rozni nowa rewizja od starej ? no i pewnie wszyscy tu mamy nadzieje ze jak sie tylko pojawia p7 to sie pochwalisz i moze jakas malutka znizka dla forumowiczow z tweaka? ;]

1703802[/snapback]

Nowa rewizja różni się głównie wyposażeniem... Na przykład w końcu instrukcje po polsku ;D W sumie są to duperele.

 

Oczywiście jak tylko będzie nowa seria P7, będziecie wiedzieli o tym pierwsi :D Zniżke też jakąś załatwimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz niewiem brać tego tagana 480 U01 czy TOPOWER p6 420 zalezy mi na ciszy!!!!!

1708683[/snapback]

Ja wybrałem topower P6 420W(drugi raz) i bardzo watpie czy go uslyszysz! Pozatym procz ciszy ma tez bardzo dobre parametry extra wyglad :D no i u mnie jest tylko letni po obciazeniem.

 

 

Edit>>zapomnialem dodac, ze mam bude TTShark ktora bardzo dobrze wentyluje wnetrze kompa i sam zasilacz najcieplejszy jest po stronie wentyla wydmuciach!acego(co oczywiste)a po bokach i z tylu zasilka jest ledwo letnia wiec narzekanie niektorych, ze zasilacz sie bardzo grzeje jest bezpodstawne jak sie oczywisicie dobrze bude wentyluje.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zjaraniu topowera p6 i topowera NF titanium przyszł kolej na TAGANA 480 W easycon. Ciekawe, ile wytrzyma, bo zaczynam doganiać Benito jeśli chodzi o ilość zjaranych zasilaczy. Ogólnie tym razem postawiłem na lepszy przewiew w budzie bo z topowerem titanium chipset dojeżdżał do 55 stopni w idle.

Na pewno system pracuje dużo ciszej niż zasilaczami topower- co z tego, że zasilacze miałem cichutkie, jak wiatrak w obudowie musiał zasuwać na maksa, żeby obniżyć temperaturę... A napięcia oczywiście jak skała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawiła się wersja 480W.

Jest też 580W ale sprzedawca jakoś mało wiarygodny (a cena kosmiczna). Zresztą ze zdjęcia wnioskuję, że coś było grzebane z tym zasilaczem- grill jest w środku a nie na zewnątrz jak w innych easyconach + zerwana plomba. Ale to i tak chyba nie real-foto (to czemu nie znalazł lepszego?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam Tagana 580W U15. Przy tej konfiguracji jaką mam to jest żadne obciążenie dla niego ale przymierzam się do zmiany sprzętu i jak na rozsądnego człowieka od zasilacza zacząłem :-)

 

Napięcia rewelacja z niewielki odchyłkami niezależnie od obciążenia. Niestety nie mierzyłem miernikiem ale zrobie to z czasem z ciekawości. Wyposażenie i jakośc wykonania mnie powaliły. Te kable ekranowane :-) po prostu mucha nie siada :-).

Jeśli chodzi o głośnośc to jest cichy i porównywalny z moim poprzednikiem chiefem 420W ale nie jest całkiem bezgłośny. Dużo będzie zależec od obudowy ale troszke go słychac. Ale naprawde minimalnie. Jak pokazuje instrukcja 530 będzie taka sama pod względem głośności a dopiero 480 jest cichsza na małym obciążeniu.

Ale jak ktoś potrzebuje dużej mocy to jest idealny zasilacz.

 

A wizualnie jakośc wykonania w porównania z Toppower to niebo a ziemia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam Tagana 580W U15. Przy tej konfiguracji jaką mam to jest żadne obciążenie dla niego ale przymierzam się do zmiany sprzętu i jak na rozsądnego człowieka od zasilacza zacząłem :-)

 

Napięcia rewelacja z niewielki odchyłkami niezależnie od obciążenia. Niestety nie mierzyłem miernikiem ale zrobie to z czasem z ciekawości. Wyposażenie i jakośc wykonania mnie powaliły. Te kable ekranowane :-) po prostu mucha nie siada :-).

Jeśli chodzi o głośnośc to jest cichy i porównywalny z moim poprzednikiem chiefem 420W ale nie jest całkiem bezgłośny. Dużo będzie zależec od obudowy ale troszke go słychac. Ale naprawde minimalnie. Jak pokazuje instrukcja 530 będzie taka sama pod względem głośności a dopiero 480 jest cichsza na małym obciążeniu.

Ale jak ktoś potrzebuje dużej mocy to jest idealny zasilacz.

 

A wizualnie jakośc wykonania w porównania z Toppower to niebo a ziemia!

1729322[/snapback]

Heh ale jakosc wykonania jest tylko wyzsza kabelkow i niczego wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jedno - U15 w porównaniu z U1 ma krótsze kable (nie tylko lepiej wykonane i odpinane). 75cm do 45cm. Po co komu takie długie kable??? Mój poprzedni chieftec 420 miał tez za długie. Nigdy nie wiadomo co z nimi robic i gdzie je upchac a do tego zakłócają przepływ powietrza. Nawet w dużo większej obudowie te krótsze wystarczą w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TG480-U01 jest cichy i wydajny. Po prostu stara szkoła budowy żadne tam ATX 2.0 na słabych elementach tylko porządne bebechy.

