Skocz do zawartości
mechl!n

Nowy Tagan - Easycon

Rekomendowane odpowiedzi

przeciez powiedziano było wielokrotnie ze p6 w tej chwili najlepsze dostępne zasiłki

 

wiec o co jeszcze pytac??

a czyt te P6 z odpinanymi kablami sa dobre - warto ja brac ? ( nie ma jakis minusow - konstrukcja kabli itp)

Bo wedlug Zenfista zasilacz Topower TOP-558 P6 450 Watt jest slyszalny i podnosi temp w obudowie poprzez polpasywne chlodzenie ( takie sa wady - zas ten sam zasilacz ale z odpinanymi kablami ( EZ) juz nie ma tych wad ? -dlatego tez zadaje az tyle pytan bo opis opisowi nie rowny

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czyt te P6 z odpinanymi kablami sa dobre - warto ja brac ? ( nie ma jakis minusow - konstrukcja kabli itp)

pewnie ze dobre -sam sie zastanawiałem czy brac wersje z odp. kablami ale olałem-wbrew pozorom "normalne" kable znacznie łatwiej ułozyc i pochowac w zakamarkach budy(dzieki czemu są kompletnie niewidoczne) niz te odpinane które sa grube i mało elstyczne -takze argument o "niby" lepszej wentylacji obudowy w wersji EZ jest imo chybiony

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jednak nie padlo na easycona. Trafila mi sie okazja 480-U01 za 230zl :wink: zobaczymy czy benito mial racje, bo jak przefiltrowac jego opinie (i nie tylko) to jednak pod wzgledem ciszy i parametrow najlepsze tagany. Pozostanie mi tylko kupa wikliniarsko-plecionkarskiej zabawy zeby doprowadzic ta zasilke do ladu jesli chodzi o gigantyczny pęk kabli :? No ale nie mozna miec wszystkiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial -> daj znać jak chodzi ten tagan. Pewnie zauważyłeś, że też go licytowałem 8-).

Napewno sie podziele jak go dostane. A poznac poznalem, po nicku :) , swoja droga czesto sie czaisz na rozne atrakcyjne cenowo rzeczy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jednak nie padlo na easycona. Trafila mi sie okazja 480-U01 za 230zl :wink: zobaczymy czy benito mial racje, bo jak przefiltrowac jego opinie (i nie tylko) to jednak pod wzgledem ciszy i parametrow najlepsze tagany. Pozostanie mi tylko kupa wikliniarsko-plecionkarskiej zabawy zeby doprowadzic ta zasilke do ladu jesli chodzi o gigantyczny pęk kabli :? No ale nie mozna miec wszystkiego :)

 

Po tym co tu piszecie i co, jak zwróciłeś uwagę, powtarzał Benito, całkiem mi już przeszła ochota na model 530 z serii U15 Tagana... A taki fajny ;) ... Zatem przekonaliście mnie do 480tki z serii U01 - tylko tak się zastanwiam, czy przy obecnej konfig., tzn. A64 s.939 3200 (Venice OC), 7800GT OC, Asus A8N-SLI, 2x512 Geil, 2xDVD RW, 2x HDD Sata i kilka dodatkowych wiatraków - wydoli mi ten model. Jak piszą na zenfist.pl, na lini 12V max obciążenie to 336W.

A teraz jeszcze w planach mam drugą kartę (SLI) i ewent. procek z dwoma jajcami! Jak to wszystko dodać (tu 80W, tam 50 W itd) to nie przekroczy mi tych 336W?

I druga wątpliwość jaka mi się nasuwa - na ciszy chyba zalezy mi ajbardziej, to fakt, ale czy jednak nie lepiej "zainwestować" w podwójną linie 12V? czy to ma duże znaczenie np. w moijej konfiguracji? Czy więc jednak seria U15?

