Skocz do zawartości
szembor

Air Bites

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Od niedawna ( chyba ) jest nowy sprzedawca usługi dostępowej do internetu AIR BITES POLSKA.

 

"Air Bites, dostawca szerokopasmowego Internetu, rozpoczął swoją działalność na wiosnę tego roku. W pierwszej kolejności firma zamierza objąć zasięgiem punktów dostępowych wszystkie krakowskie i warszawskie osiedla, a następnie rozszerzyć działania na kolejne miasta Polski."

 

Oferujemy szerokopasmowe łącze internetowe ADSL o maksymalnej szybkości 1 Mb/s już od 61 zł + VAT (74,42 brutto) miesięcznie*. Minimalny okres zawarcia umowy wynosi 3 miesiące a koszt usługi kształtuje się wtedy na poziomie 64 zł + VAT miesięcznie (78,08 brutto)

 

Jak to działa?

 

Abyście mogli Państwo skorzystać z naszej oferty, instalujemy dla Państwa łącze ADSL na linii telefonicznej. Sygnał jest rozszywany na mieszkanie, za pomocą routera i modemu (punktu dostępowego). Dostęp do Internetu jest bezprzewodowy a jego sygnał jest odbierany w każdym punkcie mieszkania w zasięgu sieci WiFi. Łącze ADSL nie blokuje linii telefonicznej a jeśli linia jest nieaktywna, zostaje uaktywniona przez air bites Polska.

 

Nie istnieją opłaty aktywacyjne ani instalacyjne!

 

Dostarczamy nieodpłatnie cały sprzęt na zasadach umowy użyczenia na okres trwania umowy.

 

Wymagania techniczne: założona linia telefoniczna w mieszkaniu (jej aktywność nie jest konieczna),

 

Wymagania systemowe: min Windows 98, wejście USB

 

Zapraszamy do zgłaszania się do naszego biura na ul. Dąbrowskiego 65 (przy stacji metro Racławicka) od godz. 9.00 do 17.00 w celu podpisania umowy i zgody na instalację łącza DSL, które jest niezbędne przy składaniu zamówienia.

 

* przy podpisaniu umowy na min 12 miesiące

 

---------------+_+_+_+_+_+_+_+_-------------------------

 

Witam serdecznie

mam pytanie, czy jest limit pobierania danych ? jesli tak to jaki i o

ile spada transfer wtedy?

 

Jaka jest predkosci wysylania od klienta ? Czy mozna uzywac programy P2P ?

 

pozdrawiam Krzysztof S.

 

ODP:

 

Witam

Nie ma limitu pobierania danych, mimo, ze na potrzeby telekomunikacji, z

która współpracujemy zostala tak stworzona umowa, ze zawiera ograniczenia,

ale proszę się tym nie sugerowac, z naszej strony nie ma limitów pobierania

danych.

Uplink to 256kb/s. Nie ma ograniczen co do korzystania z programow P2P

 

 

 

Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat ? może ktoś ma już ten dostęp ?

 

co za i co przeciw ? i czy warto.,

 

pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam net od Air Bites w mieszkanku w Krakowie i jestem super zadowolony. Fajnie szybko działa! Szkoda, że nie ma ich jeszcze w Kielcach. Minus to długi czas oczekiwania na podpięcie, ale oni są uzależnieni od tpsa i to ponoć tpsa zawala ten temat. Nawet mają się na nich oficjalnie skarżyć. No cóż, ja czekałem 4 tygodnie. Ale za 74 brutto za 1mb/s warto. Jakieś pytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że limity są tylko umowne i że się nie czepiają jak się dużo ściąga. Ja ściągam nawet dużo i jest ok. kumpel który siedzi całymi nocami ściąga na maxa i mówi,że ok. Więc chyba faktycznie tylko na piapierze te limity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kraków warszawa... a jak to ogolnie wpraktyce wyglada z dzialaniem i trzymaniem przepływnosci?? poszukuje dobrego netu głownie www i poczta - gry czy p2p raczej rzadko... ale milo bedzie jak bedize to chodzic. obecnie zastanawiam sie jeszcze nad blueconnnect@ERA ale z mysleniem idzie mi ciezko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakas strona www do nich ??

1712699[/snapback]

http://www.air-bites.pl ale duzo sie nie dowiesz.