 

Targał bez sprzeciwów jednocześnie mój konfig i 3 żarówki 45W każda, chociaż napięcia nie były wtedy super, to i tak komp wykręcony na maxa nie oznaczał się żadnymi oznakami niestabilności.

 

Jak znajdziesz równie cichy zasilacz z pracującymi wiatrakami i o takiej mocy to powiedz a postawię piwko.

 

 

zaznaczam że topower P6 jest zauważalnie głośniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... rozne opinie... trudny wybor... U01 czy U15... i jeszcze nie wiem czy 420/430 czy 480... moze pomoze wam konfig, ktory zamierzam dac na ten zasilacz...

 

DFI LanParty UT nF4 Ultra-D

AMD Athlon 64 3000+ Venice

Scythe Ninja

3x Fander 120 mm FD-120S

Samsung SpinPoint 250 GB SP2504C (7200) Serial ATA II

PDP Patriot 1GB DDR 400MHz Dual CL 2.5 (2 x 512MB) z radiatorami

LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4167B

Radeon X800GTO2

 

wszystko lekko krecone...

Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem ale bardziej przekonuje sie do U15. W U01 denerwowalaby mnie cala ta masa kabli ( a w modelu U01 troszke ich jest). A w u15 odczepie sobie niepotrzebne i po problemie :). Takze w moim komputerze niebawem zagosci TAGAN 480W-U15. Co do glosnosci podobno TAGAN U15 jest ciut glosniejszy w porownaniu do U01 ale cos za cos :). Mysle ze roznica nie bedzie az tak duza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest ciut głośniejszy to czemu nie kupiłeś sobie modecoma, on też jest ciut głośniejszy.

1731425[/snapback]

Mala prosba do Ciebie Benito. Zrob tutaj mini ranking najcichszych zasilaczy wg. Ciebie uwzgledniajac Tagana i topowera p6. Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem ale bardziej przekonuje sie do U15. W U01 denerwowalaby mnie cala ta masa kabli ( a w modelu U01 troszke ich jest). A w u15 odczepie sobie niepotrzebne i po problemie :). Takze w moim komputerze niebawem zagosci TAGAN 480W-U15. Co do glosnosci podobno TAGAN U15 jest ciut glosniejszy w porownaniu do U01 ale cos za cos :). Mysle ze roznica nie bedzie az tak duza

1731396[/snapback]

no wlasnie ja z tego wzgledu tez sie przychylam do tego wyboru, ale nie jestem przekonany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się jednak na wersję Tagana U01, wybierałem między U01 a U15. Dzisiaj go dostałem no i oczywiście od razu zainstalowałem. Nie miałem z tym większego problemu bo jest to dziecinnie proste. Jeśli ktoś uważa, że przy U15 jest większa cyrkulacja powietrza w budzie niż w U01, z powodu odpinanych kabli, to jest w wielkim błędzie bo ja bez problemu sobie z tym poradziłem... a oto dowód.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Po kilku godzinach chodzenia kompa stwierdzam, że jest to najcichszy zasilacz jaki kiedykolwiek miałem! Mogę też z całą pewnością oświadczyć, że jest po prostu niesłyszalny (już cichszego sobie nie mogę wyobrazić). Jedyne co teraz w kompie jest słyszalne to dysk ale to praktycznie jest już skraj słyszalności więc mi to nie przeszkadza :) Jak ktoś się zastanawia nad U01 i U15 to ja gorąco polecam ten pierwszy.

 

Mam tylko mały problem z wentylem na procku, dokładnie jest to Pentagram QVC-120Cu. Gdy ustawie na kontrolerze obrotów najniższe obroty (tak około 1200) to po wyłączaniu kompa wentyl w ogóle nie rusza. Dopiero jak go podkręcę do 1500 to zaczyna pracować. Może wiecie w czym może tkwić problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala prosba do Ciebie Benito. Zrob tutaj mini ranking najcichszych zasilaczy wg. Ciebie uwzgledniajac Tagana i topowera p6. Z gory dzieki.

1731505[/snapback]

ja się dołanczam... :wink:

cisza też jest ważna, szczególnie jak się ma wc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moze spróbuje, ale bez uwzględniania w pełni pasywnych:

 

1. Tagan U01 (każdy)

2. Be-quiet P5 & Topower P5

3. Tagany U22

4. Aerocool Aeropower

5. NeoTEC Maximus (każdy)

6. Huntkey AP

7. Topower P6 & Tagan U15 & MODECOM serii MC

 

to z grubsza powinno wystarczyć, a różnica pomiędzy miejscami 3-7 jest bardzo subtelna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jeśli ktoś uważa, że przy U15 jest większa cyrkulacja powietrza w budzie niż w U01, z powodu odpinanych kabli, to jest w wielkim błędzie bo ja bez problemu sobie z tym poradziłem... a oto dowód...

Sam chyba przyznasz, że nie masz budy zbyt napakowanej hardwarem. No i masz AC. Zobacz jak to wygląda w przypadku bigtowera + WC (tagan480U01):

 

Dołączona grafika

 

1600x1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...