 

Co myślicie? Proszę fachowców o opinię, jeśli można ;)

 

pozdrawiam

Edytowane przez bertos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wydoli ta zasilka do twojego configa. Nie popadajmy w paranoje z moca zasilaczy. Wystarczy popatrzec np po tematach np o athlonach X2 jakie ludzie maja tam zasilki i grafy i jak ten zasilacz sobie radzi. Wg mnie kupno zasilki wiekszej mocy mialoby sens tylko przy ostrym o/c ukladu SLI czy crossfire najlepszych kart - wtedy nie ma kompromisow i sie bierze odpowiednio jakis mocny model np OCZ typu 800W. Roznica miedzy taganem 480, a najczesciej wymienianymi modelami z okoliz 500-600W jest wg mnie stosunkowo nieduza i chyba nie warto byloby sie przesiadac. Zeby kupic cos wyraznie lepszego od u01-480W, to tylko jakis pozadny high-end.

A w kwestii tych lini +12V to o ile sie nie myle chodzi tutaj o nowy standard atx i jakies normy nowe bezpieczenstwa, zwiazane z maksymalnym obciazeniem kazdej lini. Tak wiec zasilka o 2 liniach 12V nie musi byc wcale mocniejsza w kwestii 12V od starszego typu tak jak wlasnie ten tagan u01.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co prawda wątek jest oi serii U15, ale skoro już torchę o U1 pisaliśmy , to nie chcę zakładać nowego tematu i podepnę się z moim kolejnym pytaniem ;)

 

Otóż od wczoraj jestem ... nieszczęśliwym posiadaczem Tagana 480W U01. Kupiłem w sklepie u znajomego, byłem po drodze, cena w miarę OK, więc wziąłem (w tym miejscu sorki w stornę Zenfista - bo miałem u Was kupić ;) )

A nieszczęśliwy jestem bo - piszczy! Ale to nie taki wyraźny pisk-świst jak np. z cewek na płycie głównej, jest dużo cichszy i delikatniejszy, ale na prawdę bardzo wysoki. No jeszcze trochę i byłby ultradźwiękiem. Jest cały czas, nie zanika, nie moduluje. I dlatego, że na pozór niezauważalny to jednak, bez muzy czy innego tła dźwiękowego, jest tym bardzie wnerwiający, bo przenika do uszu jak szpilki :( ... Można by to porównać do tzw. piszczenia w uszach np. po długotrwałym słuchaniu głośnej muzyki (np. po dyskotece czy cuś ;) )

 

Miałem nadzieję że jak się rozgrzeje to przejdzie, ale nie :( Leci już prawie 24 godziny i dalej to słyszę. Wiem na pewno że to zasilacz, bo ze starym Chieftec'iem 360-302DF jest absolutna cisza. Jak się przyłoży ucho przy komputerze, to też wyraźnie można to zlokalizować w zasilaczu...

 

Prośba do Benito i panów z Zenfist - jako ekpertów. Czy to może byc powód do reklamacji? Czy jeszcze poczekać? Boję się, że to po prostu taka a nie inna konstrukcja i płynący w nim prąd będzie taki efekt wywoływac i koniec :( Ale za prawie 4 stówy człowiek oczekuje ideału! Z góry uprzedzam, że mam trochę pie..dolca na punkcie ciszy i mam dość wyczulony słuch, więc może Wy tego byście nawet ne zauwazyli - ale dla mnie między tym Chiefem a Taganem różnica jest jak byk? Doprowadza mnie to do szału ;( Podzielcie się swoimi uwagami, proszę...

 