 

sam rozwazam taka opcje. wydaje sie przepiekne, 74pln za miecha za megabitowe lacze? miod malina! tyle, ze jak zawsze jest jakies ale. jesli w okolicy nie ma AP to stawiaja na wlasny koszt, do tego DSLik. a co jesli do tego samego AP walna kolejnych uzytkownikow? 1mbit sie podzieli? czy po mbicie na lebka? i jak z podlaczaniem 2 kompow w chacie? koszty rosna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta firma to jakiś totalny skandal. Kupują DSL'a 1 Mbps, stawiają zwykły router bezprzewodowy Linksysa bez podziału pasma i dzielą to łącze na innych userów. Nietrudno się domyślić co się stanie jak będzie chociaż jedna osoba korzystająca intensywnie z programów P2P. Upload 256 kbps zamuli się na maxa i o przeglądaniu stron można zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1712857[/snapback]

Zgadzam sie z Pulsarem, imo to syf.

 

Co do 1mbit na lepka to zapomnij... maja lacze 1mbit i dziela na x userow.

Wyraznie napisane na stronie:

 

Bezprzewodowy dostęp do Internetu o maksymalnej szybkości 1 Mb/s (1.024 kbit/s) bez limitu czasu! Możliwość ustawienia komputera w dowolnej lokalizacji w zasięgu sieci Wi-Fi.

Czyli taka predkosc teoretycznie mozesz osiagnac, kiedy z tego lacza nie bedzie korzystal nikt, oprocz Ciebie (no to jakas 4,5 w nocy biorac jeszcze pod uwage, ze nikt nie zapusci torrentow, emuli... ;] ).

 

 

U mnie w miescie pelno jest takich cwaniaczkow, co wykupuja stalki i dziela radiowo... Na poczatku w miare fajnie, niezle transfery, ale jak sie dolaczy wiecej userow to masarka... a oni chca jak najwiecej ludu jak najmniejszym kosztem.

Ja bym sie w takie cos nie pakowal, jesli do kogokolwiek dochodzi dsl, albo neo niech wogole nie zawraca sobie dyni takim badziewiem i sam rodzieli sobie wlasne lacze na kilku userow.

Pozatym jesli ktos mysli o graniu przez net to radiowki wogole odpadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciągactwo??? Bez przesady!!!

 

Nie bardzo mogę się zgodzić z waszymi opiniami co do szybkości ich łącz.

 

W praktyce wygląda to tak, że ich łącze działa faktycznie jako prędkość ok 700 - 800 Kbit/s. Wiem bo mam!!!

 

A oficjalnie na moje pytanie: Jaka jest minimalna przepustowość, którą możecie zagwarantować?

Odpowiedzieli mi tak: Nie ma gwarantowanej przepustowości. Przepustowość jaką oferujemy to do 1 Mbit/s przy ściąganiu danych, a 256 Kbit/s przy ich wysyłaniu. Dzięki asymetryczności łącza prędkości nie spadają jednak poniżej 25% prędkości maksymalnej.

 

 

Limitów nie pilnują.

 

Oficjalnie mówią , że nie można podpiąć drugiego kompa, ale w kto na to pozwala. Podłączcie sobie jak chcecie i tak nikt wam tego nie sprawdzi.

 

Maksymalnie na jeden punkt dostępowy ma być do 8 userów, ale nie ma i bardzo długo nie będzie. Kilku moich kumpli ma net od nich i jeszcze kilku sąsiadów i wszyscy mówią że są podpięci z jedną, max trzema osobami i nikt nie narzeka. A na osiedlu bardzo dużo ludzików ich ma. Pytałem wszystkich których znałem, bo też byłem ciekaw jak to działa.

 

I jeszcze co do opinii: Pozatym jesli ktos mysli o graniu przez net to radiowki wogole odpadaja. Jak dla mnie totalna bzdura. Radjówka, a radjówka to duża różnica. Technologia szybko się rozwija.

 

I jeszcze na koniec. Jak ktoś się chce doszukać dziury w całym, to zawsze ją znajdzie. Jak się wam nie podoba, to płaćcie TPSA, albo komu tam jeszcze chcecie.

Mnie się bardzo podoba, że są kolejni dostawcy. Im więcej, tym dla nas lepiej. U nas wszystko hula spoko, więc… nie mam się czego czepiać.

A! Słyszałem, że weszli teraz do Poznania i Wrocławia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. No ja właśnie się zalogowałam tam... i chyba zrobiłam na odwrót niż powinnam. Wydawało mi się, że gdzieś w trakcie rejestracji dostanę jakąś wiadomość typu "skontaktujemy się z panią" czy coś. A tu guzik. Konto jest ważne przez 3 mies. a netu nie ma... :-) Czy ktoś może mi powiedzieć, jaka jest procedura, coby dostać taki net? I czy to działa na całym terenie Krakowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciągactwo??? Bez przesady!!!