Benito -> Ty długo używałeś(używasz) tego Tagana? Mógłbyś sprawdzić czy też tak popiskuje? Czy mogę reklamować jesłi ten stan się utrzyma, czy nas (mnie i sklep) dystrybutor bądź serwis wyśmieją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem piszczacych zasilaczy nie jest znowu czyms nadzywczajnym - rozne zasilki potrafia piszczec (a konkretniej cewki). Poszukaj - bylo o tym wielokrotnie. Z tego co mi wiadomo zalezy to w duzej mierze od egzemplarza. Ja swoj kupilem na allegro i jak narazie jestem bardzo zadowolony. Nic nie piszczy, wentyle sa bardzo ciche (pracuje tylko 1) i ogolnie zasilacz syci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial -> Wiem, czytałem - wielu na to narzeka, problem nie jest mi obcy. Tyle tylko że sam nic nie zrobię,bo zasilacz jest nowy, na gwar. A mi chodzi konkretnie o tego Tagana -dlatego szczegółowo opisałem mój przypadek. Podobnie jak ty myślę sobie, że egzemplarz egzemplarzowi nierówny. No i stąd właśnie moje pytanie - chodzi mi głównie o to czy "piski" można podać za powód do wymiany-reklamacji? Czy trzeba się z tym pogodzić (wolę nie) czy należy działać? Jak z tego wybrnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial -> Wiem, czytałem - wielu na to narzeka, problem nie jest mi obcy. Tyle tylko że sam nic nie zrobię,bo zasilacz jest nowy, na gwar. A mi chodzi konkretnie o tego Tagana -dlatego szczegółowo opisałem mój przypadek. Podobnie jak ty myślę sobie, że egzemplarz egzemplarzowi nierówny. No i stąd właśnie moje pytanie - chodzi mi głównie o to czy "piski" można podać za powód do wymiany-reklamacji? Czy trzeba się z tym pogodzić (wolę nie) czy należy działać? Jak z tego wybrnąć?

Normalnie to sie takie rzeczy likwiduje, lokalizujac piszczaca cewke i usztwyniajac ja jakims silikonem / zywica epoksydowa zeby nie drgala. W zasilaczach zreszta jest to fabrycznie robione. Moze jakis element nie zostal poprawnie odizolowany? Tak czy inaczej robienie tego na wlasna reke wiaze sie z utrata gwary wiec nie pozostaje nic innego jak oddanie zasilacza i wymiana na inny egzemplarz. Moznaby jeszcze sprawdzic czy ma to zwiazek z rodzajem obciazenia. Tzn odpalic sama zasilke, albo podlaczyc do innego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bertos

po prosty spal zasilacz :) może trochę sadystyczny pomysł, ale skuteczny :)

ja bym nie miał żadnych wyrzutów sumienia ;)

 

(...)

 

No tak - metoda na pewno skuteczna, ale drastyczna...trochę mam opory przed czymś takim :blink:

 

aerial -> z tymi cewkami to racja, choć ja nie mam pewności czy u mnie to akurat cewka jakaś piszczy czy co innego. Zresztą, jak sam podkreślasz, to wszystko można kombinować, ale nie na gwar. A propos obciążenia - nie zauważyłem żeby miało wpływ na ten pisk. Piszczy tak samo "na pulpicie" kiedy nic nie robię (więc to na pewno nie karta graf. czy mobo), jak i podczas grania...

Poczekam jeszcze 2,3 dni i chyba zadzwonię do sklepu -mam z tym tylko dylemat, bo nie wiem jak im to wytłumaczyć, żeby mieli jakieś argumenty w dyskusji z ich dostawcą... Tak jak pisałem, obawiam się że wielu potraktować to może co najmniej z przymrużeniem oka, ale mnie cały mózg napie.dala od takiego popiskiwania :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozwolicie to będę kontynuować mój wątek o piszczącym Taganie 480-U01 i proszę Was o sugestie - co dalej!

 

Otóż po 2 godz. zabaway w przepinanie kabli, różne kombinacje podłączeń, wymiana karty graf. na starą PCI, nawet podpiąłem tego cholernego Tagana do starego kompa z Celkiem 600MHz - mogę stwierdzić co następuje:

  • Ewidentnie piszczy cos w zasilaczu - w każdej konfiguracji sprzętowej

  • jednak jest nieznaczna różnica prz zmianie obciazenia, w tym sensie ze podpięty do starej plyty z Celkiem piszczy jak gdyby o pół tonu nizej

  • Wiatraki w tym Taganie (akurat moim egz.) nie są wcale takie ciche. Kręcą się oba od razu, nawet na "zimnym" kompie i tyrkają przy tym wyraźnie (słychać to z ok. 0,5m od obudowy)

  • ZWARJUJĘ ZARAZ od tego pisku :( (ktos w ktorymś topicu o piszczących zasilaczach porównał to do pisku ktore wydaja przed wejsciem na jakiekolwiek obroty wiatraki Arctic Cooler'a z czujnikiem temp. regulującym obroty - b. dobre porównanie, tyle że ten Tagan dwa razy bardziej świdruje uszy!)
Rozmawiałem już z "moim" sklepem i przyjmą mi go z powrotem, radzili tylko poczekać do końca tygodnia, aż się "przepali". Ale moim zdaniem guzik się poprawi, więc go zwrócę w sobotę.