 

Nie bardzo mogę się zgodzić z waszymi opiniami co do szybkości ich łącz.

 

W praktyce wygląda to tak, że ich łącze działa faktycznie jako prędkość ok 700 - 800 Kbit/s.  Wiem bo mam!!!

 

A oficjalnie na moje pytanie: Jaka jest minimalna przepustowość, którą możecie zagwarantować?

Odpowiedzieli mi tak: Nie ma gwarantowanej przepustowości. Przepustowość jaką oferujemy to do 1 Mbit/s przy ściąganiu danych, a 256 Kbit/s przy ich wysyłaniu. Dzięki asymetryczności łącza prędkości nie spadają jednak poniżej 25% prędkości maksymalnej.

Limitów nie pilnują.

 

Oficjalnie mówią , że nie można podpiąć drugiego kompa, ale w kto na to pozwala. Podłączcie sobie jak chcecie i tak nikt wam tego nie sprawdzi.

 

Maksymalnie na jeden punkt dostępowy ma być do 8 userów, ale nie ma i bardzo długo nie będzie.  Kilku moich kumpli ma net od nich i jeszcze kilku sąsiadów i wszyscy mówią że są podpięci z jedną, max trzema osobami i nikt nie narzeka. A na osiedlu bardzo dużo ludzików ich ma. Pytałem wszystkich których znałem, bo też byłem ciekaw jak to działa.

 

I jeszcze co do opinii: Pozatym jesli ktos mysli o graniu przez net to radiowki wogole odpadaja. Jak dla mnie totalna bzdura. Radjówka, a radjówka to duża różnica. Technologia szybko się rozwija.

 

I jeszcze na koniec. Jak ktoś się chce doszukać dziury w całym, to zawsze ją znajdzie. Jak się wam nie podoba, to płaćcie TPSA, albo komu tam jeszcze chcecie.

Mnie się bardzo podoba, że są kolejni dostawcy. Im więcej, tym dla nas lepiej. U nas wszystko hula spoko, więc… nie mam się czego czepiać. 

A! Słyszałem, że weszli teraz do Poznania i Wrocławia.

1719662[/snapback]

Na poczatku zawsze jest fajnie, wejdzie te max. 8 userow to zobaczysz co to znaczy szybki internet... :D

Pozatym 8 userow x 75zl = 600zl... Wy macie zaledwie 1mbit a dsl 4mbit od tpsa kosztuje 365zl.

Jak sie nie umie samemu rozdzielic lacza, to trzeba dac innym zarabiac na sobie... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REFRESH, zarejestrowałeś się tu we wrzesniu, do tej pory napisałeś na tym forum 3 posty, wszystkie tylko w tym jednym temacie. Bronisz tej firmy jak byś był jej właścicielem, dodatkowo sypiesz informacjami na jej temat... :rolleyes: ... Jeśli się myle i nie masz z tą firmą NIC wspólnego poza łączem od niej, to wybacz mi moje podejrzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, jak to jest? Ja rozumiem, ze dogadyje sie z nimi, czkeam ten miesiac, daja mi łącze, restza ludzi ciągnie radiem, a jak sie np. umoiwe w 3 osoby, to oni to podobno dziela symetrycznie i wtedy mam te 340 chociazby. Jak ti z tym jest? Bo np. chcialbym z kumplem rabnac soibe takie lacze, ale jak mi maja dowalic 6 jescze osob, to za te 70zl/m-c mi sie nie oplaca meic 150kbs...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o tym necie przez wifi i przypominają mi się moje męki z firemką, od której miałem net przez wifi właśnie. Rok się przemęczyłem aż pojawiła się na tyle korzystna oferta Neo że bez dłuższego zastanowienia rozwiązałem umowę

 

Na początku było ekstra, download ok. 100KB/s oczywiście bez limitów. Po pewnym czasie zaczęły się schody. Zmniejszony został transfer do 50kB/s. Zaczęły się awarie - jedyny kontakt to telefon komórkowy, który mógł zostawać wyłączony przez kilka dni :blink: - czyli kilka dni bez netu. Taka sytuacja miała miejsce co jakiś czas. Net jest mi potrzebny do pracy, czasem pracuję w domu. Nie mogłem plików wysłać sobie na prywatne konto i ściągnąć je w domu bo nie miałem pewności, że net właśnie nie zdechł :mur:

Zaczęły się koszmarne pingi, lagi. Gdy kupiłem Battlefield2 i chciałem zagrać w moją pierwszą sieciówkę okazało się, że więcej czasu spędzałem na wyszukiwaniu serwerów z niskim pingiem i próbami wbicia się na którykolwiek niż na graniu. Często byłem rozłączany w trakcie gry z powodu słabej jakości połączenia.

Transfer jeszcze został przycięty do 20-30 KB/s

Podsumowując żenująca jakość usługi i żenująca jakość wsparcia technicznego

 

Mam teraz Neo512, płacę więcej ale nie żałuję. Wracam z pracy i każdego dnia mam pewność że NET PO PROSTU DZIAŁA.

Limit jest ustawiony na takim poziomie, że nigdy jak do tej pory nie zbliżyłem się nawet do połowy tego progu

 

Nie twierdzę, że tutaj tak jest jeśli chodzi o jakość tego wifi. Ale jeśli nie przetestujecie tego albo nie poznacie opinii wielu realnych userów to DUŻO ryzykujecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja jestem przyszłym klientem "air-bites" Jest to bardzo nie powazna firma czekam juz na podlaczenie lacza 2 miesiace!!!!! :mur: Choc po przeczytaniu tego tematu nie wiem czy nie zrezygnuje z tej firmy bo jednak neo jest drozsza ale jak jeden z poprzednikow sie wypowiadal perzychodze do domu i wiem ze mam internet o okreslonej predkosci I MAM GO :mellow: Mialem neostradke wczesniej 640 i nie nazekalem :D a widze ze nie potrzebnie sie chwytalem czegos co tylko z wierzchu sie swieci :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj podpisac umowe, na poczatek na 3 miesiace. Termin instalacji 1 miesiac :blink: Zobaczymy co to lacze jest warte. Bylem wczoraj u kuzyna, ma to zamontowane od miesiaca i smiga calkiem przyzwoicie,duzo lepiej niz moja neo(512 k/bit) transfery w okolicach 130-140kb. Mowil ze nie ma zadnych problemow z netem, poczekam-zobacze-bede wiedzial.

 

Pytalem czy to prawda ze na jeden punkt dostepowy przypada 8 userow, odpowiedz: Tak ale przy kazdym nastepnym uzytkowinku zwiekszamy transfer na punkt dostepowy (???)

Edytowane przez jazdajj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj podpisac umowe, na poczatek na 3 miesiace. Termin instalacji 1 miesiac :blink: Zobaczymy co to lacze jest warte. Bylem wczoraj u kuzyna, ma to zamontowane od miesiaca i smiga calkiem przyzwoicie,duzo lepiej niz moja neo(512 k/bit) transfery w okolicach 130-140kb. Mowil ze nie ma zadnych problemow z netem, poczekam-zobacze-bede wiedzial.

 

Pytalem czy to prawda ze na jeden punkt dostepowy przypada 8 userow, odpowiedz: Tak ale przy kazdym nastepnym uzytkowinku zwiekszamy transfer na punkt dostepowy (???)

To znaczy, ze masz 1mbit = 128kb/s : 8 = 16kb/s czyli tyle, co anjtansza neostrada. Jak bedzie full ludu, to moze zwieksza do 20kb/s. Pozatym dzielony net to najgorsze co moze byc, wystarczy, ze jedna os. ospalil p2p i juz mozna sie pozegnac z grami i szybkim netem ogolnie. Juz 100x bardziej wolalbym neo512...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem klientem Air Bites> jestem z wawki i umowe podpisalem miesiac temu i jak do tej pory jeszcze nie mam. Mam pytanie czy jest ktos z wawki co juz to lacze posiada? I ile czasu czekal na instalacje??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobbrze a jezeli bede korzystal z lacza aDSL (bo tylko takie oferuja w WAWIe) to jego chyba nie moga podzielic?? czyli zonacza to ze mam do 1MB dla siebie ??

CZy ktos wie ile czasu czeka sie na podlaczenie na Mokotowie bo chce zrezygnowac z TPSy i od grudnia przejsc do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy ktos wie ile czasu czeka sie na podlaczenie na Mokotowie bo chce zrezygnowac z TPSy i od grudnia przejsc do nich

Najpierw poczekaj na opinie osób, które mają net od nich i go już potestowały. Bo jak na razie wygląda to na kolejną "firmę-krzak" tylko w trochę lepszym opakowaniu.

Żebyś nie żałował, że zrezygnowałeś z TP ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...