No i właśnie! Przepraszam Was za milionowe pytanie z serii co kupić...;) ...ale chodzi mi tylko o to czy pakować się w jakiś inny egzemplarz tej samej serii w nadzieii że trafiła mi się łyżka dziegciu w beczce miodu, czy wziąć zupełnie coś innego? Ja chcę coś na prawdę cichego :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłci się wadliwy egzemplarz i tyle , wymień na nowy i po kłopocie.

 

Dzięki za odzew!

 

Mam nadzieję, że tak właśnie jest, ale z duszą na ramieniu wezmę kolejny taki sam :D

Z drugiej strony nie chcę eskperymentowac dziesiątką zasialczy, żeby się przekonać który lepszy, ten Tagan (przynajmniej w teorii) jest całkiem, całkiem, no a nie ukrywam że w znacznym stopniu podpierałem się Twoimi o nim opiniami, Benito, więc nie chcę z niego rezygnować - chcę tylko pozbyć się tego pisku ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bertos

po prosty spal zasilacz :) może trochę sadystyczny pomysł, ale skuteczny :)

ja bym nie miał żadnych wyrzutów sumienia ;)

 

aerial

wypasionego masz kotka :) piękny normalnie

 

 

 

wbrew pozorow nie jest to takie łatwe, wymień jakiś sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stałem sie posiadaczem Tagana 430W EasyCon i musze przyznać że jestem pod wrażeniem, zasilacz jest ładnie i solidnie wykonany, ma wiele dodatków, a przedewszystkim ładnie napiecia trzyma +12 w stresie to 11.90-11.97 a idle 12.10 inne napiecia sa idealne generalnie polecam tą zasiłke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko kontynuując moją przygodę z "felernym" 480-U01 - oddaję go dziś, do budy wrócił stary Chieftec 360-302DF i nastała błoga cisza! Kompa mam podkręconego i wszystko leci jak lala - nie wiem co mi odbiło z tym zasilaczem. I na razie dam se spokój chyba. Mam ciszę, nic nie piszczy i prawie 4 stówy z powrotem w kieszeni ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie powiedzcie tak naprawdę... U15 jest sporo głośniejsze od U01? Według danych producenta obydwa zasilacze generują taki sam poziom hałasu 21-28dB :blink: U15 by mi bardziej opdowiadał ze względu na mozliwość odpięcia kabli i wentyl 120mm na dole :) Myślę też nad Topowerem 450P7, który z tych trzech był by najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zasiłki U22 mają inne wentyle(matowy plastik zamiast gładkiego), które w dodatku kręcą się na wyższych obrotach. Może w wersjach o mniejszej mocy nie jest to tak odczuwalne, ale np. Tagana 580-U22 da się już porównać pod wzgledem głośności np. z modecomem MC-350, lub Huntkeyem HK-350AP, a więc jest już wyraźnie słyszalny.

 

A tak swoją drogą wolałbym kupić P6 lub P7 Topowera o mocy około 500W niż 580 Tagana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no no, Benito - Ty zdrajco! :) A jeszcze niedawno nam rekomendowałeś Tagana! ...To tak dla żartów, a na serio - kierujesz się na pewno jego mocą i wydajnością (TopPower P7), a co z odłgosami wydawanymi przez zasiłkę? Możesz(cie) go porównać do tego Tagana U01? Tu też mamy wiatrak 120 mm, w Taganie nie wyszło to na dobre.

A może P7 jeszcze nie wpadł w Twoje łapki? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz na stanie sa TopPowery wiec trzeba je reklamowac nieznasz zasad rynku ?? zartujee

 

TOP 500W VS Tagan 580 Tagan mhh jak dla mnie

to jednak +++dla Tagan

 

moze zrobcie testy z prawdziwego zdazenia max moc >>jaka da rade wykrzesac PSU, stabilne napieca przy jak najwyzszym poborze mocy wtedy bedziemy wiedziec cala prawde o tych zasilkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...